Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm + FOTO

Chcete poznávat podobně zaměřené lidi ze svého okolí, korálkovat ve skupine či společně "plenit" obchody? Zde najdete pozvánky na podobné akce a nebo zde můžet zorganizovat vlastní.

Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm + FOTO

Příspěvekod regi.m » pon 02. kvě 2011 11:49:46

Jelikož se tu rozjela vlna korálkových víkendů, vč. případných kurzů, rozhodla jsem se zjistit, zda by byl o něco podobného zájem i na Valašsku, konkrétně v Rožnově pod Radhoštěm.
Termínově bychom to sladili, představa je prodloužený víkend (pátek, sobota, neděle).
Pátek proto, že bychom se vydali na okružní jízdu po VKKS (Valašských korálkových kamenných shopech)….ve Valmezu (cca 15 km) je jeden skvělý – Hobby Jana (http://www.hobbyjana.cz/) a pro zájemce pobočka Rooyi (http://www.valmez.rooya.cz/). V Rožnově jsou také dva korálkové obchody, ale menší než ve Valmezu, za to je v Rožnově Svět kamenů, kde se dají koupit různé minerály, nejvhodnější placky na obšití či drátování ( o obchodě zde + moje úlovky viewtopic.php?f=27&t=3498 a pak ještě zde moje úlovky – na konci stránky viewtopic.php?f=31&t=258&start=30). Jistě pochopíte, že na tohle by sobota dopoledne díky otevíracím dobám nestačila. To by bylo jen na Hobby Janu ve Valmezu, tam klidně strávím i tři hodinky, ačkoli nakupování nesnáším. Podle toho pak ale vypadá i peněženka.
Jiné případné možné aktivity – Valašské muzeum v přírodě, Pivní lázně, výlet na Pustevny, koupání (vevnitř i venku), a pak ještě možná výrobna svíček, vč. podnikové prodejny UNIPAR.
Role průvodce všude zajištěna.
Prosím, pokud budete odepisovat, napište, za by zájem byl, náměty, podněty, jestli počítáte i s ubytováním (dovedu si představit, že kdyby byl někdo z okolí, tak třeba přijede jen na chvilku), a zkuste popřemýšlet, o jaký kurz by byl případně zájem.
Pokud by nás bylo dost, účast přislíbila i Gi, o jejíchž kurzech více zde: http://www.gianelle.beadforum.cz/course ... ourses.php
Prosím o kurzech přemýšlejte rozumně, jestli má cenu kurz pro všechny např. na základy šitých spirál, kde návody jsou všude na netu, nebo spíš na něco speciálního.
Samozřejmostí je možná směnná burza přebytečného materiálu a vlastně cokoli, co budeme chtít.
Regi

Takže sraz proběhl, konečně :oops: jsem se dostala k nahrání fotek. Proběhl i kurz samotné Gi na freekoule, což bylo naprosto super *thup* .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod haany » pon 02. kvě 2011 14:35:47

Tak ja sa hlasim *wave*
Roznov je od Ziliny zhruba 80km, mam dobre skusenosti s jednym kempom ;) Prist by som mohla niekedy pocas prazdnim, po 6.7., lebo mozno budem mat vtedy prijimacky na VS.
Co sa tyka pripadnych kurzov, rada sa prisposobim, kedze s mnohymi vecami iba zacinam 8-)
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod gianelle » pon 02. kvě 2011 15:04:52

jak už tu padlo, na Valašsko moc ráda přijedu (když bude aspoň pár lidí ;) ) a co se data týče, tak se přizpůsobím, ale prosím aspoň pár dní na regeneraci mých sil i korálkových zásob před akcí a po akci v Krkonoších.
Jo, Hobby Jana je skvělý obchůdek, ale takový Svět kamenů, to má teprv grády, zvláště pak velkoobchodní sekce (nenápadné upozornění pro majitele ŽL ;) )
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Trdluša » pon 02. kvě 2011 17:49:37

To se mi líbí, je to pro mně reálnější, když jsem z té Ostravy :-) *thup*
„Voda je mokrá, nebe modrý a ženský mají tajnosti...”
Uživatelský avatar
Trdluša
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1153
Registrován: čtv 06. led 2011 17:15:14
Bydliště: Ostrava - Poruba
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku, někdy totální břídil :-)

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Střípek štěstí » pon 02. kvě 2011 21:22:38

supr nápad, určitě by jsem dojela na nějaký skvělý sobotní, nebo nedělní kurz s nějakou skvělou lektorkou, např,Gi *thup*
z jejího kurzu u mám konečně dodělaný free form bracelet :oops:
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Likra » pon 02. kvě 2011 22:08:21

gianelle píše:jak už tu padlo, na Valašsko moc ráda přijedu (když bude aspoň pár lidí ;) ) a co se data týče, tak se přizpůsobím, ale prosím aspoň pár dní na regeneraci mých sil i korálkových zásob před akcí a po akci v Krkonoších.
Jo, Hobby Jana je skvělý obchůdek, ale takový Svět kamenů, to má teprv grády, zvláště pak velkoobchodní sekce (nenápadné upozornění pro majitele ŽL ;) )

Neli, Hobby Jana je teď větší, Jana je přestěhovaná, bude se Ti tam líbit ještě víc než ve staré prodejně, i když i ta měla své kouzlo. Výběr je tam bezvadný, také tam strávím dost času...
.....
Regi, jak jsem psala, přijela bych se také podívat, poznat další korálkářky osobně, ale protože - jak víš - jsem z Valmezu, tak to mám "za bukem", tudíž by to bylo bez ubytování.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Nibiru » čtv 05. kvě 2011 17:12:14

Ahoj, já se taky hlásím. Můžu v podstatě kdykoliv o víkendu kromě prvních dvou v červenci. Jsem taky místní, tudíž asi pro mě bez ubytování (ale zas abych o něco nepřišla ;) ). Uvítala bych něco z pokročilého šití - freeform, výšivka.. Zatím s tím koketuji pouze v hlavě :)
Každopádně ráda bych vás poznala a i některé vaše výrobky na živo. Sice zde moc nepřispívám (řadím se spíše mezi tiché pozorovatele), takže mě moc neznáte, ale jsem pro každou "špatnost" :)
Začínám se těšit a už nedočkavě listuji kalendářem...
Uživatelský avatar
Nibiru
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 28. čer 2009 15:50:41
Bydliště: Frenštát p. R.
Úroveň: ráda střídám techniky, proto vše je takové začátečnické :)

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod regi.m » pát 06. kvě 2011 6:29:50

Nibiru píše:Ahoj, já se taky hlásím. Můžu v podstatě kdykoliv o víkendu kromě prvních dvou v červenci. Jsem taky místní, tudíž asi pro mě bez ubytování (ale zas abych o něco nepřišla ;) ). Uvítala bych něco z pokročilého šití - freeform, výšivka.. Zatím s tím koketuji pouze v hlavě :)
Každopádně ráda bych vás poznala a i některé vaše výrobky na živo. Sice zde moc nepřispívám (řadím se spíše mezi tiché pozorovatele), takže mě moc neznáte, ale jsem pro každou "špatnost" :)
Začínám se těšit a už nedočkavě listuji kalendářem...


Hani, o tobě jsem ani nepochybovala a mám tě v hlavě na seznamu jako jistou účastnici ;)

Pro všechny, termín bych viděla až tak ke konci srpna a nebojte, pošlu Vám více info, spíš takové mé představy, jak by to mohlo vypadat, abyjste se vyjádřily a jestli byjste do toho takto šly, či něco pozměnily, navrhly, připomínkovaly, atd...
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Margot » pon 09. kvě 2011 19:31:39

jé já bych taky dojela. ze zlína co by trnkou na slivovici dohodil :-D
byla bych pro kurz freeformových koulí, jestli teda už se i hlasuje :-)
Uživatelský avatar
Margot
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 204
Registrován: sob 10. črc 2010 17:38:07
Bydliště: Gottwaldov čili Zlín :-)
Úroveň: skoropokročilá korálkářka :-)

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod hobby jana » čtv 09. čer 2011 21:25:03

Zdravím všechny korálkářky, dovolím si vstoupit do vaší diskuse. Pokud se rozhodnete strávit víkend na Moravě, a budete chtít přijít k nám do obchůdku, samozřejmě není problém se domluvit a můžeme se sejít i po otevíracích hodinách, stejně jako minule. Míváme sice teď téměř každou sobotu nějaký kurz, ale když mi napíšete datum, tak se určitě domluvíme. Otevřeno je do 12.00hod v sobotu a do 17.00 hod přes týden. Klidně můžete dorazit jako minule po jedné a v klidu vybírat. Mějte se všichni pěkně a budu se těšit, Jana ( Hobby Jana )
hobby jana
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 22. črc 2010 22:19:17

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod BLenka » pát 17. čer 2011 17:34:43

Přijela bych taky na nějaký ten kurzík, pokud se mi termín netrefí do něčeho, co mám už teď naplánované.
BLenka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15. kvě 2011 23:19:26

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Nibiru » ned 24. črc 2011 11:07:43

Ahoj, tak jak to vypadá se srazíkem? Už je nějaké nové info (hlavně datum)?
Uživatelský avatar
Nibiru
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 28. čer 2009 15:50:41
Bydliště: Frenštát p. R.
Úroveň: ráda střídám techniky, proto vše je takové začátečnické :)

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod regi.m » ned 24. črc 2011 18:27:20

Nibiru píše:Ahoj, tak jak to vypadá se srazíkem? Už je nějaké nové info (hlavně datum)?


Holky, strpení....termín už je jasný... 20.-21.8. Více info budu velmi brzy rozesílat.
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod gianelle » ned 24. črc 2011 19:03:05

Zatím to vypadá že bych se v daném termínu mohla ukázat, pokud by byl zájem o kurzy (a taky se budu ráda podílet na plenění Světa Kamenů ;) )
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod haany » pát 29. črc 2011 17:23:08

Hm, to asi budem este v nemocnici :cry:
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Kelinci » čtv 04. srp 2011 6:39:20

Ahoj, taky bych se rada zucastnila. Jsem tady na foru nova, ale to by snad myslim vadit nemuselo, ne? ;)
Uživatelský avatar
Kelinci
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 09. črc 2011 6:30:38
Bydliště: Brno
Úroveň: začátečník

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod regi.m » pát 05. srp 2011 8:45:26

Vážené zájemkyně o korálkový víkend na Valašsku.

Posílám již konkrétní info o našem setkání.

Termín je 20.-21.8. (sobota+neděle)
(termín byl upraven „jen“ na sobotu a neděli, aby si pracující nemuseli brát dovolenou v pátek, snažím se tím vyjít vstříc většině)
Uvidíme, jak vše zvládneme, berme to jako takový nultý ročník, zkušební, a uvidíme, jestli to bude příjemné pro všechny, že si to budeme chtít zopáknout, rozšířit řady, pozvednout úroveň, apod. Jestli bychom to případné příště udělali i na déle, s nějakým výletem, nejen za korálky, ale i krásami přírody, případně i jiným tvořením, např. FIMO, nebo hrátky s papíry,….vše je možné.

Program:
V sobotu ráno odjezd do VM (cca 15 km) na nákupy (hurááá) – skvělý obchod Hobby Jana (www.hobbyjana.cz) a případně pobočka Rooyi. Po té pojedeme do Rožnova do Světa kamenů (jak jsem psala o možnosti nákupů na ŽL, v sobotu mají ve velkoochodě zavřeno) na kameny a kabošonky na obšívání, odrátování apod. Pak bude následovat oběd. Odpoledne (žádný polední spánek) hurá do práce. Budeme tvořit, dokud neodpadneme. V mezidobí budeme řádně dodržovat příjem potravy, občerstvení, pitný režim a případné provětrání hlavy a zadků. V neděli, kdo zůstane, nebo z místních přijede, budeme pokračovat s tvořením.

Co sebou:
- dobrou náladu (prudiče nikdo nechce)
- materiál ke tvoření, co považujete za vhodné, jakou máte představu, co chcete vytvořit….takže: rokajl, korálky, …. něco na obšití (kabošony, kuličky,.. ), komponenty, návlekový materiál, čím jste zvyklé šít (jehly, nitě, silon, nymo,…), lanko, paměťový drát,…cokoli si myslíte, že se Vám bude hodit (samozřejmě, když Vám pochybí karabinka, nebo já nevím co, tak to nějak vyhandlujeme)
- nářadíčko (kleštičky, …co potřebujete)
- pokud máte, i nějakou podložku, aby se nám pak vše nekutálelo všemi směry
- vítány jsou i Vaše výtvory k obdivu, kochání se, áchání apod.
- je možnost, pokud chcete něco směnit, zbavit se, prodat, taktéž vzít sebou, něco jako burza materiálu
- papíry, notýsky, zápisníčky, památníčky,….. na poznámky, schémata,…
- a cokoli, co Vás napadne
- a samozřejmě penízky na nákup korálků
- a vše tak, aby jste se cítily pohodlně

Případné dotazy, cokoli, kdykoli v průběhu do termínu setkání. Před setkáním Vám ještě napíšu, konkrétněji kdy a kde a jak se sejdeme a jestli se nic nestalo a zúčastníte se.

Prosím, pokud už byste věděly, že se zúčastníte napevno, piště sem, nebo SZ. Podle počtu účastnic bych pak viděla, kde by se tvořilo.

Případné možné ubytování bych nechala na Vás a Vaší domluvě, přiznávám se bez mučení, že se mi nechce něco organizovat dopředu, když nevím, kolik Vás bude. Kdyby se jednalo o jednu, dvě osoby, tak Vás ubytuji u sebe, případně i se spaním na krytém balkoně, pro nenáročné.

Možnosti ubytování:

Internát:
dmszes@valachnet.cz
Nová část: má dvě poschodí, v každém je 6 "buněk".
Jednu buňku tvoří dva pokoje - dvojlůžkový a třílůžkový - s vlastním sociálním zařízením Na každém poschodí je k dispozici jedna kuchyňka
Stará část: dvojlůžkové a třílůžkové pokoje se společným sociálním zařízením

Poplatky za ubytování - Cena za osobu a noc je 202,- Kč + 15,- Kč rekreační poplatek městu. Rekreační poplatek platí osoby od 18 do 70 let.

Penzion Bečva:
http://www.penzion-becva.cz/
Hotelové ubytování
K ceně ubytování účtujeme poplatek městu 4,- Kč/lůžko/noc.
jednolůžkový 500,-
dvoulůžkový 700,-
třílůžkový 900,-
čtyřlůžkový 1 200,- 2 x dvoulůžkový pokoj, společné soc.zařízení (stačí se čtyři domluvit a je to)

SŠIEŘ - Ubytování veřejnosti
V rámci volné kapacity lůžek celoročně nabízíme ubytování široké veřejnosti.
Cena: 180,- Kč/osobu a noc + 15,- Kč rekreační poplatek.
Informace o možnosti ubytování získáte na tel. č. 571 752 391 nebo 571 752 388.

To jsou tipy na "normální" ubytování na jednu, popř. dvě noci, další možnosti zde:
http://www.roznov.cz/ubytovani
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod regi.m » čtv 25. srp 2011 11:12:45

Tak...sraz proběhl.

Děkuji všem za účast ;) , bylo to príma. Snad i Vám se to líbilo.

Moc děkuji Gi, že se zúčastnila, její kurz byl fajn a zvládla jsem fríkuli :lol: . Až přejdou vedra, tak přibydou další (mám pocit, že nyní se i vlasec potí :D ). Spíš mi to opravdu dodalo odvahy, že i já freeform dokážu, ačkoli jsem to netušila.

Fotky budou, snad o víkendu...vše je teď jakési zdechlé... *rofl1* . Venku vedro, doma vedro, v práci vedro....není kam se schovat.

*wave*
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Korálkový sraz – Valašsko – Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvekod Trdluša » sob 27. srp 2011 10:36:20

Sraz byl fajn *thup* Já jsem taky ráda, že jsem pokořila freeform kouli, dokonce jsem plná dojmů :D ušila i freeform náramek. Ale jsem na tom Regi stejně, nechce se fotit, nechce se chodit, nechce se.................... Byla jsem na dva dny na školení v matičce Praze, včera jsem přijela a ještě jsem se stále neaklimatizovala. A Regi, díky moc moc za zorganizování srazíku, příště jedu zase *thup* *wave* *jump* *jump* *jump*
„Voda je mokrá, nebe modrý a ženský mají tajnosti...”
Uživatelský avatar
Trdluša
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1153
Registrován: čtv 06. led 2011 17:15:14
Bydliště: Ostrava - Poruba
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku, někdy totální břídil :-)


Zpět na Srazy a setkání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron