Náhodné myšlenky

Volný pokec na libovolné téma

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod gianelle » pon 20. kvě 2013 19:54:25

Noo, tam by se pěkně nakupovalo ...
(ale jsem trochu překvapená, že se takovýto článek vyskytl zrovna na módním pekle, kde se přece veškeré "tvoření" považuje za smrtelný hřích ... :? )
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod janapo » pon 20. kvě 2013 22:05:35

tak tomu říkám Korálkárna :shock: :shock: :o :o :!:
Uživatelský avatar
janapo
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 503
Registrován: sob 11. úno 2012 1:15:12
Bydliště: Brno
Úroveň: zacatecnik

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod MajkaHus » pon 20. kvě 2013 22:17:32

fujtajksl ... nebudu moct spát :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
MajkaHus
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob 21. dub 2012 16:50:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod setapouch » úte 21. kvě 2013 6:24:14

Tam by mě hned mezi dveřma chytly vážné zdravotní komplikace a ven by mě asi nesli na nosítkách :lol:
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod janapo » úte 21. kvě 2013 23:32:17

setapouch píše:Tam by mě hned mezi dveřma chytly vážné zdravotní komplikace a ven by mě asi nesli na nosítkách :lol:

to sice možná jo :cry: ale zasypanou korálema *jump* *rofl1* ,páč by ses určitě instinktivně chytala těch nejlepších šňůr ;) že?
Já bych si před návštěvou takovéhle korálkárny musela zdvojnásobit dávky léků :lol:
Uživatelský avatar
janapo
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 503
Registrován: sob 11. úno 2012 1:15:12
Bydliště: Brno
Úroveň: zacatecnik

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod popopopo » stř 22. kvě 2013 0:58:09

janapo píše:to sice možná jo :cry: ale zasypanou korálema *jump* *rofl1* ,páč by ses určitě instinktivně chytala těch nejlepších šňůr ;) že?
Já bych si před návštěvou takovéhle korálkárny musela zdvojnásobit dávky léků :lol:

A hlavně zdvojnásobit stav konta :lol:
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod setapouch » stř 22. kvě 2013 4:50:48

popopopo píše:
janapo píše:to sice možná jo :cry: ale zasypanou korálema *jump* *rofl1* ,páč by ses určitě instinktivně chytala těch nejlepších šňůr ;) že?
Já bych si před návštěvou takovéhle korálkárny musela zdvojnásobit dávky léků :lol:

A hlavně zdvojnásobit stav konta :lol:

STO BODOV!!! Trefila jsi ten hlavní "zdravotní" problém *rofl1*
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod jilinka » stř 22. kvě 2013 6:45:14

sakra, dodnes jsem nechtěla jezdit do USA, nemám je moc ráda ty amerikánce, ale toto... budu muset zauvažovat... ale nevím, v jak vzdálené budoucnosti budu mít naspořeno na takový výlet... možná že bych mohla zastavit byt... :idea:
jilinka
 

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Sigel » stř 22. kvě 2013 8:13:29

Drobet mě séře, že zde v těchto končinách je tradice výroby korálků mnohem hlubší, než tam (jestli tam je vůbec nějaká), a přesto tu nemáme zdaleka takové obchody s takovým výběrem, a těch pár snaživců, co své obchůdky vedou, jak nejlépe to jde, neustále naráží na debilní distribuční podmínky, neochotu některých výrobců sem vůbec dovážet, debilní celnice, debilní předpisy EU a jánevímco ještě... Ďas aby to spral!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod gianelle » stř 22. kvě 2013 9:38:27

No a úplně nejvíc dokáže na***, když i čeští výrobci dlabou na domácí trh. Jenom kolik druhů korálí se u nás vyrábí ... a kolik z nich se na náš trh vůbec nedostane (a nebo se k nám dostanou až několik měsíců poté, co si s něma američanky vesele šijou ... a nebo jsou tak drahé, že našince nakonec radši přejde chuť ... ). Z ekonomického hlediska je to sice celkem pochopitelné, ale na druhou stranu je šíleně absurdní, že si musíme české korálky za těžké prachy objednávat od Amíků :?
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Likra » stř 22. kvě 2013 10:57:43

gianelle píše:No a úplně nejvíc dokáže na***, když i čeští výrobci dlabou na domácí trh. Jenom kolik druhů korálí se u nás vyrábí ... a kolik z nich se na náš trh vůbec nedostane (a nebo se k nám dostanou až několik měsíců poté, co si s něma američanky vesele šijou ... a nebo jsou tak drahé, že našince nakonec radši přejde chuť ... ). Z ekonomického hlediska je to sice celkem pochopitelné, ale na druhou stranu je šíleně absurdní, že si musíme české korálky za těžké prachy objednávat od Amíků :?

Kromě toho mne mrzí, že české zákazníky okrádají. Dostalo se mi do rukou pár balíčků rokajlu od Preciosy, které "chodí" ven, a bylo to zvláštní porovnání. Balíčky pro český trh měly většinou pod 50g, většinou 48g, některé dokonce 47g, zato balíčky ven 53g, 52g, 54g. Opravdu zvláštní přístup k domácím zákaznicím, pro ty to holt stačí...
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » stř 22. kvě 2013 11:33:51

Co se týče tradice, tak indiáni korálkovali dávno před Kolumbem. Sekali a vrtali drobné korálky z bílofialových mušlí a dalších kostí.

Ale co se týče rozdílné kvality...ano s tím se setkávám věčně třeba v oboru látek. Co překrásných brokátů, hedvábí, taftů, hedvábných saténů, damašků a krajek...se u nás vyrobí a všechno jde na vývoz! U nás seženete leda šunt z dovozu :(
Totéž vánoční baňky. V Irise Vsetín vyrábí stále nádherné skleněné ručně malované, foukané, prolamované, pokovované a jiné baňky, ale koupit si je můžete buď na bráně u vrátnice (když budete hodní, tak vás vrátný vezme do jejich vzorkovního muzea a tam by člověk brečel nad tou krásou) a nebo za pětinásobnou cenu ve Vídni. U nás v obchodech seženete jen šunt a odlitky - obojí z dovozu.

Nedalo mi to a zjišťovala jsem na obchodním oddělení....věc se má takto - maloodběratelé nevědí nebo je přijde laciněji kupovat z velkokrámů....a velkokrámy drží monopol zahraničních firem....toť vše. Takže v Hedvě vyrábějí kovový brokát pro anglickou královskou rodinu a taft pro monackou knížecí....a my máme co? xxxxxx s přehazovačkou :?
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Stepule » stř 22. kvě 2013 13:50:44

Morag píše:Co se týče tradice, tak indiáni korálkovali dávno před Kolumbem. Sekali a vrtali drobné korálky z bílofialových mušlí a dalších kostí.

Ale co se týče rozdílné kvality...ano s tím se setkávám věčně třeba v oboru látek. Co překrásných brokátů, hedvábí, taftů, hedvábných saténů, damašků a krajek...se u nás vyrobí a všechno jde na vývoz! U nás seženete leda šunt z dovozu :(
Totéž vánoční baňky. V Irise Vsetín vyrábí stále nádherné skleněné ručně malované, foukané, prolamované, pokovované a jiné baňky, ale koupit si je můžete buď na bráně u vrátnice (když budete hodní, tak vás vrátný vezme do jejich vzorkovního muzea a tam by člověk brečel nad tou krásou) a nebo za pětinásobnou cenu ve Vídni. U nás v obchodech seženete jen šunt a odlitky - obojí z dovozu.

Nedalo mi to a zjišťovala jsem na obchodním oddělení....věc se má takto - maloodběratelé nevědí nebo je přijde laciněji kupovat z velkokrámů....a velkokrámy drží monopol zahraničních firem....toť vše. Takže v Hedvě vyrábějí kovový brokát pro anglickou královskou rodinu a taft pro monackou knížecí....a my máme co? xxxxxx s přehazovačkou :?


Holky, nezoufejte - máme Český Ráj a tam stačí fíkovej list!
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » stř 22. kvě 2013 15:29:08

*rofl1* A kde ho vzít ? :-)) u nás kolem řeky leda rdesno (křídlatka) :?
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Likra » čtv 23. kvě 2013 13:04:23

no přece ušít z korálků ! - a kruh se uzavírá :lol:
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » čtv 23. kvě 2013 18:33:51

Likra píše:no přece ušít z korálků ! - a kruh se uzavírá :lol:


*rofl1* Že mne to nenapadlo :-D Náhodou by to mohlo být sexy :-D
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Hanina24 » sob 25. kvě 2013 19:39:19

popopopo píše:Myslím, že mi vypadly oči z důlků, tam chci jet a rochnit se *rofl1*
http://www.modnipeklo.cz/clanky/fotorep ... new-yorku/

No to si snad děláte ..... srandu! PROČ něco takového nemůže být u nás??? Nemohla by se najít nějaká podnikavá duše, která by si něco podobného otevřela u nás??? :evil: ach jo
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod TRZ04 » sob 25. kvě 2013 20:18:01

Holky, to byste se mohly ukřičet a stejně je to k ničemu...
Po přečtení Vašich příspěvků se mi vybavuje, jak úpěnlivě sháním kojící podprsenku ve větší velikosti s možností si ji na prodejně vyzkoušet. Vedle ve vesnici je firma Anita, která dělá množství těchto podprsenek až do velkých košíčků. Bohužel mě odkazují na 3 obchody s prádlem, se kterými spolupracují v nedalekém městečku. Což o to, jezdím tam celkem běžně...nicméně v těch obchodech mají asi tak 5 ks na ukázku a nejsou ochotní mi objednat velikost, kterou chci zkoušet - pouze po zaplacení zálohy a následnému odkoupení podprdy, aby jim to tam neleželo. Kde to jsme...? Hodlám jim na firmě povyprávět, jakou reklamu jim ony obchody dělají.
Dalším příkladem je to, jak jsem si dopisovala s obchodem Albert. Psala jsem jim, proč nám neustále chodí letáky Albert hypermarket, když nejblíže (10 km) máme Alb. supermarket a leták pro něj vydávají také. Po výměně několika dopisů mezi mnou a Albertem, mnou a distribuční společností a opět mnou a Albertem jsem se dozvěděla, že nejsme v rentabilní zoně pro supermarket. No já se teda 30 km do hypermarketu nepotáhnu... :roll:
Člověk by řekl, že dneska živnostníci udělají první poslední za spokojeného zákazníka, který se k nim opět rád vrátí...ale asi se pletu nebo jsem naivní. :?
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod jilinka » sob 25. kvě 2013 21:55:55

holky, nevíte, co může být ta fialovo křišťálová trubka, která je tady nahoře? myslíte, že je to sklo?
Obrázek
jilinka
 

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod TRZ04 » sob 25. kvě 2013 22:29:58

Já bych to tipla na sklo.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Likra » ned 26. kvě 2013 10:27:18

Jsem téhož názoru.
Ivi, kdo je autorkou toho krásného šperku?
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod haany » ned 26. kvě 2013 10:56:23

Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Likra » ned 26. kvě 2013 12:44:25

haany píše:Likra, obrazok je klikatelny - http://www.flickr.com/photos/sandysbead ... hotostream :-)

Dík, obyčejně to nezkouším, tak mne to nenapadlo *wave*
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod janapo » ned 26. kvě 2013 12:57:44

jilinka píše:holky, nevíte, co může být ta fialovo křišťálová trubka, která je tady nahoře? myslíte, že je to sklo?
Obrázek

jestli to z popisu chápu dobře,tak je to vinutka
Uživatelský avatar
janapo
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 503
Registrován: sob 11. úno 2012 1:15:12
Bydliště: Brno
Úroveň: zacatecnik

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod jilinka » ned 26. kvě 2013 15:55:09

jsem blbá, schválně jsem se přihlásila na flickr, abych zjistila víc, vůbec se tam nevyznám, ale jaksi mě nenapadlo srolovat dolů na stránku :roll:
jilinka
 

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Morag » pon 27. kvě 2013 12:23:45

Taky bych tipovala vinutku - zvlášť podle toho vnitřku vzhledem k technologii výroby vinutek.
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Tangled » stř 29. kvě 2013 18:13:28

Korálky mi zasahují do života. Dneska jsem si nechala propíchnout uši...
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Velká voda

Příspěvekod Sigel » úte 04. čer 2013 7:34:34

To je zas vody, co :o :shock: :( ? Pevně doufám, že nikdo neplavete, všem, co žijí v krizových oblastech, držím pěsti, jak nejlíp umím!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod ridaska » úte 04. čer 2013 19:40:54

Je to děs já u zpráv brečím jak beruška :-( Dokážu si představit tu bezmoc těch zatopených. Jednou jsem to zažila, i když ne v takové míře. Přeju všem pevné nervy - nic víc nezbývá......
Uživatelský avatar
ridaska
 
Příspěvky: 259
Registrován: pát 02. říj 2009 23:44:55
Bydliště: okolo Sy

Re: Náhodné myšlenky

Příspěvekod Skippka » pát 07. čer 2013 10:25:05

My máme na zahradě evakuovaného kamarádky psa. Měli v baráku teda asi "jen" po kolena vody, ale stejně :-( Moc je mi líto Pražské ZOO :-(
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron