čínský rokajl

Obecná diskuze ohledně rokajlu - velikosti, tvary, povrchové úpravy, kvalita, výrobci ...

čínský rokajl

Příspěvekod Zara » sob 10. lis 2012 22:50:14

Ahojky, právě jsem dostala plno čínského rokajlu a nevim co s ním, každý korálek je úpně jiné velikosti.... Nemá někdo nějaký nápad, děkuji moooc, za každý příspěvěk :)
Zara
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. kvě 2012 18:23:04
Bydliště: Rychvald
Úroveň: Úuplný začátečník nejsem, ale stále se mám co učit :)

Re: čínský rokajl

Příspěvekod setapouch » ned 11. lis 2012 10:16:47

Tak to ti neporadím, leda to zase darovat dál, třeba někam do družiny...jinak je to dobré akorát na sypání chodníků ;)
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Vladstraschna » ned 11. lis 2012 11:23:55

Leda na navlíkačku několika šňůr, nebo z toho udělat umělecký záměr a třeba kroucený herinek. Tam se to docela dá. A když to bude barevně promícháno, nemusí to vypadat špatně.
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Zara » ned 11. lis 2012 14:28:04

pravda, na sypáni chodníků to je velice užitečné :D :D. Něco z toho zkusim vykutit :) Jinak děkuji moc oběma :)
Zara
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. kvě 2012 18:23:04
Bydliště: Rychvald
Úroveň: Úuplný začátečník nejsem, ale stále se mám co učit :)

Re: čínský rokajl

Příspěvekod setapouch » ned 11. lis 2012 14:56:07

Já tomu čínskému nevěřím ani barvu, takže bych se bála něco z toho vyrobit, aby mi to pak nepřišli otřískat o hlavu :lol:
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Tangled » ned 11. lis 2012 15:01:11

Máme ho doma plný lavor (není čínský, ale jsou to zbytky - asi z brusírny, co tu byla původně).
Dávám to dětem s paměťovým drátkem, to je takové vděčné, pak se z toho dají dělat takové ty chlupatiny http://www.zkracovatko.cz/M9P3fI (doufám, že někomu nešlapu po právech) a pak mě zaujalo ještě tohle: http://www.artfire.com/ext/shop/product_view/2743422 (dvojitá spiral rope).

Jestli to sypat ne chodník nevím, za jedno kdybych po tom chodníku šla já, tak si rozbiju čelo o nejbližší lampu, za druhý kdo by to na jaře uklízel... Na druhou stranu, mohlo by to být vítané oživení šedivých ulic...
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: čínský rokajl

Příspěvekod haany » ned 11. lis 2012 15:13:15

No, a da sa to pouzit aj pri tvorbe koralkovych stromcekov...
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: čínský rokajl

Příspěvekod TRZ04 » pon 12. lis 2012 9:14:29

Já z toho dělala hustý korálový náhrdelník a jednu chlupatou dutinku (návod zde od mnau). Zbytek jsem darovala.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Zara » pon 12. lis 2012 16:38:32

Děkuji moc všem za rady :) :) :)
Zara
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. kvě 2012 18:23:04
Bydliště: Rychvald
Úroveň: Úuplný začátečník nejsem, ale stále se mám co učit :)

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Anča:-) » pon 12. lis 2012 17:41:32

Ještě občas používám do turecké spirály, vypadá to pěkně housenkoidně
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: čínský rokajl

Příspěvekod gianelle » pon 12. lis 2012 17:56:26

dá se do dlouhých navlékaných šňůr, do korálové techniky, na zdobení čehokoliv a třeba i do freeformu
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: čínský rokajl

Příspěvekod mmartanek » stř 22. kvě 2013 18:20:42

ahoj, o čínském rokajlu jsem už četla mnoho špatného (zvlášť v soutěži "největší chyba v korálkování") tak jsem se začla bát abych nějaký omylem nekoupila, poradíte mi, kde se to prodává (abych to obešla) popřípadě jak poznám kvalitní rokajl od čínského?
mmartanek
 
Příspěvky: 110
Registrován: stř 03. dub 2013 8:59:42
Bydliště: Liberec / Praha
Úroveň: pokročilý začátečník

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Tangled » stř 22. kvě 2013 18:36:21

Když jsme u toho já jsem včera koupila pytlík zaručeně českého rokajlu v Jablonci v Nonstopu.
No a je to děs :?
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: čínský rokajl

Příspěvekod gianelle » stř 22. kvě 2013 19:25:33

mmartanek píše:ahoj, o čínském rokajlu jsem už četla mnoho špatného (zvlášť v soutěži "největší chyba v korálkování") tak jsem se začla bát abych nějaký omylem nekoupila, poradíte mi, kde se to prodává (abych to obešla) popřípadě jak poznám kvalitní rokajl od čínského?


Dá se to naštěstí poznat na první pohled. Čínský rokajl je nepravidelný, obsahuje spoustu zmetků, jednotlivé korálky jsou prostě různě velké, jeden tenký, jeden silný, jeden dlouhý, jeden krátký ...

Čínský rokajl vypadá třeba takto: http://www.fler.cz/zbozi/rokajl-cina-m30-20-gr-3562358
Celkem kvalitní rokajl (český) vypadá takto: http://www.naspirale.cz/produkt/rokajl- ... ciosa-10-g
a ještě trochu kvalitnější rokajl (japonský - zn. TOHO ) vypadá takto: http://www.naspirale.cz/produkt/toho-si ... 113-10-g_2
(toto není reklama, obrázky byly náhodně vybrány ;) )

Je fakt, že u rokajlu je téměř nemožné dosáhnout stoprocentní pravidelnosti a i v českém nebo japonském rokajlu člověk prostě občas narazí na vadný kus, ale u číňana ta nepravidelnost prostě bije do očí.

Kde se prodává ... no skoro všude.
Prodávají ho i některé korálkové obchody. Holt je levný a spoustě zákazníků nezáleží ani tak na kvalitě jako na ceně. Poměrně často se s ním člověk setká v různých hobby potřebách, hračkářstvích, papírnictvích či galanteriích, kde mají korálky jenom jako doplňkový sortiment a vlastně jim moc nerozumí, tak berou to nejlevnější, co jim dodavatel nabídne.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Morag » čtv 23. kvě 2013 9:35:38

Čínský rokajl se dá úspěšně použít při našívání na šaty, dekorace a jiné ozdoby, kde tím jen přikrášlujete ruční výšivku.
A v neposlední řadě dětem na navlíkání taky nedáte delicu, aby ji roztratily během tří dnů a vy ji vyluxujete :-)) Jestli máš malou dcerku - dej to jí, pakliže máš neteř či sestřenku prostě jinou malou holku v rodině - udělej se nejmilejší tetičkou :-D
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: čínský rokajl

Příspěvekod gianelle » čtv 23. kvě 2013 9:42:29

U toho zdobení textilu bych si dala bacha na stálobarevnost. Čínský rokajl je často barvený jenom na povrchu a nemusel by vydržet praní nebo čištění a nebo se prostě jen tak ošoupe

Oni ti zmetci čínští jsou už dokonce schopní dělat černé korále tak, že vezmou průhledné a napatlají je černou barvou :roll:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Morag » čtv 23. kvě 2013 11:14:14

Může být, je pravda, že jsem se s tím ještě nesetkala, ale naprosto věřím.
Avšak na tohle dozdobování používám výhradně průhledné, i když různobarevné. Samosebou někdy preciosu a někdy čínský, co zrovna seženu v adekvátním odstínu. (Ke korálkům jsem se vlastně dostala přes tohle zdobení výšivek a dřív jsme ani netušila, že jsou specializované obchody :oops: )
Takže jestliže dodělávám třeba kapičky rosy do květů, tak mi poslouží stejně dobře pár průhledných čínských rokajlových korálků jako jakékoliv značky. Nebo na listech zase zdůrazním hlavní linie listových vláken zelenkavými průhlednými a nebo se našívá na žabkování na každý spoj perlička v příslušném odstínu. Matnými barevnými prakticky nevyšívám. Snad na dětské šatičky. Jo a na indiánské kostýmy :-)

Edit: Co se týče stálobarevnosti...to je ve skutečnosti lógr z jednoduchého důvodu - když se saténové šaty vyperou, tak už se nedají slavnostně využít, protože se odstraní povrchová apritura. Plesové a jiné slavnostní šaty se dají použít výhradně do prvního vyprání :(
Ostatně tak je tomu skoro u všech dražších a slavnostnějších látek. Maximum je chemické čištění v čistírně.
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Likra » čtv 23. kvě 2013 13:27:44

dávat čínský rokajl dětem - to bych nedělala. Ještě když byla u nás ve Valmezu prodejna Rooyi, měli tam činský rokajl ve sklenicích. Zvlášť se mi líbil jeden nádherně zelený, barva mne přímo fascinovala. Ovšem co se dělo, když jsem otevřele uzávěr sklenice? Do nosu mne praštil podivný pach, rokajl jsem tedy nebrala. Pak jsem se tam stavila po několika měsících, onen rokajl měli - pořád původní, ale pach jaksi zůstal.
Také se mi stalo u jiného čínského rokajlu, který jsem si kdysi koupila - o nepravidelnosti raději pomlčím. Z rokajlu jsem šila jeden náhrdelník (můj první větší šitý), ale podivný pach (zase jiný než u rokajlu v prodejně) jsem cítila až při práci (snad působilo teplo mých prstů?). Sice náhrdelník cítit není, ale pořád mám pocit, že to dělají z nějakého svinstva...
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: čínský rokajl

Příspěvekod 3xie » úte 05. lis 2013 19:12:12

Já je používám na copánky, navléknu pár dlouhých šňůrek porůznu zauzluji a vypadá to líp než z pravidelných korálků, nebo náušnice "orsay" . Taky " korály" z korálků z toho vypadají tak nějak živěji. Taky síťky do uší ve tvaru čtverců šité čtvercovým stehem vypadají zajímavě, hlavně z drobnějšího rokajlu.
3xie
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05. lis 2013 19:03:47
Úroveň: začátečník

Re: čínský rokajl

Příspěvekod gianelle » čtv 06. bře 2014 9:18:49

Teď jsem se strašně pobavila.
Tady toto nabízí Stoklasa za - ehm - poněkud vysokou cenu a popisuje to jako "pravidelný rokajl"
http://www.stoklasa.cz/rokajl-skleneny- ... ar-x133605
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: čínský rokajl

Příspěvekod hefilka » čtv 06. bře 2014 10:30:54

Jo tak u stoklasy, se dá ve většině případů narazit jenom na čínský rokajl. Mamka mi ho omylem koupila, chtěla mi udělat radost, ale nevyznala se v tom(ted už ano :-). Naštěstí koupila průhledný. Navlíkla jsem na melirovanou bavlnku a už mám uháčkováno shruba metr. Takové ty velké zmetky, jako tři korálky v sobě nebo malinkaté, rozmačkávám kleštěna při háčkování, ty už jsou při tom vidět. Ale jinak šlauch vypadá celkem v pohodě. Takže na háčkování se dá využít, ale asi jenom ten průhledný.
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: čínský rokajl

Příspěvekod gianelle » čtv 06. bře 2014 10:34:16

no to jo, ale mě spíš překvapila cena mnohem vyšší než Preciosa a že to označujou za "pravidelné"
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: čínský rokajl

Příspěvekod hefilka » čtv 06. bře 2014 10:37:54

gianelle píše:no to jo, ale mě spíš překvapila cena mnohem vyšší než Preciosa a že to označujou za "pravidelné"

připadá mi to jako, když se snaží nachytat lidi co to neznají. Na eshopu je nepravidelnost vidět, ale v kameném obchodě není. Na cedulce mají napsáno import (i u české preciosy) takže lidi to prostě nepoznají, a prodejce spoléhá na neznalost. Jsou to šmejdi, hrozně nerada tam chodím.
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: čínský rokajl

Příspěvekod hefilka » pát 14. bře 2014 21:12:48

gianelle píše:Teď jsem se strašně pobavila.
Tady toto nabízí Stoklasa za - ehm - poněkud vysokou cenu a popisuje to jako "pravidelný rokajl"
http://www.stoklasa.cz/rokajl-skleneny- ... ar-x133605


Jenom pro informaci, máma mi zakoupila toto http://www.stoklasa.cz/rokajl-skleneny- ... ar-x133606 tak jsem si říkala, to je nějaký drahý na čínu. ALE korálky jsou úplně pravidelný, přebírám pytlík, jsem v půlce a ani jeden zmetek. Dalo by se říci kam se s* preciosa. Tak mi to nedalo a napsala jsem dotaz na stoklasu a tady je rekce. Tak nevím co si mám, myslet. Korálky jsou opravdu pravidelné, žádné chyby v barvě, průměru tlouštce tak nevím že by nová čína :?:

Dobrý den,
odpovídáme na Váš dotaz ke zboží Rokajl skleněný 12/0 s průtahem 2mm pravidelný REGULAR ze dne 13.03.2014 23:09
"Dobrý den, prosím o informaci, kdo je výrobcem tohto rokajlu? Na zakoupeném sáčku je napsáno import, tudíž předpokládám, že Preciosa to nebude. Na čínský rokajl je to moc pravidelné a na japonský levné.
Předem děkuji za odpověď"

Odpověď:
"Dobrý den, velmi nás těší Váš zájem o naše zboží. Jedná se opravdu o importovaný rokajl, který je dovážen z Číny. Hezký den, Halfarová, referent nákupu"
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: čínský rokajl

Příspěvekod Jestericka » sob 15. bře 2014 8:22:37

no vysvětlení je strašlivě jednoduché, oni v Číně umí vyrobit co si kdo objedná, takže když byl někdo ochotný zaplatit za lepší pravidelnost tak to tak vyrobili. Osobně si myslím, že existují dvě verze, "čínský rokajl" rozuměno nekvalitní nepravidelný a rokajl dovezený z Číny, který už má prostě jen tu kvalitu, kterou byl ochotný dovozce/prodejce zaplatit. Je to prostě velký trh se spoustou možností...
Jestericka
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 02. led 2013 9:32:37
Bydliště: Brno
Úroveň: věčný začátečník

Re: čínský rokajl

Příspěvekod gianelle » sob 15. bře 2014 22:17:33

Díky za info, je dobré vědět, že je ve skutečnosti lepší než na fotce a že se na našem trhu dá narazit na čínský rokajl v zajímavé kvalitě *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Rokajl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron