7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Pojďte si zasoutěžit o poukázku na nákup u našeho sponzora - koralky.cz

7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod gianelle » ned 25. lis 2012 20:09:11

Tentokrát předvánoční kolo soutěže s koralky.cz - pojďte si vybojovat další poukaz na nákup v e-shopu koralky.cz
Tentokrát se ptám - jak jste na tom s časopisy a knihami o korálkování?

Máte doma knihovnu nabušenou korálkářskými tituly až po vrch? A nebo se u vás najde sotva pár starých čísel nějakého kreativního časopisu?
Jaká je vaše nejoblíbenější (korálková) kniha či časopis a proč, máte knihy raději na papíře nebo preferujete elektronickou podobu?
Jaká kniha vás v poslední době nejvíce zaujala, po které toužíte a na jakou se těšíte?
Udělalo by vám radost předplatné korálkářského časopisu nebo nějaká konkrétní kniha?
(a klidně sem i napište, po jakém kusu korálkové literatury toužíte a nenápadně podstrčte odkaz někomu ze svých blízkých - třeba najdete pod stromečkem "překvapení" ;) )

Podělte se o své názory a zkušenosti a zkuste štěstí - třeba to budete vy, kdo obdržíte poukaz na slevu 200 korun v obchůdku Koralky.cz

Své příspěvky vkládejte do 5.12.2012 *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod Kriss » pon 26. lis 2012 8:21:25

Parádní téma Gi *thup*
Já jsem na časopisech a knížkách závislá, hrozně ráda si v nich jen tak listuju, prohlížím si ty nádhery a hledám inspiraci.
Nemám moc ráda návody na internetu, musela bych pracovat u počítače a to je nepohodlné. Když mě něco nadchne musím si to vytisknout, takhle už jsem naplnila dva a půl šanonu ;)
Mám předplacený časopis Korálki i když mě v poslední době docela zklamal, náušnice z nalakovaného lepidla z tavné pistole opravdu nejsou tím, kvůli čemu si ho kupuji. Škoda, snad se to zase zlepší. Návody v zahraničních časopisech jsou jistě lepší, ale s mou angličtinou to není moc dobré, tak mám strach, že by to byly vyhozené peníze a né malé.
Knížky mám od Radky Flekové - Šité šperky z korálků, ta byla jako první a moc mě naučila.
Šité korálky I. a II. od Jitky Sůsové, parádní věcičky, hodně chválím, ty jsem si moc přála a loni mě ježíšek vyslyšel.
Pak ještě Drátované šperky III. od Karly Hátleové.
A ted nově mám Šperky z drátu a korálků - Sara Withersová od kamarádky k narozeninám. Taky moc pěkná, až bude trocha času, vytáhnu podložku a vrhnu se na drátky.
Moc jich není, ale časem se sbírka určitě rozroste.
No a můj poslední objev je knížka Šperky z korálků a perel od Laury McCabeové. Listovala jsem v ní v knihkupectví a vypadala moc pěkně. Třeba i letos ježíšek bude pozorný a nezapomene mi ji přibalit :lol:
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod Hanina24 » pon 26. lis 2012 10:30:40

Ve svých korálkářských "začátcích"někdy před 5 lety, kdy jsem ani nevěděla, co to je rokajl a ketlovací jehla nebo nymo, o tom co je TOHO nemluvě... jsem si pořídila knížku Šperky z korálků od Lucie Kyselové. Ta mi pomohla vytvořit moje první očko na ketlovací jehle :D Poté jsem v levných knihách narazila na Kouzlo korálků od Kathariny Dietrich asi za 50,-, kde jsem poprvé uviděla korálkovou výšivku a úplně mě to nadchlo... Jak jsem později trávila více času na internetu, tak jsem narazila na návody na šité spirály a ropky a obšívání kamenů a zamilovala si je ;) Elektronickou podobu ale ráda nemám... zaprvé koukat očima unavenýma od šití ještě do zářící obrazovky není moc příjemný :? zadruhé prostě mám radši papír :D a zatřetí mám počítač jinde než pracovní plochu :D ale internetu ve své lásce ke korálkům vděčím za mnohé :)

Pokud jde o mě, tak o korálkářských knížkách a časopisech více sním, než aby skončili u mě v knihovně ;) Časopis o korálkování si žádný nekupuji. Přemýšlela jsem o předplacení Bead and Button, ale viděla jsem stará čísla a připadalo mi, že jsou samá reklama... Mou vysněnou knihou, kterou si doufám pořídím, je Sherry Serafini's Sensational Bead Embroidery: 25 Inspiring Jewelry Projects... Ale nevím jestli Ježíšek (můj manžel) sdílí moje nadšení :D tak šetřím a šetřím ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod martinadk » pon 26. lis 2012 10:40:44

moc pěkné téma
koukám, že já jsem šla opačnou cestou než kris :P
jako první jsem měla korálky o drátkování - od aleny samohýlové a aleny vondruškové drátované drobnosti a drátované šperky a od ivony šuchmannové vánoční ozdoby z drátků a korálků ( které jsem teda nikdy nedělala ), ale nejdůležitější knížkou, kterou jsem si v začátcích pořídila ,byly od sary withersový šperky z drátků a korálků, podle kterých jsem se vůbec učila otevírat očka a dělat háčky ;) . pak jsem si pořídila drátované šperky II od karly hatleové a hned nato začala ŠÍT ;) takže pak hned šité korálky I a II od jitky sůsové. od jěžíška pak mám etno korálky od jany jirouškové , ale moje nejoblíbenější ( do které lezu jako první když si něco potřebuju připomenout- jsou šité šperky z korálků od radky flekové. no a k tomu odebírám (bohužel :twisted: ) korálki. ty jsem si objednávala tak před 2-3 roky. napřed jsem byla spokojená - prd jsem uměla, tak jsem do nich vejrala jak tele na vrata :lol: . no, ale od tý doby jsem se něco naučila :oops:a korálki se nikam neposunuli - a pokud, tak spíš na druhou stranu ...nabízejí od každého něco, ale předplatitel, který je zaměřen na šití ( teda já -většinou ;) ) se při pohledu do nich spíš naštve , že zbytečně utratil prachy. no, objednávat je už nebudu. minulý rok jsem jim dala šanci, ikdyž jsem ani předtím nebyla spokojená, ale po letošku ani ťuk... :lol: nějaký BaB si taky občas pořídím...tak jsem spokojená . net je plnej krásnejch věcí ( i návodů ) , který mě inspirujou....a nejen net.*wave*
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod Elissa » pon 26. lis 2012 12:02:58

Tak i já přispěji svým příspěvkem. Přiznám se, že knížku o korálkování nemám doma žádnou. Mám pár čísel časopisu Koralki a pak několik ročníků BaB v elektronické podobě. Ale i tak do nich nahlížím velmi zřídka. Ve svých začátcích jsem si půjčila z knihovny pár knížek a podle nich se naučila základy, ale v ostatním jsem samouk a učím se hlavně podle internetu. Většinou korálkuji u počítače, takže nemám problém zírat do obrazovky na návod. Dokonce si občas otevřu návod v malování a do vzoru si dělám tečky, co už jsem ušila (posledním takovým příkladem je víkendové šití orchidee) :D .
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod Vladstraschna » pon 26. lis 2012 13:15:45

Vlastním DVĚ knihy o práci s korálky.
Mým slabikářem, zakoupeným před lety, podle kterého jsem se naučila základní stehy, je Navlékáme Korálky (Stephanie Burnhamová, Sara Withersová). Pro každého začátečníka k nezaplacení. Další je 1. knížka od Jitky Sůsové. Otevřela jsem ji, prolistovala a od té doby se na ni někde práší.
Taky jsem se nechala zblbnout a předplatila časopis Korálki. Kupovala jsem ho poměrně dlouho, protože mě zajímají i jiné techniky. Ale protože mě štve, jak nějak nerespektují autorská práva, předplatné jsem zrušila.
Bylo by příjemné mít v knihovničce např. The art of beaded beads,Beading with cabochons, Šperky z korálků a perel a mnoho dalších, ale bohužel si nemůžu dovolit utrácet takové částky. A Ježuch je nějak nechápavý. Takže sosám na webu nebo si ve většině případů lámu hlavu sama.
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod kikina » pon 26. lis 2012 15:29:35

První kniha, která mi otevřela bránu do korálkového světa jsou Květiny a stromečky z korálků od Kláry Žejdlové. Objevila jsem ji asi před 3 roky v knihkupectví a zakoupila. Teď sice leží na polici a jen se na ní práší (tedy na knihu a nikoliv na paní Žejdlovou ;) ), ale stále k ní mám vřelý vztah pro to, co mi zpřístupnila.
Pak jsem začala brousit po korálkovém internetu a s úžasem zjistila, co všechno se dá z korálků vytvářet. Základy šití jsem se naučila z knihy Radky Flekové Šité šperky z korálků a ze stránek Gianelle (díky Gi!!! *wave* ). Šití jsem propadla a už mě nepustilo. I když v mém případě lze asi použít i jiné slovo než šití – napadá mi například motání a šmodrchání :)
Pak jsem zakoupila knížku Sary Withersové Šperky z drátu a korálků, kde jsem se naučila pracovat s očky a podobné základy, ale drát mě příliš pevně nechytil. Nicméně tyto základy se hodí vždycky.
No a časopisy – když jsem zjistila, že vychází češtině časopis o korálkování, byla jsem nadšená a hned si ho předplatila. Po docela krátké době však nadšení poněkud opadlo :? a pozvolna se vytrácí úplně. Ne, že bych chtěla KORALKI pomlouvat, ale tak nějak nenaplnily mé očekávání. Navíc mám pocit, že jsem je už tak nějak trochu přerostla :oops: (tu poslední část věty si ale představte vyslovenou jen velice tichým hlasem).
Ke koupi Bead and Button jsem zatím nesebrala odvahu. K mojí angličtině typu „massa Bob“ a cenám, za jaké se zde časopis prodává, bych jí potřebovala opravdu hodně. Ale na Oktě jsem viděla nějaký ruský časopis (Modnyj, myslím) a tak to bych možná zkusila. Taky je možné, že mi právě teď nakukuje přes rameno nějaký okololetící Ježíšek a třeba…
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod Evík » pon 26. lis 2012 21:11:39

Tak já sbírám návody většinou přes internet, takže už mám jednu velkou složku rozdělenou na několik podsložek jako například: šité šňůry, inspirace, korálkované korálky, obšité věci, taky mám složku UJV (úplně jiné věci) a taky mám složku VYZKOUŠET! no a tam se mi to hromadí ale taky mám doma všechny čísla časopisu Korálki, je fakt, že některý čísla jsou lepší a některý zas tolik dobrý nejsou, ale beru je sebou na kurzy pro inspiraci vyučované techniky. A korálkové knihy si většinou půjčuji v knihovně a nejlepší, co jsem zatím měla v ruce je Základy práce s korálky od Stephanie Burnhamové.
nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama...:)
Uživatelský avatar
Evík
 
Příspěvky: 204
Registrován: úte 23. čer 2009 17:19:42

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod Miss Tattooo » úte 27. lis 2012 1:16:22

Noo, nedlouho poté, co jsem přísahala, že šítkorálkynebudujetopakárna, jsem se začetla do knížky od Jitky Sůsové - Šité korálky I., mám i dvojku, ale ta mně nevzala. Pak jsem taky přísahala, že nebududělatžádnýfimovraždy, a koupila jsem Šperky z polymerové hmoty od Petry Nemravové... Jinak vlastním ohromující množství TŘÍ kusů Bead&Button :) Rády bych jich měla víc, ale jsem poměrně neschopná, co se nákupů v zahraničí týče, a ty peníze, co stojí tady, za něj opravdu nedám. Mám radši tištěné návody a ráda si na nich dělám oslí rohy. Moc se těším na knížku o korálkové výšivce, kterou jsem vyhrála a brzy snad dorazí, a brousím si zuby na Steampunkery od Christi Friesen. I když, já si brousím zuby na kdeco ;)
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod mnaaauu » ned 02. pro 2012 19:24:59

knihy, časopisy, internet............... Všude je toho spousta......... ZAčínala jsem na navodech na internetu. Z nich jsem se naučila všelijaké techniky ;-) Díky internetu jsem našla zalibu v korálkování............ poté jsem si předplatila časopis Koralki a koupila si jednu jedinou knihu ;-) Která ted hrdě stojí v knihovně :D nahlédla jsem do ní tak 2x :) Ted, když ovládam stehy, výšivku, ketlování a tak, zjistila jsem, že mám vlastně ješte jednu "knihu"......... Takovou, která je jen a jen moje. Je plná nápadů, inspirace... Je zadarmo a naprosto originální a jen moje........ A takovou knihu vlastní každý z nás..... Je Imaginární a máme jí ve své hlavě....... TAm se totiž rodí nápady na ty nejoriginálnější osobité šperky ;-) Píšeme si jí sami, tím co vidíme kolem sebe, tím co prožíváme, plníme jí svými myšlenkami a nápady, které jednou mužeme využít...... Díky tomu daváme každému výrobku kus svého já, svuj napad, svojí myšlenku. A myslím ,že taková " kniha v hlavě" je nejcennější ;-) NEž každý otevřete jakkoukoliv stranku jakýkoliv časopis nebo knihu, zalistujte nejdřív ve své originální knize... ;) a nechte proudit svoje myšlenky do své tvorby ;-) Výsledek bude znázorňovat vaše skutečné JÁ...
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod Leniccka » pon 03. pro 2012 15:13:32

Knihy o korálkování, ale celkově i o vyrábění, mám moc ráda. Sice podle takových to návodů moc nevyrábím, ale nejraději časopisy nabo knížkami listuji pořád a pořád dokola. ráda si prohlížím obrázky, tu a tam si nějakou věc vytipuju, která by se mi hodila - ale stejně výrobek většinou daruji. A nebo obdivuji to, na co bych si nikdy netroufla.
Teď jsem měla rok předplacené Korálki. Je to vlastně 1 z mála časopisů přímo o korálkách, tedy v ČR, což je škoda. Jak jsem říkala, nejraději si jen tak listuju, klidně neustále dokola. Takže časopis supr, jen někdy mi přijde, že tam dávají až kýčovité věci. Naopak se mi líbí články z historie nebo z různých částí světa o korálkách.
A potom mám ráda Praktickou ženu - tam to už není o korálkách, takže se občas přiučim něco nového, jiného. :)
Knížku zatím žádnou nemám. Jen elektronické a to není ono. :)
"Je krásné být bohatý, je krásné být silný, ale nejkrásnější je být milován spoustou přátel."
http://www.pinterest.com/leniccka
Uživatelský avatar
Leniccka
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv 23. pro 2010 11:16:44

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod werocka » pon 03. pro 2012 19:36:02

Ja mam doma jen jedine cislo BaB, ktere jsem si objednala kvuli sperku na titulce. Navody hledam na netu. Vetsinou si je tisknu, protoze mam rada papir :). Zadnou knihu o koralkovani vlastne ani neznam :(.
werocka
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 06. črc 2009 20:31:06
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Začátečnice, samoučka :-) Vítám konstruktivní kritiku i rady jak se zlepšit :-)

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod AndreaM » pon 03. pro 2012 20:27:30

Knihy nemam, skoly nemam..jsem samouk, zkousela jsem, parala a nicila material a pak jsem potkala Gianelle a to je moje kniha! Od te se ucim a sosam co muzu ;)
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod mave » pon 03. pro 2012 22:50:04

Když jsem objevila, co vše se dá z korálků vytvořit, koupila jsem si pro začátek knihu Jitky Sůsové - Šité korálky, kde jsou přehledně popsány základní stehy a rady do tvoření. Pak už to šlo samo. Výrobek od výrobku jsem šila složitější věci, často jsem se inspirovala návody na internetu. Začínajícím korálkařkám, které si neví rady se šitím základních stehů, bych doporučila každopádně zadat název stehu do angličtiny a zadat heslo na youtube.com, kde je plno návodů krásně ukázáno. Přecejen je to lepší vidět v pohybu, krok za krokem, než tápat z obrázkového návodu, kterým korálkem ta jehla jde skrz a kterým vyjde ven. *jump*
Myslím, že pro začátek každého, kdo by chtěl začít s tvořením, je to dobrá a vhodná kniha.
Osobně teď toužím po nové knize paní Moniky Brýdové - Kouzlení s fimo hmotou. Tak snad mi ji Ježíšek přinese :oops:
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod gianelle » čtv 06. pro 2012 22:47:20

Tak za pobavení (chudák paní Žejdlová) a pár dobrých tipů nejen pro začátečníky získává poukaz na slevu kikina *applause*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod kikina » čtv 06. pro 2012 23:15:38

*jump* Díky, díky, díky. To je snad úplně poprvé, co jsem něco vyhrála *jump*
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod tkoudyna » pon 11. bře 2013 13:29:29

Kdy bude další kolo ?? *jump*
tkoudyna
 
Příspěvky: 163
Registrován: úte 15. kvě 2012 15:40:56
Bydliště: Dlouhá Loučka
Úroveň: začátečník

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod gianelle » pon 11. bře 2013 14:23:48

jéje, jsem nějak zaspala ... ;) do konce týdne určitě dáme další kolo ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod tkoudyna » pon 11. bře 2013 16:18:14

Jéé už se těším *applause* Doufám že to bude něco do čeho se zvládnu připojit *rofl1* :lol:
tkoudyna
 
Příspěvky: 163
Registrován: úte 15. kvě 2012 15:40:56
Bydliště: Dlouhá Loučka
Úroveň: začátečník

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod tkoudyna » stř 27. bře 2013 15:33:52

Tak pořád niiic?? :(
tkoudyna
 
Příspěvky: 163
Registrován: úte 15. kvě 2012 15:40:56
Bydliště: Dlouhá Loučka
Úroveň: začátečník

Re: 7. kolo - Knihy a časopisy o korálkování

Příspěvekod gianelle » stř 27. bře 2013 16:10:53

bohužel, časové vytížení mi to dřív nedovolilo :(
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Soutěž s koralky.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron