Korálki

Diskuze týkající se korálkové literatury, recenze na knihy ...

Korálki...

Příspěvekod KatkaB » pon 14. zář 2009 9:18:05

Ahoj holky, tak to musím konečně napsat, ale když mi přišlo minulý týden nové vydání Korálki, tak jsem byla hooodně zvědavá... Hlavně proto, že po zrušení internetového obchodu bylo jedno z vysvětlení - větší zaměření na časopis.... hahaha... Neříkám, že věci, které jsou v něm se mi nelíbí, ale čekala jsem fakt víc a tentokrát mi to přijde takový chudý a smutný.... A nejvíc mě naštvalo, že tam není ani slovo, omluva, pořádný vysvětlení důvodu zrušení právě int.obchodu... Jsem rozhodlá už nepokračovat v předplatným. Mám BaB a radši si zaplatím jeho další předplatný... Uf jsem se rozepsala... Ale právě jsem Korálkama znova zalistovala a vzal mě vztek...
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55

Re: Korálki...

Příspěvekod jilinka » pon 14. zář 2009 9:23:24

jj, sama je už nějakou dobu nekupuju, některý jsem jen letmo prolistovala a vždy se utvrdila, že to nepotřebuju kupovat...
Budiž jim ale útěchou, že nekupuju ani nic jiného, poslední dobou si fakt vystačím s inspiracemi na netu... a nemusím ani návody, prohlížím prostě jen obrázky a to mi stačí, takže asi stejně nejsem ta správná cílová skupina
jilinka
 

Re: Korálki...

Příspěvekod Lejana » pon 14. zář 2009 9:54:31

No, přiznám se, že poslední číslo mě taky zrovna nenadchlo, dám jim ještě šanci, když mám předplaceno a uvidím.....
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: Korálki...

Příspěvekod eriana » pon 14. zář 2009 9:56:58

no mi ještě nepřišlo
Uživatelský avatar
eriana
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte 09. čer 2009 16:35:01
Úroveň: pořád a pořád se učím

Re: Korálki...

Příspěvekod Majka » pon 14. zář 2009 10:35:34

No, je to dost mišmaš, kdybych chtěla dělat podle návodů, nevím, jestli bych si vůbec z tohoto čísla něco vybrala. Měli by se fakt zaměřit pořádně na korálky, mišmašovejch hobby časopisů jsou hromady.
To info může být až v příštím čísle, třeba se to nestihlo tam vecpat před termínem tisku.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Korálki...

Příspěvekod barunka00 » pon 14. zář 2009 10:38:56

Majka píše:No, je to dost mišmaš, kdybych chtěla dělat podle návodů, nevím, jestli bych si vůbec z tohoto čísla něco vybrala. Měli by se fakt zaměřit pořádně na korálky, mišmašovejch hobby časopisů jsou hromady.
To info může být až v příštím čísle, třeba se to nestihlo tam vecpat před termínem tisku.

jj taky si myslim že je to moc přeplácaný a nic pořádně :roll:
Uživatelský avatar
barunka00
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 642
Registrován: úte 09. čer 2009 16:16:42
Bydliště: Blatná/Hradec Králové

Re: Korálki...

Příspěvekod KatkaB » pon 14. zář 2009 10:46:21

barunka00 píše:
Majka píše:No, je to dost mišmaš, kdybych chtěla dělat podle návodů, nevím, jestli bych si vůbec z tohoto čísla něco vybrala. Měli by se fakt zaměřit pořádně na korálky, mišmašovejch hobby časopisů jsou hromady.
To info může být až v příštím čísle, třeba se to nestihlo tam vecpat před termínem tisku.

jj taky si myslim že je to moc přeplácaný a nic pořádně :roll:


Tak s tím taky souhlasím...
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55

Re: Korálki...

Příspěvekod Mamušák » pon 14. zář 2009 11:11:44

Plně souhlasím s předchozími příspěvky. Konkurence Praktické ženy a hlavní téma - korálky nějak chybí.
Uživatelský avatar
Mamušák
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 11. čer 2009 20:48:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Korálki...

Příspěvekod tajemny-poutnik » pon 14. zář 2009 11:15:04

souhlasim s vama kdyz jsem s koralkama zacinala byla jsem uplne nadchnuta z casopisu Koralki, ale v posledni dobe me neprijde tak zajimavy, v podstate je tam vsechno a nic mam ho sice taky predplaceny ale uz jsem mamce rikala ze az prijde slozenka at to neplati, radeji si zajdu ro rooyi osobne a kouknu co v nem je a podle toho si ho bud koupim nebo ne, ale spise se porozhlednu po zahranicnich casopisech
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Korálki...

Příspěvekod evitschka » pon 14. zář 2009 11:32:34

Souhlas, je tam toho moc a přitom jakoby nic
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Korálki...

Příspěvekod Roza » pon 14. zář 2009 12:28:06

Také pořád čekám že to další číslo bude lepší... a ono nic. Asi už další složenku nebudu platit.
Roza
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. čer 2009 21:12:32
Bydliště: Jarošov
Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Re: Korálki...

Příspěvekod Anisalah » pon 14. zář 2009 13:49:34

já si ho nikdy nekupovala, neb mi přišlo fídní už od prvního čísla. Ale říkala jsem si, že asiteprve začínají a budou se zlepšovat. Ale ono nic. Příjde mi, že návody jsou k sehnání všude na netu, a já vytvářím jiný druh šperků než se tam objevují obrázky. Navíc je to spíš mišmaš časopis, než že by tam byly vysloveně korálky. To už mi tohle fórum příjde lepší *applause*
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Korálki...

Příspěvekod Meg » pon 14. zář 2009 14:02:29

Anisalah píše:já si ho nikdy nekupovala, neb mi přišlo fídní už od prvního čísla. Ale říkala jsem si, že asiteprve začínají a budou se zlepšovat. Ale ono nic. Příjde mi, že návody jsou k sehnání všude na netu, a já vytvářím jiný druh šperků než se tam objevují obrázky. Navíc je to spíš mišmaš časopis, než že by tam byly vysloveně korálky. To už mi tohle fórum příjde lepší *applause*


Jj, přesně, taky si myslim, že většinu návodů, co tam jsou, seženeš na netu.. Navíc mi většina z těch návodů, co jsem tak koukala, přišla jako víceméně základní věci, a že se člověk tím pádem ani nic nového nenaučí..
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Uživatelský avatar
Meg
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 26. čer 2009 10:51:57
Bydliště: Plzeň

Re: Korálki...

Příspěvekod Anisalah » pon 14. zář 2009 14:08:55

Meg píše:
Anisalah píše:já si ho nikdy nekupovala, neb mi přišlo fídní už od prvního čísla. Ale říkala jsem si, že asiteprve začínají a budou se zlepšovat. Ale ono nic. Příjde mi, že návody jsou k sehnání všude na netu, a já vytvářím jiný druh šperků než se tam objevují obrázky. Navíc je to spíš mišmaš časopis, než že by tam byly vysloveně korálky. To už mi tohle fórum příjde lepší *applause*


Jj, přesně, taky si myslim, že většinu návodů, co tam jsou, seženeš na netu.. Navíc mi většina z těch návodů, co jsem tak koukala, přišla jako víceméně základní věci, a že se člověk tím pádem ani nic nového nenaučí..


mluvíš mi z duše, návody na dutinky jsou na různých stránkách, a celé mi to příjde jen pro začátečníka bez internetu. Nevím jestli už nejsem začátečník, ale věci v časopise mi příjdou velmi jednoduchý. Takže jsme tam ještě neobjevila nic nového, co by mě nějak rozvíjelo.
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Korálki...

Příspěvekod kajmii » pon 14. zář 2009 15:22:47

Taky mě nové číslo zklamalo.Těšila jsem se ža vyjde a nakonec jsem ho prolistovala během 5-ti minut a odložila. Moc mě zaujal náhrdelník z žaludů, ale to je asi všechno. Seriál o ACS se kdovíproč vrátil na naprosto základní úroveň, Fimo mě nebaví vůbec a jinak tam vlastně není skoro nic. Hodně článků naprosto o ničem, nic nového....O korálkách minimum. Možná proto teď mají v Rooye akci na časopis 3+1, poptávka zřejmě klesá...
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Korálki...

Příspěvekod lenika » pon 14. zář 2009 16:31:13

Je pravda, že poslední číslo mě taky moc nezaujalo, ale předchozí čísla se mi líbily. Opravdu nečekám, že se mi v každém čísle bude líbit všechno :), třeba náušnice z PET lahví bych nikdy nedělala, ale podle reakcí na FB se právě tenhle návod docela líbí... Co si ale myslím, že by v časopise nemuselo být je "Očima muže", nevidím v tom nic jiného než blbě zamaskovanou reklamu pro vensy. Taky bych oželela dvoustranu věnovanou mýtům o Domovu Sue Ryder. Přijde mi to opravdu zbytečné, kdo chce pomoci pomůže, komu se nechce, toho tyhle vykonstruované vyvrácené mýty stejně nepřesvědčí.
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Korálki...

Příspěvekod romča » pon 14. zář 2009 21:06:55

Tohle číslo mě taky extra nenadchlo, na krámě bych si ho asi nekoupila.... :( Uvítala bych, kdyby bylo víc o korálkách....
K Domovu Sue Ryder - mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit, co je na něm tak zvláštního, že je o něm zmínka v každém čísle? Připadá mi, že kdo nešije korálky pro ně, jako by nebyl....ale možná je to jenom můj dojem. Já nemám absolutně nic proti charitě a souhlasím s lenikou, že kdo chce, tak stejně pomůže.
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Korálki...

Příspěvekod Winterie » pon 14. zář 2009 21:08:44

Milé dámy, děkujeme za konstruktivní kritiku. Jsem ráda že se vám časopis tak moc líbí. Že jste tak rády že je vůbec něco co v ČR vychází. Že si můžete díky časopisu přečíst něco i česky, že se nemusíme doprošovat aby tady něco bylo jen ze zahraničí, něco co je naše. Že dokážete ocenit snahu hrstky lidí, kteří se snaží aby tady bylo vůbec něco. Jsem ráda že většina z vás, které jste tak výborné korálkářky že vlastně všechno víte, znáte a umíte se o své zkušenosti dělíte s ostatními. A posíláte nám své skvělé neotřelé návody abychom nebyli fádní a nezajímavý časopis. Děkuji za toto skvělé téma kde můžete vyjádřit svou zášť vůči všemu co dělá konkrétní firma nebo člověk. Proč vám tak vadí zavření internetového obchodu Rooya když jste stejně nadávaly jak nic nemají a to co mají je špatné?! Proč nenakupujete v jiných internetových obchodech když jsou lepší? Milé dámy, KRITIZOVAT UMÍ KAŽDEJ. Co takhle ocenit, že Rooya byla první? Měla internetový obchod, když ještě neprodával ani Jablonex! Měla kamenný obchod jako první. Má jich několik v několika městech v ČR a vám je to stále málo, protože není ve vaší "vesnici". Myslím že jsem ráda, že si časopis nekupujete. Pro vás by mě ho nebavilo dělat.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: Korálki...

Příspěvekod romča » pon 14. zář 2009 21:21:49

Winterie - já jsem si ty příspěvky pročítala, ale žádnou "zášť" vůči časopisu nebo Rooye jsem nezaznamenala..... nechápu, proč jsi hned naježená, nikdo přece nemůže čekat, že se bude všem všechno líbit. Některé číslo se prostě líbí víc, jiné míň, určitě se najde hromada lidí, kteří byli nadšení - dívka mého syna juchala nadšením a hned si ho ode mě půjčila. Já jsem ráda, že tady takový časopis vychází a od začátku mám předplatné, do Rooyi zajdu taky, pokud mám příležitost. Ale snad mám právo svobodně vyjádřit svůj názor, stejně jako ostaní děvčata tady, od toho je fórum fórem, ne?
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Korálki...

Příspěvekod jilinka » pon 14. zář 2009 21:25:35

Winterie:
no, mě teda spíš asi rozčílilo sdělení, že se internetový obchod zavírá kvůli vysokým pražským platům... Myslela jsem, že pak by se vyplatilo přesunout "síly" někam, kde je levnější prac. síla... teda asi kamkoli mimo Prahu...
A Korálki nekupuju od kontroverzní diskuse o autorských právech. To byl podle mě dost krok vedle, a mně se teda pak docela tento časopis znechutil.

A že Rooya byla první, to jsem oceňovala, když byla zřízena... Bylo tam vždycky plno zboží... Jenomže s postupem času se sortiment (zejména komponent) dost zúžil... A tak těžko jásat nad tím, že kdysi byla první... Šebrle byl taky první a dnes už první není... Prostě jde o vývoj, řekla bych, že někde na nějaké úrovni Rooya zaspala...
Podle informací aspoň od holek z Brna to ale zase vzala snad za správný konec a pokud bude pořádný sortiment na prodejně, může se podle mého zase vyšvihnout na přední místa, i bez internetového obchodu... Je to dílo majitele obchodu a ne zákazníků. Těžko věřit, že by se najednou všichni zlí korálkáři spikli proti hodné rooyi. Přeju Rooyi aby se rychle zvrávorala, protože komponenty jsem tam kupovala vždycky nejraději a ráda v tom budu pokračovat, pokud bude co kupovat.

P.S.
Pokud se Ti někdo zdá divnej, možná je divnej. Pokud se Ti zdají divní všichni, pak jsi divný Ty!
jilinka
 

Re: Korálki...

Příspěvekod lenika » pon 14. zář 2009 21:27:53

Winterie píše:Co takhle ocenit, že Rooya byla první? Měla internetový obchod, když ještě neprodával ani Jablonex! Měla kamenný obchod jako první.


To je sice hezký, ale myslím, že důležitější je, jestli má co nabídnout i teď. Já jsem nikdy netvrdila, že ne, ale to že byla někdy v něčem první je dost zanedbatelné. Možná to bude hezky vypadat na nějakém reklamním prospektu, ale to je tak všechno.
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Korálki...

Příspěvekod Anisalah » pon 14. zář 2009 21:28:51

Já myslím, že nikdo tady nikoho nenapadá. Ono podělit se o svoji zkušenost není trestné. Já moc dobře vím, že je těžké se lidem zavděčit, že není lehké vydávat časopis. Navíc nikdo tu neřekl, že všechno ví a zná. Jen jsme podotkly, že v časopise je spousta návodů pro začátečníky, ale pokročilý si z toho moc nevezme. A to co je pro začátečníky je i na internetu a např. obrázků jako inspirace je na netu taky dost. Co mám kamarádky korálkářky, tak šmejdí po internetu a nikoliv v časopise. A když začínaly tak šly do knížek, kde základy jsou.
K tématu Royya. Zavření obchodu mi vadí asi z principu, že se nedalo vědět dopředu. Měla jsem rozpracovanou objednávku asi za 3 měsíce a najednou koukám a ono nic. A u nás v Hradci to zboží zrovna není (a asi ani nebude). Co se týče stěžování na kvalitu v Royye, to je myslím dost objektivní, neb komponenty (jehly, nýty) jsou nekvalitní, jsou šišaté, loupou se. Co se týše rokailu, když je český tak kvalita jde, ale horší čínský rokail jsem ještě neviděla. Takže si samozřejmě připlatím u konkurence, abych si neutrhla ostudu, když výrobek někomu dávám. Ano kritizovat umí každej, ale objektivní kritiku si umí připustit jen někdo, že??
Co se týče stěžování, že Royya není všude, to je hloupé. Je dobré, aby byl ve větším městě, ale v každé vesnici to nejde. To si musíme všechny přiznat.
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Korálki...

Příspěvekod Winterie » pon 14. zář 2009 21:41:23

Najednou vám to jde objektivněji. Teď už to beru. A pokud vím, tak jehly, nýty i ostatní komponenty Rooya má. Taky spoustu dalšího zboží. A pokud si budeme říkat, že je všechno na netu, nemusí vycházet ani B&B a další a vlastně ani nemusí být knihy a nic. Proč se snažit vydávat coíkoliv.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: Korálki...

Příspěvekod Anisalah » pon 14. zář 2009 21:49:20

Já myslím, že většina z nás byla objektivní už na začátku. Takže žádné najednou. Komponenty Royya u nás má, ale ruku na srdce, v jaké kvalitě. To jestli by vycházel B&B mi je trochu jedno. Knížky jsou trochu něco jiného než časopis a internet.(Navíc, na zahradu si internet sotva vezmu. A někdo má radši ,,bibli'' u postele) V knížce jsou základní techniky najednou, a není to rozděláno na několik čísel plných reklam. Takže to výjde i levněji. Proto mám radši knížky, než časopisy. A když člověk umí základ, tak si pak už poradí a snaží se sám.
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Korálki...

Příspěvekod jilinka » pon 14. zář 2009 22:03:04

Pořád mám na jazyku otázku, kdo je cílová skupina čtenářů...
Řekla bych, že chronických začátečníků je málo... A pokud tam budou jednoduchosti, bude prostě pro začátečníky, kteří se časem vypracují a přestanou to číst. Na tom není nic špatného, jen nevím, kolik nových korálkářů se postupně vyskytne...
Ti, kdo jsou tady, pak prostě asi cílovou skupinou nebudou. Takže nemusí vadit, pokud se časopis třeba nebude líbit tady.
Nemám představu, kolik časopisů se prodalo jak pokročilým čtenářům... Avšak B&B je lákadlo a postupně je prostě i našinci čím dál víc dostupný... A i když je tam hafo reklam, zbytek obsahu stojí za tu cenu. Do té ale zas začátečník nepůjde. Takže dokud to bude tak, jak to je teď, tak Button není konkurentem pro Korálki.

Sama bych teda nevěděla, jak se profilovat, být časopisem v ČR... Český korálkový rybníček je přece jen dost malý na to, aby si časopis mohl dovolit příliš úzkou specializaci.
jilinka
 

Re: Korálki...

Příspěvekod Meg » úte 15. zář 2009 6:19:28

to Winterie: Mně přijde, že si z každé kritiky vždycky vybereš jenom něco, co se ti líbí, abys pro změnu mohla zkritizovat nás.. Nikdo neříkal, že si VŠECHNO hledáme na netu, ale přece jenom je tam spousta věcí - mimo jiné i ty knížky. V příspěvcích o časopise Korálki jsem taky žádnou "zášť", jak píšeš, nenašla, podle mě šlo zkrátka o kritiku, a myslím, že kdybys chtěla, můžeš si toho z našich názorů něco odnést. Místo toho na nás vyjedeš, proč tedy nenakupujeme v jiných obchodech apod. Vždyť nakupujeme (je toho plná chlubící zóna). Ano, Rooya možná byla první, ale zdá se, že na nějaký čas usnula na vavřínech..
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Uživatelský avatar
Meg
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 26. čer 2009 10:51:57
Bydliště: Plzeň

Re: Korálki...

Příspěvekod TRZ04 » úte 15. zář 2009 9:55:49

Já bych jen podotkla, že mě překvapil článek o paličkování. Paličkování má svůj vlastní časopis a pokud jsem si přečetla tenhle článek, tak mě překvapilo, že se v základních technikách učí lístečky. Já paličkuju už asi 15 let a lísteček se mi taky pokaždé nepovede a pářu. Pokud to zkusí začátečník, zřejmě se velmi zklame a ztratí chuť na cokoliv dalšího. Navíc podle návodu na plátno bych jako začátečník nic neupaličkovala. Nevím, jestli se tu vyskytují další paličkářky, co by to mohly posoudit, ale já to vidím takhle.
Když jsem začínala s korálky, byla jsem nadšená, že tu vychází časopis. Líbil se mi, protože jsem nechodila na net sbírat návody ani inspiraci. Teď, co chodím na tohle fórum a na net obecně, přečtu časopis celkem rychle a většinou ho odložím. V Rooyi jsem nakupovala moc ráda. Vzhledem k tomu, že má zastoupení v mnoha městech po ČR, tak se vždycky našla možnost, kde si nakoupit. Ale je fakt, že kvalita komponentů v poslední době hodně klesla.
Chápu, že se Winterie zastává časopisu, když do něj přispívá. Ale tohle, co tu probíhá, opravdu není zášť, ale názory všech, kteří na ně mají právo.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Korálki...

Příspěvekod KatkaB » úte 15. zář 2009 10:10:58

Trochu mě překvapilo a naštvalo, kam tahle diskuse zašla... Ale mám svůj názor a nestydím se ho napsat. Já se pořád považuju za začátečníka, ale právě proto si kupuji Korálki a B&B, abych se naučila něčemu novému... Ale tohle číslo mě skutečně zklamalo a můžou se na mě autorky zlobit jak chtějí, je to můj objektivní názor, který jsem se nestyděla napsat. A opravdu, pokud chci zkusit něco nového a naučit se něco, tak si v první řadě vezmu knížku a až poté listuji... Internet je super, ale stejně rána "listuji"... proto si i návody tisknu a mám je pohromadě v deskách u časopisů... B&B je pro mě technicky ještě daleko, ale baví mě se v něm inspirovat a zkoušet, i když se mi většinou nedaří...

Já korálkuju rok a půl a tak nevím, kdo tu byl první. V Rooye jsem příležitostně nakupovala, protože měli něco jiného než jinde... a proto mi chybí stále to vysvětlení... Myslím, že když nám mohly chodit do emailu novinky, co je na webu nového, tak mohla přijít i info o konci... Takhle to byl šok, který jsme skutečně "pomluvily", ale já se to dozvěděla právě až tady na foru. Komunikace tu z druhé strany hooodně chyběla.
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55

Re: Korálki...

Příspěvekod romča » úte 15. zář 2009 11:38:31

K tomu e-shopu - v registraci byly naše osobní údaje včetně data narození ap, nemáte někdo ponětí, co se s nimi stalo? Možná od provozovatele stačila maličkost - poslat nám na maily oznámení o zrušení a co se stalo s našimi údaji. Nejsem rozhodně paranoik ohledně svých osobních údajů, stejně už je má kdekdo, stačí je jednou zadat kdekoliv na síti.....ale ozvat se mohli.
TRZ04 - nepaličkuju, docela mě ta technika zajímá, zatím spíše na teoretické úrovni,s tvým názorem 100% souhlasím, a v první lekci nebo úvodu do techniky bych spíše očekávala základy - jako co k tomu je potřeba ap. A základní štychy, jako u korálků.
Doufám, že po zrušení e-shopu se zvedne úroveň a nabídka v kamenných, 2x jsem odcházela dost zklamaná a navíc to mám docela z ruky.
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: Korálki...

Příspěvekod TRZ04 » úte 15. zář 2009 12:30:30

romča píše:TRZ04 - nepaličkuju, docela mě ta technika zajímá, zatím spíše na teoretické úrovni,s tvým názorem 100% souhlasím, a v první lekci nebo úvodu do techniky bych spíše očekávala základy - jako co k tomu je potřeba ap. A základní štychy, jako u korálků.
Doufám, že po zrušení e-shopu se zvedne úroveň a nabídka v kamenných, 2x jsem odcházela dost zklamaná a navíc to mám docela z ruky.

Romčo, pokud bys potřebovala nějaké rady, klidně se ozvi v SZ. Nejsem přebornice, ale asi 4 roky jsem se to chodila učit a mám jakési osvědčení. Tahle kapitola v Koráki fakt nebyla pro začátečníky...
A co se týká kamenných obchodů Rooya. Jsem za ně ráda, ale v posledním asi roce odcházím většinou bez toho, co sháním (nýty, očkové jehly, řetízky, zapínátka...) a navíc- čím víc lidí tam potkávám, tím víc jsou prodavačky nepříjemné. Chápu, že pokaždé člověk nemá náladu se smát - taky dělám s lidmi. Na druhou stranu se snažím být milá, i když nemám náladu. A nebo to aspoň na rovinu řeknu, že se mi něco děje...
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Další

Zpět na Knihy a časopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron