Těhulky, maminky a miminka

Volný pokec na libovolné téma

Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pát 11. led 2013 20:34:30

Neb jsem momentálně už nějakou dobu v kategorii těhotná, zajímá mě spousta věcí. Hodně se dá najít na netu, ale třeba se od Vás dozvím ještě něco víc :D Pochlubte se, jak jste na tom vy. A i pokud nejste těhotné, zapojte se. Třeba už víte, že budete chtít tohle a tohle...Třeba to někoho inspiruje. Maminky, měly jste představu, že bez něčeho nemůžete být a nakonec vás to zklamalo? Máte vybraný kočárek, jména...Jak zvládáte nevolnosti? Jak jste to sdělily tatínkovi, rodině? Potřebovaly jste v práci přeřadit na jiné místo? Jste pověrčivé? Co všechno pozitivního a negativního jste potřebovaly řešit? Sdělte nám své zkušenosti...
Já začnu tedy u sebe...Jsem v desátém týdnu. Hned v pátém týdnu mě postihl zánět močových cest. Trpěla jsem, jak kůň, močila jsem krev. Antibiotika jsem nesměla, takže hned na neschopenku. Pila jsem 3 litry vody + 3x denně urologický čaj. Je zajímavé, že existuje pouze jeden urolog.čaj, který mohou těhotné - na to pozor, v lékárně si s tím moc nevěděli rady. Jsem na neschopence prozatím dále. Zánět úplně ustoupil po asi 4 týdnech. Příště na kontrole mi budou dělat kultivaci moče, takže se uvidí, jestli ustoupil i laboratorně. Jinak jsem absolvovala ultrazvuk a odběry krve. Odběry jsou pro mě noční můra. Nemám žíly, takže jsme to se sestřičkou cedily vůlí nás obou...Příští týden další odběry..ach jo. :(
Pracuji jako zdr.sestřička na oddělení, takže podle zákona nesmím jako těhotná dělat noční. Poměrně dlouhou dobu jsem to řešila se svojí nadřízenou. Myslela jsem, že informovaný a zařízený na těhotný...ale co si nevybojujete, tak nemáte.
Vycházky na neschopence pro těhotný jsou na houby. Ale co už člověk nadělá. Když jsem měla zánět, nikam jsem neměla ani chuť chodit. Ale teď mi vzduch pomáhá na nevolnosti...navíc by člověk doma úplně zpohodlněl. Ale kam má člověk pořád chodit. A na to, abych si zajela na výlet např. za mámou nebo za babičkou, tak zas potřebuji víc času. Takže to pak stíhám v takovém stresu a časové tísni.
Manžel dostal v rámečku těhotenský test a básničku, kterou jsem mu složila a z které pochopil, že je to tady :D Rodiče a babička dostali informaci o miminku pod stromečkem. Radost byla veliká...první vnouče :D
Nevolnosti jsou taky fujtajbl věc. Už tedy pomalu ustávají. Mám je teď nejvíc večer a v noci. Pořád jím pomeranče, po těch je mi dobře :D
Koukala jsem na kočárky...podle recenzí uživatelek jsem naznala, že není kočár, který by se nerozbil a že budeme mimi asi nosit v ruce...Nakonec jsem objevila kočárky Gesslein, které jsou snad víceméně bezporuchové a hlavně nejsou polské. Dnes jsme ho obhlídli a i manžel je nadšen. Takže jsem ušetřena nějaké starosti s výběrem, předvybráno máme.
Holky, měly jste "chůvičky" a monitor dechu?
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » pát 11. led 2013 23:29:58

Ja mám momentálne cca 3 týždne do pôrodu . Teda, ak sa to malé nerozhodne inak :) . Je to naše druhé miminko, to prvé má už 3 roky. A teraz k tým tvojim dotazom:
- oznámenie manželovi - keďže som hrozne nedočkavý človek, takže proste moja prvá cesta rovna z toalety smerovala s testom v ruke za manželom, takže asi nič romantické, ale radosť sme mali veľkú aj tak
- oznámenie rodine - hneď po manželovi
- nevolnosti - tohto som bola našťastie ušetrená - pri prvom tehotenstve som zvracala asi 2x a teraz tiež asi tak
- meno - s dievčenským nie je problém, na chlapčenskom sa nevieme dohodnúť - keď nám pri prvom v 5. mesiaci povedali, že to bude chlapec, tak sme mali práve naplnánovú cestu do Plzne na svadbu, tak sme 7 hodín v aute vyberali meno . Teraz by to malo byť dievča, tak dúfam, že sa trafili, lebo neviem, ako by sme sa na pôrodnej sále tak rýchlo dohodli na chlapčenskom mene
- kočiar - nevyberali sme nejaké špeciálne značky ani nič podobné. Pozerali sme hlavne na to, aby bol dosť veľký, lebo dieťa rastie veľmi rýchlo a raz som videla mamičku s kočiarom, v ktorom bolo dieťa celé dokrčené a tak chúďa spinkalo :( . Proste teraz tie moderné kočiare robia strašne malé... Nakoniec sme kúpili to najväčšie, čo v obchode mali - Camarelo. Nemôžem sa sťažovať - malému vydržal do pol roka, čo bolo akurát, lebo potom už začal sedieť, tak sme vymenili vaničku za športovú časť. Narodil sa v zime a v pohode sme do kočiara zmestili všetko, v čom bol zababušený :) . Ešte stále je jak nový a to ho používam doteraz pri malom, len teraz zase nahodím vaničku.
- práca - našťastie žiadny problém - robím účtovníčku, takže som pri prvom robila až do začiatku materskej a teraz som do práce ísť ani nestihla :D . Zatial sa šéf tvári, že počká, kým sa vrátim a nechá si ma, ale uvidíme, čo bude za 3 roky. Zatial to neriešim...
- choroby - ja mám smolu na prechladnutie a kašel. Trápilo ma to pri prvom aj teraz. Prvé dieťa som dokonca porodila po mesačnom kašlaní - zakašlala som a praskla mi voda. Našťastie to bolo už v 38. týždni, takže pohoda. Čo som napríklad nevedela, že tehotné nemôžu ani klasické kvapky do nosa. Nakoniec som zohnala nejaké homeopatické.
- babyfon ("chúvička") - ja si neviem vynachváliť. Používam ju od narodenia malého doteraz a rozhodne ju budem používať aj pri druhom dieťati. Môžem v kľude zavrieť dvere, aby malé nič nerušilo pri spánku, alebo aj vybehnúť na dvor a hneď viem, keď sa zobudí, zaplače...
- monitor dychu - to sme nemali. Doporučujú ho hlavne pri predčasne narodených deťoch, alebo ak je matka fajčiarka a podobne... Stretla som sa aj s názorom, že je z toho človek len nervózny, lebo to píska, aj keď sa nič nedeje... Osobnú skúsenosť nemám, tak neviem...
Ešte ma napadlo - odsávačka. Neviem, či plánuješ, ale ja som si ju musela po pôrode narýchlo zháňať, lebo mi išlo ťažšie mlieko a musela som si ho "rozťahovať". Potom som ju používala tiež dosť často - keď som potrebovala niekam odbehnúť na pár hodín a malého som nechávala doma - odsala som si mlieko a nebol problém. Pomohla aj neskôr, keď malý prestal v noci vstávať na jedenie - mlieko sa však tvorilo ďalej, takže som si v noci odsávala a on to cez deň stíhal dopiť :D . Jedával totiž každú 1,5 hodinu a nie každé 3 hodiny ako ostatné deti :D .
Nejak som sa rozpísala, ale dúfam, že som aspoň s niečím poradila :). Prajem kľudné tehotenstvo bez problémov a rýchly pôrod ;)
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » sob 12. led 2013 10:15:17

Calinka, moc děkuji za odpovědi a za zkušenosti. Určitě se to hodí. Nad odsávačkou taky přemýšlím. Ještě bych se zeptala, jestli manuální či elektrickou. Elektrickou si maminky chválí, ale zas ta cena je někde jinde. Jinak přeji i Tobě rychlý porod a velkou radost z miminka pro vás všechny :D
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » sob 12. led 2013 13:18:06

Ja som mala len manuálnu odsávačku a myslím, že stačí. Ale ktovie, možno, keby odskúšam elektrickú, tak mám iný názor :-).
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » sob 12. led 2013 15:00:06

Zdravím nastávající maminky! Já už mám sice od porodu rok a půl ;) ale stále na těhotenství i porod ráda vzpomínám... Já jsem pracovala jako vychovatelka ve školní družině, ale mezi těmi dětmi jsem byla pořád nemocná, takže mě pak doktor pro jistotu radši nechal doma (od 4. měsíce), vycházky jsem moc neřešila :? bydlíme na vsi, takže jsem pořád chodila na vycházky, moc mi to pomáhalo a aspoň jsem se hýbala jak říkáš... (jinak blbě mi ráno moc nebylo, spíš jsem nesnášela omáčky... divný co? :lol: )
S přeřazením na jinou práci je to fakt na nic, jak píšeš. Je to hrozný, že neumějí vyjít vstříc aspoň těhotné...
Hlavně od té doby co jsem zjistila že jsem těhotná, jsem udělala radikální zákrok ve svém chování a přestala jsem se stresovat a nervovat, to byl jeden z největších přínosů těhotenství (samozřejmě kromě prcka ;) ) Byla jsem totiž vždycky strašný nervák a v tomhle mi těhotenství moc pomohlo. Kvůli pohodě svojí i miminka jsem svoje nerváky překonala...
Porod byl naštěstí bez komplikací a i personál byl moc příjemný. Rodila jsem v táborské porodnici, kde personál moc dobrou pověst neměl, ale než jsme tam byli mi tak se to o moc zlepšilo... V dohledné bychom chtěli další miminko, ale já se bojím, že už to tak dobře dopadnout nemusí... Nevím no, mám trochu strach... Já nejsem moc pověrčivá, ale přece jenom strach jsem měla, aby bylo všechno v pořádku a narodilo se nám zdravé dítě... Dnes nabízejí různé lepší testy na vše možné, ale bohužel ty ceny... (14.000,-) to si opravdu moc lidí dovolit nemůže :(
Jméno jsme vybírali pro kloučka i pro holčičku, nechali jsme se překvapit... a je to kluk :)
Chůvičku jsme nekupovali ale dodnes si nadávám do blbců, že jsme jí nekoupili... bydlíme ve dvoupatrovém rodinném domě a když malej spal dole v místnosti v přízemí a rozbrečel se tak jsem ho neměla šanci slyšet, takže jsem každou půlhodinu lítala dolů ho kontrolovat, takže chůvičku rozhodně doporučuji :lol:
Monitor dechu mi připadá jako zbytečnost, ale je to na rozhodnutí každé maminky to je jasné... Pokud miminko spí v postýlce v ložnici rodičů tak i sebemenší problém tě okamžitě vzbudí (i když se třeba jenom zavrtí, nebo si povzdechne) (kamarádka mi vždycky říkala, že by ho neslyšela, že hrozně tvrdě spí, ale ono se tak vytrénuješ a zvykneš si na něj, že tě pak vzbudí opravdu sebemenší zašustnutí) (apropo... naše maminky taky takové vymoženosti neměli a jsou z nás normální, zdraví lidé ;) ale jak říkám to je na zvážení každé maminky...
Pokud by jsi třeba chtěla něco konkrétního vědět, tak napiš, třeba něco budu vědět ;)
Přeju pohodové, klidné a šťastné těhotenství, hezky si ho užívej, je to jen párkrát v životě *wave*
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » sob 12. led 2013 17:08:51

Hanina24 k tomu strachu... My sme teda druhé dieťa plánovali a aj sme sa dosť dlho snažili, ale teraz, ako sa blíži pôrod, tiež chytám trochu "paniku" :-D. A to som mala prvý pôrod fakt v pohode - voda mi síce praskla po zakašlaní, ale bolesti som nemala. Keďže som sa dlho neotvárala, tak mi dali tabletku, ktorá mala za 2 hodiny vyvolať pôrod. Po nej mi začali aj bolesti - prvá hodina ešte ušla, druhá to už bolo "iné kafe", to som už mohla aj rodiť, lenže nikto ma neprišiel skontrolovať, lebo spoliehali na ten 2-hodinový limit. Po dvoch hodinách sa zhrozili, že veď už rodím a len ma rýchlo posadili na stolicu, 3x som potlačila a malý bol na svete :-). A to druhé vraj pôjde ešte rýchlejšie :-D. Ale pri prvom som nevedela, čo ma čaká, tak mám pocit, že teraz sa asi bojím viac :-D.
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » čtv 17. led 2013 14:26:41

Ahojte , momentalne prezivame 12tt, tesime sa a samozrejma aj obavame :roll: . Je to boj nakolko od 7tt ma trapia nevolnosti, ta ktora zazila vie, ze to nieje ziadna sranda. Najhorsie je, ze nepomaha vobec nic. Skusala som krekr, matovy caj, lizatka proti nevolnosti, colu, homeopatika, stimulacia bodu na predlakti a ziadna ulava. Jedine ked spim tak neblinkam :evil: je to skratka na nervy. Ranna nevolnost ktora trva cele dni. Podla lekara je vsetko v poriadku. Jaj vyplakavam sa tu. Nakolko este nevieme ci budeme v ruzovom alebo modrom, zatial mimi volam Pavlinka, no polovicke to moc nevonia nakolko chce syna. Ze som tehotna som manzelovi oznamila po 4-tom pozitivnom teh. teste, az potom som isla doktorovi. Rodicom a surodencom priniesol radostnu spravu Mikulas :D a ostatna rodina bola oboznamena na vianoce, aspon sme to mali jednoduche, vsetci spolu a nik sa nemohol urazat, ze to vie neskor ako ini. Nakolko je to prve vnuca, pravnuca, neter-synovec radost v rodine je velika. Vybavicku, kocik atd. budem riesit az na poslednu chvilku, myslim ze mame este dost casu, aj ked vsetci hovoria, ze to ubehne strasne rychlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » čtv 17. led 2013 16:10:20

Ahoj Gabi, jsi týden před námi *wave* Já jedu teď 11.týden. Taky budete mít srpňátko? :D Nám termín spočítali prozatím na 12.8., což je super...Srpen je u nás dobrej: 12.8. má narozky sestřenice, 13.8. jsme se brali a 14. 8. má narozky mamka. Tak jsem zvědavá, kam se zařadí naše dítko.
Mě nevolnosti pomalu ustupují. Někdy už nejsou vůbec, i když je to spíš výjimečný den, ale i tak...díky za něj :D Zítra jdu zase na odběry, to se fakt těším. Ještě mi nevybledla modřina po tom minulém odběru :(
My taky ještě nejsme dohodnutí na jménech a bude to asi boj ;) Já bych chtěla Aničku a na kluka mám Štěpán, Šimon a Vojtěch. S Aničkou manžela otravuju léta, co se známe. Sice se na to netváří nadšeně, ale už by mohl být zvyklej. Za to na klukovi se asi neshodneme ani omylem :) Chtěli bychom pohlaví vědět předem, takže prý to bude řešit, až bude jen jedna varianta. No, taky pravda... Manžel mu prozatím říká "flíček" - podle fotky z UZ, na které neviděl ani Ň :D Já mám cvičené oko z práce, tak vidím na té fotce víc :D Mamka miminku říká "fazolka". Každý si najde něco svého, co se mu líbí.
Holky, díky za odpovědi všem a pište, pište...zkušenosti se hodí.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » čtv 17. led 2013 17:12:31

Termín máme 1.8. podla velkosti pri ultrazvuku. Uz sme videli nase male dva tyzdne dozadu *jump* . Je to krasne ked mozes vidiet to male stvorenie, ako mu pracuje srdiecko a smiali sme sa na pohyboch, manzel hned posudil, ze to bude pracant. Buduci tyzden idem na kontrolu plus dake vysetrenia. Odber krvy je u mna vzdy stres panicky sa bojim ihiel, nastastie na krv som bola minuli tyzden, takze nabuduce budem len trnut ako vysli testy.
Drzim palce nech je to zajtra bezmodriny *wave*
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod mave » čtv 17. led 2013 21:36:26

Já teda zatím žádnou zkušenost ještě nemám, ale chtěla jsem přispět doporučením na dokument, jehož první díl byl tuto neděli na ČT2. Jmenuje se Čtyři v tom, a je to o čtyřech nastávajících maminkách :) narazila jsem na něj náhodou, a příjde mi fajn, že nabízí ty různé pohledy každé maminky, různá prostředí a situace, ve kterých se maminky nacházejí. Každá nastávající maminka je v jiném měsíci těhotenství, v dalším díle by měla už ta jedna rodit. No, jeslti máte čas a chuť, tak se podívejte :) třeba si tam každá něco najdete. Je to takové odpočinkové.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1039 ... tom/video/
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod martinadk » pát 18. led 2013 11:01:37

no ...maminky ;) já už mám 6ti letého kluka a 3letou holčičku a na těhotentví (hlavně první :) ) vzpomínám jako na nejkrásnější období mého života. předtím jsem byla ještě jednou těhotná, ale o to jsme brzo přišli, tak jsem se bála jestli budeme moc mít další , ale rychle se zadařilo .... trpím občas na migrény a v těhotenství to první tři měsíce bylo peklo.... kdo to nezná nechápe . zlaté nevolnosti. hlava bolí jako střep, blbě vidíš ( jako přes kaleidoskop s ostým prostředkem a okolo rozmazané ) , vadí ti světlo a na záchodě bys nejraději seděl s kýblem před sebou :roll: promiňte ten realismus *rofl1* . pak už to bylo v poho , jen jsme jeli do pardubic na nějaké vyšetření , ale dopadlo dobře, protože nám blbě spočítali termín.... no a pak se narodil luky 13 dní po termínu *jump* takže jsme byly každý den v porodnici na pásech :roll: . bolesti mě chytly při večeři a porodila jsem další den o půlnoci přičemž od půl deváté jsem měla tlačit...kdyby nebylo kapačky ...nechci děsit :shock: . káťa byla zase jako blesk ...ráno první bolesti, ve tři jmse jeli do porodnice kde mi řekli že to ještě nebude, tak jsme přijely znovu o půl 8 a sotva jsem došla na sál už to bylo... *thup* no trošku jsem se rozkecala :oops:
kočárek jsme kupovali podle velikosti, protože luky byl v lednu a další zimu jsem ho chtěla vozit ve fusaku, tak co největší... chůvička je vynález století- nejenže můžu v klidu v kuchyni něco dělat a slyším když se probudí, ale šla jsem když usnul třeba i k ohni nebo na zahradu.... monitor dechu jsme neměli, kámoška na něj nadávala, že měla párkrát málem infarkt když začal řvát zbytečně- a malou jen probudil. odsavačku jsem neměla, ale mám zkušenosti z elektrickou z porodnice ( u nás i krátkodobě půjčují ) kdy se mi začalo u obou dětí pozdě tvořit mléko a přikrmovali mi je a já byla na odsavačkách aby tu tvorbu podpořily...bolelo to jak čert, prsa citvliví a občas kapka krve ( a to jsem si sání snížila ). jo a jména jsme vybírali podle kalendáře - teda v druhé půlce roku aby neměli narozeniny ( a vánoce ) blízko na slavení...
tak šťastné mateřství , bezproblémový porod a děti ať v noci klidně spí ( to jsem neznala :lol: )
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » sob 19. led 2013 0:02:42

Ad Mave: Tento dokument jsem taky viděla a budu ho sledovat. Některé věci jsou tam pro mě dost nepochopitelné, ale já mám dokumenty ráda, takže jsem zvědavá, co bude dál. Určitě doporučuji...
Ad Martinadk: Já trpím na migrény taky a popsala jsi to krásně :D Je to přesný. Jediná výhoda je, že co jsem těhotná, tak zatím ani jedna migréna...člověku je blbě normálně od hormonů, ještě aby od migrény. To tě teda lituju, to sis to užila dvojmo...
No, s porodem...švagrová je anestezioložka, tak mě nabádá, abych si nechala udělat epidurál, že to moc pomůže. Tak zatím nad tím uvažuju, zvažuju pro a proti.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Adelushka » sob 19. led 2013 7:59:52

Ja mám 3 ročné dievcatko, uz sa pomaly chystám do práce. Monitor dychu som dostala od švagra a pri prvom dieťatku by som ho asi doporučovala, ináč by som asi stála celú noc nad bábatkom a sledovala, či dýcha. :roll: Chůvičku som nemala, ale máme maly byt, takže nebola potrebná. Odsávačku mlieka som mala ručnu, bola som spokojná a počas prvých 6 týždňov to bola moja najlepšia kamoška :lol:
Počas tehotenstva mi ani raz nebolo zle a spominam naň ako na najkrajšie obdobie môjho života. A dalšia rada - rob všetko podla svojho instinktu, my baby to materstvo jednoducho máme v sebe! ;) želám vsetkych tehulkám a maminkám vela zdravíčka a nech vám detičky rastú do krásy! *wave*
Uživatelský avatar
Adelushka
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 30. lis 2011 9:33:24
Bydliště: Bratislava
Úroveň: pokročilý začiatočník

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod martinadk » sob 19. led 2013 11:34:34

ještě jsem si vzpomněla, že jako nepotřebné považuji lehátka - takovou tu konstrukci kdy si mimčo dáte třeba na stůl a vaříte :) - já jsem používala autosedačku a v půl roce na přikrmovaní taky - než pevně sedělo a v jídelní sedačce nesjíždělo dolů... *rofl1* .taky se dají použít místo kolíbky - když je o půlnoci člověk zoufalej a dítě řve dám do sedačky polštář ( aby nebylo tak prohnuté a spíš leželo jak v postýlce ) a houpu a houpu... jinak jídelní sedačky stačí normální s roztaženýma nožkama(kvůli stabilitě ) - my měli se sedačkou která šla posunout dolů a to je zbytečnost. myslela jsem, že až bude větší, tak ho nebudu zvedat tak vysoko, ale ono pak sedělo níž než my, takže sedačka byla nahoře ... kdo chodí do přírody doporučuji klasická nosítka sedačky - měly jsme jako nosítko ten pruh látky ( sakra nevím jak se to jmenuje..) zavinovací na různé způsoby, ale děti v tom nechtěli být ani omylem. pokud o to má někdo zájem zašlu - je nepoužité :lol:
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » úte 05. úno 2013 12:24:25

Tak zdarne pokracujeme 15tt :) 14 na valentina ideme da dalsie sono, uz sa na prcka tesim. Dnes som si spravila mensiu radost musim sa pochvali. Kupila som si moje prve tehu rifle, su uplne paradne len dufam, ze moc nepriberem v stehnach a v zadku :lol: .
Calinka, este cakas alebo uz je mimco na svete?
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » úte 05. úno 2013 13:27:10

Já jdu dnes odpoledne na kontrolu, ultrazvuk - 1. screening VVV. Tak jsem nervozní. Jdu k jiné lékařce, než normálně chodím, tak také nervozita. A bude to vlastně první "setkání" manžela s miminkem. Na fotce neviděl nic, než "flek", tak se jde dnes podívat naživo. Paní doktorka byla celkem rozhodná, objednala nás schválně až na pozdní odpoledne, aby to manžel stihl z práce. Takže dnes máme v životě hodně "poprvé" :D
Calinka už má Zuzanku, pohledej tady na foru, dávala tu fotku. Je to i v názvu tématu, takže to určitě najdeš.
A jak jsem psala o migrénách...tak už je to tady...během 14 dní dvě migrény, zvracení. Nepříjemná, hnusná věc, ale přežít musíme všechno.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » úte 05. úno 2013 13:34:56

Dakujem, uz som nasla Zuzku :D
Inak polovicka-manžel pri sone je zabavna vec, ten moj o tom hovoril este tyzden a ked som isla na dalsie, tak som musela priniest video :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » úte 05. úno 2013 13:36:21

Zuzanka už má 9 dní :D . Pôrod bol zase vcelku rýchly. Budíček o pol tretej v noci na bolesti, o pol piatej sme už boli v pôrodnici, o pol ôsmej mi prepichli plodovú vodu a za necelú hodinku už bola na svete po troch zatlačeniach :) . Po cca 4 hodinách som si to šinula po chodbe pre čaj a stretla som primára. Tomu skoro oči vypadli, že som nejaká rýchla - ráno ultra rýchly pôrod a na obed už sa aj prechádzam po pôrodnici :D . Ale čo som mala robiť, keď som bola hrozne smädná!?!? :lol: Po 4 dňoch sme už boli aj doma :) . Teraz mi to už príde, že to bolo rýchle a v pohode, ale keď som s kontrakciami čakala na pôrod, tak mi to ubiehalo straaaašne pomaly. Som rada, že už to mám za sebou a teraz už nech len Zuzanka pekne rastie :) .
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » úte 05. úno 2013 19:48:19

Calinka píše:Zuzanka už má 9 dní :D . Pôrod bol zase vcelku rýchly. Budíček o pol tretej v noci na bolesti, o pol piatej sme už boli v pôrodnici, o pol ôsmej mi prepichli plodovú vodu a za necelú hodinku už bola na svete po troch zatlačeniach :) . Po cca 4 hodinách som si to šinula po chodbe pre čaj a stretla som primára. Tomu skoro oči vypadli, že som nejaká rýchla - ráno ultra rýchly pôrod a na obed už sa aj prechádzam po pôrodnici :D . Ale čo som mala robiť, keď som bola hrozne smädná!?!? :lol: Po 4 dňoch sme už boli aj doma :) . Teraz mi to už príde, že to bolo rýchle a v pohode, ale keď som s kontrakciami čakala na pôrod, tak mi to ubiehalo straaaašne pomaly. Som rada, že už to mám za sebou a teraz už nech len Zuzanka pekne rastie :) .

Velká gratulace k Zuzance *wave* hezky si to užívejte, ono to tak strašně rychle utíká :? :)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » stř 06. úno 2013 9:25:53

Gabina píše:Inak polovicka-manžel pri sone je zabavna vec, ten moj o tom hovoril este tyzden a ked som isla na dalsie, tak som musela priniest video :lol:

Tak to máme za sebou. Mimčo se zdá zdravé. Na počátku zapózovalo a pak se k nám pořád točilo zády. Dr chtěla prohlížet, měřit, ale mimčo neee...No, přemlouvali jsme ho asi 20 minut. Ale zase jsme si ho pěkně prohlídli :D Manžel o tom básnil celý večer, byl nadšený a hrdý, jak všechno viděl...příště prý jde zase, i kdyby si měl vzít dovolenou (příště jdu ráno). No a korunu tomu nasadil slovy: A až si příště vezmu brýle, tak uvidím ještě víc :D
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » stř 06. úno 2013 21:09:27

Calinka píše:Zuzanka už má 9 dní :D . Pôrod bol zase vcelku rýchly. Budíček o pol tretej v noci na bolesti, o pol piatej sme už boli v pôrodnici, o pol ôsmej mi prepichli plodovú vodu a za necelú hodinku už bola na svete po troch zatlačeniach :) . Po cca 4 hodinách som si to šinula po chodbe pre čaj a stretla som primára. Tomu skoro oči vypadli, že som nejaká rýchla - ráno ultra rýchly pôrod a na obed už sa aj prechádzam po pôrodnici :D . Ale čo som mala robiť, keď som bola hrozne smädná!?!? :lol: Po 4 dňoch sme už boli aj doma :) . Teraz mi to už príde, že to bolo rýchle a v pohode, ale keď som s kontrakciami čakala na pôrod, tak mi to ubiehalo straaaašne pomaly. Som rada, že už to mám za sebou a teraz už nech len Zuzanka pekne rastie :) .


Este raz gratulujem *flow* Mna zatial len strasili, ze rodila som 36 hodin a podobne, som rada ze si to mala tak rychlo za sebou. Uz nech to mam aj za sebou :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pon 25. úno 2013 13:51:58

Tak holky, jak se máte s mimčama?
Calinko, co vaše Zuzanka, jak se má k světu? Nepotěšíš nás nějakou fotečkou?
A Gabina - jak Ti roste bříško? Mě zatím vůbec. A to mám dnes ukončený 16. týden. V příštích týdnech by měly přijít pohyby, tak jsem na to zvědavá :) Ty je ještě necítíš? Jsi trochu napřed od nás... Za týden jdu na kontrolu, tak se těším, až drobka uvidím. A jestli se konečně dozvíme pohlaví...Mě teď hodně baví kakao a taky jahody. I když to nejsou ty zahrádkové letní jahůdky, tak už jsem jich snědla asi 2 kila v posledním týdnu. Včera říkal manžel, že se nám asi narodí malá jahoda nebo dítko s jahodou v ruce, že to jinak není možný :D
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » pon 25. úno 2013 16:46:48

ahoj. Zuzka rastie ako z vody - papá skoro nonstop :D . Zatial je to celkom kľudné dieťa, teda pokial má plný žalúdok :D .
Obrázek
Obrázek
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pon 25. úno 2013 19:05:58

Jé, ta je úžasná! A jaká je černovlasá! Moc jí to sluší. Jen ať papá a hodně roste :D
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » stř 27. úno 2013 12:35:58

TRZ04 píše:Tak holky, jak se máte s mimčama?
Calinko, co vaše Zuzanka, jak se má k světu? Nepotěšíš nás nějakou fotečkou?
A Gabina - jak Ti roste bříško? Mě zatím vůbec. A to mám dnes ukončený 16. týden. V příštích týdnech by měly přijít pohyby, tak jsem na to zvědavá :) Ty je ještě necítíš? Jsi trochu napřed od nás... Za týden jdu na kontrolu, tak se těším, až drobka uvidím. A jestli se konečně dozvíme pohlaví...Mě teď hodně baví kakao a taky jahody. I když to nejsou ty zahrádkové letní jahůdky, tak už jsem jich snědla asi 2 kila v posledním týdnu. Včera říkal manžel, že se nám asi narodí malá jahoda nebo dítko s jahodou v ruce, že to jinak není možný :D


*wave* tak pomalicky rastieme, zatial nic moc cez den, ale vecer po cepodennom napchavani si pripadám ako medved. Dnes idem na sono som zvedava ci sa ukaze, teda pokial sa nebude scovavat jak naposledy. Ja pohyby zatial necitim, citala som , ze prvorodicky mozu az po 20tt. Ja mam teraz 17,5 takze 18tt a musim este na tie stuchance cakat ;) Jahody som kupila na valentina , ze ako si pochutim, ale nakoniec male rozhodlo, ze take umele nechce a tak putovali cez WC. A vobec to nase bude strasne vyberave v strave, len sladke a ovocie, po tatovi nebude ten je masozravec :mrgreen:

Calinka: Zuzka je nadherná *flow*
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » stř 27. úno 2013 15:04:19

TRZ04 píše:Jé, ta je úžasná! A jaká je černovlasá! Moc jí to sluší. Jen ať papá a hodně roste :D


Aj prvé som mala po pôrode takéto čiernovlasé a teraz je blonďavý :) . Asi tak dopadne aj Zuzka, lebo s mužom sme obaja blond :D .
Dnes sme boli na poradni a už váži 3920 g. Pribrala skoro raz toľko, ako by mala (mala by mať cca 3500g) :D . Ale pokial je to len z materského mlieka, tak to vraj nie je problém :) .
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » stř 27. úno 2013 19:55:18

Tak, když nejsou jahody, tak teď likviduju bílé hrozny...Taky mám hroznou chuť na sladké, ale jen na ovoce. Čokoláda mi nijak nechybí, téměř jsem ji za těhotenství neměla. Já spíš pozoruju, jak jsem teď vybíravá na potraviny...něco, co jsem jedla před tím, tak mi prostě nechutná nebo nevoní. Jako bych tam něco cítila, třeba kovy nebo tak...Četla jsem o tom, že se tříbí smysly, aby bylo mimčo chráněno třeba před otravou, zkaženým nebo nevhodným jídlem. Dříve jsem milovala pomelo, teď nesním ani kousek.
Dnes jsem si udělala radost a přinesla pytel oblečků na mimi ze sekáče. Byla jsem tam s mamkou a mamka tam nic nenechá a všechno se nám hodí :D Takže jestli se v pondělí na kontrole ukáže kluk, tak nevím, co budu dělat s těma roztomilýma růžovýma kabátkama ;) Modrý se užije vždycky ;) Ale fakt moc si přeju, aby už se ukázalo, co se tam schovává za překvapení. Protože už mě nebaví ty zelené, béžové a žluté neutrály...
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » čtv 28. úno 2013 19:45:25

Maminky stávající i nastávající :) když tady tak rozebíráme dětičky a vše kolem nich... Jaký máte názor na látkové X papírové pleny? ;) My používáme látkové od té doby co byly Davídkovi 2 měsíce, takže už s nimi máme více jak jeden a půl letou zkušenost (a jsem moc spokojená), a chtěla bych znát váš názor ;) Nejsem žádná biomatka :D jen bych chtěla vědět co o tom soudí ostatní :) Pokud některá z vás o nich uvažujete, klidně se mě ptejte... než jsme si je koupili, tak jsem progooglovala snad celý internet a přečetla snad milion článků :D
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pát 01. bře 2013 8:39:14

Jé, tak to je super, že ty látkuješ. Já prozatím uvažovala o papírových, ale spíš pro to, že nemám o látkování ani potuchy. Jediný, co jsem zaznamenala je, že se přes to dávají kalhotky...Papírovky jsou hrozně drahý. U látkových se to prý "propere", ale nevím nevím...Tak všechny info, co tě napadne sem, budu vděčná. Nějaké dotazy nadhodím, ale piš vše, co tě napadne. Třeba mě některý věci ani ve spojení s balením do plen ani nenapadnou...
Ty jsi teda zpočátku papírovala a pak přešla na látku? Nepročůrá to dítě? Dávají se tam separační pleny, k čemu? Jak často pereš? Jakou máš spotřebu plen denně? Kolik se jich dává na jedno zabalení? Skládají se nějak zvláštně přes sebe? Jaké máš ty svrchní kalhotky? Jaké máš pleny? Čím to pereš? Kde skladuješ ty použité do dalšího praní? Není mimčo opruzené? Mazeš preventivně zadeček (někdo maže až při potížích)?
Děkuji za Tvoje info...
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod hribejana » pát 01. bře 2013 8:41:06

No ja prave mimi nemam a jeste ani necekam. Ale moc se mi to libi. Taky nejsem nejak extra bio nebo takhle, ale co mam vyzkouseny menstruacni kalisek (uz snad 5 let) tak vim, co usetrim, takze i tohle se mi docela libi. Kolem me se na me vetsina lidi diva jako na idiota, ze to jako budu vyvaret pliny a kdesi cosi... Hlavne nevim, co je "lepsi" jestli vlozne, nebo rovnou ty hotovky... Posle ceho ses rozhodovala?
hribejana
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. led 2013 21:43:15
Úroveň: zkousim co se da:-) vetsinou uspesne, "siti" se venuju cca od listopadu 2012

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron