Rozvazování vlasce

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Rozvazování vlasce

Příspěvekod koralek » sob 11. led 2014 11:05:13

Ahoj, *wave*
mám malý problém. Dřív jsem používala na všechno jen drátek (0,3mm), ale ten se při častějším používání výrobku (např. přívěsky) lámal. Tak jsem přešla na vlasec, také 0,3, ale na něm se zase nedá uzlík pořádně utáhnout. Ještě ho zakapávám bezbarvým lakem na nehty, ale stejně to asi ne vždy pomůže. Ráda bych se zeptala, jestli s tím máte taky problém a jak byste to řešili. mám koupit radši třeba 0,2 mm, kde by možná uzlík držel líp - netrhalo by se to zase? Nebo máte nějaký speciální způsob ukončování?
Předem díky za odpověď. *jump*
koralek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 11. led 2014 10:42:27
Úroveň: Začátečník

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod kikina » sob 11. led 2014 12:57:23

Co vím, tak nejlépe se vlasec ukončuje zatavením, ten uzlík se horkem roztaví a tím se "slepí". Ale je to i v tom průměru, 0,3 mi připadá dost, já používala nejsilnější 0,2 a teď kupuji 0,12, ten už má vlastnosti podobné niti, včetně toho, že se dobře váže.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod koralek » sob 11. led 2014 13:09:49

kikina, a netrhá se?
zatavení jsem taky zkoušela, ale vždycky jsem to akorát přepálila.:/
koralek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 11. led 2014 10:42:27
Úroveň: Začátečník

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod gianelle » sob 11. led 2014 13:14:08

když už něco dělám na vlasci (a to se přiznám že vlasec používám minimálně), tak vážu několikrát- udělám uzel (nejlépe tento http://www.koralki.rooya.cz/techniky_detail.php?id=24 ) , pak konec (nebo konce) protáhnu ještě o pár korálků dál a znovu udělám uzel, pak zase protáhnu ještě o kus dál a zase uvážu, poslední uzel zatavím (účinné, ale je nutno postupovat opatrně ;)).
Tenší vlasec by mohl pomoci, ale sílu vlasce je dobré vybírat hlavně podle techniky nebo druhu výrobku. Jak jsem se dívala na Tvé stránky, vidím že hodně děláš kuličky a takové ty 3D tvary - možná bych zkusila trochu tenší vlasec, tak 0,20 mm, ale tenší už radši ne, myslím že by se mohl trhat.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod kikina » sob 11. led 2014 15:09:13

Ten 0,12 vlasec nezatavuji, není to potřeba, opravdu se to chová jako nit a uzlíky drží dobře. Přesně, záleží na tom, co šiješ, třeba kuličky a vlastně všechny menší "věci" šiju Nymem, takže tam nemůžu říct, co by to udělalo. Ten vlasec zase používám na šňůry, náramky, síťky apod. Netrhá se vůbec, kupovala jsem ho v rybářských potřebách a pán mě ujistil, že zaručuje unést dvoukilovou rybu, ale unese i dvouapůlkilovou :)
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod koralek » ned 12. led 2014 16:38:09

gianelle, díky, ten uzel určitě zkusím, vypadá to, že by mohl držet líp...;)
kikina, díky, tak to je dobrý.:)

Můžu se prosím ještě zeptat, jak přesně postupujete při tom zatavování? Když to zkouším nanečisto, tak to skoro nikdy nevyjde, takže ve výsledku riskovat pak nechci...
koralek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 11. led 2014 10:42:27
Úroveň: Začátečník

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod gianelle » ned 12. led 2014 16:56:26

ustříhnu vlasec tak, aby od uzlu trčel ještě dva až čtyři milimetry, škrtnu zapalovačem a opatrně přibližuju k uzlíku a pokračuju, dokud se oba dva konce vlasce "nepřitaví" k uzlíku (ale uzlík samotný musí zůstat netknutý ;)) a pak rychle pryč, abych náhodou neutavila celý uzlík a nebo nějaký jiný kousek vlasce
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod koralek » ned 12. led 2014 17:23:06

gianelle, díky, tak já to ještě někdy zkusím... jestli si troufnu...;)
koralek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 11. led 2014 10:42:27
Úroveň: Začátečník

Re: Rozvazování vlasce

Příspěvekod Luciz » úte 02. zář 2014 13:55:14

koralek píše:Ahoj, *wave*
mám malý problém. Dřív jsem používala na všechno jen drátek (0,3mm), ale ten se při častějším používání výrobku (např. přívěsky) lámal. Tak jsem přešla na vlasec, také 0,3, ale na něm se zase nedá uzlík pořádně utáhnout. Ještě ho zakapávám bezbarvým lakem na nehty, ale stejně to asi ne vždy pomůže. Ráda bych se zeptala, jestli s tím máte taky problém a jak byste to řešili. mám koupit radši třeba 0,2 mm, kde by možná uzlík držel líp - netrhalo by se to zase? Nebo máte nějaký speciální způsob ukončování?
Předem díky za odpověď. *jump*

Já používám vlasec do velikosti 0,25, uzlík zatáhnu do korálku a když to jde trošičku zakápnu lepidlem, ale musí zůstat trochu pružné.
Dřív jsem zatavovala uzlík, ale ztvrdnul a pak někdy praskl, stejně i vteřinové lepidlo. Nejlepší je transparentní chemopren, ale jen trošičku,
lepím s ním i nitě do kalotek.
Luciz
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 01. zář 2014 14:19:07
Úroveň: začátečník


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník