Jak utahovat?

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Jak utahovat?

Příspěvekod Jitt » pon 02. srp 2010 19:25:55

Ahoj zdejsi koralkarky :)

Zacala jsem zkouset siti sperku z koralku (hned prvni pocin mel byt listecek http://www.koralki.rooya.cz/projekty_detail.php?id=47) ale narazila jsem na problem :( Nevim, jak to radne utahnout ...

Kdyz "lezu" jehlou do koralky, tak mam cely vrsek povoleny a zpetne se to uz utahnout neda :(

Pracujete na nejake podlozce, na kterou se da jiz hotova cast sperku "naspendlit" a tim tak pridrzet a zafixovat utazena a nebo jsem proste jen leva a na ten grif prijdu praxi .. ? :)

Za jakekoli pripadne tipy a triky objevene v prubehu vasi praxe budu jen rada. Ne, ze bych si to chtela nejak extra ty zacatky usnadnit, ale objevovat znovu Ameriku mi neprijde efektivni .. :)

Moc dekuju za jakoukoliv radu!

Jitt
Uživatelský avatar
Jitt
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. srp 2010 12:30:39

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod Evík » pon 02. srp 2010 21:30:10

no, já myslím, že na to prostě přijdeš časem, jak si to chytneš tak abys to dobře utáhla..
nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama...:)
Uživatelský avatar
Evík
 
Příspěvky: 204
Registrován: úte 23. čer 2009 17:19:42

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod gianelle » pon 02. srp 2010 23:02:53

Z toho si nic nedělej, jen málokdo od začátku ví jak utahovat, na kurzech je to klasický problém.
Chce to cvik, až toho budeš mít našito víc, určitě budeš vědět jak na to, pro začátek snad jen to, že je potřeba pevně utahovat průběžně, po každém přidání korálku nebo skupiny korálků, pevně utahovat uzlíky třeba když se svazujou korálky do kroužku, prostě těm korálkům nedat prostor uhýbat, ale pevně je dostat na své místo. Není nutné se obávat o pevnost nitě, jestli to utahování vydrží, pokud se to dělá šetrně a z rozmyslem, tak to přežije, pokud to nepřežije, není to dobrá niť.
Přeju hodně zdaru při tvoření.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod Jitt » úte 03. srp 2010 11:33:20

Dekuju za odpoved :) tak nejak jsem tusila ze "to bude rukama" :D

Toz ja jdu trenovat at ty me pokusy naveky nevypadaji jak nalet ptaku se zazivacimi potizemi na muj stul .. :)
Uživatelský avatar
Jitt
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. srp 2010 12:30:39

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod jilinka » úte 03. srp 2010 16:06:27

Doporučila bych na začátku si dát jeden korálek jako stopper... on teda není všespásný, ale trochu to pomůže, stopperem se několikrát protáhne nit dokola a on spíš drží na místě. Nakonec po ušití celého dílu se stopper zas vyvleče a je to.
jilinka
 

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod jilinka » úte 03. srp 2010 16:22:45

teď koukám na ten návod, tak ono se šije odprostředka, to ale nic nemění na tom, že se dá stopperem začít a pak je potřeba ho vytáhnout než začnu šít druhou půlku
jilinka
 

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod Beriija » úte 03. srp 2010 16:30:49

nic si z toho nedělej, já su levá na utahování občas ještě i teď, a to korálkuju taknějak přes dva roky... :D
Beriija
 
Příspěvky: 137
Registrován: pát 03. črc 2009 10:08:39

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod Eiffa » úte 03. srp 2010 21:16:05

To jsou ty začátky... mě to taky nejdřív dělalo problém, ale po čase to šlo, chceto zkoušet ;)
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Jak utahovat?

Příspěvekod Ťupka » stř 04. srp 2010 9:05:15

Dávej si pozor, abys vytahovala nit směrem k dalšímu korálku - t.j. ve směru šití, ne nahoru nebo zpátky.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron