odírající se rokajl

Obecná diskuze ohledně rokajlu - velikosti, tvary, povrchové úpravy, kvalita, výrobci ...

Re: odírající se rokajl

Příspěvekod gianelle » sob 12. led 2013 22:00:11

kamínky jsem teda v rokajlu ještě nenašla, ale ten "prach" jo, taky v travertinech a kdysi v nějakém modrém irisu.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: odírající se rokajl

Příspěvekod haany » čtv 14. bře 2013 15:45:45

No, mozno to nie je ta spravna tema, ale nechcela som zbytocne zakladat novu, ked je tu daco podobne... Posledne mesiace zavislacim na TOHO takehoto typu: http://www.naspirale.cz/produkt/toho-tr ... -177f-10-g a chcela by som vediet, ci ta povrchova uprava je stala, alebo to casom zlezie dolu? Vcera som si zase zadovazila par desiatok gramov koralok s takymto povrchom, oj *rofl1*
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: odírající se rokajl

Příspěvekod gianelle » čtv 14. bře 2013 16:37:09

Taky je ráda používám a žádné mi nikdy neslezly. Myslím že těchto typů barev ("probarvené" sklo + mat + ab pokov) se člověk vůbec nemusí bát

Z TOHO jsou trochu "problematické" akorát opaque curry, řada "milky" kromě bílé a pak myslím silver lined purple.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: odírající se rokajl

Příspěvekod haany » čtv 14. bře 2013 16:48:31

Tak to si ma utesila a potesila :D Ano, s curry uz mam svoje skusenosti :( a milky mi zatial drzia... zatial...

Takze idem zvesela zavislacit dalej, vcera som u nas doma objavila dalsi obchod, kde ich maju :mrgreen: *rofl1* :ugeek:
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: odírající se rokajl

Příspěvekod kajmii » úte 19. bře 2013 1:51:51

Haany taky je mám ráda, ty jsou v pohodě.
Dneska jsem šila z těch Delic, co jsem o nich psala na 1. stránce tématu (Galvanized trangerin) a jsem vzteky bez sebe. Ta sranda stála 135 Kč za :!: 5gramů :!: , sotva jsem to došila a některý korálky už jsou světlejší. Myslím, že se to párkrát otře o oblečení a bude po pokovu :cry: . To bych teda od Japonců nečekala, takovej šmejd. Snad jedině to zkombinovat s nějakým traventinem, aby to trochu zaniklo. Jak to lakujete tím lakem na fimo, to se potírá štětcem hotový výrobek nebo stříká jako lak na vlasy? Zkusila jsem to opatrně přejet lakem na nehty, snad jsem to ještě víc nezhoršila...
A pak tu mám nejspíš tohle :
http://www.yani.cz/cz/e-shop/784695/c53 ... -10-g.html
No to je úplná katastrofa, použila jsem je na návlek mezi jinej rokajl, visí to tu na věšáčku nenošený a o nic se neotírající a některý už jsou úplně oloupaný do běla (jako se občas oloupou perly). No strašný, tohle by se mělo zakázat. Když si představím, že z toho někdo šije velkej projekt a po jednom použití to může vyhodit, jímá mě hrůza :( :( :(
Nejhorší je co s tím? Vyhodit se mi to nechce, ale pokaždý, když to vidím, dostanu vztek :roll:
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: odírající se rokajl

Příspěvekod gianelle » úte 19. bře 2013 8:12:10

To naštve ...

Mě se u Miyuki líbí, že ke všem skupinám barev na webu píšou, jak "trvanlivé" ty barvy jsou.
Je to tady - ty poslední tři sloupce v každé řadě znamenají odolnost proti vyblednutí, ošoupání a čištění v čistírně.
http://www.miyuki-beads.co.jp/english/seed/02.html
Pro neangličtináře:
sloupec A znamená odolnost proti vyblednutí na světle
sloupec B znamená odolnost proti ošoupání
sloupec C znamená trvanlivost v čistírně
a míru "odolnosti značí symboly "0", "-" a "x", kde 0 znamená "žádný problém", - znamená, že v individuálních případech mohou nějaké problémy nastat a "x" znamená, že dané korálky toho fakt moc nevydrží.

Snad to někomu pomůže.

Ty farfalky z Preciosy mají typickou "slejzací" barvu, buď bych je vyhodila nebo bych se je pokusila "odřít" úplně.

Miyuki bych nevyhazovala, ale spíš bych taky vyzkoušela, jestli by se nešlo toho pokovu nějak zbavit. Ono i v té "základní barvě" by byly pořád použitelné.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: odírající se rokajl

Příspěvekod kajmii » úte 19. bře 2013 14:52:45

Díky, to se hodí *thup*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Předchozí

Zpět na Rokajl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník