BEADER´S STASH

Diskuze týkající se korálkové literatury, recenze na knihy ...

BEADER´S STASH

Příspěvekod Ála » ned 30. srp 2009 11:13:11

BEADER´S STASH
Laura Levaas
Obrázek

Interweave Press LLC
145 stran
anglicky

Tuhle knížku jsem taky našla na webu Bijoux Components, a mám jí shodou okoloností doma (dárek od sestry), tak jsem si řekla, že vám napíšu nějaké to info.
Kniha je sestavená asi na tomto principu: nakladatelství oslovilo americké "bead shopy", aby jim poslali projekt, který je nejoblíbenější v jejich kurzech apod., sešlo se velké množství projektů, ze kterých pak byly vybrány projekty do knihy.
Výsledkem je tedy kniha, která obsahuje cca 40 velmi rozličných projektů, od náušek přes náramky, náhrdelníky až třeba po korálkový závěs do dveří.
Projekty jsou rozmanité, různých stupňů obtížnosti, od jednoduchého navlékání po šité projekty, ale nic se mi nezdá nějak extra obtížné nebo komplikované.
Dále kniha obsahuje kontakty na snad 100 amerických beadshopů, povídání o korálcích, komponentech a nářadí a, jak už to bývá, tzv. "beading basic" - tzn. nákresy korálkových technik a stehů.
Návody jsou krok za krokem popsané v textu a doprovázené nákresy a schématy.
Doporučuju hlavně korálkářkám, co "už nevědí co by", než začátečnicím, pro ty jsou, myslím, k mání zajímavější knihy.

Podle této knihy jsem dělala třeba toto:
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: BEADER´S STASH

Příspěvekod Ajinka » ned 30. srp 2009 13:34:11

jo jo tu mám taky...:)mě se moc líbí...zatím jsem z ní nic nedělala, ale to zpracování je parádní...dle mého:)
už si brousím zuby na jiné aj knihy...tahle je má první.....máš nějaké doporučení:)???
Ajinka
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 13. čer 2009 10:48:55

Re: BEADER´S STASH

Příspěvekod Ála » ned 30. srp 2009 13:57:15

no, dobrá je i ZULU INSPIRED BEADWORK (viz moje "recenze" ve vedlejším příspěvku).
A co se týká dalších knih...myslím, že dobré by mohly být knihy, co mají na hl. straně u názvu napsáno BEAD AND BUTTON (všimla jsme si jich i v Bijoux Components).
Časopis BEAD AND BUTTON totiž vždy jednou za čas vydá knihu, kde jsou projekty z jeho starších čísel. Teď nevím, jestli ty knihy jsou rozdělené podle druhu bižu (náušky, náramky a tak) nebo podle čeho, neměla jsem je v ruce, ale ten časopis odebírám a jejich projekty jsou moc pěkný, nákresy přehledný, postupy srozumitelný.
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: BEADER´S STASH

Příspěvekod Terezka » ned 30. srp 2009 18:33:48

Ála píše:no, dobrá je i ZULU INSPIRED BEADWORK (viz moje "recenze" ve vedlejším příspěvku).
A co se týká dalších knih...myslím, že dobré by mohly být knihy, co mají na hl. straně u názvu napsáno BEAD AND BUTTON (všimla jsme si jich i v Bijoux Components).
Časopis BEAD AND BUTTON totiž vždy jednou za čas vydá knihu, kde jsou projekty z jeho starších čísel. Teď nevím, jestli ty knihy jsou rozdělené podle druhu bižu (náušky, náramky a tak) nebo podle čeho, neměla jsem je v ruce, ale ten časopis odebírám a jejich projekty jsou moc pěkný, nákresy přehledný, postupy srozumitelný.

souhlasím, tydle "vejcucáky" mám ráda - nejradší mám Creative beading - teď vyšel už třetí
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: BEADER´S STASH

Příspěvekod Ajinka » ned 30. srp 2009 19:50:40

no já moc enjsem na šití tak spíš hledám něco dobrého co není jen o šití....jinak BandB...to bych radsi ten casák.....na kolik to vyjde ročně?
Ajinka
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob 13. čer 2009 10:48:55

Re: BEADER´S STASH

Příspěvekod Ála » pon 31. srp 2009 6:02:34

Ajinka píše:no já moc enjsem na šití tak spíš hledám něco dobrého co není jen o šití....jinak BandB...to bych radsi ten casák.....na kolik to vyjde ročně?


Mám dojem asi něco kolem 40 dolarů/6čísel = rok
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí


Zpět na Knihy a časopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron