Stránka 1 z 2

odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 9:24:23
od amam
Děvčata, jaké máte zkušenosti s rokajlem metalického efektu? Já měla tyrkys a lila -bohužel už nevím od koho- a obojí po krátké době se odřelo do mléčna. Z toho tyrkysového jsem dělala spirálu(dala mi dost zabrat) a tak mě to o to více mrzelo :cry: .

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 10:02:24
od gianelle
Veskrze špatné. Koupila jsem si krásný platinový rokajl z Jablonexu a pomalu, ale jistě to z něj slízá. Podobně jakýkoliv jiný rokajl. Nedávno mi paní v místním obchodě nabízela pěkný zlatý rokajl a odmítla jsem s tím, že podle mých zkušeností z toho leze barva dolů. Cítla se dotčeně, ale za chvilku mě požádala ať ji naučím kuličku a vybrala si na to šití právě tento rokajl ... a za chvilku jsme měly obě dvě zlaté prsty :mrgreen:
Slyšela jsem ale o galvanizovaném rokajlu od Rangla, který prý vydrží - bohužel ho právě nemají na skladě. Metalické TOHO taky vydrží, ale konkrétně tu zlatou a stříbrnou jsem zatím měla jenom ve směskách.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 10:31:38
od lenika
V zásobách jsem našla 7 druhů metalického rokajlu a pouští jenom stříbrné dvoukrátky a vínověčervený rokajl, ale jakože fakt rychle :(, jinak mám zlatý, světlý stříbrný, tmavý stříbrný, bronzový a měděný a ty drží bez problémů. Ten červený, zlatý i stříbrný jsou určitě z korálek-obchodu, asi je rozdíl druh od druhu...

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 10:44:48
od kajmii
Já jsem si z beadsperlen objednala Delicu, mají tam u různých barev různé ceny. Koupila jsem veskrze ty nejlevnější, akorát jednou barvou jsem si chtěla udělat radost a dala za ní 135kč. Hrozně jsem se na ní těšila, byla to nějaká tuším měděný pokov. Ještě během šití jsem si všimla, že se oranžová barva odírá a v místech, kde se korálky o sebe třou jsou stříbrné čárky. Zatím jsem korálky odložila než se smířím se zklamáním z utracení 135kč za něco co nemá barvu, kterou jsem chtěla. Takže Delicu s pokovem už nee. Navzdory obrázkům jsou nejhezčí a nejbarevnější stejně ty nejlevnější.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 10:56:06
od Bouřka
Mám metalický od Jablonexu a začal se odírat pomalu dřív, než jsem něco došila...škoda, hrozně se mi metalické provedení líbí :(

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 11:44:06
od Majka
Metalického mám taky pár sáčku tak akorát na vyhození, jsem spokojená jen s tím od Rangla (teď ho nemají a je ohavně drahý). Pak mě ještě zlobí, že je teď spousta roakjlů (např. pestré trojúhelníčky) barvená jen po povrchu, vůbec není probarvené sklo a taky to trochu pouští. A další špatnou zkušenost mám s těmi mléčně-perleťovými barvami, ty zas na světle strašně rychle vyšisují.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 12:11:40
od amam
Je to škoda, protože metalický i ten mléčný(jak psala Majka) patří k mým oblíbeným :cry: .

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 13:35:21
od Roza
Já si udělala z metalického rokajlu - platina z koralkycz.cz náhrdelník a časem se odřela povrchová úprava. Ale moc mi to u těchto korálkú nevadí neboť mají takový stříbrný průtah takže vypadají pořád skoro stejně. Ale do metalických úprav bych už příště raději nešla, i když se mi moc líbí :roll:

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 15:01:20
od Moirain
no, tak to tedy koukám, že je dobře, že jsem do toho nešla...

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pát 30. říj 2009 20:55:59
od míca
Ahojky, na tohle jsem si stěžovala v Olomouci přímo prodavačce a ta mi ovětila, že když to řekli dodavateli, odpověděl jim, že mají tedy objednávat jinde...nicméně mi dala radu, že mám použít lak na fimo..z fima jsem ještě nedělala, takže ani nepoužila (pouští mi asi dvoje tyčinky:-( ale mám taky problém a to pro změnu s voskovkami. Udělala jsem si náhrdelníček, který jsem měla jednou na sobě a půlka perliček je jakoby ošoupaná (reakce na pleťový krém?...) a už se mi to jednou stalo u naušnic u poslední visící perličky, ale to jsem se podezřívala, že jsem je zničila při ukládání...nevíte někdo, co s tím?

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pát 30. říj 2009 21:49:07
od Likra
Mám ráda fialovou barvu, šila jsem nějaké věci z fialového rokajlu. Ostatní barvy drží, ale fialová se statečně mění na růžovou, i když to leží bez použití. Mám dojem, že mi tenkrát prodavačka říkala, že jsou od Rangla. Když jsem ji na to upozornila, nechtěla mi věřit, po čase mi ale ukázala, že i korálky v sáčcích, které má v obchodě, v těch místech, kde jde na ně světlo, zrůžoví. Například jsem dělala obojek kolem krku a náramek. Náramek zrůžověl (mám ho volně na toaletním stolku), obojek zesvětlal jen jemně (je v dřevěné krabičce). Společně je nemůžu už vůbec nosit. Je to škoda, dalo mi to tenkrát dost práce.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: úte 10. lis 2009 14:57:03
od halina
Likra píše:Mám ráda fialovou barvu, šila jsem nějaké věci z fialového rokajlu. Ostatní barvy drží, ale fialová se statečně mění na růžovou, i když to leží bez použití. Mám dojem, že mi tenkrát prodavačka říkala, že jsou od Rangla. Když jsem ji na to upozornila, nechtěla mi věřit, po čase mi ale ukázala, že i korálky v sáčcích, které má v obchodě, v těch místech, kde jde na ně světlo, zrůžoví. Například jsem dělala obojek kolem krku a náramek. Náramek zrůžověl (mám ho volně na toaletním stolku), obojek zesvětlal jen jemně (je v dřevěné krabičce). Společně je nemůžu už vůbec nosit. Je to škoda, dalo mi to tenkrát dost práce.Něco podobného se mi taky stalo a od té doby skladuju ve tmě a nejlíp ve tmavých zipových sáčcích

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: stř 18. lis 2009 1:26:33
od helglu
Já mám zkušenosti taky špatné, všechny metalické korálky, stříbrné i zlaté, ze kterých jsem zatím šila, se více či méně loupou. Měla jsem anonym z koralkycz a Jablonex. Řešila jsem to taky lakem, to pomáhá, ale uplný zázrak to není. Vypozorovala jsem jdiné stálé - Jablonex starozlaté, ty totiž nemají hladkou úpravu, ale nějakou texturu, jsou takové hrubé a tmavě zlaté. Myslím, že cokoli, co je hladké a metalické, se prostě loupe. Já už místo toho raději používám iris nebo někdy tomu říkají pokov (mám myslím modrý, hnědý, antracitový a zelený), ten je taky takový kovový a přitom uplně stálý, i když samozřejmě to samé to není :)

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pon 14. pro 2009 19:56:59
od Meslinn
Taky jsem si jednou koupila krásný fialový korálky a dost mě mrzelo, když jsem z nich udělala hezkej náramek a začaly se mi odírat. Teď už si kupuju jenom barvené zevnitř.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pon 14. pro 2009 22:11:40
od gianelle
Ještě mám celkem dobrou zkušenost s "platinovým" rokajlem, jednou jsem ho kupovala na cz.cz a podruhé ve Vinutce v Jablonexáckém pytlíku. A ještě jsem si koupila ty nové Delicy pokovené mědí a stříbrem, byly ukrutně drahé, ale jsou nádherné, ale ještě jsem je netestovala. Zkusím a pak dám vědět.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 12:54:12
od Monna
ty nové m. delica jsem taky neodolala stříbrnému a měd. pokovu, jen tak lehce na zkoušku, zatím jsem použila jen ten stříbrný na ozdobu kuličky (včera jsem to sem dala) a zatím dobrý, ale je fakt, že korálky neleží u sebe e nemají se o co odírat..

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2009 0:12:31
od Teri
Jo tak to se mi stává taky - mám jablonexáckej zlatej a tyrkysově zelenej rokajl a je víceméně na vyhození :evil: a přitom by byl tak krásnej! Nejvíc člověka rozčílí, když z toho něco udělá a pak je to na vyhození - mám takhle herinkovou spirálu z metalický směsky z koralkycz.cz a ta šla po prvním nošení do kopru... :( na druhou stranu ve prostřed barva vydržela - tam se to tak neodírá, tak to udělalu docela zajímavej efekt a občas jí ještě nosím - je mi líto to vyhodit... :)

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 22:01:44
od Dráče
Teri píše:Jo tak to se mi stává taky - mám jablonexáckej zlatej a tyrkysově zelenej rokajl a je víceméně na vyhození :evil: a přitom by byl tak krásnej! Nejvíc člověka rozčílí, když z toho něco udělá a pak je to na vyhození - mám takhle herinkovou spirálu z metalický směsky z koralkycz.cz a ta šla po prvním nošení do kopru... :( na druhou stranu ve prostřed barva vydržela - tam se to tak neodírá, tak to udělalu docela zajímavej efekt a občas jí ještě nosím - je mi líto to vyhodit... :)


S odíráním mám problémy hlavně u zlatého rokajlu - nevím co je to za značku, ale kuličku ani nedošiju a už jsou vršky odřené a vypadá to úděsně.
A Jablonexácký rokajl světlá jako blázen - z tmavého zelenomodrého je takřka čirá s nádechy do modra... :shock:

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 22:29:43
od Kerolajna
Hm, prostě Jablonex. Vínovej metalickej rokajl se mi oloupal snad jen tím, že ležel v krabičce. Už tak je to šíleně nepravidelnej rokajl a dá se s ním šít jen něco, plus ještě problémy s barvama... Zajímalo by mě, jaká kvalita jde na export, když si ho na zahraničních stránkách tak chválí. :| Ach jo.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: úte 26. říj 2010 22:34:41
od Majka
Šikovní Žaponci vymysleli Duracoat – pokovy, co by měly vydržet (aspoň déle, sami píšou, že to není na 100%). Zatím jsem ho u nás viděla jen v Oktě a koupila na otestování.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: stř 09. úno 2011 12:09:11
od machichi
ach jo, tak se mi oloupal i zlatej miyuki delica...mám z něj trojůhelníkový náušky....drahý je to jak prase :twisted: ....jsem vyléčená, zlatej opravdu jen čirej s průtahem

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pát 25. úno 2011 14:40:55
od MoDa-Bijoux
Ano, rokajl se opravdu ošoupe během pár dnů a reklamace zamítnuty :cry:
Od té doby už je nekupuji.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 10. led 2013 23:18:42
od kid
Jak vlastně poznám korálky a rokajl od Rangla.....?? vždyť jsou to rokajlky Preciossa presypane do jinych sacku s tiketkou Rangl..... alespon u nás v prodejně české korálky to tak dělaji, někdy ani sáček nepřesypou a rovnou tam na ten origo sáček preciossa přiheftujou tu jejich etiketku.. :-( já se v tom vůbec neorientuju... stříbrný rokajl z Českých korálků se mi totiž odrbal ještě v sáčku, nebo to spíš tak jako černá, jak mam přece jen několik kilo v těch sáčcích v jedné bedně a občas to prhrábnu... takže co je vlastně rokajl od Rangla :-( Snad alespoň ten metlický TOHO bude ok, už jsem šila i ze zlatého i ze stříbrného ale zatím jsem nekompetovala, protože potřebuji další TOHO tak musím počkat... ale zatím se mi to při šití zdálo v pohodě, jen mam pocit, že ten stříbrný není uplně tak dobře pravidelný jako jiné barvy TOHO a ten zlatý má zase menší, nebo snad barvou zalitější dírky... často jsem neprovekla jehlu ani napoprvý... :-( a přitom jsou to ty nejdražší... prostě asi je opravdu nejlepší rokajl bez povrchových uprav, buďto barevne sklo, nebo barevný průtah...

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: čtv 10. led 2013 23:55:22
od gianelle
U Rangla mívali asi před čtyřmi lety nějaký fajnový a hodně drahý pokovený rokajl, který "držel" - základ byl asi od preciosy, resp. tehdy Jablonexu, ale nechali si na to asi udělat "spešl" povrchovou úpravu na zakázku. Teď už jsem o něm dlouho neslyšela a ani na webu ho nemůžu najít, je možné že dneska už se vůbec nedá sehnat.

S tím pokoveným Tohem mám podobnou zkušenost (menší, jakoby "zatečené" dírky, ale zatím žádné odírání ani změna barvy)

Z českého rokajlu se mi zatím osvědčilo
probarvené sklo
transp. probarvené sklo s kovovým průtahem (barevné průtahy se bohužel taky odírají)
"listry" a "irisy" - třeba hematitové korálky, hnědý, zelený, modrý iris
travertin (už tři roky nosím náhrdelník z travertinového rokajlu a dávám mu pořádně zabrat a travertin furt drží)

ale všechno kovové (kromě irisů) nebo moc výrazně barevné je podezřelé ;)

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pát 11. led 2013 10:23:02
od Kriss
Takových mám asi osm balíčků a když to tu tak čtu, napadá mě, proč se teda korálky s takovou nekvalitní úpravou prodávají. Nebo mi uniká nějaké úžasné využití, kde to nevadí, že se to odře. Hrozně mě to štve, nevím jak je využít.
Já z toho dělala tule kytku a bylo to odřené ještě než jsem to došila, musím se zeptat kamarádky, jak to vypadá po roce nošení.

Obrázek

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pát 11. led 2013 14:29:42
od setapouch
Kriss píše:Takových mám asi osm balíčků a když to tu tak čtu, napadá mě, proč se teda korálky s takovou nekvalitní úpravou prodávají...

Jako všechny ostatní šmejdy...pořád se najde dost lidí, co si to ještě nevyzkoušeli a koupí...třeba jenom jednou, ale koupí :x...a výrobce tě samozřejmě na tu vadu upozorňovat nebude, byl by sám proti sobě.

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pát 11. led 2013 23:52:28
od kid
jojo, přesne, listry, iris, hematitove koralky... to vsechno je v pohode a pobarvene pruhledne sklo + kovovy prutah - uplne v pohode, tech mam strasne strasne moc, mam je hrozne rada... dokonce podle me maji tu vyhodu, ze na nich nepravidelnost neni tak videt, jako na plnych barvach bez prutahu... na rivolky bych je urcite nepouzila, ale na spoustu veci je to v pohode.. dnes jsem si koupila i s našedlým sklem, ta barva vypada trochu az ocelove a to je skoro lepsi jako nahrada za stribrny pokoveny rokajl, vypada to fakt trochu lip, nez uplne nebarvene sklo... zatim tedy v sacku, uvidm jak "v akci"

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: pát 11. led 2013 23:59:58
od kid
jinak ted se mi to dlouho nestalo, ale pravda, nekdy uz taky ano - ze po par prositich barevnym prutahem byla barva odrapana... je to ale fakt hrozny tohle, clovek tolik investuje :-( ale ten TOHO vypada zatim v pohode, mam ho uz desne dlouho, dokonce jsem s tim zkousela nekolik kombinaci a tak jsem vzdycky vyzkousela, rozstrihala a zkousela znova a znova... a s barvou zlate a stribrne to ani nehlo... skoda ze jsem nevidela bronzove, medene, ocelove a mosazne TOHO.... to by byly krasne barvicky, libi se mi sperky tak jakoby "starobne" :-)
Kriss, tohle nechapu u spousty veci kolik energie a materialu padne na neco, co jde pak rovnou do kose.. :-(... ale ty koralky to me dokaze taky dost vytocit, zaprvni zkazena radost z puvodne krasne barvy a zadruhy co hur - zjistit to po x hodinach prace.. :-(

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: sob 12. led 2013 1:49:22
od gianelle
Kdysi jsem měla zajímavý rokajl, sice to byla "čína", ale ta barva byla super, taková modrá (aqua) s černým průtahem. Ani jsem s nimi nemusela šít, jenom jsem je navlekla na lanko a udělala si z nich náhrdelník ... a asi po třech nošeních byl průtah pryč.

Občas se mi to stane i u Preciosy, pokud vím, tak do těch 50g pytlíčků oni sypou snad úplně všechno, ve třech pytlících bude kvalita ucházející až výborná, ale ve čtvrtém bude nějaký testovací nepodarek, který sleze ještě před šitím.

A k těm kovovým barvám TOHO - taky mám moc ráda "bronzové" a jiné "kovovky", nějaké se dají sehnat na koralky.cz (TOHO a Miyuki) a možná i oktabeads.eu by mohli něco mít (TOHO, Miyuki i Matsuno)

Re: odírající se rokajl

PříspěvekNapsal: sob 12. led 2013 21:15:45
od kid
aha aha, tak tam kouknu, Naspirale maji prave obrovsky vyber, ale ne tyhle barvicky..ono co si budeme povidat, preciosa tem nesype jen koralky co jednou fungujou a jednou ne, ja mma treba mezi bilymi koralky spoustku malickych bezovych kaminku :-D sice to tam vypada efektne, ale je mi to k nicemu :-D dirku nemaji a jsou tak male ze ani obsit ani nalepit na plst nejdou :-D
ale taky se Vam stava, ze je nekdy v tech preciosa saccich jakoze horzne prachu??? jakoby spinavej, je to dost osklivy, ale koralky jsou v poradku, mam to treba v tyrkysovym travertinu, nebo i v nekterym fialovym irisu, nebo listru, nebo coz je to zac.... u toho travertinu jsem myslila ze je to prave tim, ze se to v tom sacku odira, ale koralky jsou jinak uplne v poradku, odiranim to tedy asi nebude...