Kulička obšívaná rokajlem

Prostorové geometrické útvary, korálkové korálky, šité a obšívané kuličky, jiné prostorové objekty.

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod veronika » pon 24. led 2011 22:07:48

Tak jsem udělala první kuličku podle tohodle návodu http://koralky.stoklasa.cz/obsivana-kulicka-navod a povedla se *thup*
veronika
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon 26. dub 2010 7:18:55

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kamilka.ff » pon 31. led 2011 9:00:14

Ahoj holky...jsem asi uplnej blb, ale nemuzu prijit na to jak utvorit kulicku se spiralou, poradte mi prosim...Diky
Uživatelský avatar
kamilka.ff
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 26. bře 2010 13:24:44
Bydliště: Táborsko

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod regi.m » pon 31. led 2011 9:04:17

kamilka.ff píše:Ahoj holky...jsem asi uplnej blb, ale nemuzu prijit na to jak utvorit kulicku se spiralou, poradte mi prosim...Diky


Třeba ti to pomůže, vytvořila jsem i takový jakože vzor...

viewtopic.php?f=13&t=5188
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kamilka.ff » pon 31. led 2011 10:50:49

Děkuji moc:-) vypadá to srozumitelně, tak snad to půjde :-)
Uživatelský avatar
kamilka.ff
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 26. bře 2010 13:24:44
Bydliště: Táborsko

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod haany » pon 21. bře 2011 22:37:11

Gi, uz som ti povedala, ze si poklad? *jump*
Nielenze som vdaka tebe a tvojej stranke konecne pochopila herringbone (zvycajne sa tieto veci ucim z anglickych videi a obrazkov), ale dokonca som dnes dokoncila svoju prvu obsivanu gulicku! *jump* A podotykam, ze je usita vcelku *thup* Len tie farby :mrgreen: Ale aspon vyzera zaujimavo *rofl1*
Diky! *wave*
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod evulajn » ned 10. dub 2011 12:14:15

Ahojky, šiju kuličku podle Gi ( http://www.gianelle.beadforum.cz/navody/beadedbead.php ) a dojdu do bodu (7), kdy je v půlce kuličky, ale já ještě nejsem. Potřebovala bych to ještě zvěšit to obšití, ale nevím jak mám přidávat jednu či dvě korálky ?
Předem děkuju za rady :oops:
evulajn
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 24. zář 2009 13:25:11

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » ned 10. dub 2011 13:50:24

no moc ti nerozumím kde přesně je ten problém.
jestli ti v tom kulička pěkně sedí a do poloviny ti zbývá řekněme jedna až tři řady, tak už dál šiješ "rovně", co mezera, to jeden přidaný rokajl, už nic nerozšiřuješ.
jestli máš kuličku moc velkou, tak buďto najdi menší kuličku, ale jestli chceš prostě "velkou obšitou kouli" tak začneš šít ne s čtyřmi, ale s pěti, šesti korálky v základní řadě, eventuelně můžeš víckrát rozšiřovat (v návodu rozšiřujeme dvakrát)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod evulajn » ned 10. dub 2011 17:35:26

No, tak jsem došla sem. Začla jsem na pěti korálkách, ale nejsem v půlce a teď právě nevím jak mám šít dál, abych se do té půlky dostala. Jestli mám přidávat po jednom korálku či mám někde přidat dva. :?
Obrázek
evulajn
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 24. zář 2009 13:25:11

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » ned 10. dub 2011 18:26:13

no, vypadá že koule tam "sedí", ale do středu je ještě daleko
Můžeš zkusit šít rovně, ale za chvilku bys asi narazila na to, že by se tam koule nevešla
asi bych zkusila po posledním uskutečněném přidávání šít dvě řady rovně
další řadu s přidáváním, přidávát přesně nad místa, kde se přidávalo předtím, zase hledáš dva a tři korálky nad sebou
další 2 řady rovně
a to by tě mohlo dostat do poloviny
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Prosím mám někde chybu v obšívané kuličce:(

Příspěvekod Kleopatra » úte 28. čer 2011 17:37:02

Ahojky všem, učím se obšívat korálky, ale pokaždé se mi stane, že v páté řadě ve stejném pravidelném místě mi jakoby chybí korálek...šiju podle níže přiloženého návodu a nemůžu tomu přijít na kloub co mi tam kde chybí :( poradíte mi prosím někdo?...doufám, že to zařazuju do správné kategorie :) děkuji :)
Obrázek
a tady návod podle kterého šiju...
Obrázek
Kleopatra
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob 20. čer 2009 19:32:54

Re: Prosím mám někde chybu :(

Příspěvekod jilinka » úte 28. čer 2011 19:02:59

zkus každou řadu jinou barvou a pak to třeba najdeš... ;) takhle to nepoznám, ale tipla bych, že neukončuješ řadu...
jilinka
 

Re: Prosím mám někde chybu :(

Příspěvekod setapouch » úte 28. čer 2011 19:22:17

Taky mě napadlo, že se ti ztratil na přechodu ( do další řady)... zkus ušít tu pátou řadu a vyfotit, ať je vidět, jak ti jdou korálky, pak to možná najdem ;)
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lulisko » čtv 07. črc 2011 7:54:45

Dobry den, chcela by som sa opytat na jednu vec. Kolegyna ma svadbu a poziadala ma, aby som jej pre hosti urobila nejaky darcek... zhodli sme sa na kulickach... ma ich byt zhruba 90 ks, a moja otazka znie... Da sa miesto TOHO koraliek pouzit na obsitie aj rokajl z Preciosy? Jedna sa mi o kulicky 14 mm, a poprosila by som o radu, aky rokajl by som si mala objednat. Dakujem vam baby velmi pekne za pomoc.
Lulisko
lulisko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 31. led 2011 12:56:22

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod renda » čtv 07. črc 2011 8:49:44

No hlavně první kvalitu. U jabloneckýho rokajlu je některý kulatější, jiný spláclejší, menší - větší. U kuliček 14mm přidávám při kvalitním jabloneckým 1řadu navíc oproti Tohu round, při spláclejším Jabloneckým 2 řady, nebo když je víc placatej, použiju i jinej návod (začátek z pěti a né ze čtyř, jako běžně u 14mm koulí). No, to při 90ks vychytáš sama *rofl1* , jo a jinak je cenově dobrý Matsuno 12/0, je o nějakou setinku větší, takže mám krásný kouličky bez děr, škoda, že moc nefunguje Okty krám, maj na E-shopu malej výběr, v krámě z Matsun voka přecházela ;)
Snad jsem radou pomohla, asi bydlíš daleko, jinak bych mohla pomoct i *rofl1* rukama, koule mě baví
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lulisko » čtv 07. črc 2011 9:46:07

Dakujem Ti velmi pekne za odpoved, Renda. Som z Bratislavy, takze asi dost daleko... :) no uvidime, ako to budem stihat... mam na to 2 mesiace, tak to snad pojde... Este by som Ta chcela poprosit o nejaky link, ak mas po ruke na tie matsuno koralky... ja konkretne potrebujem ale cervenu, zelenu a bielu farbu... myslis, ze by som to tam niekde nasla???? takze z preciosy to asi velmi nepojde... resp. nebude to take pekne, pravidelne ako z TOHO. Dakujem aj za ponuku na pomoc... :)
lulisko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 31. led 2011 12:56:22

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod renda » čtv 07. črc 2011 10:34:02

Matsuno má Okta, reklama je tady na fóru, jinak asi nikdo, nevím jak u vás, ale u nás jsou výhradní dovozci. A z Jablonexu a Preciosy obšívat jdou, jen musíš trochu zkoušet, ale když seženeš první jakost, jsou super, ta se ale většinou vyváží směr západ, jak jsem slyšela.
Okta Matsuno, trochu přibývá od posledka http://oktabeads.eu/m_g_b_matsuno_beads ... 26fl1%3D13
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lulisko » čtv 07. črc 2011 11:02:03

Diky Renda, si zlata... :) takze kamoska suhlasila s Matsuno, tak idem nieco objednat.. nech to co najskor pride... potom dam echo, ako to dopadlo... :)
lulisko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 31. led 2011 12:56:22

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lenca.pokorna » úte 26. črc 2011 7:25:02

Ahoj tak už jsem se dostala do fáze kdy zvládám obšít kuličky o průmru 1,2mm a 1,4mm. Jenže mám teď problém s tím když se chci pustit do obšívání o hodně větších kuliček a to o průměru 2,5 -4,0 mm, nevím jaké je schéma přidávání korálků tam. Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti? případně i nákres? díky
lenca.pokorna
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. črc 2011 7:23:56
Úroveň: pokročilejší

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod renda » úte 26. črc 2011 7:44:06

Někde se to tu řeší, začíná se na 5 místo na 4 korálky a schéma i na vzorovaný tu někdo dával, jo už jsem to našla viewtopic.php?f=13&t=5188. A jsou tu i další nápovědy, tuším odkaz na ruský nebo franc. stránky, teď nevim. *wave*
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod setapouch » úte 26. črc 2011 15:25:28

lenca.pokorna píše:Ahoj tak už jsem se dostala do fáze kdy zvládám obšít kuličky o průmru 1,2mm a 1,4mm. Jenže mám teď problém s tím když se chci pustit do obšívání o hodně větších kuliček a to o průměru 2,5 -4,0 mm, nevím jaké je schéma přidávání korálků tam. Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti? případně i nákres? díky

Tu největší bych klidně začala i na 6, další postup je stejný, podle potřeby bych rozešívala i víckrát, dokud nebudu mít dostatečně velkou mističku na tu obří kouli...
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lenca.pokorna » čtv 28. črc 2011 8:16:20

setapouch píše:
lenca.pokorna píše:Ahoj tak už jsem se dostala do fáze kdy zvládám obšít kuličky o průmru 1,2mm a 1,4mm. Jenže mám teď problém s tím když se chci pustit do obšívání o hodně větších kuliček a to o průměru 2,5 -4,0 mm, nevím jaké je schéma přidávání korálků tam. Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti? případně i nákres? díky

Tu největší bych klidně začala i na 6, další postup je stejný, podle potřeby bych rozešívala i víckrát, dokud nebudu mít dostatečně velkou mističku na tu obří kouli...



Děkuju, zkusím to a uvidím
lenca.pokorna
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. črc 2011 7:23:56
Úroveň: pokročilejší

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod lenca.pokorna » čtv 28. črc 2011 8:16:36

setapouch píše:
lenca.pokorna píše:Ahoj tak už jsem se dostala do fáze kdy zvládám obšít kuličky o průmru 1,2mm a 1,4mm. Jenže mám teď problém s tím když se chci pustit do obšívání o hodně větších kuliček a to o průměru 2,5 -4,0 mm, nevím jaké je schéma přidávání korálků tam. Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti? případně i nákres? díky

Tu největší bych klidně začala i na 6, další postup je stejný, podle potřeby bych rozešívala i víckrát, dokud nebudu mít dostatečně velkou mističku na tu obří kouli...



Děkuju, zkusím to a uvidím
lenca.pokorna
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21. črc 2011 7:23:56
Úroveň: pokročilejší

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod chameleon » pon 01. srp 2011 8:49:51

Smekám před všemi, kdo pokořili obšívanou kuličku a za skvělý návod od Gi...postup chapu, teda aposň doufám :-) podařilo se mi ušít kkuličku v celku a najednou, ale při bližsím ohledání v poslední řadě přidávání než dojdu do rovné části, tak mi 5 korálků trčí...celkově to kazí vzhled kuličky, spíš patvaru...kde je problém? V utahování? Lze se toho nějak šikovně příště zbavit?
chameleon
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 18. dub 2010 13:33:03

Re: Prosím mám někde chybu :(

Příspěvekod kleopatra1 » stř 03. srp 2011 21:52:59

Možná Ti pomůže,když budeš začínat s 5.kuličkami.
Uživatelský avatar
kleopatra1
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 16. říj 2010 17:42:24
Bydliště: Brno

Re: Prosím mám někde chybu :(

Příspěvekod gianelle » stř 03. srp 2011 23:15:56

no první takové menší administrátorské brbly brbly ...ty nehledáš návod, ty máš dotaz na šicí techniku, jejímž výsledkem je obšitý korálkový korálek a na takové tu máme sekci a v té sekci je několikastránkové téma o obšívání kuliček ;) celou tuto diskuzi tedy přesunu do něj. A když už teda zakládáš nové téma, bylo by dobré říct, o čem to téma bude - je to slušné a ohleduplné k ostatním návštěvníkům. Název "Prosím mám někde chybu :(" vůbec nic neříká o tom co se v daném tématu bude řešit, radši bych to nazvala třeba "problém s obšíváním kuličky - kde je chyba?"

A teď k věci, snad to nějak vyřešíme ;)
začátek na pět korálků, jak navrhovala kleopatra1,nám tento problém nevyřeší.
Pokud se omezím na popis závady a předpokládám, že je to pátá řada od začátku, přikláním se k zapomenutému "přechodu" - snad víš co myslíme, prostě na konci řady musíš provléct dvěma korálky za sebou - posledním korálkem z předchozí řady a prvním korálkem z aktuální řady a mezi ně nepřidáváš nic. Pokud protáhneš jenom tím prvním z akutální řady, tak tomu říkáme že "ztratíš" přechod - a kulička se bez přechodu nedá.
Té fotce ale moc nerozumím, co na ní přesně je?
chápu o dobře že kulička je navlečená na nýtu a hlavička nýtu je v pravém dolním rohu obrázku a tam je začátek kuličky a ta díra co vidíme je ten chybející korálek? čtvrtá řada je šitá fialovým a pátá bílým rokajlem, šestá řada je zase fialová a v ní je "díra" - velká mezera mezi těma fialovýma korálkama ... přesně do té mezery měla přijít dvojice bílých korálků v sedmé řadě ... ale nějak nechápu, proč je celá tato sekce "vynechaná" ... nemohlo by to být třeba jenom nedostatečným utahováním?
A přimlouvám se za fotku inkriminovaného místa, nejlépe jednu v momentě, kdy to ještě bylo OK a druhou hned potom, co si všimneš chyby.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Danka » pon 15. srp 2011 19:43:11

Lidičky, to by mě nenapadlo,že jsem měla úplně opačný problém než vy. Mně vždycky dělalo problém rozšiřování, ale jak jsem to zvládla, tak zužování šlo už snadno. A kuličku jsem se hned naučila šít celou, sešívání dvou půlek, by mně asi štvalo.
Uživatelský avatar
Danka
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned 27. zář 2009 9:23:30
Úroveň: středně pokročilá

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Kriss » pát 19. srp 2011 19:18:23

Pomůžete mi prosím odhalit chybičku :(
Vrhla jsem se na kuličku, protože se mi moc líbí, na poprvé katastrofa, napodruhé taktéž, ale na potřetí už se to rýsuje, jen si nevím rady s dokončením
Začátek se docela povedl
Obrázek
Střed se mi taky líbí, na to že je to třetí pokus
Obrázek
Ale ten konec :oops:
Pokud mám končit stejně jako sem začala, nechápu, kde se mi tam vzalo v této řadě 6 šedých, když na začátku žádná řada se šesti není, postupovala sem podle návodu od Gianelle, je skvělý, ale po ubírání podle schématu "jeden přidat, jeden přidat, jeden vynechat" mi tam zbude 6 šedých v řadě.
Obrázek

Předem moc děkuji za rady
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Kriss » pát 19. srp 2011 19:22:04

OMLOUVÁM SE POSLALA SEM TO 2x TO JSEM NECHTĚLA
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Hroška » pát 19. srp 2011 19:50:46

Obrázek

myslim ze bys mela vynechat ty koralky co jsem oznacila cerne a ta bila smouha oznacuje pro zmenu chybejici koralek.. vzdy das jeden bily a dalsi dva modre sesijes k sobe.. takze jedes 1, vynechat, 1, vynechat ...a mely by zustat 4 bile...
Uživatelský avatar
Hroška
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte 30. čer 2009 17:45:13
Bydliště: Praha/Albr. n. Orl. (u HK)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Kriss » pát 19. srp 2011 20:13:48

To jsem ale jelito, moc děkuji, už je hotová, až udělám druhou ukážu
Děkuji, děkuji, děkuji *jump* *jump* *jump*
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

PředchozíDalší

Zpět na Prostorové objekty, obšívané kuličky, korálkové korálky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron