Jak je to se ŽL

Vaše zkušenosti týkající se prodeje hotových výrobků, ŽL atd ...
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Tato sekce je určena k diskuzi a sdílení zkušeností s prodejem ručně vyráběných šperků a bižuterie či materiálu pro korálkování. Tato sekce NENÍ určena ke vkládání reklamy. Pro více informací o reklamě čtěte zde:http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=7468

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod kikina » pon 22. dub 2013 12:48:10

Snad ano :) , pro takové to občasné tvoření a prodej by to možná mohlo být řešení ;)
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod machichi » pon 22. dub 2013 16:07:22

Hanina24 píše:
kikina píše:Napadlo mě ještě něco jiného - a bylo by fajn, kdyby tu mezi námi byl nějaký právník a uvedl to na pravou míru - jestli totiž celá tahle debata není zbytečná. Výroba šperků se všeobecně totiž považuje za uměleckou činnost a na tu žádný ŽL není potřeba.

Tak to jsi uhodila hřebíček na hlavičku :lol:


Je možné provozovat jakési svobodné povolání....jmenuje se to nějak jinak, už nevím. Asi před dvěma rokama jsem to tak měla. Zašla jsem na FÚ a zaregistrovala se. Je ale nutné podávat daňové přiznání jako při ŽL....vést si evidenci. Je to varianta pro lidi, kteří nemohou mít z různých důvodů ŽL.
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod machichi » pon 22. dub 2013 16:13:47

A jakmile provozuješ soustavnou výdělečnou činnost, což prodej na Fler a jinde je, musíš mít ŽL nebo se jinak zaregistrovat. Jinak se vystavuješ obtížím. Další věc je, že se na Fler dá vše dohledat. Je to rozdílné, když babička prodá zbytek švestek ze zahrádky jednou za rok.
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod kikina » pon 22. dub 2013 16:29:55

Přesně o to jde - stále tady dochází ke směšování neoprávněného podnikání a daňového úniku. Ta umělecká činnost je řešením právě pro případ Haniny, kdy prodala jednu věc za rok (nebo tak nějak to píše ;) ). Takže s daněmí není třeba si lámat hlavu. Ale i v případě velmi nízkého příjmu, pro FÚ nezajímavého, je možné se dostat do potíží s neoprávněným podnikáním. A proto jsem právě nabídla tento pohled, uměleckou činnost.
Jinak pro někoho, kdo má tuhle činnost ve větším rozsahu, není umělecká činnost příliš výhodná. Živnostenský list je pak mnohem praktičtější.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod Likra » pon 22. dub 2013 17:59:42

Děvčata, nehrejme si tady na umělkyně,
ve Výpisu z živnostenského rejstříku, který dnes nahrazuje dřívější Živnostenský list, mám mj. obor činnosti - výroba bižuterie, ..., upomínkových předmětů...
i když tomu říkáme vznešeně "šperky"
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod machichi » pon 22. dub 2013 18:32:41

Jo, však já se taky za umělce nepovažuji ;) Jen jsem využila té možnosti.
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod Hanina24 » pon 22. dub 2013 18:57:58

Já se také nepovažuji za umělkyni... takže to udělám tak, že na fler to zavřu a budu si dál prodávat po známých a hotovo ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod kikina » pon 22. dub 2013 21:07:03

Likra píše:Děvčata, nehrejme si tady na umělkyně,
ve Výpisu z živnostenského rejstříku, který dnes nahrazuje dřívější Živnostenský list, mám mj. obor činnosti - výroba bižuterie, ..., upomínkových předmětů...
i když tomu říkáme vznešeně "šperky"


Promiň, ale musím s Tebou nesouhlasit :) . Zrovna ve Tvém případě bych byla silně proti Tvému tvrzení *wave* .
Ale vážně, to, že existuje taková živnost neznamená, že nemůže jít o uměleckou činnost - tam spadají krom malířů, spisovatelů, tanečníků apod. také umělečtí řemeslníci. Ono to prostě může být v tomto případě obojí a záleží na tom, co si zvolíš jako výhodnější.
Mimochodem, dělala jsem přiznání pro jednu umělkyni a její obor mě tedy doopravdy dostal - bylo to zařazeno pod dětskou uměleckou činnost (ještě jí nebylo 15 let) a byla to modelka.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod hanny » ned 18. kvě 2014 21:06:54

a nevíte někdo, jak je to s tou uměleckou tvorbou? ŽL na to není potřeba a dělá se jen na DIČ, ale kam jít a co říct fakt nevím
Nejhorší je srážka s blbcem
Uživatelský avatar
hanny
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 10. čer 2009 18:29:20

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod kikina » pon 19. kvě 2014 10:59:23

Chodí se na Finanční úřad, do odd. registrace, když řekneš, o co ti jde, už ti poradí.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Jak je to se ŽL

Příspěvekod hanny » pon 19. kvě 2014 18:35:35

kikina píše:Chodí se na Finanční úřad, do odd. registrace, když řekneš, o co ti jde, už ti poradí.


díky *wave*
Nejhorší je srážka s blbcem
Uživatelský avatar
hanny
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 10. čer 2009 18:29:20

Předchozí

Zpět na Prodáváme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron