Šití bavlnkou? Ano nebo ne?

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Šití bavlnkou? Ano nebo ne?

Příspěvekod LuC* » sob 09. říj 2010 7:57:32

Mám takovej dotaz. Když jsem začala se šitím (což je nedávno), tak jsem neměla po ruce žádný vlasec a tak jsem zaimprovizovala s bavlnkama, který mi zbyly z pletení náramků přátelství. Jde s nimi šít celkem dobře, jediná nevýhoda je, že do nejmenšího očka jehly je nenavlíknu, takže některé korálky neprolezou, ale to mi až tak nevadí.. Šije se mi s tím dobře, ale bojím se, aby se mi třeba něco složitejšího při nošení neroztrhlo. Máte s tím někdo zkušenosti?
LuC*
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. zář 2010 16:42:10

Re: Šití bavlnkou? Ano nebo ne?

Příspěvekod Margot » pon 11. říj 2010 7:24:47

myslím, že s trháním by neměl být problém... spíš se s tím nemůžeš pustit do složitějších projektů, kde potřebuješ jedním korálkem protáhnout nit několikrát... protože bavlnka je na to moc tlustá.... taky když se ti zamotá, tak se blbě rozvazuje (aspoň co mám já zkušenost), takže když suk utáhneš, tak při rozmotávání musíš často použít jehlu a poškodíš bavlnku.. pak bych se bála, že se roztrhne
Uživatelský avatar
Margot
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 204
Registrován: sob 10. črc 2010 17:38:07
Bydliště: Gottwaldov čili Zlín :-)
Úroveň: skoropokročilá korálkářka :-)

Re: Šití bavlnkou? Ano nebo ne?

Příspěvekod Stepule » pon 11. říj 2010 13:11:52

Mám obavy, že bavlnka se časem začne rozpadat a dost jí vadí vlhkost.
Šití korálkových šperků je celkem časově náročná práce, tak si myslím, že se vyplatí pořídit si lepší šicí materiál (alespoň polyesterovou nebo monofilovou nit, lépe silonový vlasec nebo nymo), protože je k vzteku, když se dílko šité dlouho do noci potom rozpadne... :twisted:
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Šití bavlnkou? Ano nebo ne?

Příspěvekod yentl » čtv 21. říj 2010 9:06:22

Na něco jednoduššího asi proč ne,mají nevýhodu,že jsou silnější a jdou někdy přetrhnout.Mám z obyč. galanterie takové lesklé nitě,je pevnější,dobře se s tím šije,jedině že nedrží tak tvar jako třeba vlasec,s tim se teprve musím naučit.
yentl
 
Příspěvky: 48
Registrován: sob 17. črc 2010 16:55:24
Bydliště: Brandýs nad Labem


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron