Návrhy a připomínky

Návody, pravidla, návrhy a připomínky k provozu fóra

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Ogula » čtv 11. čer 2009 8:03:59

Ufff, bez fóra jsem byla jak bez ruky...
Uživatelský avatar
Ogula
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11. čer 2009 8:00:00

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod smilegirl » čtv 11. čer 2009 8:53:42

Kaczka píše:a já si myslím, že forum by mělo být přesně okopírované podle starého. Rozdělení na pryskyřici a šité, to vítám, ale hlavní témata by měla být jako tam. Dost tápu a nejen tady... najít téma, co mě zajímá, ne tak si ještě zapamatovat, kde bylo... ;-)


částečně souhlasím s Kaczkou, já měla představu, že drátování, fimo apod bude jen v technikách a ne tam co jsou náhrdelníky, náramky apod, jak už jsem psala. Takhle v tom opravdu bude zmatek, když to tam bude dvakrát....
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod tajemny-poutnik » čtv 11. čer 2009 8:59:40

mě to zase vyhovuje asi to je podle vkusu člověka
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » čtv 11. čer 2009 9:13:57

není problém to změnit, jak říkám, kecejte mi do toho jak jen to jde ;) bylo by dobré aby se k tomu rozvržení vyjádřilo víc lidí ... ony ty nápady musí trochu uzrát
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod barunka00 » čtv 11. čer 2009 9:19:57

Ogula píše:Udd, bez fóra jsem byla jak bez ruky...

tak tak, já to skoro obrečela *rofl1*
Uživatelský avatar
barunka00
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 642
Registrován: úte 09. čer 2009 16:16:42
Bydliště: Blatná/Hradec Králové

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod t.tel » čtv 11. čer 2009 9:27:09

Je fakt, že např. takový náhrdelník s fimem lze zařadit do dvou kategorií: do náhrdelníků a do fima, to asi není úplně ono, ale na druhou stranu mi přijde lepší rozdělit naše výrobky do víc kategorií, protože v téhle oblasti přibývá nejvíc příspěvků. Podle mě by stačilo ke každé kategorii přímo do toho řádku, kam se kliká, když to chci otevřít, napsat, co tam má být, jako to je u obecné diskuse (třeba v kategorii fimo, jestli se tam má dávat všechno s fimem, a nebo jenom nezapracované polotovary). Prostě ty kategorie nějak líp definovat.
Produkty Microsoftu jako jako arogantní gentlemani: myslí si, že ví mnohem lépe než my, co právě potřebujeme, a poskytnou nám to bez předchozího varování.
Uživatelský avatar
t.tel
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 10. čer 2009 8:55:26
Bydliště: Hradec Králové, přechodně Praha-Trója

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Lejana » čtv 11. čer 2009 10:45:04

Tak jsem se rozkoukala, vyhovuje mi to tak jak to je, dík Gi za spuštění fóra, už mi to docela chybělo :) .
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod K.Any » čtv 11. čer 2009 11:58:19

Ahoj, ahoj, ahoj.. Gi, moooc děkuji za fórum, už jsem byla zmatená, kam se podělo, páč jsem nevěděla že bude jiné.. A dneska jsem si krásně oddychla, že mám své nejoblíbenější stránky zpět.
Napadlo mě, zda by šlo nějak udělat, aby se zobrazovaly nejnovější příspěvky ?
Jinak naprosto super a moc fandim.. Hodně jsem se od Vás všech naučila, jste super. *applause* *applause*
V každém okamžiku se rozhoduješ kým jsi a kým budeš.. Tvůj život je výsledkem Tvých myšlenek.
Uživatelský avatar
K.Any
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 11. čer 2009 8:24:21
Bydliště: České Budějovice

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod TRZ04 » čtv 11. čer 2009 14:02:00

Já bych zrušila ta podtémata u techniky. Když se objevily nějaké nové odkazy na techniky, tak jsem kolikrát narazila i na něco, co mě normálně moc nezajímá. V těch podtématech asi listovat nebudu a zaměřím se jen na to, co mě zajímá. Je škoda, že se ztratily všechny odkazy na techniky z minulého fóra. Já to kolikrát neměla uložené, chodila jsem tam přes odkazy z fóra.
Jinak jsem ráda, že máme fórum zpátky. *jump*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod lenika » čtv 11. čer 2009 14:25:52

Mně se zdá současná struktura lepší a logičtější než původní Rionelina. Ve starých kategoriích jsem byla docela zmatená z kategorie "ozdoby" a jsem ráda, že tady zatím nic takového nejasného není.

Nebylo by dobré přesně vymezit, kam psát dotazy, problémy typu: "šiju spirálu a nekroutí se, co s tím?" "nevím, jak zakončit ..."? Podle mě by to mělo patřit do kategorie Techniky - diskuze o konkrétních technikách + inspirace a návody, ale na starém fóru byla většina takových dotazů v Korálcích obecně.

A ještě jedna věc, hlavně pro Gianelle, můžeš nějak zajistit - doplnit nějaká klíčová slova kamsi nebo nevím co provést, aby google našel nové fórum. Ne všichni členové starého fóra jsou na Fleru, diskutují na Dámě nebo mají kontakt na někoho, kdo o novém foru ví, tak aby se taky mohli připojit.

t.tel píše:Je fakt, že např. takový náhrdelník s fimem lze zařadit do dvou kategorií: do náhrdelníků a do fima, to asi není úplně ono...

Tenhle nedostatek nebyl ošetřen ani na starém fóru a myslím, že s tím nikdy nebyl problém. Snad nikdo nikomu hlavu neutrhne, když dá fimové náušnice do kategorie náušnice :)
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » čtv 11. čer 2009 14:29:42

Tak co říkáte následujícímu členění:
vyhodit z "tvých výtvorů" fimo, pryskyřici a spol a nechat to dělené jenom podle druhů (i když přidat tam sekci "polotovary" třeba na zatím nezpracované korálky z fima nebo vlastnoruční vinutky by taky nemuselo být špatné)
vyhodit z "technik" podfóra na inspiraci
Založit novou velkou sekci Inspirace s podsekcemi "odkazy, obrázky" a "návody"

co se googlu týče, tak ten jejich vyhledávací robot si nás dřív nebo později najde sám

kam psát dotazy, problémy typu: "šiju spirálu a nekroutí se, co s tím?" "nevím, jak zakončit ..."? Podle mě by to mělo patřit do kategorie Techniky - diskuze o konkrétních technikách + inspirace a návody, ale na starém fóru byla většina takových dotazů v Korálcích obecně.

jo, taky jsem to myslela do technik, v popisu sekce Korálky obecně je odkaz na to, že jednotlivé techniky se probírají v jiné sekci
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod lenika » čtv 11. čer 2009 14:45:19

Já bych nechala kategorii "Techniky - diskuze o konkrétních technikách + inspirace a návody" rozčleněnou podle technik a všechny obrázky pro inspiraci, dotazy i návody by se vkládaly jen podle toho jaké techniky se týkají (jak to vlastně bylo na starém fóru), tj. nezřizovala bych žádné zvláštní podkategorie - bylo by to snažší i na údržbu, protože je jen malý prostor pro špatné zařazení.

Byla bych ráda, aby kategorie Fimo byla zachována. Když se chystám patlat s fimem, jednoduše proběhnu témata a inspirace je spousta, když kategorie zanikne budu muset vyhledávat a ne všechno dohledám... :cry:
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Majka » čtv 11. čer 2009 14:50:58

Jsem pro zachování těch chlívečků výrobků podle technik - fimo, pryskyřice apod., považuju tuhle část za hlavní a neva, když bude rozvinutější
Diskuze o technikách zvlášť a sekce s návody a inspiracemi zvlášť - však nemusí být hned všechno rozčlenění v hlavním menu, dělení podle typu výrobku nebo techniky by se rozbalilo až pří poklikání na hlavní sekci. Aby se nemuselo rolovat přes spoustu sekcí už v hlavním menu
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod tajemny-poutnik » čtv 11. čer 2009 16:30:30

jinak co se týče ochrany proti spamům nešlo by přidat kontrolní otázku jako 1+1=? na některých forech to tak funguje
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » čtv 11. čer 2009 16:53:52

tajemny-poutnik píše:jinak co se týče ochrany proti spamům nešlo by přidat kontrolní otázku jako 1+1=? na některých forech to tak funguje

Ten kontrolní kód je dostatečná ochrana, aspoň doufám. phpBB tenhle způsob ověřování myslím nepodporuje, ale možná je na to k sehnání nějaký doplněk. Ale myslím že od spamerů máme pokoj. na CBW nebylo zavedené myslím ani opisování z obrázku
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » čtv 11. čer 2009 17:10:21

Tak jsem trochu přeházela rozvržení, přesunula jsem obchodní zónu jako součást Obecné diskuze, chlubící zónu jako součást Pokecu a přidala sekci "Inspirace" pro vkládání odkazů, obrázků a další inspirace, podobně jako byly Techniky z internetu na CBW.
Oznámení o tom kam co patří berte s rezervou, ještě se to může měnit ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod nikpat » čtv 11. čer 2009 18:30:31

Gianellko, díky, že jsi tak pohotová, a že vůbec jsi, a že se ti povedlo dát forum do kupy *love* , bez něj jsem byla jak bez ruky.
Trošku jsem si to pročetla a myslím, že ať to uděláš jakkoli, tak se vždycky najde někdo, komu to tak sedět nebude a bude to chtít jinak. Také jsem toho názoru, že pokud někdo něco potřebuje a něco hledá, tak si to vždycky najde. Nechci se nikoho dotknout, je to jen můj osobní názor a zkušenost. Pokud něco hledám, tak hledám a pátrám tak dlouho, než se k tomu dostanu.
Pokud si dobře pamatuju, tak když Ria spustila tehdy nové forum, tak se nikdo na nic neptal a všechny jsme byly spokojené, že se máme kde pokochat, najít nové inspiro a kde se pochlubit svýma, tehdy opravdu začátečnickýma výtvorama :D .
Mně třeba chybí sekce Návody...většinou dělám podle sebe, ale sem tam nějaký návod také potřebuji, třeba pro zákaznici, která něco takového chce a já to bez návodu neumím nebo nemám náladu to vymýšlet sama...ale zas je to o tom, že jsme se starým forem docela zpohodlněly...proč to hledat na netu, když je to na foru ;) . Na druhou stranu, pokud něco hledám na netu, tak se pravidelně dostanu k něčemu, co by třeba zajímalo někoho jiného a forum byl způsob, jak to dát k dispozici ostatním.
Taky bych třeba uvítala, kdyby se při otevření "nové příspěvky" otvírala jen nová témata (prostě to, co jsem ještě neviděla), takhle se mi toho otevře strašně moc a já tápu, co je nové, co jsem už viděla...
Ale jak říkám, pokud budu něco potřebovat, tak budu klidně i na foru hledat *angel*
Koukám, jsem se trochu rozkecala, takže už raději mlčím a počkám, jak to dopadne *oopd*
www.nikpat.wz.cz
nikpat.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
nikpat
 
Příspěvky: 228
Registrován: úte 09. čer 2009 19:14:46
Bydliště: Tachov

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Eiffa » čtv 11. čer 2009 19:04:49

Gi, děkuju, děkuju, děkuju moc *jump* *jump* Je to skvělý, už jen pohled na tuhle stránku mi chyběl, díííky;) Napadla mě ještě jedna sekce-výroba vlastních vinutek, ale nejsem si moc jistá, jestli by to fungovalo, aby v tom nebyl zmatek, že by tam byly i výrobky.. jen vlastní výroba jednotlivých korálků, bižu by byla v ostatních složkách;) Ten obrázek v levym rohu je super. Rozdělení mi vyhovuje. Tak ať to tu kvete:D
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Mamušák » čtv 11. čer 2009 20:52:00

Gi, víš co tady chybí? Nic, jsou tu nové stránky a moc veliké díky. Už jsem měla absťák. Ještě jednou moc velké díky. *appl* *appl* *appl* *appl*
Uživatelský avatar
Mamušák
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 11. čer 2009 20:48:03
Bydliště: České Budějovice

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod lenika » čtv 11. čer 2009 20:56:30

Aj, ještě odpoledne se mi nové členění zdálo logické a už se trochu ztrácím :|. Vnořené kategorie se mi nezdají moc přehledné, ale to je asi věc názoru a zvyknu si.
Ale ta inspirace - z toho jsem trochu rozpačitá, když si představím to skladiště, které by mělo vzniknout. Uvidím téma "krásné kytičky", "kočička" a nebudu mít zdání, jestli jsou to náušnice z korálků, fimo váleček, přívěsek z drátu nebo věc z pedigu. Navíc, když tam někdo hodí obrázek pro inspiraci, většina začne koumat, jak na to, někdo na to přijde, přihodí třeba schémátko nebo slovně popíše postup a téma by se mělo přesunout..
Když je kategorie Fimo pouze pro polotovary, co patří do křišťálové pryskyřice? Tam budou taky pouze třeba samotné přívěsky nebo tam patří hotové šperky?

Ještě chci říct, že i když nechválím a víc kritizuju, tak nejsem žádnej nevděčník. Jsem taky moc ráda, že jsi operativně rozjela nové fórum *loved*
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » čtv 11. čer 2009 21:24:48

Jenom kritizuj,konstruktivní kritika je potřeba ;)
Inspiraci jsem pojala jak Techniky z internetu z CBW, tam se taky mlelo páté přes deváté
Pryskyřici ještě pokoumám, nebo spíš to tu pokoumejte vy ;) koneckonců já jako admin jsem tu především pro uživatele ;), přiznávám se že to dělám hodně "k obrazu svému", ale nebráním se jakýmkoliv nápadům, které lze implementovat :geek: ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod desejka » pát 12. čer 2009 8:08:52

[quote="lenika"]Aj, ještě odpoledne se mi nové členění zdálo logické a už se trochu ztrácím :|. Vnořené kategorie se mi nezdají moc přehledné, ale to je asi věc názoru a zvyknu si.

Taky se mi to předtím líbilo víc ;)
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » pát 12. čer 2009 8:12:07

upravila jsem - hlavně ty vnořené sekce, obchodní a chlubící zóna je zpět kde byla včera - lepší?
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod desejka » pát 12. čer 2009 8:14:54

gianelle píše:upravila jsem - hlavně ty vnořené sekce, obchodní a chlubící zóna je zpět kde byla včera - lepší?


Pro mě ano, chlubící zóna je hodně žádaná tak ať je vidět *rofl1* . Děkujeme Ti Gi
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Ave » sob 13. čer 2009 14:46:52

Gi, díky moc za tohle "staronové" forum. A tvoje členění se mi líbí, přijde mi přehlednější.
Ave
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 12. čer 2009 15:55:15

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Jitulenka » sob 13. čer 2009 19:57:11

Ahoj, jsem ráda, že opět funguje nějaké forum - dost často jsem navštěvovala staré. Jenom nevím, jestli to popíšu dobře, a taky nevím, jestli nedělám já něco špatně, ale když jsem šla ta staré fórum tak jsem si to otevírala nějak, že se mi zobrazovali nové příspěvky - asi jich bylo 5 nebo tak nějak. Myslím si, že se za chvilku ztratíme, zvlášť, když se nové příspěvky objevují až na konci. Jestli jsem to napsala nesrozumitelně tak se omlouvám, třeba mě některá pochopíte. Jinak dík za fórum
Jitulenka
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. čer 2009 10:02:02
Bydliště: kousek od Olomouce

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » sob 13. čer 2009 20:20:17

Jitulenka píše:Ahoj, jsem ráda, že opět funguje nějaké forum - dost často jsem navštěvovala staré. Jenom nevím, jestli to popíšu dobře, a taky nevím, jestli nedělám já něco špatně, ale když jsem šla ta staré fórum tak jsem si to otevírala nějak, že se mi zobrazovali nové příspěvky - asi jich bylo 5 nebo tak nějak. Myslím si, že se za chvilku ztratíme, zvlášť, když se nové příspěvky objevují až na konci. Jestli jsem to napsala nesrozumitelně tak se omlouvám, třeba mě některá pochopíte. Jinak dík za fórum

No, zkus se mrknout na nastavení v Uživatelském panelu
(Uživatelský panel -> Nastavení -> Prohlížení příspěvků)
a nastavit si tam způsob řazení témat a příspěvků
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod makika99 » pon 15. čer 2009 7:40:27

Já bych to nechala tak jak to je. I na minulém foru když se zakládalo jste se museli naučit zařazovat, myslím, že Gi to udělala naprosto geniálně! *applause*
makika99
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 12. čer 2009 5:48:43

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod evitschka » pon 15. čer 2009 7:47:43

Gianelle, díky za rozjetí nového fóra *applause*
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » pon 15. čer 2009 8:05:15

Holky, není zač, aspoň jsem si trochu pročistila hlavu od učení ;)
BTW přidala jsem dalších pár smajlíků
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

PředchozíDalší

Zpět na Návod, pravidla a organizační věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron