Mapy na motivu

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Mapy na motivu

Příspěvekod Hellsinki » čtv 30. čer 2011 19:33:28

Ahoj tvořilky, právě jsem zalila svoje první lůžka pryskyřicí. Motivy jsem lepila lepidlem na dekupáž a po zalití se začaly objevovat od okrajů lůžek směrem ku středu tmavší místa. Asi se domnívám správně, že to už mi tam zůstane, že? :( Měla být silnější vrstva dek. lepidla? Již není záchrany?

Díky za každou radu.

:cry:
Hellsinki
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 21. črc 2009 13:01:10
Bydliště: Most

Re: Mapy na motivu

Příspěvekod Skippka » čtv 30. čer 2011 20:07:56

Ahoj, tuším, že ti prosákla pryskyřice do papíru... Na co jsi to tiskla? Jak (inkoust?)?

Pryskyřice je celkem agresivní, když jsem si doma tiskla na papír inkoustem motivy musela jsem je zalakovat - z obou stran! Jinak se to prostě propije.
Pokud to ještě neztuhlo doporučuji vylít a předělat, já teda šetřilka chtěla zachovat lůžka...
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Mapy na motivu

Příspěvekod Hellsinki » čtv 30. čer 2011 20:16:43

Skippka píše:Ahoj, tuším, že ti prosákla pryskyřice do papíru... Na co jsi to tiskla? Jak (inkoust?)?

Pryskyřice je celkem agresivní, když jsem si doma tiskla na papír inkoustem motivy musela jsem je zalakovat - z obou stran! Jinak se to prostě propije.
Pokud to ještě neztuhlo doporučuji vylít a předělat, já teda šetřilka chtěla zachovat lůžka...


Použila jsem barevné čtvrtky :( ach jo...
Při vylití asi ale upatlám ta lůžka... aspoň myslím. Nevím, váhám... kdyby ta mapa doputovala až doprostřed tak by se sjednotila barva a bylo by vše v naprostém pořádku... ale ve šťastné konce se nevyplácí doufat :cry:
Hellsinki
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 21. črc 2009 13:01:10
Bydliště: Most

Re: Mapy na motivu

Příspěvekod Skippka » sob 02. črc 2011 10:57:30

Je to škoda no...

Příště to zkus zalakovat z obou stran, ona se ta potvora nedá, ale žere co se dá :!:
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Mapy na motivu

Příspěvekod Noxys » ned 03. črc 2011 12:48:43

Měla bych dotaz zda by šlo když bych motiv vytiskla a zalaminovala v laminátovačce, zda by to ta pryskyřice nerozleptala ?
Uživatelský avatar
Noxys
 
Příspěvky: 155
Registrován: pát 13. lis 2009 12:37:22
Bydliště: Praha a Mochov střídavě
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám každou kritiku

Re: Mapy na motivu

Příspěvekod Skippka » ned 03. črc 2011 13:12:45

No teoreticky by to mělo jít, do té chvíle, než to obstřihneš, protože v místě střihu bude papír, který to nasaje. Ale nevím, možná kecám, nezkoušela jsem...
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Mapy na motivu

Příspěvekod Hellsinki » ned 03. črc 2011 15:16:18

Skippka píše:No teoreticky by to mělo jít, do té chvíle, než to obstřihneš, protože v místě střihu bude papír, který to nasaje. Ale nevím, možná kecám, nezkoušela jsem...


Jsem stejného názoru... v místě střihu bude papír :roll:
Hellsinki
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 21. črc 2009 13:01:10
Bydliště: Most


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron