Clo, DPH a korálky

Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Terezka » ned 15. lis 2009 20:44:11

chtěla bych si objednat korálky ze zahraničí ale je tu takový malý problém - je toho hodně, teda u koralkářek si myslím že to je celkem normální počet - několik stovek háčků do uší, několik desítek metrů řetízků *rofl1* ale obávám se že se pánům na celnici by se to nemuselo líbit - jim to vysvětlujte že to v podstatě splácáte sami *jump* měla některá z vás nějaký problém s balíkem ze zahraničí? třeba z FMG nebo z Ebay?
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Majka » ned 15. lis 2009 22:30:22

Jde o sumu, za kterou nakoupíš. Bohužel se do toho počítá i doprava. Ten limit je asi 150 eur, to je asi 220 dolarů. Objednávala jsem jednou za 250 a celníci si mě nevšímali. Jednou za hodně peněz, a to mě pak clo, DPH a vyřízení od spediční firmy stálo asi třetinu té původní sumy.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Terezka » ned 15. lis 2009 22:43:45

takže jim nejde o množství ale o cenu?
jakože když si koupím najednou třeba 200 metrů řetízků tak jim to bude jedno když se vejdu pod cenu 150 eur?
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Majka » ned 15. lis 2009 22:45:22

Přesně tak. Však nevědí, co je vevnitř balíčku.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Sněhurka » pon 16. lis 2009 12:56:33

Majka píše:Přesně tak. Však nevědí, co je vevnitř balíčku.

Pokud je to podezřelé zboží, tak si to můžou zjistit. Většinou ti domů přijde dopis (pokud nemáš uvedené telefonní číslo na obálce), ať zavoláš na celnici.... Nebo když se jim cena na balíku zdá nízka na zboží, které je uvnitř, tak si to také ověřují. Většinou pak stačí jen poslat na mail fakturu z PayPalu.
A doprava by se do celkové ceny balíku neměla počítat. Ono záleží na prodejci, co ti napíše na obálku - jakou cenu má zboží. Balíčky z Asie jsou většinou poslané jako "gift" a u dárků se clo moc neřeší...
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Terezka » pon 16. lis 2009 17:27:54

a to jsem si říkala že to bude cajk, stejně jako si něco objednávat z českého e-shopu nebo aukra *jump* jenom budu mít delší čekací dobu *jump* a ono to je jak když si chci do země propašovat kila kokainu *rofl1*
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Sněhurka » pon 16. lis 2009 18:12:29

Terezka píše:a to jsem si říkala že to bude cajk, stejně jako si něco objednávat z českého e-shopu nebo aukra *jump* jenom budu mít delší čekací dobu *jump* a ono to je jak když si chci do země propašovat kila kokainu *rofl1*

*rofl1* *rofl1* Když máš cenu nad 150eur, tak se většinou stačí dohodnout s prodejcem, aby ti napsal na balík menší cenu. Většina prodejců na to přištoupí nebo to dělají i automaticky (asie). Američané jsou už trošku jiní... Tohle moc dělat nechtějí a když jde o placení, tak se handrkují o každý cent, i když máš právo na slevu :roll:
Teď před Vánocemi počítej s větší čekací dobou. Někdy to trvá i čtyři týdny. Když si to necháš poslat expresem (zaplatíš velké poštovné), tak máš balík asi do třetího nebo čtvrtého dne doma...
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Terezka » pon 16. lis 2009 19:54:30

tak s těma 4 týdnama celkem počítám - jednou mi šel pojištěný expresní balík ze států a ztratil se někde na cestě - do čech ani nedorazil a nakonec jsem ho doma měla v rekordním čase téměř dvou měsíců *rofl1* no tak teď jste mě trochu uklidnili a zkusím si teda něco "málo" - znáte to všichni - objednat *jump*
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Sněhurka » pon 16. lis 2009 21:35:18

Normální doba je 2 - 3 týdny. Já čekám nejdéle čtyři týdny a jakmile to nedorazí ani po tom čtvrtém týdnu, tak píšu prodejci. Vždy mi zatím všichni vyšli vstříc - buď ti vrátí všechny peníze nebo zboží pošle zdarma znovu...
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Clo, DPH a korálky

Příspěvekod Terezka » pon 16. lis 2009 23:25:36

jsem natolik uklidněná že mám drobet objednáno - no dobře mám pocit že toho je trochu víc *rofl1* ale tak musím si udělat radost *jump* prodejce má přímo v podmínkách napsáno že normální doba je kolem těch 20 pracovních dní ale může se stát že i 30 a když potom nedojde tak že ho mám kontaktovat a vyřešíme to *thup* takže se moc těším až to přirazí
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03


Zpět na ... v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků