Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Chcete poznávat podobně zaměřené lidi ze svého okolí, korálkovat ve skupine či společně "plenit" obchody? Zde najdete pozvánky na podobné akce a nebo zde můžet zorganizovat vlastní.

Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » ned 11. dub 2010 13:22:12

Ahoj všichni, ozývám se ze "záhrobí" zvané třeťák výšky! :mrgreen:
Přiznám se, že na fóru jsem už dlooouho nebyla kvůli nedostatku času (i na své milované korálky není čas :( ). Snad se teda nebudete zlobit, že fórum teď chci trochu "zneužít" ;)
Dělám bakalářku na téma, které s korálkama sice nemá nic společného (ostravská neziskovka Centrum pro rodinu a sociální péči - http://www.prorodiny.cz - podporuje rodinu, handicapované, pořádá interaktivní výstavy a mnoho dalšího), ale napadlo mě, že jako potenciální další příjem organizace by mohl být výtěžek z akce podobné Korálek ke korálku pro domovy Sue Ryder (http://www.sue-ryder.cz/koralek-ke-koralku.html). Tak jsem se chtěla zeptat, jestli by Ostravačky (popř. i korálkářky/korálkáři, kteří by byli ochotni dojet do Ostravy) měly zájem podílet se na nějaké takové akci...Zatím je to vyloženě ve fázi nápadu (a ani ve fázi promyšleného nápadu), zatím by mě zajímalo jen to, jestli by byl do toho někdo ochotný jít...
Představovala bych si to tak nějak, že by se domluvilo datum a místo srazíku (možná by šlo i přímo v prostorách neziskovky), kde bychom se "slezly" (buď by si každá materiál přinesla nebo by se materiál zkusil získat jinak), něco vyrobily, pokecaly u toho a z věcí, co bychom vyrobily, by výtěžek putoval na činnost organizace... Předpokládám, že nějaký takový srazík by potřeboval docela dost organizace, takže bych něco podobného ráda spáchala až po státnicích (tzn. nejdřív tak ke konci června). Teda, pokud je to realizovatelná myšlenka, možná je to blbost jako hrom, ale zkusit to zkusím ;)
Myslím, že by bylo fajn sejít se s ostatníma korálkářkama, poznat se osobně a, jako krásný bonus, pomoct něčemu smysluplnému...
Přiznám se bez mučení, že kromě toho hřejivého pocitu z pomoci druhým, mi jde také o to, že by mi to v mé bakalářce pomohlo, tak snad se někdo na mě za to nebude zlobit a nebude mi to vyčítat... *loved* Prvotně mě to napadlo kvůli bakalářky, ale potom se mi to začalo líbit čím dál více z té stránky pomoci druhým...
Předem děkuju všem, kteří zareagují - jakkoliv...
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod andílek_strážný » ned 11. dub 2010 14:39:44

áááá, to by bylo super :). Jsem z Havířova a klidně bych přijela ;-)
Uživatelský avatar
andílek_strážný
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 24. čer 2009 19:19:37
Bydliště: Havířov

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » ned 11. dub 2010 15:11:17

andílek_strážný píše:áááá, to by bylo super :). Jsem z Havířova a klidně bych přijela ;-)


Děkuju za reakci, andílku, a za předběžnou ochotu se něčeho takového zúčastnit *thup*
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod jaspinn » úte 13. dub 2010 12:16:03

Už jsem ti poslala mailík - jsem rozhodně pro, pomůžu ráda i s organizací :)
jaspinn
 
Příspěvky: 91
Registrován: úte 21. črc 2009 18:39:10
Bydliště: Ostrava
Úroveň: pokročilý začátečník - jak jenom to napsat jinak....něco umím, něco zkouším a pořád a pořád se učím

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » úte 13. dub 2010 12:39:45

jaspinn píše:Už jsem ti poslala mailík - jsem rozhodně pro, pomůžu ráda i s organizací :)


No supr, děkuju moc! *thup* Jsi rychlík *applause*
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » úte 13. dub 2010 14:43:02

Tak další dobrá duše by byla pro (eriana)! *applause*
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod regi.m » stř 14. dub 2010 6:20:15

Tak zájem by byl, ale nemůžu se už teď přihlásit na 100%. Jsem asi 50km od Ostravy, dojet by nebyl problém, jen záleží kdy. Ale můžu třeba něco udělat doma, přijet na hodinku, posedět, pokecat a nechat výrobky už vyrobené *thup* .
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » stř 14. dub 2010 11:01:06

regi.m píše:Tak zájem by byl, ale nemůžu se už teď přihlásit na 100%. Jsem asi 50km od Ostravy, dojet by nebyl problém, jen záleží kdy. Ale můžu třeba něco udělat doma, přijet na hodinku, posedět, pokecat a nechat výrobky už vyrobené *thup* .


Samozřejmě, je jasné, že nemůžeš říct najisto, když se ještě neví přesný termín. Tak doufám, že ti bude termín vyhovovat a všichni se sejdem! Zatím mi účast předběžně potvrdily:

- xsmajlikx (já :lol: )
- andílek_strážný
- Jaspinn
- eriana
- Korina
- Natata (z Fleru)
- regi.m
- Raduňak (z Fleru)

Tohle složení je zatím samozřejmě předběžné. Tak doufám, že nás bude ještě více, ať uděláme co nejvíce radosti a poznáme se s co nejvíce skvělýma korálkářkama *thup*
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » stř 14. dub 2010 11:16:52

Pokud by někoho napadl třeba příhodný název téhle akcičky, logo akce nebo cokoli jiného, budu moc ráda! Zatím mě napadl název jako třeba "Korálkem k úsměvu" nebo "S korálkama za dobrou věc"... Tak kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním! :mrgreen:
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod Lejana » stř 14. dub 2010 18:37:58

Tohle je dobrá akce, sama nad tímhle uvažuju už nějakou dobu pro ústav sociální péče kde pracuju, jen s tím, že by nebyl zaměřený jen na korálky, ale i jiné výtvarné techniky, takže by se tam uplatnila větší skupina lidí, ale zatím řeším způsob, jakým dané výrobky následně zpeněžit. Nejjednodušší variantou bude asi navazující prodejní výstava nebo něco podobného. Jak to budeš řešit ty? Jen pro inspiraci.
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod saturnin » stř 14. dub 2010 20:37:10

já bych se taky přidala,
ale
1) nepochopila jsem jak jak dostaneme výtěžekz těch věci, to prodáme my? nebo to vyrobíme a prodají si to oni?
2) ráda bych věděla aspoň orintační termín, mám malého prcka a některé věci potřebuju domluvit předem
Uživatelský avatar
saturnin
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15. lis 2009 16:09:48

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » stř 14. dub 2010 22:40:58

Saturnin, děkuji za zájem, píšu si tě do seznamu *CTYR* U tvých člobrdů jsem se zasmála, jsou super!

Jak jsem říkala, zatím je to ve fázi domlouvání. Dneska jsem psala mému konzultantovi z té neziskovky a psala mu i o tomto nápadu. Na odpověď ještě čekám, takže zatím nevím, co na to bude říkat. Napadlo mě ale, že výrobky se pak můžou prodat buď prostřednictvím jejich webovek, na jejich akcích a interaktivních výstavách, které pořádají, na prodejním webu (ať už Aukro, Fler nebo jiný) nebo udělat z věciček výstavku přímo v jejich prostorách (to bych ale volila jako poslední možnost, protože by to viděli jen lidé, co jejich prostory navštíví. Nejspíš bych to viděla na prodej na jejich akcích, tam by byl asi nejširší okruh lidí, nebo přes net.

Co se týče termínu, tak asi nejspíš ke konci června...Státnice mám 7.-11.6. (přesné datum ještě nemáme), tak aby byl čas to všechno zorganizovat. A o prázdninách se spousta lidí rozuteče po ČR i po světě, takže bych řekla, že ten konec června by mohl vyhovovat nejvíce lidem. Ale záleží to samozřejmě na domluvě, tohle je jen můj názor 8-)
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod regi.m » čtv 15. dub 2010 5:58:41

U nás je denní stacionář pro tělesně, i mentálně postižené (chtěla bych se tomuto slovíčku vyhnout) osoby. Mají také svou výrobu keramiky a věci z proutí. A prodávají přesně tak, přímo v budově mají prodejní galerii (ale tam opravdu nezavítá každý, veřejnost) a pak prodávají na akcích, jarmarcích, trzích.
Asi je vždy lepší výrobky shromažďovat a pak jít raději třeba dvakrát do roka někde prodávat, alespoň je pak výběr, než něco vyrobit, pár kousků a hned někde vyrazit.
Co se týče termínu, mě osobně by se nejlépe hodilo 3.-6.7., kdykoli mezi tímto. Ale je jasné, že na mě to nestojí *thup* . Jen ve všední dny jsem marná :( .
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » pon 08. lis 2010 22:30:39

Ahojte všechny!
Tak nakonec to všechno dopadlo tak, že ta akce by se mohla konat tyto dny (data navrhnul pán z Centra pro rodinu a soc.péči podle vytíženosti klubovny a dílny):

20.-21.11.
23.11. dopoledne
24.11. dopoledne
26.11. dopoledne
28.11.
1.12. dopoledne
2.12. dopoledne
4.-5.12.

Prosím, jestli bych vás mohla všechny poprosit o vyjádření, které dny by vám vyhovovaly. Předem díky za každou odpověď! *angel*
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod jaspinn » úte 09. lis 2010 10:15:36

Hmm, tak dopoledne nemůžu určitě, to jsem v práci - 26 - 28.11. mám už zaplacený víkend, takže leda o víkendu 4. a 5. 12. - s tím nemám problém *thup* , rodince navařím dopředu a hurá na akci :)
jaspinn
 
Příspěvky: 91
Registrován: úte 21. črc 2009 18:39:10
Bydliště: Ostrava
Úroveň: pokročilý začátečník - jak jenom to napsat jinak....něco umím, něco zkouším a pořád a pořád se učím

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » úte 09. lis 2010 11:06:09

jaspinn píše:Hmm, tak dopoledne nemůžu určitě, to jsem v práci - 26 - 28.11. mám už zaplacený víkend, takže leda o víkendu 4. a 5. 12. - s tím nemám problém *thup* , rodince navařím dopředu a hurá na akci :)


Děkuju moc za odpověď, počkáme, jak se ještě vyjádří ostatní a domluvíme se *thup*
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod regi.m » úte 09. lis 2010 16:22:26

Holky, moc mě to mrzí, ráda bych se zůčastnila, termín by nebyl problém ...ale momentálně jsem po úrazu, trochu (ne)chodící, s berlemi, tak je to pro mě trochu nemožné se vůbec někam dostat....mrzí mě to...snad, pokud by se taková akce opakovala někdy na jaře, v létě....tak JEDU !!!
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod Fajne_korale » stř 10. lis 2010 20:52:06

Ahoj holky, jsem tady nova, ale akce se mi libi. Urcite bych se zucastnila. Pro me jsou vhodne vsechny terminy do konce listopadu. Je to skvely napad, sama jsem s podobnym napadem uz nejakou dobu koketovala, takze jednoznacne ano, jsem pro *thup*.
Katka
Uživatelský avatar
Fajne_korale
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10. lis 2010 20:44:42
Bydliště: Ostrava

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod andílek_strážný » čtv 11. lis 2010 20:09:36

ahoj, víkendy mám až do vánoc zabité, tak by mi vyhovovalo odpoledne přes týden, ale taky záleží na dni, nejsem přímo z Ostravy:). Tak dejte vědět, až bude určitý termín ;)
Uživatelský avatar
andílek_strážný
 
Příspěvky: 159
Registrován: stř 24. čer 2009 19:19:37
Bydliště: Havířov

Re: Akce podobná Korálek ke korálku v Ostravě - byl by zájem?

Příspěvekod xsmajlikx » ned 21. lis 2010 23:02:38

Tak nejspíš bych to asi viděla na 28.11. (neděle) nebo 4., 5. 12 (sobota, neděle). Tak prosím napište, který víkend by vám vyhovoval. Já můžu kterýkoli z těchto 3 dnů. Vyjádřete se, prosím, dámy *twofl* Popřípadě pokud byste mi mohly napsat na mail avokanah(zav)volny.cz vase tel.cislo, aby se mohla komunikace urychlit, bylo by to fajn *thup*
Uživatelský avatar
xsmajlikx
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14. čer 2009 10:31:59
Bydliště: Ostrava


Zpět na Srazy a setkání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron