Kde skladujete korálky?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Kde skladujete korálky?

Příspěvekod makika99 » sob 13. čer 2009 12:18:07

[color=#80FFFF]Kde skladujete korálky? Já je mám v takovém tom "šuplíčku" a v boxu na nářadí.
Jo a ještě jsem našla tento obrázek. Tu zásobu mít, tak se od šití ani nehnu! *rofl1*
Obrázek[color=#80BF80]
makika99
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 12. čer 2009 5:48:43

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod eriana » sob 13. čer 2009 14:05:01

Různě... Mám dvě skříňky, ve kterých jsou různé krabice (třeba i od bot a botiček), organizéry, krabičky od zmrzliny, plastoé jídelní krabice... Ale už přetékám, tak se ty krabice rozlezly nahoru na skříň a ty, se kterýma zrovna dělám, se válejí i po stole a parapetu. Takže místy neorganozovaný chaos. :D
Uživatelský avatar
eriana
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte 09. čer 2009 16:35:01
Úroveň: pořád a pořád se učím

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Mayim » sob 13. čer 2009 14:39:00

Mé skladování korálků je taky značně neorganizované. Ještě na starém fóru jsem měla focené své zásoby v zipových sáčcích a následně poskládané v kbelíčcích po 5 kg rybího salátu (navíc ty kbelíky mají docela výhodu - kvůli škole to poměrně často stěhuju a dobře se vejdou do krosny... ale ta váha...). To všechno aspoň trochu rozdělené po druzích, takže rokajl mám v jednom a mačkané a to ostatní v druhých dvou. Komponenty v malém organizéru, návlekový materiál v plechovce od kafe, kterou mi bylo líto vyhodit.
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod eriana » sob 13. čer 2009 14:50:44

To jo, já to taky mám rozdělené po druzích: ohňovky 4mm, ohňovky 6mm, pak větší, perly, rokajl malý a velký, zvláštní, vinutky, akrylky, ploškované atd... komponenty (ty jsou podle pokovu), minerály, perleť a některé specifické mačkanice (kuličky, lupínky, lístky a kapky) mám v organizérech, návlekový materiál taky zvlášť. Jo a mačkanice obecně mám ve dvou takových těch OBI skříňkách se šuplíčkama.
Uživatelský avatar
eriana
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte 09. čer 2009 16:35:01
Úroveň: pořád a pořád se učím

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod romča » sob 13. čer 2009 18:04:48

Chaos, chaos a zase chaos. Rokajl mám ve dvou plastových kufřících na nářadí + krabice od bomboniery, mišmaš v organizeru na šroubky apod, zbytek v krabičkách na nějaký bio materiál od neteře z laborky, no a to ostatní jak se dá....snaha o udržení nějaké organizace je naprosto marná, když potřebuju, tak stejně vysypu a hrabu se v tom *rofl1*
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod gianelle » sob 13. čer 2009 18:51:36

Pořádek je pro blbce, inteligent se vyzná i v chaosu :D
Rokajl - v zip sáčcích, zip sáčky podle barev roztříděné do všemožných krabiček, ty v krabici od jakéhosi ovoce :D co se mi kapku rozrostly zásoby, asi to budu muset lehce přeorganizovaat
Mačkanice, broušenky, voskovky ... - v kovové krabici od sušenek, v zip sáčcích. Korálky, kterých mám málo, sesypávám do barevných směsek
Komponenty, návlekový materiál a nářadí skladuju v hliníkovém kufříku od fénu, komponenty třídím podle pokovu a skladuju v různých vhodných krabičkách a ampulkách.
Mimo to mám podomácku dělanou kartonovou krabici s přepážkama, v ní skladuju fajnový rokajl (TOHO, Miyuki), minerály, kabošony na obšívání a jiné exkluzivní věci. A ještě mám dvě krabičky od energitu, v jedné mám "směs" minerálů, perleti a jiných fajnových materiálů, kterých mám tak málo, že to nemá cenu skladovat zvlášť, a v druhé mám pár komponentů, jehlu a špulku Nyma a v tom si vozím šití na cesty :mrgreen:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Ála » sob 13. čer 2009 19:00:15

Rokajl v zip sáčcích a krabicích od bot.
Mačkanice taktéž.
Milíky, spešl mačkanice, TOHO, apod. v kovové šuplíkové krabici na nářadí.
Nejkrásnější korálky, co mám po pár kouskách, vinutky apod. mám ve spešl krabičce z plastu, co vypadá jak skleněná. Dostala jsem ji od ségry k vánocům.
Pak mám iks plastových krabic s přihrádkama z Baumaxu apod., tam mám perleť, polodrahokamy, ohňovky...komponenty
částečně taky v zip sáčcích.
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Sněhurka » ned 14. čer 2009 10:11:53

gianelle píše:Pořádek je pro blbce, inteligent se vyzná i v chaosu :D

Tohle heslo taky hodně používám, většinou když mi mamina nadává, jak vůbec můžu dělat v takovým bordelu :lol:
Loni jsem si koupila extra stůl jen na korálky, který jsem napojila na PC stůl (už se mi korálky nikam nevešly), takže se jen otočím se židlí a jsem buď u korálků nebo u počítače...
Rokajl mám v zip sáčcích a ty mám ve čtyřech skříňkách na hřebíčky, seřazené hezky podle barev... Pak mám milion průhledných krabiček a organizérů. Každou krabičku mám na něco jiného - říční perly, minerály, kabošony, vlasové díly, přívěsky, mačkanice, ohňovky, kovodíly, vinutky, návlekový materiál, perleť atd...
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod smilegirl » ned 14. čer 2009 12:05:37

Sněhurka píše:Loni jsem si koupila extra stůl jen na korálky, který jsem napojila na PC stůl (už se mi korálky nikam nevešly), takže se jen otočím se židlí a jsem buď u korálků nebo u počítače...


Tak přesně, ale úplně přesně tohle bych potřebovala *applause*
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » pon 15. čer 2009 9:05:23

Holky co takhle vložit foto?Já mám vše úhledně uspořádané asi patřím mezi ty blbce, kteří se v bordelu nevyznají :D .Prostě mám ráda pořádek :oops:
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod gianelle » pon 15. čer 2009 9:11:27

Vložila bych, ale zapomněla jsem foťák v Šalingradu ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » pon 15. čer 2009 9:30:53

tak až se Ti vrátí mě se vrátil z reklamace pokud bude funkční taky vyfotím 8-)
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod KatkaB » pon 15. čer 2009 9:59:40

Já mám doma všechno v krabičkách z OBI a jen to co mam ve větší zásobě pak ještě v sáčcích a v krabicích pod stolem - naštěstí ale nikam nepřejíždím, když jedu někam na dýl (třeba na chatu na víkend), tak si naberu ty krabičky, se kterýma budu dělat (nebo to aspoň plánuju).

Kleštičky, dráty, stužky a lanka mám v rybářským kufříku, který je taky pod stolem ;) Tam to ale fotit nemůžu, protože tam mám čurbes (je to i trochu vidět :oops: )... i na stole jsem to musela trochu poklidit (a poschovávat :) )

Obrázek
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » pon 15. čer 2009 10:09:16

Teda paráda kam se na Tebe hrabu *look* .Parádní kouteček *applause*
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Gedzitka.. » pon 15. čer 2009 11:02:42

Ty jo :shock: , takovejch krabiček, já si taky kupuju tyhle červený z obi a docela mi vyhovujou a dělám přesně co ty, vždycky když někam jedu tak si vyberu ty co potřebuju :mrgreen:
Uživatelský avatar
Gedzitka..
 
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 11. čer 2009 19:03:56
Bydliště: Litoměřice

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » pon 15. čer 2009 12:17:14

Gedzitka.. píše:Ty jo :shock: , takovejch krabiček, já si taky kupuju tyhle červený z obi a docela mi vyhovujou a dělám přesně co ty, vždycky když někam jedu tak si vyberu ty co potřebuju :mrgreen:


Bylo by možné foto krabičky zevnitř? Nic podobného jsem v Obi neobjevila.Já mám takové krabičky v modré....
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod KatkaB » pon 15. čer 2009 14:09:51

mám 2 velikosti

- v těch větších mám řetízky, kalotky, filigrány, naušnicové háčky a zavírání
Obrázek

- v menších mám korálky a pak komponenty (jehly, nýty a ostatní kovodíly)
Obrázek
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » pon 15. čer 2009 14:34:20

aha možná to mě odradilo přihrádky jsou pro mě moc velké, ale děkuji za foto *flow*
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod ivisek » pon 15. čer 2009 19:08:25

ty tvoje skříňky, to je nádhera!! :o taky bych takové chtěla, ale nevíte někdo, kde je sehnat jinde než v OBI? Nebo alespoň podobné? :geek:
Uživatelský avatar
ivisek
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. čer 2009 19:45:07

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod KatkaB » úte 16. čer 2009 8:58:20

zkoušela jsem je sehnat i jinde, ale nebyli úplně stejné a neseděli mi na ty, které už jsem měla. Manžel objevil podobné při nákupu nějakého stavebního materiálu v běžném železářství, ale byli dražší a nebylo do nich tak dobře vidět (tak jsem je věnovala jako dárek i se zásobičkou kamarádce-korálkářce ;) )

Ty malý v OBI kupuju za 29, velký stály asi 50Kč *thup*
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » úte 16. čer 2009 9:24:28

ivisek píše:ty tvoje skříňky, to je nádhera!! :o taky bych takové chtěla, ale nevíte někdo, kde je sehnat jinde než v OBI? Nebo alespoň podobné? :geek:

já si takové krabičky kupuju v Hornbachu za 29,-jsou ale tmavě modré mají menší a více přihrádek
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod KatkaB » úte 16. čer 2009 13:00:36

desejka píše:
ivisek píše:ty tvoje skříňky, to je nádhera!! :o taky bych takové chtěla, ale nevíte někdo, kde je sehnat jinde než v OBI? Nebo alespoň podobné? :geek:

já si takové krabičky kupuju v Hornbachu za 29,-jsou ale tmavě modré mají menší a více přihrádek



My tu Hornbach nemáme - škoda - asi se v něm stavím, až pojedu někam na výlet *thup* . Až budeš mít ten foťák, tak je prosím vyfoť. Díky
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Sněhurka » úte 16. čer 2009 13:09:32

Můj korálkovej koutek vypadá takhle (samozřejmě po velkém úklidu, jinak bych se asi styděla ty fotky sem dát :lol: )
Obrázek

na stole
Obrázek

velká výhoda stolu je, že má hromadu místa pod sebou :-)
Obrázek
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod barunka00 » úte 16. čer 2009 13:14:23

*BUM* to ukážu našim až zas budou kroutit hlavou že sem si zas objednala korálky :D
Uživatelský avatar
barunka00
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 642
Registrován: úte 09. čer 2009 16:16:42
Bydliště: Blatná/Hradec Králové

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » úte 16. čer 2009 13:55:41

*BUM* spadla mi brada na klávesnici to je mazec a to jsem si myslela kolik toho nemám :shock:
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod gianelle » úte 16. čer 2009 14:28:28

Usuzuju že fotit moje zásoby nemá cenu, páč by se vešly tak do poloviny místa pod stolem :mrgreen:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod smilegirl » úte 16. čer 2009 16:00:20

Teda Sněhurko, tiše závidím!

Já mám korálky:
1) v barevných boxech na polici, jsou supr, byly v akci v Globusu asi před půl rokem
2) v druhém šupliku od shora ve stole - je rozdělený lepenkou z krabic na komůrky a v těch komůrkách mám rokajl (barevně utříděný)
3) v krabicích od základních desek (tatínek má zásobu :D ) tam mám ohňovky rozdělené na teplé a studené tóny. btw: tyhle krabičky jsou na to fakt supr, protože se v nich dobře hledá, jak je to mělké a velká plocha
no a 4) ve věčném bordelu na stole - už dlouho se mi ho nepodařilo úplně uklidit, navíc čím víc bordelu na stole, tím větší inspirace *rofl1*

Dále skladuji kovové komponenty v černých boxech, ketlovací jehly a nýty černé v červeném boxu a stříbrné v modrém boxu a ostatní komponenty jako lanka, drátky apod v dřevěné krabičce, která na krabicích od zákl. desek. V tom malém stolečku mám ještě proutěnou krabičkou se stužkama a šitím a úplně napravo jsou dvě tašky, kde mám v zip sáčcích uskladněnou bižu na prodej :)

Jo a určo jste si všimly kleštiček - nabila jsem hřebíky do skříně, se kterou můj stůl sousedí a to klíšťky navěsila :mrgreen:

Obrázek
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod hanny » úte 16. čer 2009 17:37:21

KatkaB píše:Já mám doma všechno v krabičkách z OBI a jen to co mam ve větší zásobě pak ještě v sáčcích a v krabicích pod stolem - naštěstí ale nikam nepřejíždím, když jedu někam na dýl (třeba na chatu na víkend), tak si naberu ty krabičky, se kterýma budu dělat (nebo to aspoň plánuju).

Kleštičky, dráty, stužky a lanka mám v rybářským kufříku, který je taky pod stolem ;) Tam to ale fotit nemůžu, protože tam mám čurbes (je to i trochu vidět :oops: )... i na stole jsem to musela trochu poklidit (a poschovávat :) )

Obrázek

Tý vo..... to bych chtěla taky *applause*
Nejhorší je srážka s blbcem
Uživatelský avatar
hanny
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 10. čer 2009 18:29:20

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod hanny » úte 16. čer 2009 17:42:20

http://www.fler.cz/files/u10/z__soby4.jpg
http://www.fler.cz/files/u10/z__soby.jpg

Tak takhle skladuju zásoby já a mám pořád vyčítáno, že jsem zabrala celý půdní pokojík na blbosti *rofl1*
Nejhorší je srážka s blbcem
Uživatelský avatar
hanny
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 10. čer 2009 18:29:20

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod hanny » úte 16. čer 2009 17:44:22

Sněhurka píše:Můj korálkovej koutek vypadá takhle (samozřejmě po velkém úklidu, jinak bych se asi styděla ty fotky sem dát :lol: )
Obrázek

na stole
Obrázek

velká výhoda stolu je, že má hromadu místa pod sebou :-)
Obrázek


No a tohle taky nemá chybu, to se to pak tvoří, všechno pěkně po ruce, já musím lítat do dvou pater *cry*
Nejhorší je srážka s blbcem
Uživatelský avatar
hanny
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 10. čer 2009 18:29:20

Další

Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron