Náhodné myšlenky

Volný pokec na libovolné téma

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kikina » pát 07. čer 2013 14:23:12

To tedy ano, taková škoda a těch starostí. Nejvíc mě ale štve, že magistrát nechá ZOO schválně bez ochrany, protože s ní počítá jako s rozlivovou zónou! Na to člověk vážně nemá slov.
Sestru to postihlo taky - dokud to člověk nevidí na vlastní oči, neumí si vůbec představit ten příšerný binec - a většina věcí samosebou na vyhození. Dům je naštěstí na takovém vršíčku, takže do baráku se voda nedostala, jen byli odříznuti. A zahrada je samozřejmě pryč i s kůlnou a jejím obsahem. I tak měli obrovské štěstí.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Skippka » pát 07. čer 2013 17:15:16

Tak, já teda jsem zvířátková, miluju je v jakýkoli podobách. Kvůli tomu jsem na veterině že... Tak mě záplavovou zónou celkem rozsekali. Protože ať se na mě nikdo nezlobí, ale ty zvířata mají větší cenu než nějaké baráky, které by byli ohrožené, kdyby tam byli ty protipovodňové stěny. Tak ať je udělaj i u těch baráků a vykotlají někde místo kde to vyteče v pohodě...
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kikina » sob 08. čer 2013 10:17:08

No a nejlepší "fór" je, že ta hladina by v případě nerozlití do ZOO stoupla o cca 10 cm. Opravdu velmi významně. Je tohle normální?!
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Elissa » sob 15. čer 2013 15:24:56

Začínám se bát otevřít pytlík korálků aby na mě nevykoukla pí. Fejtková :x
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod setapouch » sob 15. čer 2013 20:48:29

Elissa píše:Začínám se bát otevřít pytlík korálků aby na mě nevykoukla pí. Fejtková :x

*rofl1* *thup* Trefa, Eliško!
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kajmii » pon 24. čer 2013 14:14:51

Taky máte pocit, že některý výrobky prostě nechtějí být vytvořeny? Někdy to jde úplně samo a někdy praskají korálky, nitě se třepí, výrobek padá z ruky...
Mamka chtěla něco pro kolegyni jako dárek k odchodu z práce. Tak jsem jí udělala mořskou hvězdičku s kamínkem. Šlo to jako po másle, překvapivě rychle a i seděla velikost korálků (což se mi občas nepovede).
Po týdnu mamka volala, že potřebuje ještě jednu (pro druhou kolegyni, která taky odchází), aby jí nebylo líto, že nic nedostane. Včera jsem tedy začala vyrábět druhou, jen v jiných barvách. Od chvíle, co jsem vzala do ruky jehlu jsem asi pětkrát vysypala korálky, rozpíchala jsem si celý ruce, několikrát mi to upadlo, podivně se zkroutilo a navrch se mi roztřepila a zauzlovala nit. Ve snaze jí rozmotat jsem to přetrhla. Říkala jsem si, že mám jen špatnej den a nechala to na dnešek. Dneska jsem to začala dělat znova od začátku a podobnej příběh. Vůbec to nechápu - stejná nit, stejná jehla, stejný ruce a přesto taková smůla :?: . Nebýt to na zakázku, už bych se na to dávno vykašlala. Nakonec jsem jí došila a při uzlíkování jsem si píchla jehlu pod nehet a následně hvězdičku upustila na zem. Kupodivu se jí nic nestalo, ale už se těším až bude mimo můj dosah.
Máte to taky tak?
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kikina » úte 25. čer 2013 7:00:19

Taky už se mi to stalo - někdy to parádně odsejpá a tuhle jsem přišla z pozdě práce a před spaním jsem se chtěla uklidnit korálky. A zbodala jsem něco tak jednoduchého, jako je turecká spirála :roll: . Zaprvé se mi to příšerně šmodrchalo, bylo to celé rozlezlé, že byla vidět příze a celkově to vypadalo ohavně - další večer jsem to rozpárala :evil:
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Tangled » úte 25. čer 2013 12:01:46

Jasněže stává! Především u korálků a u vaření :?
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kajmii » úte 25. čer 2013 12:07:38

Jo u vaření to mám taky. Většinou něco uvařim jen tak pro sebe k obědu a je to skvělý. Pak to chci jindy uvařit i pro přítele a nikdy to není stejný ikdyž si přesně napíšu, jak jsem to vařila a dělám to stejně. Třeba podvědomě nechci, aby mu chutnalo :mrgreen:
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Sigel » úte 25. čer 2013 15:40:05

Co se to tady k sakru děje? Bývalo to tu takové milé místo, kde se člověk mohl odreagovat, ale poslední dobou se tu kvůli každý druhý kravině strhne bitva. Proč už to tu nefunguje?
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » úte 25. čer 2013 15:57:41

Sigel, mám takovou otázku - co se stalo z Gaiou? Je to jeden z nejkrásnějších náhrdelníků, co jsem kdy viděla ( když na něj myslím, tak mne žáden hezčí ani nenapadá). Prostě mi nedá spát...fotku mám staženou a koukám na ni...
Je prodaný nebo ho nosíš?
Je to už pár měsíců, ale furt mne tak moc bere. To se mi ještě nestalo.
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Sigel » úte 25. čer 2013 16:58:43

Morag píše:Sigel, mám takovou otázku - co se stalo z Gaiou? Je to jeden z nejkrásnějších náhrdelníků, co jsem kdy viděla ( když na něj myslím, tak mne žáden hezčí ani nenapadá). Prostě mi nedá spát...fotku mám staženou a koukám na ni...
Je prodaný nebo ho nosíš?
Je to už pár měsíců, ale furt mne tak moc bere. To se mi ještě nestalo.

Nosím, dala mi tolik práce, že pochybuju, že by se našel někdo, kdo by to koupil za takovou cenu, na které bych netratila. Mám ji v galerii na Pinterestu (http://pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/), ale je to ta samá fotka, teda myslím. Moc Ti děkuju, mám radost, že moje práce někoho tak oslovila :-)
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » úte 25. čer 2013 17:21:55

Jsem si vědoma, že celá mateřská by byla málo (a nezdopovědnost vůči rodině) :-) Kolikrát jsem si říkala, že bych se aspoň vyptala na ty typy a odstíny luxusního rokajlu, ale nemá to veskrze smysl, protože i kdybych korálkovala víc než sem tam pro radost, tak tohle nejspíše nesvedu a vím to.
Obdivuji nápad výšivky a přes to freeform proplétané šlahouny a vlákna nebo stonky. Navíc vše tak pečlivé, promyšlené a prvotřídní materiál.
Gaia je božská Obrázek
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod popopopo » úte 25. čer 2013 18:30:40

kajmii píše:Taky máte pocit, že některý výrobky prostě nechtějí být vytvořeny? Někdy to jde úplně samo a někdy praskají korálky, nitě se třepí, výrobek padá z ruky...
Mamka chtěla něco pro kolegyni jako dárek k odchodu z práce. Tak jsem jí udělala mořskou hvězdičku s kamínkem. Šlo to jako po másle, překvapivě rychle a i seděla velikost korálků (což se mi občas nepovede).
Po týdnu mamka volala, že potřebuje ještě jednu (pro druhou kolegyni, která taky odchází), aby jí nebylo líto, že nic nedostane. Včera jsem tedy začala vyrábět druhou, jen v jiných barvách. Od chvíle, co jsem vzala do ruky jehlu jsem asi pětkrát vysypala korálky, rozpíchala jsem si celý ruce, několikrát mi to upadlo, podivně se zkroutilo a navrch se mi roztřepila a zauzlovala nit. Ve snaze jí rozmotat jsem to přetrhla. Říkala jsem si, že mám jen špatnej den a nechala to na dnešek. Dneska jsem to začala dělat znova od začátku a podobnej příběh. Vůbec to nechápu - stejná nit, stejná jehla, stejný ruce a přesto taková smůla :?: . Nebýt to na zakázku, už bych se na to dávno vykašlala. Nakonec jsem jí došila a při uzlíkování jsem si píchla jehlu pod nehet a následně hvězdičku upustila na zem. Kupodivu se jí nic nestalo, ale už se těším až bude mimo můj dosah.
Máte to taky tak?

Právě jsem rozsypala celý balíček rokajlu a půl hodiny ho sbírala :) To by člověk nevěřil, jak pěkně to po tom linoleu skáče až na druhý konec místnosti, to ho budu ještě 14 dní nacházet :lol:
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kajmii » úte 25. čer 2013 18:41:14

popopopo píše:Právě jsem rozsypala celý balíček rokajlu a půl hodiny ho sbírala :) To by člověk nevěřil, jak pěkně to po tom linoleu skáče až na druhý konec místnosti, to ho budu ještě 14 dní nacházet :lol:

To se mi stalo minulej tejden s 50g od Preciosy *uaaa* . Kdovíproč jsem si opřela nezavřenej zipovej sáček o hrnek - hrnek zvedla - pytlík si lehnul a já koza ho chytla za spodní stranu a zvedla. To byla síla - vysypalo se to na skleněnej stolek (nádhernej zvuk) a pak na zem na lino *uaaa*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Tangled » úte 25. čer 2013 19:24:58

kajmii píše:
popopopo píše:Právě jsem rozsypala celý balíček rokajlu a půl hodiny ho sbírala :) To by člověk nevěřil, jak pěkně to po tom linoleu skáče až na druhý konec místnosti, to ho budu ještě 14 dní nacházet :lol:

To se mi stalo minulej tejden s 50g od Preciosy *uaaa* . Kdovíproč jsem si opřela nezavřenej zipovej sáček o hrnek - hrnek zvedla - pytlík si lehnul a já koza ho chytla za spodní stranu a zvedla. To byla síla - vysypalo se to na skleněnej stolek (nádhernej zvuk) a pak na zem na lino *uaaa*


Tak na tohle mám trik. Sundám z vysavače hubici a přes ten konec natáhnu látku (jemnější něco jako kapesník) a zapnu vysavač na menší výkon.
Je sice jisté riziko, že skončí ve vysavači všechno, ale ještě se mi to nestalo.

P.S. Používám to tedy na koberci, ale asi by to fungovalo i na linu.
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kajmii » úte 25. čer 2013 19:31:42

Tangled píše:
kajmii píše:
popopopo píše:Právě jsem rozsypala celý balíček rokajlu a půl hodiny ho sbírala :) To by člověk nevěřil, jak pěkně to po tom linoleu skáče až na druhý konec místnosti, to ho budu ještě 14 dní nacházet :lol:

To se mi stalo minulej tejden s 50g od Preciosy *uaaa* . Kdovíproč jsem si opřela nezavřenej zipovej sáček o hrnek - hrnek zvedla - pytlík si lehnul a já koza ho chytla za spodní stranu a zvedla. To byla síla - vysypalo se to na skleněnej stolek (nádhernej zvuk) a pak na zem na lino *uaaa*


Tak na tohle mám trik. Sundám z vysavače hubici a přes ten konec natáhnu látku (jemnější něco jako kapesník) a zapnu vysavač na menší výkon.
Je sice jisté riziko, že skončí ve vysavači všechno, ale ještě se mi to nestalo.

P.S. Používám to tedy na koberci, ale asi by to fungovalo i na linu.

To je super vychytávka, vůbec by mě to nenapadlo!!! Dík *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » úte 25. čer 2013 20:11:33

Jo to dělám taky - přes batistový kapesník :-) Ale rokajl v koberci mám furt :?
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Stepule » úte 25. čer 2013 21:49:50

Morag píše:Jo to dělám taky - přes batistový kapesník :-) Ale rokajl v koberci mám furt :?

Používám silonovou ponožku.
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » úte 25. čer 2013 22:00:11

Stepule píše:
Morag píše:Jo to dělám taky - přes batistový kapesník :-) Ale rokajl v koberci mám furt :?

Používám silonovou ponožku.

Týjo, to je mnohem lepší! :-D A já dumala, jakou řídkou tkaninu sehnat, aby tím rokajl nešel skrz...silonky! :D
Dík :-*
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kikina » stř 26. čer 2013 8:47:29

Já používám takový ten pidivysavač - dostala jsem ho od ségry na drobečky, ale na to se moc nehodí. Naproti tomu na rokajl je výborný, ale samozřejmě spíš na menší plochy. Když se korálky rozletí po celé místnosti, už to tak praktické není ;)
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kika » pát 26. črc 2013 20:08:24

Ahojte,moja otázka sa týka stránky Pinterest.Používa ju niekto? Môžem tam dávať fotky vlastných vyrobených výrobkov? :roll: Ked´ ja vidim ako kazdy tam len dava z webov linky(obrázky).
Uživatelský avatar
kika
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. říj 2012 19:15:39
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Úroveň: stredná

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod AndreaM » pát 26. črc 2013 22:20:00

Pinterest mám, ale ne jako galerii svého, ale co najdu na netu...webovky atd.... *wave*
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kika » úte 30. črc 2013 8:47:18

Tiež neviem na Pintereste,čo mám zadať ,ked´ chcem mať svoje meno a profil vo vyhľadávačoch google-mám to posunúť v nastaveniach na yes alebo no? (mne to ani v oboch pripadoch nefubguje,jak som vyhladavala svoje meno v Googli v suvislosti s Pinterestom)
Uživatelský avatar
kika
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. říj 2012 19:15:39
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Úroveň: stredná

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod mnaaauu » ned 11. srp 2013 15:26:04

*wave* Ahoj holky :) *wave* Tak jsem sice děravá jak cedník :D Ale od pátka už doma :) Nicméně doufám, že toto byla moje jediná operace a nikdy me nic takovýho už nečeká :D
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kajmii » ned 11. srp 2013 18:48:34

mnaaauu píše:*wave* Ahoj holky :) *wave* Tak jsem sice děravá jak cedník :D Ale od pátka už doma :) Nicméně doufám, že toto byla moje jediná operace a nikdy me nic takovýho už nečeká :D

Hurá, teď už bude jen líp *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod kikina » pon 12. srp 2013 14:15:34

Držím palce, ať je to jediná operace v životě a taky ať se to dobře hojí *wave*
Hlavně, že už jsi doma.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod lucka.H » pon 12. srp 2013 18:57:01

Já taky doufala když jsem šla letos v únoru na operaci s okem a , že budu vidět a bude to moje jediná operace . Tak jsem se pak dozvěděla, že nikdy už asi nebudu vidět ( zatím nevidím a už tomu ani nevěřím) a že mě čeká ještě během pár let jedna operace tentokrát se šedým zákalem. Ted když nad tím přemýšlím tak to asi nemá cenu, stejně nevidím. A teď překvapení pro ty co si myslí, že jsem 80-letá babka s 30-ti dioptriemi tak Vás asi zklamu je mi 15 let :D

jinak mnaauu přeji ti hodně zdraví a hodně korálkových výtvorů :D
lucka.H
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 19. led 2011 16:07:22

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod mnaaauu » stř 14. srp 2013 10:19:56

lucka.H píše:Já taky doufala když jsem šla letos v únoru na operaci s okem a , že budu vidět a bude to moje jediná operace . Tak jsem se pak dozvěděla, že nikdy už asi nebudu vidět ( zatím nevidím a už tomu ani nevěřím) a že mě čeká ještě během pár let jedna operace tentokrát se šedým zákalem. Ted když nad tím přemýšlím tak to asi nemá cenu, stejně nevidím. A teď překvapení pro ty co si myslí, že jsem 80-letá babka s 30-ti dioptriemi tak Vás asi zklamu je mi 15 let :D

jinak mnaauu přeji ti hodně zdraví a hodně korálkových výtvorů :D



:shock: :o jeeeej holka neštastná :O :( Tak hodně sil a nevzdavej to !!!!!!!!!!
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod ivusa » stř 14. srp 2013 17:10:18

kika píše:Ahojte,moja otázka sa týka stránky Pinterest.Používa ju niekto? Môžem tam dávať fotky vlastných vyrobených výrobkov? :roll: Ked´ ja vidim ako kazdy tam len dava z webov linky(obrázky).


jo můžeš dávat i své výrobky, musíš si jen aktivovat tlačítko Pin It do webového prohlížeče, pak můžeš přidávat piny odkud chceš (třeba i z beadforum)
návod na přidání tlačítka zde http://www.fler.cz/blog/pinterest-jak-r ... dkaz-17159
Uživatelský avatar
ivusa
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 19. čer 2009 6:12:02
Bydliště: Moravská Třebová
Úroveň: no trochu jsem pokročila a momentálně tak nějak přešlapuju na místě

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron