Zkušenosti s nákupem na FMG

FireMountain Gems

Příspěvekod Sigel » úte 01. pro 2009 21:10:57

Prosím všechny, kdo máte zkušenost s nákupem na FMG, je potřebné nebo výhodné se tam registrovat, nebo nakupujete bez registrace? Díky moc.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: FireMountain Gems

Příspěvekod Majka » úte 01. pro 2009 22:28:53

Už nevím, jestli je registrace nutná, ale rozhodně je pak výborný "pamatovací" košík, protože obchod najednou prolézt a vybrat zboží prostě nejde!
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: FireMountain Gems

Příspěvekod Sigel » stř 02. pro 2009 13:07:11

Díkes *jump*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod bavunka » stř 02. pro 2009 21:13:51

Ahoj Majko, již týden zápasím s celníky. Objednala jsem si FMG, neuposlechla tvých rad, objednala jsem za 360 dolarů. Chtěly po tobě také zvážit jednotlivé korálky a napsat ke každé položce váhu v gramech? To je taková buzerace. K čemu jim je, že budou vědět, kolik váží 8mm kulička lávy? To nepochopím. Přitom celkovou váhu v objednávce mám. Příště objednám v menším množství a nebo raději vůbec a koupím si to s přirážkou na netu u nás. Za ty nervy to opravdu nestojí a těch pár stovek co ušetřím....nechám vydělat někomu u nás, který stejně jako já BOJUJE...
Uživatelský avatar
bavunka
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 13. čer 2009 17:10:58

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Majka » stř 02. pro 2009 22:28:03

bavunka píše:Ahoj Majko, již týden zápasím s celníky. Objednala jsem si FMG, neuposlechla tvých rad, objednala jsem za 360 dolarů. Chtěly po tobě také zvážit jednotlivé korálky a napsat ke každé položce váhu v gramech? To je taková buzerace. K čemu jim je, že budou vědět, kolik váží 8mm kulička lávy? To nepochopím. Přitom celkovou váhu v objednávce mám. Příště objednám v menším množství a nebo raději vůbec a koupím si to s přirážkou na netu u nás. Za ty nervy to opravdu nestojí a těch pár stovek co ušetřím....nechám vydělat někomu u nás, který stejně jako já BOJUJE...


No, nakonec ta čtvrtá cenovka se clem je dražší než třetí nebo snad i druhá bez cla. Poněvadž jsem taky nevěděla, co kolik váží, napsala jsem do FMG a oni mi ty váhy poslali za dva dny zapracované do faktury (prý stačí váha přibližná). Asi je to kvůli různým hodnotám daně, paní mi to nějak nedokázala vysvětlit, na co to potřebují. Případně ti přepošlu ten text, co jsem psala do FMG, abys nemusela nad tím dumat. A taky po tobě chtěli překlad zboží do češtiny? :twisted:
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod bavunka » stř 02. pro 2009 22:39:38

Po mně chtěli jenom váhu, snad mi to zítra - až jim to pošlu, nevrátí zpět. Já jsem zvážila pár korálků a psala jsem to taky odhadem. Ještě že mi přítel v práci vypůjčil váhu s přesností na 0,1gram. Ale přepočítávat palce na centimetry, dělit průměrem a počtem korálků a násobit váhou jednoho, to je teda pakárna. Ještě že chtěli jenom z 96 položek asi 30. No strávila jsem tím krásný večer.
Uživatelský avatar
bavunka
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 13. čer 2009 17:10:58

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod evitschka » čtv 03. pro 2009 12:15:42

Majko, mohla bych tě taky poprosit o text, který jsi posílala na FMG? Zatím po mě váhu FedEx nechce, ale jak to tady tak pročítám, tak si o ni brzo řekne.

Můj mail - kad@pchelp.cz

Díky,
e*
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: FireMountain Gems

Příspěvekod Majka » čtv 03. pro 2009 20:24:48

Konečně přidali do volitelné dopravy normální poštu, oproti Fedexu to vyjde na polovinu.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod bavunka » stř 09. pro 2009 22:27:48

Tak stále mi zadržují balíček z FMG a dnes mi přišel email, že u třech tabulek cca 20položek na stránce 6 a 7 faktury potřebují vědět barvu a materiál a odkaz na jednotlivé položky pro zpětnou kontolu. Ono je velmi složité přeložit si black nebo wood do češtiny. Nehledě k tomu, že pan Břečka, který mi píše, má pod svým jménem hlavičku "Clearance Broker Associated". Tedy anglicky zřejmě rozumí. Z jiných stránek ani jiných tabulek nechtěli přeložit nic. Tak nevím, dělají si z nás legraci? Nebo to strašně nutně potřebují zanášet do svých vymyšlených nesmyslných papírů, které si třikrát opíší, založí do šanonů a nikdy se na ně znovu nepodívají? Myslím, že je obrovský nadbytek státních zaměstnanců, kteří si vyhřívají své teplé židličky pod zadkem a hovno dělají. A já je platím ze svých peněz, které si tak těžce vydělám v soukromém sektoru. Takže jsem se dneska v čase předvánočním, pěkně nasrala.
Uživatelský avatar
bavunka
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 13. čer 2009 17:10:58

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod gianelle » stř 09. pro 2009 23:51:21

bavunko, tož to je vyloženě nechutné :evil:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Ála » čtv 10. pro 2009 10:20:55

Bavunko, to je šílený, jsem vytočená, jenom to čtu... :evil:
A to jsem si někdy v budoucnosti chtěla taky zkusit něco objednat z FMG, no ale za ty nervy mi to nestojí... :roll:

Tak přeji, ať to dobře dopadne nakonec, pevné nervy a jejich příjemné léčení nad hromadami korálků!
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Majka » čtv 10. pro 2009 10:24:55

No to je k zbláznění, takové hovadstvo! Jak říkám, mě se povedlo to všechno vyřídit poslední den před zpáteční cestou balíku do Ameriky!

Álo, když se budeš krotit a nakoupíš tak do 240 dolíků, tak je to v poho. Už se u nás nic neplatí. A za tu sumu už se taky dá něco pořídit - viz můj druhý FMG nákup.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod janava » čtv 10. pro 2009 11:34:45

Bavunko, poměrně nevěřícně sleduji Tvojí story s nákupem.
Nemůžu víc, než Ti popřát, abys měla pevné nervy a balík se co nejdříve ocitl u Tebe na stole. Předpokládám, že obsah Ti po všech peripetiích náladu zlepší.
Tož drž se a až se s pokladem pokocháš, těším se na fotky!
Uživatelský avatar
janava
 
Příspěvky: 211
Registrován: pát 10. črc 2009 10:30:56
Bydliště: Tábor

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Ála » čtv 10. pro 2009 13:19:52

Majka píše:No to je k zbláznění, takové hovadstvo! Jak říkám, mě se povedlo to všechno vyřídit poslední den před zpáteční cestou balíku do Ameriky!

Álo, když se budeš krotit a nakoupíš tak do 240 dolíků, tak je to v poho. Už se u nás nic neplatí. A za tu sumu už se taky dá něco pořídit - viz můj druhý FMG nákup.


Aha. Díky za info, zatím na to nespěchám, uvážím to, kdyžtak se pak informuju tady na foru ;)
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod evitschka » čtv 10. pro 2009 13:58:51

Přidám svoji zkušenost - po mně FedEx chtěl jenom překlad položek do češtiny (všech 124). Váhu jednotlivých položek nakonec vůbec nechtěli. Clo a své své služby mi prý vyfakturují, ale zatím mi žádná faktura nepřišla. Ještěže dorazila aspoň ta objednávka a doklad o výměru DPH.
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Majka » čtv 10. pro 2009 14:55:07

Že by to každej dělal jinak :?: , to je ale zmatek blbej! Já jsem všechno - CLO, daň i prachy Fedexu za vyřízení dávala tomu chlapíkovi, co to přivezl.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod bavunka » čtv 10. pro 2009 18:23:37

Holky díky za povzbuzující komentáře, já už se nemůžu dočkat, až to příjde. Jen opravdu nechápu, proč chtějí po každém něco jiného. Není v tom žádný systém, je to podle mě vyloženě buzerace, abychom si příště nic neobjednávali. A oni nemuseli dělat už lautr nic.
první dopis od Břečky:

Dobrý dene Vážená společnosti, paní Jichová,
Celní úřad nám navrátil dokumentaci nazpět, jelikož žádá o doplnění dokumentace. Žádá o informaci, vyplývající z Vaší faktury číslo W30949370001, vystavne na celkovou částku 356,81 USD.
Na straně číslo 6 jsou dvě poslední tabulky – zde potřebujeme znát barvu korálků a také materiál, z jakého jsou vyrobeny
Na straně číslo 7 je poslední tabukla – zde potřebujeme znát barvu korálků a také materiál, z jakého jsou vyrobeny
Prosím, informace sepište na čestné prohlášení, které požádám podpisem stvrdit a zaslat na email. Také Vás požádám o zaslání webového linku k nápomocné ukázce.
Děkuji mnohokrát.

moje odpověď:
Dobrý dene Bc. Martine Brecka a vazena spolecnosti FEDEX EXPRESS.

Predem meho dopisu si dovoluji vyjadrit prekvapeni, ze clovek s bakalarskym titulem a s vizitkou v anglictine neporidi z ni prelozit nekolik zkratek barev a materialu a nuti tak prostou ceskou zenu od plotny, aby za neho sedla ke slovniku na http://www.slovnik.cz. A to vse po tom vsem prevazovani fiktivnich koralku na z mistniho elektra zapujcene vaze s presnosti na jednu desetinu gramu.

Nyni k vypisu polozek z prislusnych tabukel. Neni mi zcela jasne, co tak nazyvate, umim jenom podkrkonossko-podorlicke nareci, radeji tedy v prilozenem cestnem prohlaseni (priloha se jmenuje "cestne prohlaseni FEDEX.pdf a je opatrena digitalnim i analogovym podpisem) upresnim vsechny polozky od cisla 88 do č. 96.

Následují odkazy na originální katalog pro Vaši kontrolu: ......

dnešní odpověď - snad už to bude takhle všechno:
Dobrý den paní Jíchová,
Děkuji Vám za zaslání dokumentace a patřičných informací. Tyto informace jsem předal na základě požadavku celní deklarace v návaznosti na Celní úřad. Příslušné internetové linky bych jsem si mohl také najít sám, avšak časové vytížení a vytížení ze strany managementu mi nebylo dovoleno.
Děkuji za pochopení.
FedEx Express
Bc. Martin Břečka
Clearance Broker Associated
Uživatelský avatar
bavunka
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 13. čer 2009 17:10:58

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod evitschka » čtv 10. pro 2009 20:55:24

Bavunko, to je vážně neskutečné. Doufejme, že se všechno brzo vyřeší a budeš mít objednávku doma. Snad se tomu za nějaký čas zasměješ. Teď přeju pevné nervy a hodně štěstí.

BTW - jestli toto čte Gianelle - Majčino chlubící téma nám tady trošku odbočilo ke zkušenostem s objednáváním z FMG. Možná by stálo za to udělat nové téma a ty příspěvky, které se toho týkají tam přesunout. Nevím, jestli to může dělat jen Gi, nebo je tu víc lidí s takovým oprávněním.
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Moirain » pát 11. pro 2009 13:09:27

podle všeho už je možné posílat normální poštou k nám, ne jen přes fedex, takže snad jedna složka téhle pakárky odpadne, ale zatím neobjednávám, je to hromada peněz...ale věci mají kráááásné
Moirain
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 17. čer 2009 12:29:41

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Terezka » pát 11. pro 2009 16:50:59

když už jsme u toho, mám objednané dva balíčky z US - normálně přes poštu a z každý z jiného shopu - jeden se mi odeslal 17 a druhý 22 listopadu - ten 22 už tu je ale ten 17 ještě pořád ne - v dodání mají že je normální i 25 pracovních dní na cestě :? je možné aby se to předběhnulo?
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod bavunka » úte 15. pro 2009 13:54:52

Tak holky, konečně mně příjde balíček. UŽ ZÍTRA!!!! Doplatek dělá 1460 kč, což je teda sakra dost, na to, že jsem s tím měla takové práce. No ale hlavně, že se to nevrátilo zpátky do Ameriky. Škoda jen, že nejsem až do soboty doma. Ale o víkendu vyfotím a pochlubím se.
Uživatelský avatar
bavunka
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 13. čer 2009 17:10:58

Re: Majka Hamounová

Příspěvekod Majka » úte 15. pro 2009 14:41:11

Terezka píše:když už jsme u toho, mám objednané dva balíčky z US - normálně přes poštu a z každý z jiného shopu - jeden se mi odeslal 17 a druhý 22 listopadu - ten 22 už tu je ale ten 17 ještě pořád ne - v dodání mají že je normální i 25 pracovních dní na cestě :? je možné aby se to předběhnulo?


Proč ne... Usa jsou velké a než to popřekládají do správného letadla či jak to posílají... Myslím, že už se mi to taky stalo.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod Majka » úte 15. pro 2009 14:42:21

bavunka píše:Tak holky, konečně mně příjde balíček. UŽ ZÍTRA!!!! Doplatek dělá 1460 kč, což je teda sakra dost, na to, že jsem s tím měla takové práce. No ale hlavně, že se to nevrátilo zpátky do Ameriky. Škoda jen, že nejsem až do soboty doma. Ale o víkendu vyfotím a pochlubím se.


Jo, já taky platila jak mourovatá, příště už nikdy! jsem zvědavá na úlovky!
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod bavunka » úte 15. pro 2009 16:40:18

Majka píše:
bavunka píše:Tak holky, konečně mně příjde balíček. UŽ ZÍTRA!!!! Doplatek dělá 1460 kč, což je teda sakra dost, na to, že jsem s tím měla takové práce. No ale hlavně, že se to nevrátilo zpátky do Ameriky. Škoda jen, že nejsem až do soboty doma. Ale o víkendu vyfotím a pochlubím se.


Jo, já taky platila jak mourovatá, příště už nikdy! jsem zvědavá na úlovky!


Přesně tak, já už taky nikdy. Ale slyšela jsem, když je poprosíš, aby to poslali jako dárek - označení na balíčku jako Gift, tak neproclívají. Ale musím o tom zjistit ještě víc.
Uživatelský avatar
bavunka
 
Příspěvky: 184
Registrován: sob 13. čer 2009 17:10:58

Re: FireMountain Gems

Příspěvekod Fearless » ned 07. bře 2010 13:48:42

Majka píše:Konečně přidali do volitelné dopravy normální poštu, oproti Fedexu to vyjde na polovinu.


K tomu jsem je ukecala ka 8-) . Stacil kratsi vyslech slecny na online help a slibila mi ze preda mou zadost prislusnemu oddeleni a evidentne to zafungovalo *jump* *jump* *jump*
(Uz mi vadilo ze kdyz chci aby mi balicek dosel pres USPS tak ho musim preposilat pres shipito a pritom do nemecka ci polska posila FMG pres USPS primo :roll: )

Jen pocitejte doruceni koralku pres USPS funguje asi tak ze do ceska to jde tak 1-2 tejdny a pak to muze az mesic byt na celnici. Obvzlast kdyz je balicek trosku vetsi je dost pravdepodobny ze vam to celnici prosmejdi a muzou vas trapit papirovanim i kdyz je hodnota zbozi pod 150 euro (kdyz neni jasny ze je to pro osobni potrebu a kolik je za postovne a kolik za zbozi). Dobry ale je ze kdyz mate tracking cislo balicku, tak se da trackovat na http://www.cpost.cz (jakmile to usps preda k mezinarodni preprave, do te doby to najdete jen na http://www.usps.com) a tracking ceske posty je daleko presnejsi nez u te americke (na usps jsou vsechny stavy balicku s dvoudenim spozdenim a na cpost vetsinou skoro v realnem case).
Jauvajs neházejte po mně těma vinutkama, těch je škoda :-P
Uživatelský avatar
Fearless
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 07. bře 2010 13:31:28

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod Danoemi » úte 07. zář 2010 14:14:58

Ahoj holky,
pôvodne som sa chcela prísť popýtať, či nezvyknete spojiť niekoľko objednávok do jednej z FMG, aby to šlo za jedno poštovné, ale s hrôzou pozerám čo to je za Kocúrkovo...
Predpokladám že sa do tejto doby nič nezmenilo? Neobjednával niekto v poslednom čase? Myslíte že keby si bralo objednávku viac ľudí, bolo by to teda vlastne ešte horšie, lebo by bola ťažšia a za viac peňazí a preclievanie by bol akurát väčší opruz? :-(
Dík...
Danoemi
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 10. říj 2009 16:11:06

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod Danoemi » úte 07. zář 2010 14:19:43

Jo a teda keď radšej FMG nie, máte tipy kde sa dajú pozháňať obdobné veci u nás?
Momentálne teda je na FMG úplne šialený výpredaj polodrahokamov, tak som z toho celá rozvrkočená, lebo šnúru jadeitu za padíka tu nikde asi nezoženiem...chjooooo :-)
Danoemi
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 10. říj 2009 16:11:06

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod Majka » úte 07. zář 2010 15:05:45

Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.
Stačí se držet zásady, nakoupit i s poštovným (kolem 40 dolarů) asi do 220 dolarů (přesněji do přepočtu 150 euro, to je už něco přes 4000 Kč). Za to je hromada věcí.
Když celníci otravují i tak, stačí poslat mailem prohlášení, že je to pro osobní potřebu (přesné znění je na tom cancu, co od nich přijde), přibližný obsah balíčku (jednotlivé položky se pitvají, když se má clo a daň opravdu platit) a potvrzení o zaplacení (obvykle ofotím příslušnou kolonku v internetbankingu). A to se mi stává tak u každého desátého balíku.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod Danoemi » úte 07. zář 2010 16:14:34

Majka, no jo, ale ked mám zálusk na viac vecí, ktoré neviem kde tu zohnať, tak by som radsej vzala velký balík a postovné platila jedno. Nechystám sa zatial objednávať z usa pravidelne, bola by to jednorazovka. A viackrát platit 40 usd za poštovné, to by som hodne prerobila.
Každopádne díky za tip, ono by som to asi aj tak zosekávala, len ma zaujímalo či by sa dalo teoreticky tu k niekomu pripojiť...
Danoemi
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 10. říj 2009 16:11:06

Re: Zkušenosti s nákupem na FMG

Příspěvekod Sigel » úte 07. zář 2010 16:47:16

Dovolím si připomenout, že je potřeba sledovat kurz dollar-euro; momentálně se do 150 eur vejde jen 191 dollarů.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Další

Zpět na ... v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník