Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod Adlin » čtv 05. kvě 2011 10:07:46

Ahoj.
Chtěla bych udělat menší náhrdelník a použít k tomu lanko.
Prostě na lanko kuličku, nějaké korálky (rokajl toho 11/0, 15/0 to nevím, to už možná bude moc malé). Rozmístit na lanko, něco nechat volné, aby lanko zůstalo vidět. Ozdoby fixovat zamačkávacím rokajlem.

Jde mi o to, jaké lanko objednat? To jakž takž drželo tvar, ale zas se tam protáhla alespoň ta 11/0.
Koukala jsem třebas na měděné drátky, nebude to právě moc měkké?

Konkretně budu objednávat na: "www.e-mandala.net" a současně na "www.art-hobby-kreativ.cz".

Děkuji moc.
Snažila jsem se najít odpověď ve foru, ale nenašla.
Adlin
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:56:11

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod gianelle » čtv 05. kvě 2011 10:24:09

drát nebude to pravé, lanko bude lepší, myslím že běžně se dá sehnat lanko o síle 0,38 a 0,45 mm, obojí jsou dostatečně tenké na 11/0 rokajl
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod Adlin » čtv 05. kvě 2011 10:36:56

Děkuji, ale stále moc netuším.
Mám dojem, že to mají pojmenované různě, ale jako "lanko" zrovna ne.
Mohl by mi někdo poradit konkretně právě s tím sortimentem www.e-mandala.net, nebo www.art-hobby-kreativ.cz?

Fakt moc děkuju.
Adlin
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:56:11

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod setapouch » čtv 05. kvě 2011 10:48:15

Adlin píše:Děkuji, ale stále moc netuším.
Mám dojem, že to mají pojmenované různě, ale jako "lanko" zrovna ne.
Mohl by mi někdo poradit konkretně právě s tím sortimentem http://www.e-mandala.net, nebo http://www.art-hobby-kreativ.cz?

Fakt moc děkuju.

Hledej vždycky v návlekovém materiálu http://www.art-hobby-kreativ.cz/art-hob ... a-stribrna například. Mají je i v jiných barvách, to už si vyber sama...ale na lanko bacha, jak se ti jednou přehne, ten ohyb už nevyrovnáš a je to vizuálně fůůůůj :mrgreen:
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod gianelle » čtv 05. kvě 2011 11:57:56

on ten název "lanko" je pro tento materiál typický a snad neznám prodejce co by to měl pojmenované jinak.
Na art-hobby-kreativ už dala odkaz setapouch, ale vidím dobře že mají lanko za 25 korun metr!? To musí být něco hodně spešl ;)
Na Mandale mají lanko hned na první stránce v sekci "navlékací materiál" a mají to pojmenované jako "ocelové lanko potažené nylonem" za sedm korun za metr - to už je lepší cena, a když se ti někde povede sehnat celou cívku, vyjde to ještě líp (v Rooyi jsem kdysi dřív koupila stometrovou cívku stříbrného za 150 korun a barevné lanko objednávám z Fabosu, desetimetrové cívky kolem 25 korun)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod TRZ04 » čtv 05. kvě 2011 12:15:42

Na Mandale je to "ocelové lanko potažené nylonem". Mají jen velikost 0,4. Já běžně kupuji průměr 0,38 (což bude téměř stejné) a bez problémů jsem na to rokajl navlékala. I takový náhrdelník, co popisuješ (korálky, lanko, korálky...), na tom krásně jde udělat a drží to dobře. Navíc tam bez problémů můžeš použít zamačkávací rokajl, aby to ti drželo tam, kde chceš. Lanko je můj velmi oblébený materiál. I moje zákaznice si to chválí, neb to je jemné. Je fakt, že na to, aby si daly bacha na polámání, je upozorňuju a zatím žádná stížnost.
Pokud drát, tak paměťák. A na tom budeš mít problém udržet mezery mezi komponenty. Těžko se na tom používá rokajl.

Edit: koukám, že mě Gi předběhla. :D Já obvykle kupuju celé kotoučky lanka jednou ročně v Jablonci a pokud si dobře pamatuju, vychází celý kotouček kolem 80 Kč.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod Monna » čtv 05. kvě 2011 12:34:02

Nebo si zkus koupit pár metrů obou doporučovaných průměrů a sama si zkusíš, co ti na krku vyhovuje. Já nejvíc používám taky tu 0,45. Nakonec je zděláš, neboj
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod Trdluša » čtv 05. kvě 2011 13:33:14

Já taky raději navlékám na lanko 0,45, ta 0,38 velikost se mi zdá, že je více náchylná na pokřivení.
„Voda je mokrá, nebe modrý a ženský mají tajnosti...”
Uživatelský avatar
Trdluša
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1153
Registrován: čtv 06. led 2011 17:15:14
Bydliště: Ostrava - Poruba
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku, někdy totální břídil :-)

Re: Jaké lanko, drát na náhrdelník?

Příspěvekod Aishule » čtv 05. kvě 2011 14:18:13

jojo, 0,45 drží líp tvar. Já dávám na některé náhrdele lanko trojitě a ta 0,38 se jakoby šmodrchá. Ale jinak taky vřele doporučuju, člověk ani necítí, že má něco na krku
Aishule
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 635
Registrován: pon 07. úno 2011 13:43:57
Bydliště: Hrušovany u Litoměřic
Úroveň: lehoulince pokročilý začátečník


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron