Stránka 1 z 1

Zpuchření vlasce

PříspěvekNapsal: sob 29. bře 2014 18:39:07
od koralek
Ahoj, mám takový dotaz, možná trochu hloupý a zbytečný, ale radši se ptám, než pak plakat nad rozbitými výtvory. ;) :P
Myslíte, že po častém koupáním s náramky s vlascem hrozí nějaké jeho zpuchření nebo tak něco? Sundaváte si to radši nebo jste líný tak jako já a kašlete na to a riskujete? :D Nevím, ale zrovna u toho vlasce váhám, jestli se to nemůže stát... Dík. *jump*

Re: Zpuchření vlasce

PříspěvekNapsal: stř 09. dub 2014 10:22:19
od Jenda0544
Čau, já vlascům moc nevěřím... Přítelkyně navlékala perličky na jedny svatební šaty, které jimi budou bohatě zdobeny. A šlo to celkem lehce přetrhnout, tak bych se toho bál. Já bych se s tím ani moc nekoupal... I když možná ty tlustší vlasce jsou na tom líp. Taky by mě to zajímalo :)

Re: Zpuchření vlasce

PříspěvekNapsal: stř 09. dub 2014 10:47:21
od gianelle
No, řekla bych že zrovna klasickému rybářskému vlasci by nemělo občasné namočení příliš uškodit ... (i když ani vlasec nevydrží věčně a při dlouhodobém nepřetržitém nošení k nějakému opotřebení časem dojít může), ale měla bych spíš obavy o použité korálky (některé - barvené - mohou pouštět barvu) nebo komponenty (pokud tam tedy nějaké jsou ... pokud to není stříbro nebo chir. ocel, voda jim asi moc dobře dělat nebude)

Pevnost vlasce je zase jiná věc ... záleží na síle a na tom, na co je používáme. Já vlasec tedy používám pouze příležitostně a to jenom na geometrické tvary (šité pravoúhlým stehem, všechny ty kuličky, kostičky atd.), na šité a vyšívané šperky se mi více osvědčily nitě typu Nymo a na obyčejné návleky zase bižuterní lanko

Re: Zpuchření vlasce

PříspěvekNapsal: stř 09. dub 2014 13:29:03
od Likra
Mohu říct, že jsem vlascem šila spony do vlasů. První v roce 2010, a pak několik dalších. Jednu z nejstarších nosím téměř denně, zatím drží.
Do vody bych ale věci z korálků nenosila.