Tepaná krajka - DVD kurz

Diskuze týkající se korálkové literatury, recenze na knihy ...

Tepaná krajka - DVD kurz

Příspěvekod tepanakrajka » pát 07. říj 2011 11:37:19

Zdravím, kdo ještě neviděl, jak se dá korálková práce krásně propojovat s prostorově tepaným drátem, podívejte se na web: http://www.tepanakrajka.cz
Kdyby si tu techniku chtěl kdokoli vyzkoušet, na podstránce o DVD kurzu je jedna kapitola zdarma - výroba prstýnků, do detailu natočená. Je to zde: http://www.tepanakrajka.cz/dvd-kurz-tepana-krajka třetí video ze shora. Můžete si podle toho něco vyrobit, je to snadné.
No a celý DVD kurz je také samozřejmě k mání :)
Přeju hezké tvoření,
Bohdana Goliášová - autorka techniky
tepanakrajka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07. říj 2011 11:15:22
Úroveň: autorka techniky "tepaná krajka"

Re: Tepaná krajka - DVD kurz

Příspěvekod Vladstraschna » pát 07. říj 2011 12:18:48

Dlouho jsem odolávala vstupu do tohoto fóra, protože mám aktivit opravdu hodně. Registrovaná jsem byla pod jiným jménem, takže sem tam mám přehled, co se tady děje. Teď ale budu reagovat. Vůbec jsem netušila, že na tuto ve světě docela známou techniku - podle mě prostě takový "freeform" v bušení do drátů - je autorství. Ráda se podívám, protože sama už něco dělám, ikdyž mám radši takový učesanější styl. A hodně kombinuji s kameny. Jenom pro příklad:
Osteofix tvrdý 0,8mm, nerez ocel 1mm - tepaná, nerez ocel 0,4mm - omotávka.
Obrázek
Obrázek
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Tepaná krajka - DVD kurz

Příspěvekod jilinka » sob 08. říj 2011 9:41:19

no, myslím, že do drátů bušil už nebeský kovář
v čem je tedy technika Vašeho bušení jiná? já zcela neautorsky používám kladivo, kovadlinu a opakovaný úder :)
vzpomněla jsem si na J.Kemra, který se snažil rozbít atom olova, ten měl zajímavou techniku...
omlouvám se za rýpavý příspěvek, ale docela mě to rozesmálo, protože před více než 6 lety jsem byla na kurzu výroby šperků z nerezu, kde to bylo prezentováno a o autorství v bušení do drátu se nikdo nedovolil přihlásit.
jilinka
 

Re: Tepaná krajka - DVD kurz

Příspěvekod Stepule » sob 08. říj 2011 20:03:33

Koukala jsem na vaše stránky, šperky se mi moc líbí, jsou opravdu efektní.
Technika se mi ovšem nezdá v ničem nová, dráty tepu a kroutím již pár let a mnohé tvořilky z tohoto fóra také a bez nároků na patent.
Shlédla jsem i výrobu prstýnku. Video je velice názorné, jestli je takhle názorný celý DVD kurz, určitě si i při té ceně najde své příznivce.
Trochu mne zaráží, že používáte kleště s vroubkovanými čelistmi, nedělá vám to nehezké otlaky na drátech?
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Tepaná krajka - DVD kurz

Příspěvekod tepanakrajka » stř 12. říj 2011 19:43:54

Zdravím,
na chirurgické oceli vroubky kleští stopy nedělají, pokud se drží drát MEZI vroubky (a když to chytnete křížem, tak se taky moc nestane). Naopak s hladkými kleštěmi by se ty tvrdší dráty špatně držely, prokluzovaly by.

Co se týče techniky, tak pod pojmem Tepaná krajka není autorizováno bušení do drátů ;) , ale intuitivní způsob výroby (což samozřejmě není zřejmé z fotek), který ale umožňuje výrobu nevšedních šperků třeba lidem, kteří nejsou od přírody zruční. Ti se mohou hned první den naučit vyrábět šperky, které jsou tepané a zároveň trojrozměrné. (To je asi ta největší optická změna oproti placatým tepaným hádkům a spirálkám, které známe z trhů.)
Jinak šperky z fotek nahoře jsou moc pěkné a vlny na drátě opravdu nejsou můj vynález :P

Něco o tom, jak ta technika vznikala a o výuce je zde na jiném videu:
http://www.youtube.com/watch?v=TojDbZRKVuU

Hezké podzimní dny a večery,
Bohdana Goliášová
Přílohy
IMG_5705_sv2.jpg
IMG_5717_sv2.jpg
obr na vizitku.jpg
obr na vizitku.jpg (46.78 KiB) Zobrazeno 5830 krát
tepanakrajka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07. říj 2011 11:15:22
Úroveň: autorka techniky "tepaná krajka"


Zpět na Knihy a časopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron