Stránka 1 z 2

3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 11:31:10
od gianelle
Korálky a Vánoce 2011

Tak co, našli jste letos pod vánočním stromečkem balíček korálků, nové kleště nebo krabičky k uložení vašich pokladů? Od koho? Jaké korálky jste dostali? Vybrali jste si je sami a nebo to bylo překvapení?
Nebo jste naopak někoho ze svého okolí obdarovali svým výrobkem? Kdo byl ten šťastný a jaký dárek dostal? Vybrali jste dobře a udělali jste obdarovanému radost?
A nebo se snad korálky či vaše výrobky z nich podílely na letošních vánocích ještě jinak?
Napište nám a jeden z vás se může těšit na dvousetkorunový poukaz na nákup na koralky.cz. Výherce vyhlásíme v neděli 15.1. 2012 ;)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 11:45:44
od Kriss
Jo jo, ježíšek byl korálkově štědrý :)
Přinesl půl kilový balíček korálků přímo z Jablonce a k tomu jako inspiraci, obě knížky od Jitky Sůsové, které jsem si moc přála a jednu o drátování, udělaly mi ohromnou radost.
Já osobně jsem dělala celkem čtyři sady, které putovaly někomu pod stromeček, všechny se naštěstí líbily.
Tak úspěšné korálkování všem i v novém roce *wave*

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 12:05:29
od PetraCh
Pod stromečkem bohužel nic od korálků nebylo :? , ale jako mnohé z vás jsem někdy na podzim propadla technice háčkování a tak mých 15 kolegyň z práce dostalo jako vánoční dárek háčkovaný náramek. Ani to tak původně nemělo být, ale já se do toho háčkování tak položila, že náramků pak bylo dost pro všechny *rofl1*

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 14:02:39
od setapouch
Bohužel :( , asi jsem celý rok moc zlobila. Ale několik mých výtvorů (snad) potěšilo manželky pánů, co si vzpomněli na poslední chvilku před Vánocemi. JO ! a navíc, o svátcích jsem doma dělala kurz, během dvou odpolední si nejstarší vnučka ušila kroucený dvouherinkový náhrdelník z čirého rokajlu se stříbrným průtahem a zelenkavý náramek stejnou technikou, obé do pokračovacích tanečních *jump*

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 14:55:42
od jilinka
ani u nás jediný korálek nenaježilo, zato jsem několik věcí prodala jako dárky a několik darovala. Největší úspěch slavily pod stromečkem někým zatracované obšité náušnice swarovski :)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 15:05:42
od machichi
moje vánoce se letos zaměřili na fimo *applause* takže já si sama mnu ruce nadšením....na přání jsem obdržela moc pěknou knihu od Nemravky a pak čekám ještě jednu zahraniční (se někde toulá :) ) a největší radost mám z minibrusky od přítele...protože to je tak skvělý pocit, když může žena sama vrtat :D :D.....fimo korálky samozřejmně, né do zdi ;)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 16:46:54
od AndreaM
Já letos poprvé Vánoce neměla. Nováček na pracovišti, navíc bez dětí.... celé svátky jsem měla pohotovost. Navíc cca 250km od rodiny.
Ale dlouhou službu jsem si zkracovala háčkováním s korálky a výsledkem byly krásné náhrdelníky, které dostaly babičky, sice se zpožděním, ale udělaly jim radost a tím i mě.

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 18:14:55
od evitschka
Všichni mí blízcí mají už nějaký ten rok zákaz obdarovávat mě na Vánoce (i narozeniny) korálky - protože dělám věci na prodej a neměla bych to srdce prodávat něco, co jsem vytvořila z dárku. Jasně, nemusím z darovaných dělat na prodej - ale v dobách, kdy jsem ještě korálky dostávala, se stejně nikdy nikdo netrefil do mého vkusu a dostávala jsem materiál, který mi dodnes leží nezpracovaný doma, protože se mi prostě nelíbí... Letos jsem ani nikoho ničím korálkovým neobdarovala, protože nemůžu dávat pořád korálkové výtvory... Vlastně jsem obdarovala sebe - přes svátky jsem si nadělila klid a čas, takže jsem se věnovala korálkům :)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 19:23:36
od Ťupka
Tak ze mne si snad Ježíšek dělá legraci. Korálky žádné, knížka Kim Groverové Výroba šperků z polodrahokamů (kterou už mám) a pájecí stanice na cínování (abych prý netrousila všude korálky a věnovala se také jiným technikám). Tak měl radost snad stromeček, který dostal plno nových korálkových ozdob. Ale nezoufám, zásoby korálků jsou slušné a nápady na šití se snad také dostaví.

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 21:06:37
od leremi
Dostala jsem několik balíčků rokajlu, voskovaných perel a to nejdůležitější, boxy na mé poklady, ty jsem už opravdu potřebovala jak sůl :) Už se těším až přijde nějaký nápad a budu zpracovávat :)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: ned 01. led 2012 23:42:09
od Likra
Ježíšek byl skromný, měli jsme smutný rok (v létě mi zemřel tatínek), tak jsme na dárky nějak neměli ani pomyšlení. Přesto pár drobností se pod stromečkem sešlo, ale korálky žádné. Naopak - mamince jsem darovala náhrdelník s náramkem, tolik se jí líbil, že s ním chtěla i spát.
Spíš nás překvapila nová několikaměsíční černá kočička - nalezenec, která je u nás teprve měsíc. Právě o vánocích si mi začala sedat na klín a bedlivě pozorovala, jestli šiju korálky tím správným způsobem. Občas packou pohladila rozešitý kousek, pak zase jen bedlivě pozorovala, což vlastně dělá doteď. Když je spokojená, řádně se mi na klíně uvelebí a usne...

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 0:02:53
od Miss Tattooo
Já korálky moc darem nedostávám, málokdo by se trefil, takže se ráda a hojně obdarovávám sama :) Letos jsem si nadělila novou techniku a spoustu věcí k ní, tak zatím pozoruji hlavně vánoční mizení úspor. :)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 7:58:31
od Aishule
Tak u mně to vyřešil Ježíšek šalamounsky a aby mi nenaježil nějaké hovadinky, tak jsem dostala dárkové poukázky-takže nějaký bráška do rodiny by se u nás měl dobře a nebylo by mu smutno *rofl1* Já jsem podarovala šperky babičky, jednu to aaž dojalo k slzám a mamča dostala sadičku z obšitých rivolí, tak se může jít taky někam blýsknout *wave*

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 8:21:41
od jilinka
Vlastně jooo, teď jsem si uvědomila, že jeden dárek, co jsem dostala, souvisel s korálky!
Dostala jsem nové logo a razítko ke svému korálkovému profilu *thup*

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 9:21:19
od Stepule
Ježíšek se už poučil, že jsem potvora nevděčná, tak mi korálky pod stromeček nedává.
Letos mi nadělil překrásné stříbrné náušnice, protože to je šperk, který si (zatím) sama vyrobit neumím.
Možná si příští rok napíšu Ježíškovi o nějaký zajímavý kurz na zpracování kovů....

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 10:25:14
od ecica
Já letos korálky taky nedostala. Nejspíš Ježíšek usoudil, že "bordelu" už máme doma dost :P . Ale dostala jsem vlastní foťák na focení korálků. Bylo to docela napínavé. 24.12. jsem od manžela dostala červený foťák. Přesně v té barvě, co jsem chtěla *rofl1* . 25.12. u jedné manželovo babičky jsem dostala obal na foťák - a představte si, že byl taky červený. Tak jsem si říkala jak je ten Ježíšek chytrý a hezky mi to sladil. A konečně 26.12. u druhé manželovo babičky jsem dostala paměťovou kartu do foťáku. Ta byla sice modrá (červenou prý neměli .-)), ale ta neštěstí není vidět. Takže už ho mám celý, v pouzdře a ještě má hooooodně paměti. A je celý červený. *thup* :lol:

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 12:18:51
od Vladstraschna
Ježíšek se domnívá, že korálkových zásob mám mraky, tak se neangažoval. Proč taky, když tomu nerozumí. ALE! Naježil mé oblíbené kelímky na zásoby Toho a já z nich měla druhou největší vánoční radost (ovšem kdyby jich bylo více, vůbec bych se nezlobila).
JInak každá předvánoční návštěva přišla nakoupit dárky pro své blízké, což mi naježilo další finance na vkládání do materiálu a trochu živobytí :-D

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 13:17:10
od kiwika
Přiznám, že letos jsem byla velmi překvapená, mile překvapená.
Ježíšek asi uznal, že pro mě korálky nejsou jen dětinská kratochvíle.
Moje tchyně si dokonce vyžádala vyrobit k Ježíšku medailonek na řetízku a pro kamarádku korálky na brýle.
Měla ho i na sobě, čehož si moc vážím. Dokonce manžel mi zaplatil objednávků řetízků a zkušebních Toho korálků a švagrová nadělila pytlíčky zlomků kamenů.
Takže letos maximálně spokojená, milá změna proti předchozím letům, kdy jsem stále dostávala nevhodné nezáživné dárky..
Že by mě po sedmi letech přijali i s mou korálkovou úchylkou? :lol:

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 14:19:47
od tajemny-poutnik
Na mě byl Ježíšek hodnej, doslala jsem poukázku do jednoho korálkového obchodu v Brně, takže si budu moci vybrat korálky jaké potřebuji :-) Poté jsem dostala malý balíčet korálku od bráchy a jako obvykle se trefil do mého vkusu, na to má opravdu dobrý nos, jelikož se umí trefit i do rtěnky a parfému :-D jinak jsem si chtěla udělat sama radost a zajet si do ostravské pobočky koralky.cz, ale po zjištění, že nový PC mě bude stát 7tisíc tak jsem nakonec nikam nejela a snad příště.
co se týče dárků, tak jsem vytvořila minerálovou drátovanou sadu pro přítelkyni od bráchy a jsem ráda, že se ji líbila a také že se mi podařilo, opravdu velkou náhodou, se trefit jak barvou tak stylem k jejímu novému tričku, které dostala od bráchy. Obě jsme na to překvapeně koukali :-) Jinak ještě mě čeká udělat jedny náušnice a dvě čelenky pro kamarádky ze školy, které jim ale dám až v únoru až začné nový semestr, jelikož je dřív neuvidím, a jelikož to jsou velmí dobré zákaznice a i kamarádky tak si je určitě zaslouží a doufám, že se mi to povede a udělají jim radost :-)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 14:35:40
od Elissa
Ke mně bohužel ježíšek s korálky také nedorazil :(( Od kamarádky jsem dostala úžasné košíčky na uskladnění materiálu, takže je zase můžu plnit :))
Já jsem obdarovávala jako šílená. Každému, jsem dávala nějaké šperky, ať už náušničky nebo náhrdelníky a doufám, že budou dělat jen a jen radost.

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 19:31:02
od medvedice
Jako obvykle jsem si vše potřebné pro své tvoření postupně naježila sama,protože od cizích Ježíšků už jsem měla vybráno. Za to mi ale manželův Ježíšek naježil vytoužený svetr se sobama. Ježíšek,co ho zná mamka, mi přinesl triko s pipinkou, triko s pejskem a triko s krtečkem - tentokrát bledě modré. Ségroježíšek mi ale naježil mnou vybrané krásné akvamaríny, už se těším,jak je obšiju. Takže naježení korálkových výtvorů ostatním bylo na mně. No a protože je málo ženských,co jsou ochotné obětovat větší obnos za pracné kousky,tak jsem ježila tyto pracňochy pod stromečky. A to byla moje velká vánoční radost,protože dotyčné obdarované vypadaly fakt spokojeně. :mrgreen:

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 22:42:53
od Kerolajna
Já jsem letos korálky dala i dostala. Přítel mi pod stromeček pořídil nový pořadač na korálky, protože už to všecko zase nemám kam dávat, a do každé přihrádky přidal TOHO různých barev, no a protože je přihrádek v pořadači osmnáct, tak jsem spokojená ohromně.
A ode mě dostaly korálky pod stromeček babička s prababičkou, babička černofialový perlový náhrdelník (to aby měla v čem plesat) a prababička náušnice - obšité rivolky (prý do rakve *rofl1* ). To byly mimochodem moje první obšité rivolky a jsem velmi ráda, že jsem je začala šít už začátkem prosince, jinak bych nad nimi možná zuřila dodnes.
No a stejně jako medvědice jsem konečně letos obdržela velmi chtěný svetr, sice ne se sobama, ale s norským vzorem a tímto se skláním před jednou šikovnou paní z Fleru, která ho na zakázku upletla za týden. Což mě přimělo si do Nového roku přát, aby mi korálkování šlo taky tak od ruky. :)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 17:52:58
od lucka.H
No já jsem obdarovala sestru náramkem krokýdýlí zuby. Byla prej nadšená, ale jelikož to byl můj první peyote tak to nějyký ty mouchy mělo. A jinak moje ozdoby z korálků jsou na stromečkách v Husitském muzeum v Táboře.

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 20:58:13
od Feline
Tak já jsem od ježíška dostala asi kilo šutrů, které jsem si sama vybrala na výstavě v Tišnově a jako překvapení jsem pod stromečkem našla kleště na zamačkávací rokajl. Mamince jsem vytvořila brož, která jí bezvadně ladila se svetříkem, který jí dala sestra - a to jsme se vůbec nedomlouvaly. Navíc se mi podařila docela fajn věc. Pracuji jako sociální pracovnice a jedním z mých úkolů, je pravidelně navštěvovat děti v dětském domově. Vždycky se snažím každému přinést nějakou maličkost a tak jsem pro čtyři slečny ušila náramky. Byly navýsost spokojeny a projevily přání něco podobného zkusit, takže jsem se s vedením domova dohodla a pro děti povedu od ledna kroužek, kde se naučí alespoň základy šitého šperku - holky jsou na vrcholu blaha a já z toho mám taky dobrý pocit. Jen doufám, že jim nadšení vydrží...

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 21:29:00
od Teri
No u nás ježíšek bohužel korálky neježil, ale asi si ještě něco trošku naježím sama, protože mi zákaznice trhaly ruce kvůli rivolkovým náušnicím. A kromě toho i maminka, která je dostala na přání pod stromečkem. Kromě toho jsem korálkově obdarovala kamarádky. Dvě dostaly háčkované spirálky a dvě dostaly pytlíček s různým materiálem, protože jsou taky postižené korálkovou nemocí. No a vlastně jsme si tak nějak dohromady naježily už před Vánocemi větší objednávkou z fleru :-D Holt když se ježíšek od příbuzných k ničemu nemá, musí si člověk pomoct svým vlastním ;)

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: stř 04. led 2012 16:00:36
od Dragonela
Tak letos to u mě s dárkama nějak nevyšlo
Korálky nedostávám, ačkoli všichni vědí, že je to má záliba, ale asi to ještě nikoho nenapadlo. Nadruhou stranu si člověk raději vybere sám.
Letos jsme řekli, že budem šetřit a dárky zrušíme - i přesto jsme si každý nějakou maličkost vzájemně darovali - jen na mě nějak nezbylo :shock:
že by měl ježíšek nějakou chybu v databázi :? hodná jsem byla, no fakt nekecám

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: stř 04. led 2012 18:40:26
od Morgainne
Já jsem na Vánoce poprvý v životě dostala korálky - sice to je jen malá zkumavka s červeným rokajlem, kterou mi dala ségra, že jí ho dala kamarádka, protože jí je na nic, ale i tak jsem byla ráda. A pak od přítele na výslovný přání knížku Hvězdy z korálků - i tak to pro něj musela být pořádná oběť - dárek, kterej souvisí s korálkama :D

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: stř 04. led 2012 19:19:02
od Atelwen
Letos se Ježíšek pochlapil a dostala jsem od něj poukázky do jednoho pražského obchodu (i když místo korálků zvažuji koupi bižuterního krku) a dvě knížky - Šité korálky a pak Beautiful wire jewelry for beaders od Iriny Miech :3.
Sama jsem teda letos obdarovala ostatní ketlovanými náramky (tedy, nejdřív jsem vyrobila jeden a zbylé dvě naznačily, že by chtěly podobný náramek) - jeden pro mamku, jeden pro sestru a jeden pro kamarádku =).

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pát 06. led 2012 11:04:56
od missladies
Tak já jsem si letos nadělila korálkovou vánoční radost sama, jako vždycky. Letos mi rodiče řekli, že k vánocům dostanu dva korálky, a to jsem věděla, že si ze mě dělaj srandu. Nakonec na Štědrý večer mi táta slavnostně předal malinkej papírovej sáček a tam, světě div se, opravdu DVA korálky! Ale ne ledajaké, byly to SW rivolky. :D
Jinak jsem samozřejmě celou ženskou část rodiny a kamarádky obdarovala náušnicema, náramkama a náhrdelníkama jako vždy. Za tu dobu, co se korálkům věnuji už vím komu se co líbí, takže radost a spokojenost u obdarovaných byla. To je pro mě takový dárek sám o sobě, když jsou obdarované spokojené.

Re: 3. kolo - Korálky a Vánoce 2011

PříspěvekNapsal: pát 06. led 2012 21:22:55
od Mili
Protože mám narozeniny před Vánoci už k těm jsem dostala dárkové poukazy a přívěšky SW :) Od Ježíška jsem dostala krásný,velký,uložný kufřík na další mé kutálející se poklady ;) Od Ježíška moje příbuzné a kamarádky dostaly většinou náhrdelníky. A nadšené byly prý i přítelkyně známých, které výrobky dostaly pod stromeček.