Zalévání fima pryskyřicí

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Zalévání fima pryskyřicí

Příspěvekod Barunka » ned 27. úno 2011 16:34:59

Ahoj. Pořád se snažím zalévat pruskuřicí fimo výrobky a pořád se mi to nedaří.Vždy udělám krásný výrobek a pak ho zkazím pryskyřicí:( Často se mi pryskyřice odleje z okraje (z rohu řtvretečku) i když je placka dokonale rovná a do krajů jí naženu předtím spiškou špejle. Prostě se při schnutí odleje. Nechápu to. Stává se Vám to také? Naposled, když jsem se zase snažila něco zalít, tak už to bylo lepší, ale zase se mi skoro po celé ploše vytvořily uplně miniaturní bublinky i když tam předtím nebyly. Dala jsem pryskyřici při tuhnutí do trouby na 50stupnů asi na hodinu. Je možné, že je to tím? Už ztrácím naději, že někdy budu mít krásné výrobky i když vím, že je to možné (jak je možné, že někdo to zvládne a jí ne:(? /řeju si někdy zalít své šperky takto http://img.fler.cz/products/d2/2/5/2537 ... /o_001.jpg). Poraďte mi, co dělám špatně. Používám pryskyřici Gedeo. Míchám na váze, která váží na setiny:( Jedine to dosoušení v troubě. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za jakékoliv odpovědi.B
Barunka
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. úno 2011 16:23:44

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod Beriija » pon 28. úno 2011 9:23:56

zkušenost sice nemám, ale od tebe prvně slyším, že někdo suší pryskyřici v troubě.. zatím jsem všude četla, že se to jen nechá uschnout, tak 24 hodin...
Beriija
 
Příspěvky: 137
Registrován: pát 03. črc 2009 10:08:39

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod Jytka » pon 28. úno 2011 12:01:49

Já s tím nikdy problém neměla, a to placka někdy nebyla ani moc rovná. Na dávkování používám dvě inj. stříkačky (malou a velkou). Je ale také důležité, aby podložka, na které to schne, byla vodorovná. Mám proto dřevěnou destičku opatřenou na 3 místech šroubky a podle vodováhy to upravuji.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod Fruitensse » úte 08. bře 2011 22:08:45

Znám ten problém, jak říkala Jytka, buď zaléváš na křivém povrchu nebo zaléváš málo. Chce to odhadnout přesně míru, ale aby to samozřejmě nepřeteklo. Ale já bych zkusila po kapkách ještě přidat. Jestli se bojíš, tak můžeš zalít jak jsi zvyklá a tu pryskyřici si ještě nechat. Po půl hodince mrknout na přívěsky, a podívat se o kolik se ti to smrsklo a po kapkách přidat, aby to bylo zase úplně do kraje.
Uživatelský avatar
Fruitensse
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 25. čer 2009 20:15:52
Úroveň: Fimo - lektorka, středně pokročílá korálkářka (nikoliv šička)

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod Makahari » ned 13. bře 2011 15:10:32

Podívej se na stránky http://www.davona.cz/tvoreni/1225/krist ... ryskyrice/, podrobný návod a rady
Makahari
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř 04. lis 2009 22:58:19

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod Barunka » čtv 17. bře 2011 21:25:08

Děkuji, jste moc hodné:) Naposled se mi to docela povedlo:) Posuďte sami http://www.fler.cz/zbozi/bambusovy-donut-1454955
Barunka
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. úno 2011 16:23:44

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod Jikane » pát 18. bře 2011 0:11:58

Taky slyším porvé, že někdo urychluje tuhnutí pryskyřice v troubě. je známo, že okolní teplota ovlivňuje tuhnutí, ale dopékat bych si netroufla.
Vyčetla jsem kdesi radu, že před mícháním je dobré ohřát mírně nádobky s tekutinami v teplé vodě. To mám vyzkoušené a moc se mi to osvědčilo, bublinky se mi nedělají. Pokud jde o zalévání samotné, zalévám na dvakrát, udělá to pěkný kopeček a nevyteče.
Uživatelský avatar
Jikane
 
Příspěvky: 175
Registrován: pát 01. led 2010 20:21:12
Bydliště: Jirkov

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod thais » úte 29. kvě 2012 23:24:02

Taky se mi začaly dělat malinké bublinky...udělala jsem sadu s bílou orchidejí na černém povrchu a všude kde je bílá se udělaly miniaturní bublinky. Na černé ani ťuk :(
thais
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20. dub 2012 19:54:30
Úroveň: základní

Re: Pořád to není dokonalé

Příspěvekod Skippka » stř 30. kvě 2012 9:03:42

Já si míchám pryskyřici taky injekčníma stříkačkama a dávám si o 0,1-0,2ml více tužidla/tvrdidla (nebo jak se to jmenuje, část, které dáváš míň). Pak jí nechám trochu zvláčnět v mističce a když se začne tak lehce táhnout, tak jí teprve nalévám. Zalévám na pečícím papíře, pokud přecijenom přeteče, tak se to hezky sloupne, přetečenou část odkrojím (ale ve fázi, kdy je pryskyřice už tuhá, ale ještě trochu pružná). Potom zapiluju a většinou to není poznat.
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron