1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka udělala?

Pojďte si zasoutěžit o poukázku na nákup u našeho sponzora - koralky.cz

1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka udělala?

Příspěvekod gianelle » pát 14. říj 2011 17:24:14

Jakou největší chybu jsi jako korálkářka udělala?
Každý z nás musel během naší korálkářské kariéry dělat mnohá rozhodnutí, snadná i obtížná, závažná i méně vážná.
S přibývajícími zkušenostmi a znalostmi možná zjišťujete, že ne všechna rozhodnutí byla úplně správná, možná byste se v některých situacích dnes rozhodovali jinak než dříve.
Kdybyste mohli vrátit čas, rozhodli by jste se v nějaké situaci jinak? Které svojí "korálkářské" chyby či špatného rozhodnutí nejvíce litujete?
Ať už je váš příběh poučný či humorný, podělte se s námi.
Autor nejzajímavějšího příspěvku obdrží od našeho sponzora Koralky.cz poukaz na nákup v hodnotě 200 korun.
Nejzajímavější příspěvek bude vybrán dne 1.11.2011
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Kriss » pát 14. říj 2011 19:30:04

No, můj největší omyl je VELICE aktuální, dnes jsem si vyzvedla balíček z Korálky.cz.
Objednala jsem si TOHO z nové řady 2011, mimochodem překrásné barvy.
Jenže jsem si dostatečně nepřečetla obsah jednotlivých pytlíčků. Jaké to bylo hrůzné zjištění že každý má jen 5g. Já začátečnice, zvyklá na 50ti gramové balíčky jablonexu a preciosy, ted najednou koukám na pidihromádku 24 pytlíčků za těžce vykorálkovaných 525,- :cry:
Bože jak já jsem hloupá, copak mě nenaučili číst *uraz* *uaaa* *cry*

To je ted dilema, vrátit nebo zpracovat :?:
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Vladstraschna » pát 14. říj 2011 19:57:56

Asi před dvěmi lety. Geniální nápad. Nepodařený šitý šperk se mi nechtělo párat, tak jsem se pokusila nitě vypálit. Hmmm - zčernalé páchnoucí korálky svižně putovaly do koše :mrgreen:
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Stepule » pát 14. říj 2011 20:18:20

Nejtěžším omylem mojí korálkové kariéry bylo, když jsem se pustila do megaprojektu, kterému jsem věnovala spoustu času, ale ne dost kvalitního materiálu.
To se mi těžce vymstilo, protože korálky začaly ztrácet barvu a pozlacené komponenty zčernaly.
Od té doby radši zainvestuji ty pidipytlíčky, abych své těžce vykorálkované finance nevyhodila v podobě zašlých šperků z okna a komponenty z obecných kovů se snažím vynechat úplně.
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod jilinka » pát 14. říj 2011 21:12:13

mou největší chybou bylo, že jsem se do korálkování vůbec pustila, je to těžká závislost, za chvíli budou nutné odvykací léčebny, jak tak pozoruju i třeba tento server :)
jilinka
 

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Miss Tattooo » pát 14. říj 2011 22:13:59

Největší chybou pro mně bylo nabídnout nekonečné možnosti barev obšívaných kuliček strakám v mém okolí - ještě nemají dost a já nemám čas vytvářet nic jiného :mrgreen: *wave*
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Elissa » sob 15. říj 2011 9:34:59

U většiny lidí platí, že chybami se člověk učí, ale někteří jsou holt neponaučitelní...jako například já. Mojí největší chybou, a to chybou neustálou, je syslení. Syslím si všechno, co má co dělat s korálky a to i když to nepotřebuji. Vždy když jdu do obchodu, tak si říkám, že vezmu jen to co mi došlo, ale nakonec se z toho vyklube nákup za několik set korun. ;)
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod kiwika » sob 15. říj 2011 12:25:48

Tak to vím přesně :) Když jsem začínala korálkovat, skoro nic jsem o tom nevěděla a nakupovala chaoticky všechno možný. Takže velký šišatý rokajl, komponenty k nepoužití a stálo to dost peněz na nic.
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Likra » sob 15. říj 2011 12:40:05

Před pár lety mne, nevím z jakého důvodu, velmi oslovily korálky, kterým jsem do té doby vůbec nevěnovala žádnou pozornost, ba naopak pro mne byly hloupou zbytečností. Najednou se mi otevřel nádherný svět korálků a možnost úžasného tvoření. Ve své neznalosti a naivitě jsme nakupovala, nadšená z těch maličkých barevných kuliček, vůbec jem nevěděla nic o základech a nutnosti určité znalosti pro zdárné tvoření, o internetových stránkách, na kterých si děvčata radí, o internetových obchodech s pěknou nabídkou podstatně kvalitnějšího materiálu..., nevěděla jsem, že mohu někde koupit rokajl podstatně kvalitnější a ještě drobnější až ve velikosti máku. Začala jsem tedy s velikkostí 8/0 a 6/0, menší jsem neznala, nadšená a hrdá... :)
Poučila jsem se, vyhledávám jen velice pravidelný a kvalitní rokajl, se kterým velice ráda šiju, nadšení nepolevilo (to druhé jaksi ano :lol: ), bohužel sáčky nepravidelného většího rokajlu z mých začátků mi zde pouze leží a zavazejí, ani nemám odvahu je někde nabídnout.
Dnes už vím, že čínskému rokajlu je třeba se vyhnout velkým obloukem, naopak šití s českou Preciosou nebo japonským TOHO nebo Delicou je radost. Sice hodně zaplacená, ale přece jen radost. A o tu jde především...


Než jsem to zde dopsala, vidím, že stejně na tom byla Kiwika, která mne se svým příspěvkem, krátkým a pěkně výstižným, předběhla. Zřejmě nás bylo víc, ale chybami se učíme. *thup*
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Morgainne » sob 15. říj 2011 13:36:15

Já jsem taky na začátku nakupovala nadšeně a naivně nekvalitní korálky, ale naštěští jsem se brzy vzpamatovala (kromě toho nepravidelný čínský rokajl se dá použít do freeformu :-) ) a teď si už rozmýšlím, co nakoupím.

Moje mnohem větší chyba jsou nedodělky. Začnu jeden projekt, pak třeba nemám čas, tak čeká na pokračování. Příště mám nový nápad, tak začnu něco dalšího. Pak potřebuju náhrdelník k šatům, začnu složitější věc, ale už to nestihnu dodělat a pak zase nemám čas... a pak se toho nakupí :( Takže teď mám předsevzetí dodělávat. Už jsem za poslední dva týdny dodělala tři věci, které už rok čekaly, a přebrala jsem hromádku smíchaného rokajlu. Tak snad se zbavím všeho *jump*
Uživatelský avatar
Morgainne
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1141
Registrován: pát 20. lis 2009 8:21:41
Bydliště: Brno

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod tajemny-poutnik » sob 15. říj 2011 13:43:12

jak to zde pročítám, tak taky moje první chyby byly špatně koupené korálky (čínský rokajl, plasty), korálkování v posteli (a asi měsíc jsem ještě nacházela korálky), ale také špatně volený drát (eletrikářský), ale dalo se na něm dobře trénovat :-)

Ale asi mou největší chybou bylo nabídnout své výrobky kamarádce, která chtěla náušnice. Ukázala jsem ji pár kousků v barvě co chtěla (růžová, modrá). Ta nakonec koukala na fotky 30minut, dalších 30minut vymýšlela jak by co vypadalo a další hodinu si kombinovala barvy. Pak opět hodinu přemýšlela zda to bude takové jaké chce a na konec si vybrala náušnice, které jsem ji ukázala jako první. Ještě že mě korálky naučili trpělivosti, jelikož bych ji měla na svědomí a asi by mě zavřeli za jají vraždu :-D
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Teri » sob 15. říj 2011 17:24:56

Nevím, jestli jde o největší chybu v pravém slova smyslu, ale mám často potíže s lidmi, kteří chtějí opravovat nějakou bižuterii, kterou kdysi někde koupili a pak se jim rozpadla. V počátku jsem jednou či dvakrát nabídla kamarádkám či kolegyním opravit rozbité zapínání, na které si stěžovaly, ale teď už mi známí občas nosí takové kousky, že byste nevěřily, že takové hrůzy se dají nosit - příšerné plastové korále, otřesné návleky, naprosto šíleně ukroucená očka na ketlovaných věcech... :evil: A tak se občas stane, že místo výroby nových věcí, opravuji takové hrůzy, že mě to samotnou děsí. Prostě asi neumím říct ne... :?
Uživatelský avatar
Teri
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 12. čer 2009 9:30:10
Bydliště: Praha - Strašnice
Úroveň: relativně pokročilá v šití, kritiku si ráda přečtu :-)

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod medvedice » sob 15. říj 2011 18:35:39

Když se nad tím zamyslím,tak pár velkých chyb jsem už v korálkování udělala. Krom těch běžných začátečnických s výběrem materiálu a syslících záchvatů, po kterých se mi tu hromadí materiál, který asi nikdy nepoužiju, jsou tu i chyby vážnější a ty se obvykle týkají lidí. Ve své naivitě a ochotě jsem mnohdy slíbila vyrobit něco na přání a to se mi leckdy vymstilo. Lidi totiž nevědí co chtějí a když už vědí,tak to neumí popsat.. atd. A tak jsem,já bláhová, slíbila vyrobit jedné nevěstě sadu náhrdelníku,náramku a náušnic.Požadavek zněl ,jako obyčejně, zcela "konkrétně" , tedy chci něco jednoduchého,originálního a bílorůžového nebo bílofialového. Tedy jsem vyrobila tři sady dle požadavku,aby si ta šťastná žena mohla vybrat. Nevybrala si žádnou a s ohrnutým nosem mi vše vrátila,že jsem nesplnila její požadavky... Po čase jsem viděla fotky ze svatby a k tomu zpráva,že nakonec tedy sehnala to co po mně chtěla a já to nebyla schopná vyrobit, a že byla se svým výběrem moc spokojená.
Byla to bílá motanice....
Uživatelský avatar
medvedice
Borkyně měsíce ||||| ||
 
Příspěvky: 758
Registrován: stř 10. čer 2009 7:20:14
Úroveň: medvěd huňáč, mechem potažený a rosou slabě navlhlý

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Anavi » ned 16. říj 2011 20:15:22

Moje největší chyba s korálky? no není lehké vybrat jednu za všechny, můžu dvě? Za prvé: impulsivní nákup - levné komponenty z obecných kovů - krásně černají, matní a lehko se ukroutí; neoznačený rokajl v kovových odstínech, ještě před došitím kuličky kovová barva slezla a zůstaly průhledné korálky :cry: A za druhé: práce pro známé, těm se člověk totiž nezavděčí, kdyby se rozkrájel (již několikrát se mi stalo, že jsem předělávala hotový kus)
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Aishule » pon 17. říj 2011 6:29:23

Já to vezmu trošku oklikou, největší chyba dle mého přítele - že jsem s korálkováním vůbec začala *rofl1* Stalo se to pro mně dost brzo drogou a šidím kvůli tomu výcvik se psem, šidím kvůli tomu práce v domácnosti, šiju už i při některých návštěvách a místo abych si pomyslela, když jde přítel na ryby - ježiš to zase budu doma sama, tak si pomyslím-jůůů můžu korálkovat aniž by někdo řečnil, že si u toho kazím oči :geek: A když ukazují v telce nějaké nové techniky, tak slyším "nedívej se na to-vůůůůůbec se na to nedívej" :D
Aishule
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 635
Registrován: pon 07. úno 2011 13:43:57
Bydliště: Hrušovany u Litoměřic
Úroveň: lehoulince pokročilý začátečník

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod evitschka » pon 17. říj 2011 6:44:35

Asi jako hodně ostatních lidí jsem v začátcích impulsivně a bez přemýšlení nakupovala... ale abych po X-té neopakovala to samé, prozradím chybu, která se se mnou vleče od začátků a vím, že se jí nikdy nezbavím...:

Když jsem začínala s korálky, dělala jsem takové ty věci jako motanice a jednoduché ketlování. Z obyčejných levných korálků. Přitom jsem říkala, že nikdy, NIKDY, nebudu kupovat dražší korálky jako třeba ohňovky nebo vinutky.
...uplynula určitá doba... a už jsem vesele používala jak ohňovky, tak vinutky. Přitom jsem tvrdila, že jediná myslitelná barva komponentů je stříbrná a že nikdy, NIKDY, nebudu používat jiné barvy.
...uplynula určitá doba... a já si ve svých zásobách mohla vybírat z komponentů stříbrné, platinové, černé, měděné, staroměděné, zlaté, starozlaté a mosazné barvy. Přitom jsem tvrdila, že nikdy, NIKDY, neopustím ketlování a ani nesáhnu na korálkové šití.
...uplynula určitá doba... a já si koupila prvních pár sáčků TOHO rokajlu a pustila se do obšívání kuliček, a to se zápalem téměř maniakálním. I když jsem při práci používala jehlu a nit, uklidňovala jsem se, že nešiju, ale obšívám (to je přeci něco absolutně jiného, že). Přitom jsem si opakovala, že nikdy, NIKDY nebudu z korálků doopravdy šít.
... uplynula určitá doba... a mé zásoby se rozroslty o plsť, širokou barevnou škálu Nyma a Superlonu, o jehly a o další kila rokajlu. Ano, šiju a vyšívám až se ze mě kouří a náramně mě to baví. Zatím přitom prohlašuju, že nikdy, NIKDY, nebudu šít široké peyotové náramky, nikdy nebudu obšívat SW rivoli (to už jsem vlastně taky porušila), nikdy nebudu dělat zvířátka z korálků, nikdy... NIKDY se tohohle zlozvyku nezbavím :shock:
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Sigel » pon 17. říj 2011 8:08:41

Tenhle příspěvek je asi mimo soutěž, protože žádnou konkrétní největší chybu nevyjmenuju, ale jako téma k zamyšlení se mi to líbí :)
Ještě nikdy jsem (páááni, to musí znít HODNĚ namyšleně, čehož ovšem docílit nechci :? ) neudělala chybu, která by mě zároveň někam dál neposunula, dokonce čím větší chyba, tím větší pokrok...
Např. jsem něco blbě obšila, a když mi chyběly k došití poslední 4 korálky, tak jsem si to všimla, celé to vypárala a napodruhé vymyslela mnohem lepší zdobení či zavěšení...
Velkou chybou je, že jakmile mě něco napadne, tak se do toho pustím, i když ještě nemám dodělaný předchozí kousek, a pak mám rozděláno spoustu věcí najednou, ale i těm dočasně opuštěným kouskům prospěje, že mám od nich na čas pauzu, a pak, když se k nim vrátím, vidím to jinak, lépe je propracuju a odstraním, co mi třeba nesedělo.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Gedzitka.. » pon 17. říj 2011 9:26:30

Jakou největší chybu? Tak to je jasný. Skoro jsem přestala s korálkováním. Chyběla mi moje múza (doteď si někde lítá, ale pomalu se vrací). Prostě dřív jsem vyrobila 50 náušnic za měsíc a teď?? Teď jsem chopná udělat tak jedny a to se ještě přemlouvám. Do toho jsem se začala zajímat o nehtění (ne umělý ale výživa přírodních a tak..) a řeknu vám, že moje zásoba laků se začíná podobat korálkům na začátku. Objednávám a syslím vyživovací laky, olejíčky a zdobení jako jsem dřív syslila korálky :lol: hrůůůza. Ale nebojte, včera jsem konečně dodělala freeform náramek, kterej mám načatej už od loňska a pak náušnice a už mám vymyšleno co budu vyrábět dál, takže múzo vrať se *angel*
Uživatelský avatar
Gedzitka..
 
Příspěvky: 112
Registrován: čtv 11. čer 2009 19:03:56
Bydliště: Litoměřice

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod kkesskka » úte 18. říj 2011 18:17:17

Já jsem udělala úplnou pitomost, když jsem zatočit drátek kolem řady a když jsem ho ustříhla ta jsem zjistila, že jsem ustříhla celou tu řadu takže jsem se ponaučila a už to jen zatáčím a pokouším se to dostat dovnitř zvířátka aby konec nebyl vidět
kkesskka
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. čer 2011 16:48:52

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod hanule » čtv 20. říj 2011 14:08:35

Mojí největší chybou bylo a zatím stále ještě je, že si nedokážu nechat svoji práci zaplatit. Z radosti, že se mé výrobky někomu líbí si těžce řeknu o příspěvek na materiál a hodiny práce ukládám do kolonky: "Ještě mě to baví". :idea: Když pak člověk potká zákazníka "typ - přemiza, co neví, co by chtěla", zůstává hořká příchuť pelyňku...
... ale! Pelyněk je léčivý a korálkování je super a tak na to peču! Ještě pořád jsou tu ti ostatní *jump*
Hanule
Uživatelský avatar
hanule
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27. říj 2010 16:07:25
Bydliště: Praha
Úroveň: na něco začátečník, na něco pokročilý, prosím o kritiku

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Denčí » ned 23. říj 2011 14:11:07

Tak moje největší chyba byla asi ta že jsem začala vést korálkový kroužek a děti co nestihli dodělat tak mě poprosili ať jim to dodělám prvně se jednalo o jednoho dva a teď to vypada tak že většinou za všechny všechno povečerech dodělavám
Denčí
 
Příspěvky: 411
Registrován: pát 03. črc 2009 7:02:02
Bydliště: Příbram
Úroveň: mírně pokročilá pořád je se čemu učit krytiku příjmám

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod nefi » úte 25. říj 2011 11:24:25

Moje největší chyba je asi taková, že nedělám nic, co by se mi nelíbilo. To si tak udělám šperk a když je hotový zjistím, že se mi i líbí a už už přemýšlím k čemu bych ho nosila. Jenže spousta známých ví, že dělám korálky a že je i tak nějak prodávám a tak po mně vždycky chtějí fotky nových výrobků..a já chlubilka jim vždycky pošlu fotky všechno, co jsem zas napáchala. Nebo jakožto velká chlubilka fotky umístím do galerie na facebook či g+ :D no a když se najednou ozve někdo, že by ten výrobek moc chtěl a jestli je na prodej, odpovídám, že ano a až pak zjišťuji, že díky nákupu komponentů z x různých obchodů a přes různé známé, nemám materiál na to, zhotovit úplně ten samý šperk..tudíž se musím toho svého, co jsem si už tak představovala k čemu všemu ho budu nosit, vzdát. :? To je chyba, kterou neustále opakuji.. :D
Uživatelský avatar
nefi
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 09. bře 2011 22:32:31
Bydliště: Praha
Úroveň: začátečník-pokročilý

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Slávka » úte 25. říj 2011 19:01:41

Mojou najhoršou a najväčšou chybou bolo, že som si nedala pozor na môjho brata, vtedy ročného. Dostal sa k môjmu organizéru s korálkami a všetky mi ich vysypal na jednu kopu do vysokého koberca... nuž, vyskúšala som si "prácu" Popolušky asi na týždeň a žiadne holuby mi na pomoc neprileteli. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Slávka
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 28. čer 2010 14:00:33
Bydliště: Slovenská republika

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod AndreaM » úte 25. říj 2011 19:46:41

Největší chybou bylo vydat se na několik kurzů, navštívit prodejny v Jablonci, poznat se s profíky v korálkovém oboru u nás, sledovat co všechno se dá z korálků vykouzlit a snažit se držet krok a být lepší!!!
Myslím, že kdybych místo korálků peníze spořila, už jsem obletěla zeměkouli a několikrát!! :lol:
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Monchi » stř 26. říj 2011 18:03:27

Vidím, že chyby, které jsem udělala já, jsou tu vymenovány úúúplně všechny, tak tedy shrnu: chyba č. 1 - že jsem před necelými dvěma lety navštívila první kurz korálkování, což byl solidní základ pro parádní korálkovou závislost, :-) pak přeskočím, co již bylo Vámi všemi napsáno a pokračuji chybou č. x (co mě momentálně nejvíc štve) - protože šiju hodně v noci a jsem unavená, tak před asi měsícem jsem si takhle parádně rozstřihla dva právě dodělané lístky na obšitém kabošonu (co mám nedošitý ještě z kurzu...) Kdyby se mi to stalo aspoň poprvé... a určitě to nebude ani naposled :roll:
Uživatelský avatar
Monchi
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26. bře 2011 23:40:09

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod missladies » sob 29. říj 2011 11:59:27

Prvotní chyba byla vůbec s korálkama začínat. Ale mou největší chybou je, že když mi něco nejde, tak se strašně rozčiluju a jsem hnusná na všechny okolo a pak mě to akorát mrzí. :oops:
Jinak: taky, hlavně ze začátku jsem mívala nakupovací záchvaty, nedodělávání věcí, prostě většina, co je popsána výše...
Uživatelský avatar
missladies
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 25. pro 2009 13:52:33
Bydliště: Pardubice
Úroveň: Myslím si, že pokročilá. Master ze mne nejspíš nebude, takže rady a konstruktivní kritiku beru

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod haany » sob 29. říj 2011 12:32:40

Moja najvacsia chyba sa pravidelne opakuje :?
Obsivam si kamienok, uz to skoro mam a zrazu mi spadne na podlaho, na stol... a koralky sa rozbiju a mozem zacat odznova. Sikovnost nadovsetko :evil: Nepoucitelna.
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Margot » sob 29. říj 2011 13:03:00

mojí největší (a kstále se opakující) chybou je (kromě již výše zmíněných) to, že si pokaždé koupím nějakou super truper barvu rokajlu, ale na zkoušku samozřejmě málo - napr. 10g. A když pak jdu doplnit zásoby tak (v tom lepším případě) daná barva rokajlu není k dostání, nebo (v tom horším případě) už ani nikdy nebude...
nicméně jsem se aspoň trošku poučila, tudíž když jsem se po skončení Rokajlfestu stavila na Vinohradech v Korálky.cz, tak jsem si dané nikde jinde nemožno sehnatelné barvy (úžasná hnědá) rovnou koupila několik pytlíků (sice už se taky zásobička pomalu zmenšuje, ale krize zatím nenastala :-)
Uživatelský avatar
Margot
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 204
Registrován: sob 10. črc 2010 17:38:07
Bydliště: Gottwaldov čili Zlín :-)
Úroveň: skoropokročilá korálkářka :-)

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod Skippka » sob 29. říj 2011 14:19:33

Moje největší chyba je asi ta, že bych chtěla umět všechny druhy technik korálkování. Nakoupím si na to hromadu materiálů a nakonec se mi tu "suší" kila fima, tuny TOHA, kilometry NYMA a hromady plsti... Ale zase je mi líto to prodat dál, co kdyby se ve mě ten výtvarný duch přecijenom probudil ;)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: 1. kolo - Jakou největší chybu jsi jako korálkářka uděla

Příspěvekod TRZ04 » sob 29. říj 2011 16:48:55

Není chybou, že jsem s korálky kdy začínala, protože bez nich si neumím představit svůj život. A navíc se skvěle doplňuji s manželem a jeho letadýlky :D Největší chybou bylo a je, že vše hotové nejprve ukáži mamce. Ta je ulítlá po náhrdelnících a náramcích. Obvykle mi z hotovek nic moc nezbude.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Další

Zpět na Soutěž s koralky.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků