Kulička obšívaná rokajlem

Prostorové geometrické útvary, korálkové korálky, šité a obšívané kuličky, jiné prostorové objekty.

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod hotlanta » úte 17. srp 2010 20:15:49

Ahoj všem, zkoušela jsem obšívat kuličku, ale NEJDE MI TO, ani z návodu la negria, ani z francouzskych stránek. Nemáte to někdo krok po kroku rozepsané? Děkuji
hotlanta
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. srp 2010 20:10:45

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miss Tattooo » úte 17. srp 2010 21:12:05

hotlanta píše:Ahoj všem, zkoušela jsem obšívat kuličku, ale NEJDE MI TO, ani z návodu la negria, ani z francouzskych stránek. Nemáte to někdo krok po kroku rozepsané? Děkuji


Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Návod od Gianelle je perfektní, já se to naučila podle něj. Ale až tak napotřetí, pár jich letělo.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Balley » stř 18. srp 2010 13:48:37

Miss Tattooo píše:
hotlanta píše:Ahoj všem, zkoušela jsem obšívat kuličku, ale NEJDE MI TO, ani z návodu la negria, ani z francouzskych stránek. Nemáte to někdo krok po kroku rozepsané? Děkuji


Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Návod od Gianelle je perfektní, já se to naučila podle něj. Ale až tak napotřetí, pár jich letělo.


Návod od Gi je supr!! Jen to chce ten cvik a přijít na to, kdy ubírat... šije se mi to dobře totiž do té doby, než se nenapíše, že se podle nás má jet dál a ubrat *rofl1* (jednou to ale jít musí :!: ) *jump*
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lordoba » ned 29. srp 2010 10:11:55

Ahojte, já jsem zkoušela obšívat kuličku podle nějakýho francouzskýho návodu a tam bylo že se obšívala kulička velikosti 16mm 15TOHO korálkama (základna pro obšívání byla ze 4korálek). Ale když jsem to zkoušela, tak kulička byla řídká a fakt ne pěkná. Půjde ta korálka obšívat těma 15TOHO, ale že by v základu byly 5 korálek????? viděla jsem že existuje i ze 6. Když bych to udělala z 5, tak postup je dál stejný pro obšívání???????????? Moc moc díky za radu!
lordoba
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29. srp 2010 10:04:28

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod koralix » pon 30. srp 2010 9:08:08

ahojky,

nie som sice prebornik v siti guliciek, ale par som ich uz urobila, zrovna tento vikend. sila som 0,6mm, 10mm a 12 mm. pouzila som na obsivanie TOHO 11. skusala som dovtedy, kym sa nevydarili k spokojnosti. 15-tku som este nesila, ale radila by som asi takto:

skusit zacat na 5 koralok (TOHO 11), dalsi rad tiez 5, potom pridat v 3. rade 5- cize budes mat 10, dalsi rad 10, potom skusit rozsit na 15. a pokracovat takto peyotom z tychto 15tich. az kym prides k miestu, kde uz trcia tieto rokajly nad obsivanu gulicku a potom zacat uberat. cize z 15 ubrat na 10 sposobom 1 pridat, 2 zosit, 1 pridat, 2 zosit, atd az kym nebudes mat 10. ked bude potreba spravit dalsi rad tiez s 10timi - cize neuberat, potom ubrat z tychto 10 na 5 = striedat 1 pridat, dve zosit spolu,.... az ti ostane len 5. pripadne zase podla potreby spravit polsed. rad z 5.

ale este raz upozornujem, toto je len moja teoreticka uvaha, ale za pokus to stoji. ani nemam taku velku 15tku na obsivanie, takze nemozem to vyskusat.

a este ked sa mozem podelit o moju cerstvu skusenost - sila som 0,6ku z TOHO 11 farbou red pepper a dalsiu gulicku takisto 0,6mm farbou takou metalickou a zda sa mi, ze je tam nejaka desatinka mm rozdiel vo velkosti tychto dvoch druhov TOHO-pretoze ta cervena je akoby redsia a ta metalicka je hustejsia a dokonalejsia. utahovala som rovnako, toto je moj poznatok. tak vela zdaru *thup*
tak vela zdaru
koralix
 
Příspěvky: 267
Registrován: sob 10. črc 2010 6:42:11
Bydliště: Slovakia, Trenčín

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » pon 30. srp 2010 12:45:42

není problém šít kuličku na pět, případně šest rokajlů, funguje to prakticky stejně jako ze čtyř, stačí vyzkoušet. Příspěvek od koralix jsem nečetla moc důkladně, ale řekla bych že to dává smysl ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lordoba » stř 01. zář 2010 9:11:11

koralix píše:ahojky,

nie som sice prebornik v siti guliciek, ale par som ich uz urobila, zrovna tento vikend. sila som 0,6mm, 10mm a 12 mm. pouzila som na obsivanie TOHO 11. skusala som dovtedy, kym sa nevydarili k spokojnosti. 15-tku som este nesila, ale radila by som asi takto:

skusit zacat na 5 koralok (TOHO 11), dalsi rad tiez 5, potom pridat v 3. rade 5- cize budes mat 10, dalsi rad 10, potom skusit rozsit na 15. a pokracovat takto peyotom z tychto 15tich. az kym prides k miestu, kde uz trcia tieto rokajly nad obsivanu gulicku a potom zacat uberat. cize z 15 ubrat na 10 sposobom 1 pridat, 2 zosit, 1 pridat, 2 zosit, atd az kym nebudes mat 10. ked bude potreba spravit dalsi rad tiez s 10timi - cize neuberat, potom ubrat z tychto 10 na 5 = striedat 1 pridat, dve zosit spolu,.... az ti ostane len 5. pripadne zase podla potreby spravit polsed. rad z 5.

ale este raz upozornujem, toto je len moja teoreticka uvaha, ale za pokus to stoji. ani nemam taku velku 15tku na obsivanie, takze nemozem to vyskusat.

a este ked sa mozem podelit o moju cerstvu skusenost - sila som 0,6ku z TOHO 11 farbou red pepper a dalsiu gulicku takisto 0,6mm farbou takou metalickou a zda sa mi, ze je tam nejaka desatinka mm rozdiel vo velkosti tychto dvoch druhov TOHO-pretoze ta cervena je akoby redsia a ta metalicka je hustejsia a dokonalejsia. utahovala som rovnako, toto je moj poznatok. tak vela zdaru *thup*
tak vela zdaru



Tak mě to nešlo :( vystouply mě tam nějaký korálky, takže kulička už nebyla kulatá :( Mě ty kuličky prostě nejdou obšívat a takhle velká už vůbec ne, obšiju ji větším TOHO. Každopádně moc moc moc díky, že si mi napsala postup. Věřím ale, že někomu zdatnějšímu se to podle tvýho návodu podaří *thup* ;)
lordoba
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29. srp 2010 10:04:28

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod regi.m » stř 01. zář 2010 13:02:03

Tak mě to nešlo :( vystouply mě tam nějaký korálky, takže kulička už nebyla kulatá :( Mě ty kuličky prostě nejdou obšívat a takhle velká už vůbec ne, obšiju ji větším TOHO. Každopádně moc moc moc díky, že si mi napsala postup. Věřím ale, že někomu zdatnějšímu se to podle tvýho návodu podaří *thup* ;)[/quote]

Nevzdávej to!....prostě než budeš spokojená, musíš jich pár obšít, přijít na to...stačí přijít na princip....a pak už stejně návod nepotřebuješ....protože návod je sice "jeden" univerzální, ale když chceš ošít větší kouli, tak už ti návod nebude pasovat...protože prostě v nějakém kroku budeš muset víc rozešívat....nebo naopak se dá přidávat po dvou...
Sama mám s francouzským návodem špatné zkušenosti...kouli 16 mm jsem obšívala TOHEm 11 se začátkem 4 korálků a šlo to pěkně (viz. obrázek výše, jsou to ty větší hnědé). TOHEm 15 bych pro tuto velikost začínala na 5 korálkách...
Postup se základem z pěti je zde, i když pro vzorovanou kouli, ale jednobarevná je o to jednodušší....jinak princip obšívaní je stejný....je to právě onen francouzský návod, s kterým jsem se rozkmotřila, protože je to právě na 16 mm kouli a TOHEm 11 při základu z pěti, ale asi správně by tam měla být velikost 15...
viewtopic.php?f=34&t=4257
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lordoba » čtv 02. zář 2010 18:37:40

regi.m: Tak ten návod cos poslala vypadá hodně slibně!!! zkoušela jsem to, poprvé raději barevný, abych se v návodu chytla a ušila jsem to ještě větší než bych potřebovala na tu 16mm kuličku :D asi jsem to málo utahovala nebo mám divný TOHO 15 :) Každopádně moc díky. Zkoušela jsem tu kuličku obšívat větším TOHO a vyšla z toho pěkná kulička. Akorát jsem se ještě chtěla zeptat, jestli to obšíváte "normálním" tohem nebo tohem treasures? Jestli třeba to treasures nevypadá ve finále líp.
lordoba
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29. srp 2010 10:04:28

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Zoverka » pát 24. zář 2010 23:47:22

Ahojky, prosím o radu, strašně se mi líbí obšívané kuličky, ale nějak mi to nejde, zkoušela jsem to 2x, poprvé jsem se ztratila už ve 3. řadě, dnes jsem to zkoušela znovu, cca do 5. řady v pohodě a pak už jsem se v tom nevyznala, nemám pravidelný tvar, co dělám špatně ? pokud použiju pro ulehčení dva barvy, mám každou řadu šít jinou barvou ? to jsem zkoušela a moc mi to nepomohlo..rokajl mám Toho 11. Já už si snad seženu někoho, kdo si sedne vedle mně a naučí mně to :twisted: :lol:
Zoverka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. zář 2010 23:42:34

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Marketha » úte 28. zář 2010 15:53:32

Ahoj holky,
proč vznikají ty růžky? Mám je v těch řadách, co přidávám a nebo ubírám korálky. Moc utahuju? Utahuju moc málo? Špatnej počet korálků? A pak mám taky lysinky tam, co se přidávají a ubírají ty korálky, to bude asi stejnej problém co?
Uživatelský avatar
Marketha
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. zář 2010 22:54:19

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Ekyelka » úte 28. zář 2010 17:21:15

Lordoba: pokud začneš šít na 5 korálků, ve třetí řadě přidáš pět (tj. mezi každé dva všít jeden). Pokud začneš šít na 6 korálků, ve třetí řadě přidáš 6 korálků. Všechno je to jen o násobcích základního počtu korálků.
Co se týče řídkého obšití, pak vzniklo tak, že jsi měla velký obšívaný korálek a malý rokajl. Chce to buď zmenšit korálek, vzít větší rokajl, nebo obšívat z 5 nebo 6 korálků.

Marketha: růžky vznikají, protože přidáváš na špatném místě. Chce to vypárat a zkusit znovu, trochu jinak - všechny jsme si tím prošly.

Zoverka: počítat, počítat, počítat. Třeba i nahlas, třeba si i psát, ve které jsi zrovna řadě. Jiný nápad, jak se neztratit, nemám.
Uživatelský avatar
Ekyelka
Borkyně měsíce (srpen 10)
 
Příspěvky: 198
Registrován: úte 04. srp 2009 13:22:29
Bydliště: Opava

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Marketha » stř 29. zář 2010 13:42:12

Ekyelka píše:Marketha: růžky vznikají, protože přidáváš na špatném místě. Chce to vypárat a zkusit znovu, trochu jinak - všechny jsme si tím prošly.



Že já jsem si to nemyslela... *rofl1* No nic, jdu párat a zkusím přidat v dřívější řadě.
Děkuji!
Uživatelský avatar
Marketha
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. zář 2010 22:54:19

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod ima » čtv 30. zář 2010 10:59:23

Já jsem to taky furt a furt nechápala, a pak jsem někde našla toto http://businka-lisa.livejournal.com/44488.html#cutid1 a ted mám kule, jak vyšité. :-)
ima
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01. zář 2010 12:38:08

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Ťupka » čtv 30. zář 2010 14:19:42

Jak ses tam dostala? Já to mám blokované.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod ima » čtv 30. zář 2010 17:30:51

Úplně normálně mi to jede. Kliknu na to a je to tam.
ima
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01. zář 2010 12:38:08

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod LuC* » sob 02. říj 2010 8:15:54

Nemáte někdo návod na takový tyvoubarevný kuličky do spirály? Viděla jsem to už hodněkrát a vypadá to skvěle a nenapadá mě, jak to udělat..
LuC*
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. zář 2010 16:42:10

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miss Tattooo » sob 02. říj 2010 18:01:36

Na to návod nepotřebuješ, někam si dej druhou barvu a v nové řadě dávej korálek před, proti směru šití.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod LuC* » sob 02. říj 2010 18:06:52

aha, děkuju, zkusím to :)
LuC*
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. zář 2010 16:42:10

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod NatalyH » úte 12. říj 2010 19:13:48

Ahojky. Potřebovala bych poradit. Musí se rozšiřovat podle návodů a nebo můžu rozšiřovat víckrát dokud nebudu v půlce korálky? Už se o kuličku pokouším asi po šestý, vždy jsem rozšiřovala víckrát než je v návodu a při ubírání tam mám vždy díry jako kdybych tam zapomněla vložit korálek. Přitom tam vždy vložím korálek, vložím korálek a vynechám. Jak je to možné?
Předem děkuji za odpověď
NatalyH
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. říj 2010 18:00:33

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » úte 12. říj 2010 19:34:41

ano, můžeš rozšiřovat vícekrát, dokonce jsem někde viděla tabulku, kde máš rozměr vnitřní kuličky, počet rokajlú v tom počátečním kroužku a počet "rozšiřování do poloviny kuličky. A ubírat musíš stejně tak jak vkládáš, hlídej si kolikrát v té dané řadě přidáváš a tolikrát pak musíš v "protější" řadě ubírat, nemusí to být vždy dle schématu " 1 - 1 - 0"
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Skippka » stř 13. říj 2010 11:01:48

Jenom technická, udělala jsem tři kuličky a vždycky začínám na 4 korálcích a končím na 3, předpokládám že někde špatně ubírám, ale netuším kde :D nestalo se vám to taky? :D a je zvláštní, že jsem se ještě nad tou kuličkou nerozčilovala :D
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miss Tattooo » stř 13. říj 2010 18:18:16

Ale jasně že jo, ze začátku je to asi běžné :) Časem na tu chybu přijdeš, neboj!
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Evík » ned 17. říj 2010 13:27:14

NatalyH píše:Ahojky. Potřebovala bych poradit. Musí se rozšiřovat podle návodů a nebo můžu rozšiřovat víckrát dokud nebudu v půlce korálky? Už se o kuličku pokouším asi po šestý, vždy jsem rozšiřovala víckrát než je v návodu a při ubírání tam mám vždy díry jako kdybych tam zapomněla vložit korálek. Přitom tam vždy vložím korálek, vložím korálek a vynechám. Jak je to možné?
Předem děkuji za odpověď


když šiju tu kuličku najednou, tak se mi taky stává, že když ubírám, tak tam mám dírky, přitom, když stejnou kuličku obšívám stejným rokajlem, ale šiju dvě půlky, který sešiju k sobě, tak se mi nikde díry neudělaj...divný, ale je to tak..
nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama...:)
Uživatelský avatar
Evík
 
Příspěvky: 204
Registrován: úte 23. čer 2009 17:19:42

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod NatalyH » ned 24. říj 2010 16:54:30

Tak po dlouhém boji nad korálkou jsem ji až na posedmé konečně ušila v celku! :D Všem moc děkuji za super rady! *jump*
NatalyH
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. říj 2010 18:00:33

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Balley » sob 30. říj 2010 10:55:56

NatalyH píše:Tak po dlouhém boji nad korálkou jsem ji až na posedmé konečně ušila v celku! :D Všem moc děkuji za super rady! *jump*


Naposedmé? Tak to mi zbývají už jen poslední dva pokusy *rofl1*
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod dews » čtv 04. lis 2010 9:59:58

Ahoj holky, obšití kuličky byl pro mě léta neřešitelný problém, prostě do půlky a dál ani ránu. V posledním čísle Korálků /6/2010/ je úplně super návod na obšití tří různých velikosti kuliček od Máji Kolovratníkové *thup* *applause* , které tímto děkuji, protože díky jejímu návodu /je vidět, že studuje MatFyz, má "technické" vlohy/ :D jsem konečně i já, blbka největší, pochopila obšívání kuliček. :) A po pár ušitých kusech už dokážu odhadnout, jak dlouho šít "rovně", aby pak ukončení bylo pěkné a netvořily se v něm různé mezírky. Takže nic nevzdávejte, zkuste třeba i tenhle návod, a jak bylo napsáno výše - určitě je fajn, psát si, kolik mám hotových řad, kolik jsem přidávala atd.
Uživatelský avatar
dews
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 07. říj 2009 9:31:41
Bydliště: Vír

Re: Prosím o radu - vzor obšívané koule

Příspěvekod MonikaB » pon 13. pro 2010 10:57:55

Přči druhé větší kouli jsi kouličku zvětšila chybou oproti vzoru a první kouli - středový kosočtverec ti místo čtyř tvoří šest korálků viz foto 1 a tím se odvíjí celkové zvětšení protože automaticky další bílý kosočtverec je na dvou protilehlých stranách tvořen čtyřmi a a na druhých dvou špatně pěti korálky a při pěti opakováních ve vzoru se ti kulička pěkně zvětší - dokonce se tam pak udělá celá řada korálků navíc viz foto oprava2 - žlutě jsou řady opravené, červené řady,které tam pak nemají být . Takže začni dle návodu znova začátek polokoule pečlivě rozplétat do pětilístků, tam jsi začala dělat delší strany. První kulička se od návodu liší tím, že oproti origoš návodu jsi jsi bílé kosočtverce neoddělila zelenou ,ale rovnou jsi pokračovala dalším bílým vzorem.foto 2 červeně zakroužkované, čímž jsi jí proti originálu zmenšila a pak snadnou je o dost menší oproti té druhé chybou naopak zvětšené.Snad ti to trochu pomůže.

http://lh5.ggpht.com/_wnpnr5w2OBc/TQXpkNQrrtI/AAAAAAAAAcs/hyVPzQh6b10/s512/847341oprava2.jpg
http://lh3.ggpht.com/_wnpnr5w2OBc/TQXpkKPRyOI/AAAAAAAAAco/0m2bHmbnDf8/s512/847341oprava.jpg
MonikaB
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13. pro 2010 10:16:01

Re: Prosím o radu - vzor obšívané koule

Příspěvekod MonikaB » pon 13. pro 2010 11:18:02

i když holky mají pravdu u druhé koule to mohlo vzniknout až při dokončováín - pokud druhou polokouli neuděláš o řadu míň a sešiješ tak opět máš výsledek se šesti korálky v kosočtverci a kuličku tak o řadu vyšší a o pět korálků širší - u té první jsi tohle udělala správně a naopak ji zmenšila tím, že jsi zmenšila strany pětilístku a dřív začala dělta bílý neoddělený kosočtverec.
MonikaB
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13. pro 2010 10:16:01

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod NatalyH » sob 15. led 2011 13:33:53

Objednala jsem si Toho korálky o velikosti 3 mm. Ale nemůžu najít správnou korálku, kterou mám dát dovnitř. Poraďte prosím, předem děkuji za opdověď.
NatalyH
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. říj 2010 18:00:33

PředchozíDalší

Zpět na Prostorové objekty, obšívané kuličky, korálkové korálky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků