Stránka 1 z 1

Jaký šicí materiál do základu?

PříspěvekNapsal: čtv 15. lis 2012 15:05:41
od bradhal
Zdravím.
Nevím, kam tento dotaz vložit, snad je to tu správně. Kdysi jsem sem chodila, ovšem v době, kdy se začaly dělat první kvítky a donuty, jsem neprozřetelně vystoupila z toho rozjetého vlaku a dnes jsem proti většině uživatelek totálně v háji. Chci se ke korálkování zase vrátit, teda o něco víc, než dosud. Dělám věci pro sebe a svou rodinu, baví mě to. Ketlování mi nedělá problém, práce s lanky taky ok. Chtěla bych se ale naučit šít, stačí úplně jednoduché věci jako dutinky různého typu, obšít kuličku, kamínek. Vyšší ambice opravdu nemám. Doma mám ovšem jenom jednu špulku niti Nymo a nějaké vlasce z rybářských potřeb. Poraďte, co si koupit do začátku. Kolik barev třeba je tak akorát, aby se z toho dalo něco dělat a přitom neměla zbytečně celý sortiment, nebo jaké tloušťky jsou vhodné. Díky moc.

Re: Jaký šicí materiál do základu?

PříspěvekNapsal: čtv 15. lis 2012 20:33:25
od gianelle
přesunula jsem do vhodnější části fóra ;)

Co se týče šití obecně, mám u sebe na webu takový přehled materiálů, pomůcek i technik, tak můžeš mrknout
http://www.gianelle.beadforum.cz/clanky/siti_teorie.php

Nitě se řeší třeba tady: viewtopic.php?f=93&t=4777

kdybych to měla krátce shrnout, do začátku bych zvolila Nymo síly B nebo D nebo jakýkoliv Superlon spíše v tluměnějších barvách, jako je šedá, písková, hnědá nebo i třeba černá, pokud preferuješ tmavší barvy - hlavní je, abys ke každé barvě korálků našla vhodnou nit - nemusí přesně barevně sedět, ale neměla by působit rušivě. Další barvy můžeš samozřejmě doplňovat průběžně ;)

Re: Jaký šicí materiál do základu?

PříspěvekNapsal: čtv 15. lis 2012 20:47:57
od bradhal
To bylo rychlé a vstřícné, děkuji moc. Forum postupně dočtu a poznačím si další věci, ale zítra jedu nečekaně do Prahy, tak toho chci využít.
Ještě jednou velice díky.