komponenty pro alergiky

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

komponenty pro alergiky

Příspěvekod Monna » úte 10. lis 2009 13:45:03

Milé tvořilky, mám dotaz..už se mě častěji moje okolí ptalo, jestli dělám náušnicové háčky pro alergiky, zatím ne, ale ráda bych...vy co jste alergické je děláte z osteofixu a chirurgické oceli? existuje ještě něco dalšího? kde se něco takového dá v praze sehnat? moc všem děkuji
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod jilinka » úte 10. lis 2009 14:36:37

nejsem alergik, ale alergikům vyrábím vše z Osteofixu... a nejen alergikům, poslední dobou už z něj i normálně ketluju. Pak se strašně divím, když vezmu ketlovací jehlu, že je moc měkká... Používám totiž Osteofix polotvrdý a nic jiného už na ketlovačky nechci. Jen kdyby někdo dělal takové odpovídající ketlovací jehly
jilinka
 

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod TRZ04 » úte 10. lis 2009 15:04:26

Já používám stříbro 925, osteofix a rhodiované komponenty. Většinou chtějí zákaznice nealegické komponenty jen do ucha, takže to řeší stříbro nebo rhodium. Mě osobně vyhovuje oboje.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Monna » úte 10. lis 2009 19:00:37

Skvělý holky díky moc! A kde se to dá koupit?
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod kiwika » úte 10. lis 2009 19:02:44

můžu se zeptat jestli se z toho osteofixu dobře dělá, popřípadě jakou šířku doporučujete? Neslyším to poprvé a docela mě to zajímá.
U normálních komponentů mě děptá, že zšednou nebo zežloutnou... :evil:
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Sigel » úte 10. lis 2009 21:27:30

Já používám pro alergiky chirurgickou ocel, ale jenom do uší; háčky mají na koralky.net, když zajdeš do kamenný, vyhrabeš i puzety, myslím, že mají i stříbro, ale mám kámošku, která je alergická i na to, takže používám jenom chir. ocel.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod jilinka » úte 10. lis 2009 22:25:33

kiwika píše:můžu se zeptat jestli se z toho osteofixu dobře dělá, popřípadě jakou šířku doporučujete? Neslyším to poprvé a docela mě to zajímá.
U normálních komponentů mě děptá, že zšednou nebo zežloutnou... :evil:

Osteofix je chirurgická ocel - zubní drát. Je trochu tužší /teda pokud nemáš přímo ten měkký, ale ten zas je moc měkký, takže háčky z něj nepruží.
zdá se mi, že nežloutne, zatím se to u mě ale nikdy tak moc dlouho neohřálo, abych to nějak dlouhodobě mohla sledovat
Nějaké stříbrné komponenty taky mám, ale zatím jsem je používala minimálně. Když je někdo alergik, tak většinou říkají, že nemůžou ani stříbro, jen zlato
a tak si vemou raději tu ocel
jilinka
 

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod amam » stř 11. lis 2009 8:26:04

Já mám dobrou zkušenost s chir.ocelí. Ještě před půl rokem jsem mohla strčit do uší cokoliv, ale pak se to nějak zvrtlo a teď už jen chir.ocel. Koupila jsem asi před rokem na korálek-obchod a mám 0,7 měkký. Klasický háček jde z toho udělat dobře. Na nic jiného jsem zatím nepoužívala. Jen by mě zajímalo, když budu mít u soupravy komponenty z jiné barvy drátku, jak se řeší náušky?
amam
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 573
Registrován: stř 10. čer 2009 7:03:23

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Monna » stř 11. lis 2009 8:54:40

Děkuji, koukala jsem že háčky z chirurgické oceli se seženou ale drát z ch. oceli někdo máte? Ten osteofix majíl v korálek obchod měkký a polotvrdý a ty průměry nejspíš odpovídají normálním drátům na které jsme zvyklé že?

Takže je lepší koupit ten měkký, nb. polotvrdý, nebo tam mají i tvrdý..

Náhodou v Praze v kamenném o. se to asi nedá koupit...
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Majka » stř 11. lis 2009 9:42:40

Pro strašně alergickou kolegyni jsem koupila (než bychom dělaly pokusy s kovy) ve Starbeads plastové háčky. Jsou skoro průhledné, takže se hodí i ke všem barvám ostatních komponentů.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod jilinka » stř 11. lis 2009 12:49:40

zlatovláska píše:Děkuji, koukala jsem že háčky z chirurgické oceli se seženou ale drát z ch. oceli někdo máte? Ten osteofix majíl v korálek obchod měkký a polotvrdý a ty průměry nejspíš odpovídají normálním drátům na které jsme zvyklé že?

Takže je lepší koupit ten měkký, nb. polotvrdý, nebo tam mají i tvrdý..

Náhodou v Praze v kamenném o. se to asi nedá koupit...


Kupuju raději ten polotvrdý, protože když jsem zkoušela měkký, tak se mi náušnicové zapínání ohýbalo při zapínání ... zatímco polotvrdý je tak akorát, že pruží, ale rozklepnutý ještě drží tvar.
Tvrdý je už hooodně tvrdý.
jilinka
 

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Luciana » stř 11. lis 2009 13:53:05

jilinka píše:nejsem alergik, ale alergikům vyrábím vše z Osteofixu... a nejen alergikům, poslední dobou už z něj i normálně ketluju. Pak se strašně divím, když vezmu ketlovací jehlu, že je moc měkká... Používám totiž Osteofix polotvrdý a nic jiného už na ketlovačky nechci. Jen kdyby někdo dělal takové odpovídající ketlovací jehly


Prosím Tě jakou sílu toho polotvrdého Osteofixu používáš na ketlovací jehly? A nevíš jestli se dá sehnat někde i v Brně?
Uživatelský avatar
Luciana
 
Příspěvky: 111
Registrován: pon 15. čer 2009 18:12:38
Bydliště: Brno-venkov

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Ovenka » čtv 12. lis 2009 21:44:07

Po Osteofixu bych se poptala ve zdravotnických potřebách.
Ovenka
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 20. srp 2009 15:06:50

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod jilinka » úte 17. lis 2009 13:33:27

Luciana píše:
jilinka píše:nejsem alergik, ale alergikům vyrábím vše z Osteofixu... a nejen alergikům, poslední dobou už z něj i normálně ketluju. Pak se strašně divím, když vezmu ketlovací jehlu, že je moc měkká... Používám totiž Osteofix polotvrdý a nic jiného už na ketlovačky nechci. Jen kdyby někdo dělal takové odpovídající ketlovací jehly


Prosím Tě jakou sílu toho polotvrdého Osteofixu používáš na ketlovací jehly? A nevíš jestli se dá sehnat někde i v Brně?

Kupovala jsem na netu, mam ruzne tloustky, spis podle velikosti dirky koralku, ale asi nejcasteji pouzivam 0.6 mm, protoze to provlikam rokajlem
jilinka
 

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Luciana » stř 18. lis 2009 14:50:05

jilinka píše:
Luciana píše:
jilinka píše:nejsem alergik, ale alergikům vyrábím vše z Osteofixu... a nejen alergikům, poslední dobou už z něj i normálně ketluju. Pak se strašně divím, když vezmu ketlovací jehlu, že je moc měkká... Používám totiž Osteofix polotvrdý a nic jiného už na ketlovačky nechci. Jen kdyby někdo dělal takové odpovídající ketlovací jehly


Prosím Tě jakou sílu toho polotvrdého Osteofixu používáš na ketlovací jehly? A nevíš jestli se dá sehnat někde i v Brně?

Kupovala jsem na netu, mam ruzne tloustky, spis podle velikosti dirky koralku, ale asi nejcasteji pouzivam 0.6 mm, protoze to provlikam rokajlem


Moc děkuju. *CTYR*
Uživatelský avatar
Luciana
 
Příspěvky: 111
Registrován: pon 15. čer 2009 18:12:38
Bydliště: Brno-venkov

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Monna » pon 23. lis 2009 11:04:51

Holky a máte některá zkušenosti s měkkým a tvrdým osteofixem? Mám možnost je získat...vím, že je nejlepší polotvrdý, ale když bych měla tyto, zda bych je nějak využila?

moc děkuji :P
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod gianelle » sob 25. pro 2010 11:40:04

vytahuju staré téma - mám spolubydlící - alergičku, nesnese stříbro ani osteofix, ale nabídla jsem jí puzety s titanovým dříkem, co mají ve Fabosu a byla velice spokojená.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Monna » ned 26. pro 2010 10:25:02

Tak s někým, kdo nesnese ani osteofix jsem se nesetkala, nevěřila bych, že je to vůbec možné... :shock:
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Lejana » ned 26. pro 2010 11:25:12

Tak já nesnesu osteofix taky, kdysi jsem si nakoupila dráty s tím, že když je to zubařský drát, že mi to vadit nemůže a stejně se alergie projevila, jediné co mi nevadí je měď, titan a zlato.....jen doufám, že osteofix nebudu nikdy do úst potřebovat :D
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod renda » ned 26. pro 2010 21:31:18

Mě vadí teď v uších všechno, jen ne úplně nový zlatý náušnice, dokud nezčervená ouško, teda ten kus co mám v uchu (reakce mědi obsažené ve všem zlatě), takže jsem pátrala a hodná zlatnice ze Staré Boleslavi taky zapátrala a nechala mi jen ten kousek kdesi porhodiovat, tak až se mi zahojí hnijící levý ucho, tak to zkusim, co to udělá. Držte palečky. Jo a zubařský drát mi v puse nevadil a v uchu katastrofa, po půl hoďce mi buší tep do hlavy, uši oteklý rudofialový, a týden pak spim na zádech *rofl1* (ale když jdu juchat, vždycky stejně něco do uší narvu, prostě heslo: parádo trp) *rofl1*
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Nikoletka » stř 05. led 2011 21:59:28

Háčky z chirurgické oceli a ze stříbra najdete i v Korallu, jak v Brně, tak v Praze http://www.korallo.cz.
Nikoletka
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 24. lis 2010 8:52:41

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod renda » stř 04. kvě 2011 12:29:05

*thup1* Na trhu jsou plastový háčky, testují je moje kolegyně, co nesnesou v uších ani chirurgickou ocel a jsou nadšený, hned mám objednávky ;)
Obrázek
Ve Starbeads mají bílé pár za 20,- fuj, v Koralu maj 3,-kč za pár a několik barev, problém mnoha lidí se tím řeší, já potřebuju větší, až se budou vyrábět *rofl1* , mám strašně vysoko dírky a ten spodek, co má být pod uchem mě tlačí do lalůčku, ale žádná alergická reakce též nezaznamenána, a jestli někde uvidíte větší, dejte zase vědět vy, jóóó...
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Skippka » stř 04. kvě 2011 12:42:55

Mám též tetu, co si do ucha nemůže dát kde jakou parádu, ale koupila jsem nějaké bezniklové háčky a tetka si je pravidelně lakuje bezbarvým lakem na nehty a v pohodě. Jestli to ovšem bude fungovat i na jiných dámách to nevím. Možná by to chtělo vyzkoušet :D
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Kerolajna » stř 04. kvě 2011 13:42:40

Mně na alergii nepomáhá ani lakování bezbarvým lakem, bohužel. Spešl kousky se sice dají porhodiovat, ale to už se spíš vyplatí rovnou si kupovat komponenty z kovů ušlechtilejších, než je ten obecný. Ty plastové háčky mě taky zaujaly, sice se nedají použít na všecko (není to žádná nádhera, co si budeme povídat), ale jako levná alternativa k stříbrným, proč ne. Asi pro pár zaběhnu, jen tak do rezervy. :)
A k těm stříbrným komponentům, když jsem viděla, za jaké šílené prachy prodávají v brněnském Korallu obyč stříbrné háčky do uší, tak jsem se málem svezla pod pult a děkovala vyšší moci, že jsem ze zlatnické rodiny. :D Ale zdá se mi, že to je nějaký obecný Korallo-syndrom, tady ta předraženost. Ale to já jen tak bokem, měla jsem dva hrnky kafe za sebou, tak jsem ukecaná, pardon. :D
Uživatelský avatar
Kerolajna
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Brno
Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Mili » čtv 05. kvě 2011 0:53:46

Já jsem také alergik a vadí mně zlato, a drát úplně všude na těle, nejmenší alegii u mě vyvolává stříbro, tak většinou nosím to. Osteofix jsem ještě nezkoušela, tak ho zkusím a zaujaly mě také ty plastové háčky. Mám ale podobný problém že mám hodně vysoko dírky a ten spodek by mně také vadil a pak také životnost plastu :( Už dlouho přemýšlím o osteofixu že si ho snad jdu někam zakoupit ;) . Poradíte kde ho kupujete nejlevněji (ať už v e-shopech či prodejnách v Praze?)a jaké tloušťky se vám osvědčily???
Uživatelský avatar
Mili
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob 26. zář 2009 23:42:21
Bydliště: Praha 7-Holešovice
Úroveň: Mírně pokročilá; ráda přijmu pochvalu, rady i kritiku;-)

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Ťupka » čtv 05. kvě 2011 9:33:06

Na háčky je nejlepší Osteofix měkký 0,7. Asi nejlepší cenu má Ateliér Sněženka - 106,- Kč za 5metrů, nebo 1 m za 25,- Kč. Asi z 2,5 až 3 cm uděláš jeden háček. Stačí mít kulaté a kvalitní štípací kleště, nějakou tyčku na ohnutí háčku a trochu šikovné ruce - to tu má ostatně každá.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Mytilus » sob 14. kvě 2011 19:58:27

Zdravím. Taky jsem měla problém s vysoko píchnutými dírkami. Nechala jsem si tedy na "stará kolena" píchnout nové dírky o kousek níž, abych mohla výrobky nosit. A hle, v nových dírkách nesnesu téměř žádný kov :( Takže tímto děkuji všem přispívajícím do této diskuse, mám se čeho chytit.. *applause*
Mytilus
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. kvě 2011 20:00:29

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod marcel » stř 07. zář 2011 9:36:51

moc zdravím,chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost přímo se stříbrnými 925/1000 komponenty, už se mi několikrát stalo, že úplně nový náušnicový háček mi velice brzy zmatněl a začal tmavnout, stalo se to i mé kamarádce. Poraďte prosím, kde koupit kvalitní stříbrné komponenty. Děkuji
marcel
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. zář 2011 9:11:23
Úroveň: začátečník

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod Kelinci » pát 16. zář 2011 7:50:50

marcel píše:moc zdravím,chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost přímo se stříbrnými 925/1000 komponenty, už se mi několikrát stalo, že úplně nový náušnicový háček mi velice brzy zmatněl a začal tmavnout, stalo se to i mé kamarádce. Poraďte prosím, kde koupit kvalitní stříbrné komponenty. Děkuji


Ja jsem na celkem slusny vyber stribrnych komponent narazila na starbeads.cz, maji i kapliky... Sice se mi protocily panenky pri pohledu na cenu, ale mam kamosku, ktera chce snury ukonceny kaplikama, a bohuzel krome Ag, Au a Pt nic jinyho nesnese. Ji konkretne to nevadi, ze se ji to prodrazi, ale ja bych casem rada nasla nekde o chlup levnejsi komponenty...
Uživatelský avatar
Kelinci
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 09. črc 2011 6:30:38
Bydliště: Brno
Úroveň: začátečník

Re: komponenty pro alergiky

Příspěvekod marcel » stř 21. zář 2011 8:44:21

Díky moc hned se podívám, nevíte jaké má kamarádka zkušenosti s kvalitou Ag, jestli jí též komponenty černají. Marcel
marcel
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. zář 2011 9:11:23
Úroveň: začátečník

Další

Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron