Šití na vlasci

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Šití na vlasci

Příspěvekod Terezka » pon 04. led 2010 15:26:09

mám raději Nymo ale na některé věci se prostě nehodí tak musím použít vlasec anebo monofinku ale děsně mě rozčiluje že se mi to pořád vyvlíká z jehel - je na to nějaký trik?
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod klarak » pon 04. led 2010 16:00:52

No já šiju zase jen vlascem. Z nyma jsem byla úplně divoká :shock: KK
klarak
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 23. pro 2009 23:11:20

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod gianelle » pon 04. led 2010 16:20:43

Přivázat ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Ijetka » pon 04. led 2010 17:46:41

No já používám na šití takovou speciální jehlu - nemá klasické očko na přivázání, ale je jakoby uprostřed rozpůlená, takže tam stačí ten vlasec jenom zastrčit a přiskřípnout - a je hodně ohebná. Koupila jsem ji na Korálky.cz v Praze za 18 KČ, v Rooyi ji mají myslím taky, ale trochu dražší.
Uživatelský avatar
Ijetka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 496
Registrován: ned 06. zář 2009 7:52:20
Bydliště: Praha
Úroveň: pokročilá, ale někdy úplně mimo :)

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Terík » stř 13. led 2010 16:44:41

Já šila dřív jen Nymem, pak jsem si koupila vlasec, že ho vyzkouším. Nejdřív jsem z něj byla na větvi, ale teď si to bez něj neumim představit. Taková mořská hvězdice na vlasci je mnohem lepší než na Nymu. A použít Nymo na kuličky jsem si už vůbec netroufla. Ale zase je lepší třeba na náhrdelníky bych řekla, jsou potom ohebnější ;)
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Anča:-) » stř 13. led 2010 16:58:47

no já si dělám na monofilce uzlík když trošku zaberu tak očkem jehly projde ale při běžném šití ne, poradila jsem to i holkám co s monofilkou tkají náramky a zatím si to pochvalují, u vlasce to nedělám, pak by mi to neprošlo podruhé korálkem asi, ale u monofilky to není žádný problém.
No snad sem alespoň malinko poradila ;)
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Ťupka » úte 02. úno 2010 13:11:25

Děvčata, jak silný vlasec používáte?
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod regi.m » stř 03. úno 2010 8:38:49

Ťupka píše:Děvčata, jak silný vlasec používáte?


Teď jsem si kupovala normálně v papírnictví tloušťku 0,18 a jsem s ním spokojená. Ale šila jsem i na 0,2 a 0,25. Silnější bych nebrala, při malých korálkách je pak problém, aby to vícekrát prošlo dírkou.
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Mayim » stř 03. úno 2010 9:10:19

regi.m píše:
Ťupka píše:Děvčata, jak silný vlasec používáte?


Teď jsem si kupovala normálně v papírnictví tloušťku 0,18 a jsem s ním spokojená. Ale šila jsem i na 0,2 a 0,25. Silnější bych nebrala, při malých korálkách je pak problém, aby to vícekrát prošlo dírkou.


pokud už šiju na vlasci (v poslední době pouze DNA, kuličky a kytky. Jinak se vlascem učím spirály - pro začátek ideální, drží tvar; jakmile se mi totiž něco, co ještě pořádně neumím, začne bortit v ruce a motat, bez milosti to letí do kouta), tak pouze na 0,20. Mám sice i slabší (asi od 0,14), ale s těmi mi šít nejde.
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod ivamka » stř 03. úno 2010 10:03:36

Mi tady někdo poradil vlasec z rybářských potřeb zn. Raptor myslím 0,17 nebo 0,18 je tenký a dobře drží uzlíky. Dělám z něj DNA a kytky. SAtál sice 70kč 100metrů, ale mám to na dlouho. tayk mám z papírnicví obyčejný dekorační za 30kč, ale nevím číslo je trošku tvrdší od toho Raptoru.
ivamka
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 06. srp 2009 10:03:39

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Meslinn » úte 16. úno 2010 20:28:56

Terezka píše:mám raději Nymo ale na některé věci se prostě nehodí tak musím použít vlasec anebo monofinku ale děsně mě rozčiluje že se mi to pořád vyvlíká z jehel - je na to nějaký trik?


Trik je: nepoužívat jehlu :D Teda, aspoň u vlasce. Já ji používám jenom když je potřeba někde něco prošťouchnout, povolit suk nebo tak.
Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali. Ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili.

Pokud existuje alespoň jeden anděl, pak je to anděl hudby.
Uživatelský avatar
Meslinn
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 10. srp 2009 9:42:44
Bydliště: Velké Losiny

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Kamilka » sob 20. úno 2010 16:28:01

Meslinn píše:
Terezka píše:mám raději Nymo ale na některé věci se prostě nehodí tak musím použít vlasec anebo monofinku ale děsně mě rozčiluje že se mi to pořád vyvlíká z jehel - je na to nějaký trik?


Trik je: nepoužívat jehlu :D Teda, aspoň u vlasce. Já ji používám jenom když je potřeba někde něco prošťouchnout, povolit suk nebo tak.


To jde? Už si nemumím přestavit, že šiju s vlascem bez jehly, je to rychlejší a pohodlnější - jsem asi lenoh :-)
Nymo nepoužívám, koupila jsem si ho, že to zkusím, ale lépe se mi pracuje s vlascem, používám 0,14 - 0,18.
http://www.koralky-hobby.estranky.cz . . . koukněte, budu ráda...

Koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku.
George Bernard Shaw
Uživatelský avatar
Kamilka
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 17. čer 2009 12:49:54

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Meslinn » úte 23. úno 2010 18:31:51

Kamilka píše:
Meslinn píše:
Terezka píše:mám raději Nymo ale na některé věci se prostě nehodí tak musím použít vlasec anebo monofinku ale děsně mě rozčiluje že se mi to pořád vyvlíká z jehel - je na to nějaký trik?


Trik je: nepoužívat jehlu :D Teda, aspoň u vlasce. Já ji používám jenom když je potřeba někde něco prošťouchnout, povolit suk nebo tak.


To jde? Už si nemumím přestavit, že šiju s vlascem bez jehly, je to rychlejší a pohodlnější - jsem asi lenoh :-)
Nymo nepoužívám, koupila jsem si ho, že to zkusím, ale lépe se mi pracuje s vlascem, používám 0,14 - 0,18.


Jistě, že to jde. Já jsem jehlu na vlasec nikdy nepoužívala. Neměla bych nervy na to, že by mi věčně nešla protáhnout korálkem. Třeba u spiral rope to musíš jedním protáhnout několikrát, to mi neříkej, že máš jehlu dost tenkou, aby tím prošla třeba čtyřikrát, ještě s tím ohybem vlasce. Používám ji fakt jenom jako pomocnou sílu.
Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali. Ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili.

Pokud existuje alespoň jeden anděl, pak je to anděl hudby.
Uživatelský avatar
Meslinn
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 10. srp 2009 9:42:44
Bydliště: Velké Losiny

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod jaspinn » stř 24. úno 2010 9:48:09

Zkoušela jsem obšívat bez jehly s TOHO 15 - protože se mi zlomila - ale u třetího korálku jsem s tím švihla :D
Mám tenoučké jehly, které mi projdou vícekrát i českým rokajlem........ a šila jsem i spiral rope :)
jaspinn
 
Příspěvky: 91
Registrován: úte 21. črc 2009 18:39:10
Bydliště: Ostrava
Úroveň: pokročilý začátečník - jak jenom to napsat jinak....něco umím, něco zkouším a pořád a pořád se učím

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Kamilka » čtv 25. úno 2010 20:44:15

jaspinn píše: Mám tenoučké jehly, které mi projdou vícekrát i českým rokajlem........ a šila jsem i spiral rope :)


Můžu se zeptat, kde jehly kupuješ? Mám teď nedostatek a nikde jsem zatím nepochodila :-(
http://www.koralky-hobby.estranky.cz . . . koukněte, budu ráda...

Koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku.
George Bernard Shaw
Uživatelský avatar
Kamilka
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 17. čer 2009 12:49:54

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod jaspinn » pát 26. úno 2010 11:14:42

Asi Ti moc nepomůžu - nakupuju je po 6,- Kč u nás v galanterii - nikde jinde jsem na ně nenarazila :)
jaspinn
 
Příspěvky: 91
Registrován: úte 21. črc 2009 18:39:10
Bydliště: Ostrava
Úroveň: pokročilý začátečník - jak jenom to napsat jinak....něco umím, něco zkouším a pořád a pořád se učím

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Terezka » sob 27. úno 2010 13:23:09

já si jehly nakupuju společně s korálky - mají je snad všude - je fakt že není jedna jako druhá ale spokojená jsem s nima moc - asi zůstanu u Nyma případně u handrkování se s monofinkou a malým uzlíkem pod jehlou (úžasná záležitost *jump* )
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Balley » pon 16. srp 2010 13:15:55

Holky a když používáte monofilku, nemáte problém se zakončováním? Naučila jsem se pár jednoduchých šitých náušek, ale mám problém, že se mi skoro 50% z nich vždycky rozmotá :( A to dělám vždy pro jistotu 3 suky a pak to ještě protáhnu na opačnou stranu a tam udělám také 3 suky.. :idea: :?: :roll:
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Klára » pon 16. srp 2010 15:54:43

Já třeba v začátcích šila jen vlascem a bez jehli úplně všechno, jenže uzliky se mě dost často rozvazovali a zamač.rokajl to přeříznul a v kalotách větší uzlík nedělal dobrotu. Ušila jsem ale takhle oprvadu hodně věcí. Pak sem se odhodlala si koupit monofilovou nit a jehlu. Musím říct že na ní nedám dopustit je to rychlovka a je to levnější než nymo, a výběr barev černá bílý naprosto stačí. Šiju s tím i spirály, hodně herinek. Nymo jsem si taky koupila, ale štve mě že se občas třepí a je i dražší a menší metráž, ale používám ho na peyotové náramky. A jehli jsem si kupovala ještě když rooya měla e-shop, pak sem byla bezradná, jelikož někde je nemají (perličkové, opravdu ty tenounké) a když je mají tak za 25ks, ale sehnala sem pak v jedné švadlence 1ks za 5ks, tak mám doma v zásobě. Ale je fakt že vydrží na dlouho.
Uživatelský avatar
Klára
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 788
Registrován: čtv 09. črc 2009 6:56:37
Bydliště: mostecko

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Bouřka » pon 16. srp 2010 16:12:00

Balley píše:Holky a když používáte monofilku, nemáte problém se zakončováním? Naučila jsem se pár jednoduchých šitých náušek, ale mám problém, že se mi skoro 50% z nich vždycky rozmotá :( A to dělám vždy pro jistotu 3 suky a pak to ještě protáhnu na opačnou stranu a tam udělám také 3 suky.. :idea: :?: :roll:


Ani ne, zlobí mě spíš zakončování u vlasce. Udělám několik uzlíků, protáhnu dál, zauzlíkuju, ještě protáhnu někam dál, znovu zauzlíkuju a odstřihnu. To tu monofilku občas spíš přervu, než že by se mi rozvazovala.
Uživatelský avatar
Bouřka
 
Příspěvky: 462
Registrován: úte 09. čer 2009 19:47:41

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Balley » úte 17. srp 2010 13:23:40

Bouřka píše:
Balley píše:Holky a když používáte monofilku, nemáte problém se zakončováním? Naučila jsem se pár jednoduchých šitých náušek, ale mám problém, že se mi skoro 50% z nich vždycky rozmotá :( A to dělám vždy pro jistotu 3 suky a pak to ještě protáhnu na opačnou stranu a tam udělám také 3 suky.. :idea: :?: :roll:


Ani ne, zlobí mě spíš zakončování u vlasce. Udělám několik uzlíků, protáhnu dál, zauzlíkuju, ještě protáhnu někam dál, znovu zauzlíkuju a odstřihnu. To tu monofilku občas spíš přervu, než že by se mi rozvazovala.


Tak to asi neumím dělat uzlíky :roll: (většinou to provleču korálkou a pak to pod tou monofilkou provleču a projedu očkem, co se mi vytvoří)
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Bouřka » úte 17. srp 2010 22:49:39

Balley píše:Tak to asi neumím dělat uzlíky :roll: (většinou to provleču korálkou a pak to pod tou monofilkou provleču a projedu očkem, co se mi vytvoří)


Zkus to očko projet dvakrát.
Uživatelský avatar
Bouřka
 
Příspěvky: 462
Registrován: úte 09. čer 2009 19:47:41

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Balley » stř 18. srp 2010 13:46:21

Bouřka píše:
Balley píše:Tak to asi neumím dělat uzlíky :roll: (většinou to provleču korálkou a pak to pod tou monofilkou provleču a projedu očkem, co se mi vytvoří)


Zkus to očko projet dvakrát.


Dělám to 2x vždycky - asi budu muset víc utahovat, nebo nevím .. třeba mám levý ruce :)
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Šití na vlasci

Příspěvekod Kerolajna » čtv 19. srp 2010 10:42:10

Po celou mou korálkovací éru až do včerejška jsem pracovala s vlascem a byla jsem maximálně spokojená. Ale řekla jsem si, že bych mohla zkusit i alternativu, tak jsem si včera pořídila Nymo. No byla to hrůza. Špatně se mi utahovalo, plandalo a tak všeobecně jsem zuřila. Takže špulku zahazuju do kouta a vracím se k milovanému vlasci... :)
Uživatelský avatar
Kerolajna
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Brno
Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron