patinování měďi ap.

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

patinování měďi ap.

Příspěvekod Monna » stř 25. lis 2009 12:20:46

Milé tvořilky, máte některá zkušenosti s patinováním mědi? jde mi konkrétně o patinování drátů a i třeba z jiných barev. děkuji
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod paaajinka » ned 06. pro 2009 19:41:42

Nevim jak je to s patinovanim medi, asi bych se do toho moc nepoustela, zvlast pokud je lakovana.. bala bych se, ze se oloupe... Ja patinuju drat ohnem, zalezi ale jakeho odstinu chces docilit... nerez drat a chirurgicka ocel mi chyta mosazny az staromedeny odstin. Jiny drat zase pekne do cerna... chce to vyzkouset. Zadnou chemii na to nepouzivam, obcas mam na nektere chemikalie alergii, takze to resim takto "prirozenou" cestou :)
Uživatelský avatar
paaajinka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 17. čer 2009 19:55:43

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod Monna » pon 07. pro 2009 13:18:16

Paajinko moc ti díky! takže to chce přímý oheň..hm..takže v bytě asi nee.. a jak dloho ten drát zahříváš? asi..
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod jilinka » pon 07. pro 2009 13:38:57

paaajinka píše:Nevim jak je to s patinovanim medi, asi bych se do toho moc nepoustela, zvlast pokud je lakovana.. bala bych se, ze se oloupe... Ja patinuju drat ohnem, zalezi ale jakeho odstinu chces docilit... nerez drat a chirurgicka ocel mi chyta mosazny az staromedeny odstin. Jiny drat zase pekne do cerna... chce to vyzkouset. Zadnou chemii na to nepouzivam, obcas mam na nektere chemikalie alergii, takze to resim takto "prirozenou" cestou :)

a nešpiní to pak?
jilinka
 

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod paaajinka » pon 07. pro 2009 17:17:45

Ja patinuju primo nad plamenem, nejlepe nad svickou, takze klidne i v byte... Patinovani trva jen par vterin... obvykle si drat chytnu klestickama a proste ho protahnu plamenem nebo tesne nad nim... co se tyce spineni, tak po vytazeni z plamene je samozrejme drat cerny, takze to chce utrit, nejvic se mi na to osvedcily papirove uterky.. jinak nosim bezne patinovane hacky z chirurgicke oceli a nikdy se mi nestalo, ze bych mela cerne ucho... ani nerez drat mi nic takoveho nedela :)
Uživatelský avatar
paaajinka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 17. čer 2009 19:55:43

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod regi.m » úte 08. pro 2009 10:38:23

http://www.creative-cz.cz/index.php?men ... techodd=39

možná je to mimo mísu...ale třeba...
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod Zdenka » sob 30. dub 2011 19:34:13

Mám taky dotaz ohledně patinování. Koupila jsem si černou a měděnou patinu, ale nikde není návod jak ji použít. Paní mi řekla, až tekutinou potřu požadovaný šperk a je to. Zkoušela jsem letovat šperky a moc se mi líbí kombinace postříbřeného drátu a část s patinou. Podle rady, jsem potřela pocínované plochy patinou a ono nic. Máte někdo zkušenost s patinováním letovaných šperků?
Zdenka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 24. zář 2009 7:17:37

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod The Frail » pon 02. kvě 2011 10:56:52

Zdenka píše:Mám taky dotaz ohledně patinování. Koupila jsem si černou a měděnou patinu, ale nikde není návod jak ji použít. Paní mi řekla, až tekutinou potřu požadovaný šperk a je to. Zkoušela jsem letovat šperky a moc se mi líbí kombinace postříbřeného drátu a část s patinou. Podle rady, jsem potřela pocínované plochy patinou a ono nic. Máte někdo zkušenost s patinováním letovaných šperků?


mám tedy zkušenosti jenom s černou patinou. před patinováním se musí šperk umýt nejlépe jarem. pak štětcem potřít pocínovanou plochu patinou, nechat chvíli působit a pak zase umýt jarem. pokud chceš mít šperk opravdu černý tak ten postup opakuj několikrát. Pokud chceš mít jenom jemnou starostříbrnou patinu, tak ten šperk přejed jemným mosaznám kartáčem. ta patina se místama pak sedře. a nezapomen na antioxidnat ;-)
doufám, že jsem ti pomohla
nothing can stop me now
Uživatelský avatar
The Frail
 
Příspěvky: 92
Registrován: úte 18. srp 2009 12:01:56
Bydliště: Praha 4 - Nusle
Úroveň: pokročilejší začátečník stále se učící a zkoušející nové techniky

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod Zdenka » úte 03. kvě 2011 19:11:35

*applause* moc děkuju za radu, hned jak se urvu od práce, tak to vyzkouším. Nikde jsem nenašla jak postupovat. Děkuju za radu *wave*
Zdenka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 24. zář 2009 7:17:37

Re: patinování měďi ap.

Příspěvekod kiwika » stř 04. kvě 2011 7:14:36

paaajinka píše:Ja patinuju primo nad plamenem, nejlepe nad svickou, takze klidne i v byte... Patinovani trva jen par vterin... obvykle si drat chytnu klestickama a proste ho protahnu plamenem nebo tesne nad nim... co se tyce spineni, tak po vytazeni z plamene je samozrejme drat cerny, takze to chce utrit, nejvic se mi na to osvedcily papirove uterky.. jinak nosim bezne patinovane hacky z chirurgicke oceli a nikdy se mi nestalo, ze bych mela cerne ucho... ani nerez drat mi nic takoveho nedela :)

Tak jsem to zkusila se svým drátkem a nic, vůbec se nezměnil :(
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron