Vše o reklamě, propagaci a vkládání odkazů

Návody, pravidla, návrhy a připomínky k provozu fóra

Vše o reklamě, propagaci a vkládání odkazů

Příspěvekod gianelle » pon 30. črc 2012 8:58:03

Reklama, propagace a vkládání odkazů do příspěvků

Tak jako na každém jiném fóru, ani zde nechceme mít naše témata zahlcena nevyžádanou a obtěžující reklamou a ani nechceme být obtěžováni e-maily či soukromými zprávami s reklamním obsahem.


V některých případech je ale tato reklama přínosná pro všechny návštěvníky fóra. Z toho důvodu nabízíme možnost propagace například výrobcům a obchodníkům s korálky, pořadatelům řemeslných jarmarků a výstav či lektorům, kteří pořádají kurzy zaměřené na korálkování a výrobu bižuterie.

Veškeré příspěvky reklamního rázu, které se zde vyskytnou, musí mít nějakou souvislost s celkovým tématem tohoto fóra - t.j. korálky, korálkování, výroba bižuterie, skleněné korálky a jejich výroba, minerály a drahé kameny, šperkařství, řemesla, ruční práce, tvoření - a musejí být umístěny pouze do vyhrazených sekcí.

Je přísně zakázáno rozesílat reklamní sdělení uživatelům tohoto fóra prostřednictvím soukromých zpráv či e-mailů.

Je zde také zakázáno propagovat prodej hotových šperků a bižuterie. Možná si řeknete - proč? Zcela jednoduše proto, že toto fórum navštěvují téměř výhradně lidé, kteří šperky či bižuterii sami vyrábějí a tento druh reklamy je zde považován za mimořádně obtěžující. Pokud sami vyrábíte šperky, je na fóru mnoho možností, jak svou práci prezentovat (galerie, sekce "Ukaž svůj web" ..., pokud jen přeprodáváte průmyslově vyráběnou bižuterii, vaše reklama zde není vítána vůbec.

________________________________________________________________________________________________

Komerční subjekty, tedy
prodejci korálků, komponentů, hobby potřeb, materiálu a nástrojů pro výrobu bižuterie, lektoři a organizátoři kurzů a workshopů, organizátoři i účastníci řemeslných trhů, jarmarků, výstav a prodejních akcí, majitelé prodejních serverů s rukodělným zaměřením ... zde mohou zdarma propagvat svou činnost v následujících sekcích:


Chcete-li zde propagovat nějakou svou aktivitu, svůj projekt, obchod či web, založte si jedno téma v některé z výše uvedených sekcí a toto téma pravidelně aktualizujte.

Je zakázáno umísťovat příspěvky reklamního rázu mimo vyhrazené sekce. Ve vyhrazených sekcích si Vás zákazníci snáze najdou a navíc vaše reklama nebude vnímána jako obtěžující.
V případě porušení tohoto zákazu budou závadné příspěvky odstraněny či přesunuty.


Jste-li zástupcem komerčního subjektu, který podniká v jiném odvětví, než je uvedeno výše, vaše reklama zde není vítána.

Něketří "vyčůraní" obchodníci sem vesele vkládají reklamu maskovanou za "diskuzní" příspěvky náhodně umístěné do různých sekcí fóra, používají pro šíření reklamy duplicitní účty a nebo reklamu šíří "potichu" soukromými zprávami či e-maily.

Tyto obchodníky upozorňuji, že z takových příspěvků bude veškerý závadný obsah bez varování a okamžitě odstraněn a v případě používání duplicitních účtů či rozesílání nevyžádané reklamy soukromými cestami vás může čekat omezení přístupu na fórum a nebo okamžitý a trvalý ban na IP adresu, ze které tyto závadné příspěvky pochází a pokud se naštvu skutečně hodně, tak i odstranění všech reklamních příspěvků vztahujících se k danému komerčnímu subjektu.

________________________________________________________________________________________________

Chodím sem na fórum a chci se pochlubit svým webem ... ,
Pro členy fóra zde byla zřízena sekce "Ukaž svůj web". Pokud jste členem tohoto fóra a zřídili jste si webové stránky s galerii svých výrobků, osobní web, blog, e-shop se svými výrobky či jiné zajímavé stránky, můžete do této sekce vložit odkaz na tyto stránky.

Počítejte ale s tím, že pokud bude příspěvek "podezřelý" (duplicitní příspěvky umístěné do náhodných sekcí fóra, prodej sériově vyráběné bižuterie, odkaz na e-shop, který sem tematicky nezapadá, první a jediný příspěvek od daného uživatele, odkaz na web porušující zákony ČR či odkaz na web mládeži nepřístupný), může být bez varování a vysvětlování odstraněn či přesunut.

Odstraněním příspěvku dáváme jasně najevo, že tento obsah je na fóru nežádoucí a jeho opakovaný výskyt je jasným signálem pro zabanování daného uživatele.

Odkaz na sekci "Ukaž svůj web": http://www.beadforum.cz/viewforum.php?f=81

________________________________________________________________________________________________

A je tedy dovoleno vkládat do příspěvků odkazy?.
Ano, to je dovoleno, v některých sekcích fóra je to dokonce nutné ;)

Do diskuzí můžete bez obav vkládat odkazy na libovolné webové stránky, pokud je tento odkaz relevantní k tématu dané diskuze. Pokud třeba v sekci "Návody" vložíte odkaz na návod či v sekci "Nakupujeme" odkaz na zajímavý obchod (pozor - nikoliv na váš vlastní obchod ;) ) a pokud se v "Pokecu" pochlubíte, že jste si zřídili kavárnu nebo nám pošlete odkaz na video své oblíbené hudební skupiny, budeme jedině rádi.

Pokud ale usoudíme, že příspěvek je spíše propagačního a nikoliv diskuzního charakteru, vyhrazujeme si právo jej bez varování přesunout, odstranit či zkrátit.

Nemějte ale obavy že vám smažeme nevinný diskuzní příspěvek či dotaz. Všechny výmazy, zkrácení a přesuny posuzujeme individuálně - zohledňujeme nejenom obsah příspěvku, ale také délku autorova působení na fóru a jeho předchozí aktivitu (u nově registrovaných uživatelů jsme obvykle obezřetnější) či souvislost příspěvku s osobou autora.

Pokud se chcete jen aktivně účastnit života zde na fóru, nebudeme vám klást žádné překážky.
Pokud ale máte jenom potřebu obtěžovat zdejší uživatele a šířit zde reklamu, pak raději odejděte dřív, než vám s tím pomůžeme.
________________________________________________________________________________________________

Co si vlastně můžu vložit do podpisu.
Do svých podpisů (lze nastavit v uživatelském panelu) zase můžete vkládat libovolné odkazy související s Vaší osobou (odkaz na váš web, obchůdek na Fleru či na věci které máte rádi).

Podpisy s podezřelým obsahem mohou být odstraněny (třeba odkaz, u kterého není jasná souvislost s Vaší osobou a jeho povaha naznačuje, že by se mohlo jednat o reklamu - třeba affiliate odkazy, odkaz na firmu která nesouvisí s vaší osobou nebo s tématem tohoto fóra ...) a v případě podezřelého chování daného uživatele mu může být zcela zakázáno podpisy využívat.

I podpisy jsou posuzovány individuálně s přihlédnutím k předchozí aktivitě daného uživatele zde na fóru. Když si da nový uživatel do podpisu odkaz na nebankovní půjčky nebo e-shop s parfémy, bude to posuzovano jinak než když si dá stálý, pravidelně přispívající člen fóra do podpisu odkaz na svůj vlastní e-shop se šperky.


________________________________________________________________________________________________
Chci zde propagovat nějaký svůj projekt. Jak postupovat?

Dle výše uvedených informací si zvolte vhodnou sekci fóra, do které váš projekt zapadá. Pokud si nejste jisti, napište mi SZ a společně vybereme vhodnou sekci.
Následně si pročtěte případná pravidla dané sekce, pokud taková pravidla existují (například Bazárek nebo Komerční zóna má svá vlastní pravidla)
Pro inspiraci si můžete pročíst i příspěvky od ostatních uživatelů - podívejte se, jak to tady chodí.

Potom si založíte nové téma, kde uvedete co nejvíce informací o Vašem projektu, webu, obchodu či jiné aktivitě.

Jedno téma stačí. Je zbytečné zakládat nové téma se stejným obsahem vícekrát a nebo ve více sekcích fóra. Pokud je Váš příspěvek zajímavý, uživatelé si ho najdou, pokud není zajímavý, tak jeho vícečetná existence ho zajímavým neudělá. Pro jeden web či jeden projekt si založte jedno téma, které dále můžete průběžně aktualizovat.
Nezakládejte duplicitní témata a nevkládejte příspěvky do témat, kam nepatří.

Pokud pro Váš projekt neexistuje vhodná sekce, znamená to, že o reklamu tohoto rázu zde nemáme zájem a musíte zkusit štěstí někde jinde.

Vidíte tedy, že tady na fóru je dostatek prostoru, ať již zde chcete prezentovat svou tvorbu, obchůdek, jiný svůj web či obchod s kreativními potřebami. Chovejte se tedy prosím ohleduplně a vkládejte tedy témata propagačního rázu pouze tam, kam patří.


A hlavně - pokud vám něco není jasné, zeptejte se. Můžete se zeptat přímo v tomto tématu či prostřednictvím soukromé zprávy - budu se snažit váš dotaz vyřídit tak rychle, jak jen je to možné.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Vše o reklamě, propagaci a vkládání odkazů

Příspěvekod gianelle » pát 11. dub 2014 14:59:59

Dostala se mi do ruky stížnost, že jistý nový uživatel používá fórum k rozesílání spamu prostřednictvím e-mailů (nebojte, už jsem mu to zatrhla ... :twisted: )
Prosím všechny stávající i nové uživatele, aby brali na vědomí že jakékoliv rozesílání nevyžádané reklamy prostřednictvím e-mailů nebo soukromých zpráv nebude tolerováno.
Už tak dost spamu lítá po světě a skutečně nemám zájem na tom, aby uživatelé, kteří si sem chodí odpočínout a věnovat se svému hobby byli obtěžování další nevyžádanou reklamou.

Uživatel, který se k takovému jednání uchýlí,se může těšit na omezení funkcí fóra (zákaz e-mailů a SZ či nucené schvalování příspěvků) a nebo celkový ban přístupu na fórum.

Setkáte-li se jako uživatelé s tím, že vám někdo skrz fórum zasílá soukromé zprávy či e-maily s nevyžádanou reklamou, přepošlete mi prosím tyto zprávy a já už si to s jejich původcem vyřídím :ugeek: :evil:

Zasílání jakýchkoliv e-mailů od ostatních uživatelů fóra můžete zablokovat v Uživatelském panelu (Uživatelský panel -> Nastavení -> Osobní nastavení -> Uživatelé mi mohou posílat zprávy přes toto fórum:)

Díky.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Vše o reklamě, propagaci a vkládání odkazů

Příspěvekod gianelle » úte 22. dub 2014 14:31:16

A ještě jedna připomínka - příspěvky reklamního rázu, které nabízejí prodej hotové bižuterie zde nejsou vítány

Důvodů je mnoho, ale především - toto diskuzní fórum je určeno zejména pro korálkářky a jeho tématem je samotné tvoření z korálků. Velká většina našich návštěvníků jsou lidé, kteří sami aktivně tvoří z korálků a o nákup hotové bižuterie nemají zájem (a pokud tento zájem mají, jsou to sakra nároční zákazníci, kteří si své zboží vybírají podle kvality práce či podle svých oblíbených autorů a nikoliv podle reklamy či slevových kuponů). Zkrátka je pro nás tato reklama nezajímavá (troufám si říci, že v některých případech i obtěžující) a proto si ji zde nepřejeme.

Veškeré příspěvky reklamního rázu, které propagují prodej hotové bižuterie, mohou být přesunuty či zcela odstraněny.

Pokud prodáváte své vlastní výrobky a chcete se zviditelnit, získat zpětnou vazbu a nebo se naučit něco nového, aktivně se zapojte do života zde na fóru. Ukažte nám své výrobky v galerii, zkuste nějakou soutěž a nebo se zapojte do diskuze o materiálu či návodech. Nečekejte ale návaly nových zákazníků z řad uživatelů tohoto fóra.

Pokud nabízíte průmyslově vyráběnou bižuterii, můžete jít rovnou o dům dále.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Návod, pravidla a organizační věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron