Cernit x Fimo

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Cernit x Fimo

Příspěvekod Hrbi » ned 30. kvě 2010 19:32:52

Dobrý večer, jsem tu nová a už dlouho si hraju s korálkama, ale to už mě nebaví a tak jsem chtěla zkusit FIMO jenže..já nevím pročetla jsem si vaše diskuze a vůbec z toho nejsem moudrá...co je teda lepší fimo nebo cernit? :?
Uživatelský avatar
Hrbi
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 30. kvě 2010 19:21:41
Bydliště: Nymburk

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod gianelle » ned 30. kvě 2010 22:14:42

Nejsem sice žádný fimo-borec, ale občas si něco upatlám a ráda používám obě hmoty (vybírám podle toho co aktuálně mají, za jakou cenu a v jakých barvách), řekla bych že tady to dost závisí na osobních preferencích, takže nejlepší by bylo obě hmoty vyzkoušet a pak se rozhodnout.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Hrbi » pon 31. kvě 2010 9:36:29

Super děkuju :) *jump*
Uživatelský avatar
Hrbi
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 30. kvě 2010 19:21:41
Bydliště: Nymburk

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Skippka » pon 31. kvě 2010 10:43:06

Ahoj já s fimem/cernitem nedělám nějak moc dlouho, ale osobně preferuji více cernit, lépe se mi s ním pracuje (teplem rukou více změkne, lépe se mi tvaruje atd...), je sice pak měkčí, ale stačí pár minut strčit do mrazáku a může se pokračovat. Ale je to asi na každém co mu lépe vyhovuje :)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Jytka » pon 31. kvě 2010 11:12:49

Cernit jsem vyzkoušela teprve nedavno. V něčem je lepší, v něčem ne. Hlavně je měkčí a více se patlá, což já zrovna neupřednostňuji. Ale zase tolik nebarví, což je výhodné např při černobílém vzoru. Také se mi zdá, že transparentní je více průhledná. Já dělám převážně s fimem, ale cernit také občas použiji (hlavně černou, tm. modrou a transparentní).
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Ledni-medvidek » pát 25. čer 2010 8:15:41

A můžu se zeptat na jaké značce to pečete (myslím horkovzdušnou, gril, vzduch ze zhora, zdola, atd..) neumím vubec péct, takže se možná ptám hloupě,ale nemám ani ponětí? na balíčku píši 110-130 °C a 5-30 minut podle tlouštky, je zlatá cesta 15 min?
Děkuji moc za info ;-)
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Hrbi » pát 25. čer 2010 12:47:15

já nevím co máte doma za troubu, ale my máme doma MORU a peču jenom na klasický horký vzduch bez grilu :) a všechno je v pohodě :) nastavím asi tak 110°C(protože tuhle hodnotu přesně na stupnici nemáme) a většinou kolem těch 20 minut až půl hodinky *jump*
Jako značku to mam takovej větráček v kolečku :)
Uživatelský avatar
Hrbi
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 30. kvě 2010 19:21:41
Bydliště: Nymburk

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Ledni-medvidek » pát 25. čer 2010 13:31:38

*thup* *applause* zkusím a uvidíme :) moc děkuju
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod TRZ04 » sob 17. lis 2012 10:30:22

Vyzkoušela jsem Cernit (Number One) a jsem vyloženě zklamaná. Koupila jsem asi 6 barev. Dvě byly úplně tvrdé, drolivé, špatně se zpracovávaly, nešly vůbec zmáčknout. Dvě byly celkem ucházející a dvě byly zase úplně měkké, lepivé. Barvičky teda krásný, tak jsem překousla ty těžkosti při zpracování a zpracovala je. Ale jaké bylo moje rozčarování po vytažení z trouby...Barvy úplně změnily odstín. Do bílé se zapustila okolní tmavá a navíc bílá zprůhledněla, i když neměla. Takže je teď ošklivě špinavo průhledná. Manžel to nafotil před a po, tak až budu mít fotky a jestli to na nich bude vidět, tak dodám. Cernitem jsem vysloveně zklamaná a vracím se k Fimu.

EDIT: Vkládám fotky:
Obrázek
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Sigel » sob 17. lis 2012 12:48:35

Je dobré vybrat si, u koho kupuješ, nekteří prodejci hmotu neskladují úplně dobře, což se na kvalitě může projevit. Někdy se taky povede blbá šarže. Já všechny možné hmoty (fimo, cernit, premo) používám ráda, ale nejsem dobrý vzorek k porovnání, dělám toho málo a ještě jednobarevně (když už něco upeču, tak na to většinou maluju).
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod TRZ04 » sob 17. lis 2012 19:03:57

Já taky nejsem velkovýrobna :D Dělala jsem teď asi 4. plech, s fimem koketuju asi dva roky. Ale začalo mě to teď bavit a tak jsem si pořídila extrudér. Nejvíc jsem se samozřejmě těšila na ty kousky z extrudéru fialovo-tyrkysové (vlevo dole). A ty kousky mě nejvíc zklamaly. Spolu s těmi trojúhelníky.
Cernit jsem koupila na Kreativní výstavě v Soběslavi minulý víkend. Byla to náhoda, jeli jsme kolem na návštěvu. Takže ani nevím, u koho jsem to nakoupila. Nenapadlo mě, že to bude takovým zklamáním. Taky mě překvapilo, že se jednotlivé balení lišili gramáží. Některé měli uvedeno 56 gr a některé 62 gr. Přitom druh byl pořád stejný - N.1
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Střípek štěstí » ned 18. lis 2012 10:01:23

co se týče cernitu tak s ním pracuji a už vím jak která barva bude vypadat po upečení, hlavně cernitu stačí 115°C/15min
s bílou tak tam je rozdíl, protože mají bílé 2.druhy a to bílá a krycí bílá, takže já používám pouze krycí bílou.
jo a v gramáží je rozdíl, původně bylo balení 62g a od letošního roku najeli výrobu 56g,
tedy pokud jsi koupila 62g, tzn., že jsou to staré zásoby prodejce
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod TRZ04 » ned 18. lis 2012 10:18:57

Střípek štěstí píše:co se týče cernitu tak s ním pracuji a už vím jak která barva bude vypadat po upečení, hlavně cernitu stačí 115°C/15min
s bílou tak tam je rozdíl, protože mají bílé 2.druhy a to bílá a krycí bílá, takže já používám pouze krycí bílou.
jo a v gramáží je rozdíl, původně bylo balení 62g a od letošního roku najeli výrobu 56g,
tedy pokud jsi koupila 62g, tzn., že jsou to staré zásoby prodejce

Tak to přesně odpovídá...protože těch 62 gr bylo drolivých a těžko zpracovatelných. Navíc jsem netušila, že stačí péct kratší dobu, takže jsem pekla na 110°C - 30 min., ale měla jsem na tom plechu i fimo. A na ty dva druhy bílé jsem narazila včera někde na e-shopu. Tak třeba dám ještě někdy Cernitu šanci. Díky všem za postřehy. Momentálně jsem napsala Ježíškovi o Fimo.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod haany » ned 16. bře 2014 20:07:08

No tak ja robim s polymerovymi hmotami mesiac, vyskusala som fimo od troch predajcov a cernit od dvoch. Na fimo sa nemozem stazovat, som spokojna (zvlast po piatkovej kupe strojceka na cestoviny :-D ), ale cernit... Ajaj... Ked som kupila jednu kocku karameloveho u kamaratok (je starsie), tak s tym sa dalo, neprekazalo mi, ze stmavlo, s tym som dopredu ratala... Ale dalsie kocky, cerstvejsie, su ako zuvacka, ide ma z nich poraziiit... Mam z neho hrozny odpad, ani prechody na strojceku robit nemozem... Dominam, co mam, a uz budem pouzivat len fimo, pripadne skusim premo...
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Střípek štěstí » pon 17. bře 2014 10:56:25

Výrobce Cernitu má teď bohužel poroblém, vyskladňuje nevyzrálou hmotu, tá je měkká a lepivá :-(
Tomuto zabráníme, pokud dáme vybalenou kostku mezi čisté kancelářské papíry a zatížíme, papíry nasají a vy můžete pracovat, tak jak jste zvyklé.
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Hanina24 » pon 17. bře 2014 12:59:26

Jj souhlasím, já si cernit kupuju pouze černý a bílý, ale taky se mi teď stalo že byl úplně matlací, fuj. Používám ho jen na zadní strany a boky výrobků na začištění. Jiné barvy nekupuju, prý jsou barevně nestálé. Proti Fimu nemůžu říct vůbec nic špatného. Jen jednou se mi stalo že jsem si objednala přes e-shop s výtvarnými potřebami (nespecializovaný) a přišla mi hnědá (asi stará) a strašně se drobila, mohla jsem na tom nechat ruce než jsem jí zpracovala. Příště už jsem nakupovala přes shop, kde se na hmoty zaměřují, protože je tam mají čerstvé. Premo má nádherné barvy, ale moc zkušeností s ním ještě nemám, teď mi přišlo pár kostek tak uvidím.
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod haany » pon 17. bře 2014 16:28:58

Stripek, dakujem za radu, vyskusam :-)
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod machichi » pon 17. bře 2014 19:49:14

Střípek štěstí píše:Výrobce Cernitu má teď bohužel poroblém, vyskladňuje nevyzrálou hmotu, tá je měkká a lepivá :-(
Tomuto zabráníme, pokud dáme vybalenou kostku mezi čisté kancelářské papíry a zatížíme, papíry nasají a vy můžete pracovat, tak jak jste zvyklé.


Přesně tak.....ještě lepší je rozválet na tenký plátek a ten vložit mezi papíry. Jednou jsem měla takhle matlavé černé fimo (byla takhle špatná celá šarže, ale to už je tak 2 roky). Musela jsem proces zopakovat několikrát.

Jinak jsem potíže s kvalitou fima nikdy neměla. Cernit prý teď opravdu není dobrý. Já už ho nekupuju, vadila mi změna barvy po upečení.
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod haany » úte 18. bře 2014 15:15:39

V piatok idem do ineho mesta, tam by mali mat cernit v jednom kreativnom obchode, tak uvidim, mozno este jednu sancu dostane...
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod Střípek štěstí » úte 18. bře 2014 20:41:47

haany píše:V piatok idem do ineho mesta, tam by mali mat cernit v jednom kreativnom obchode, tak uvidim, mozno este jednu sancu dostane...

poznáš to když sáhneš na kostku Cernitu a je nevyzrále, tak je hodně měkké, držím palce *thup*
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Cernit x Fimo

Příspěvekod haany » úte 18. bře 2014 23:21:19

Dakujem za podporu :-) Proti cernitu ako takemu nemam nic, to starsie bolo fajn, takze...
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron