Kulička obšívaná rokajlem

Prostorové geometrické útvary, korálkové korálky, šité a obšívané kuličky, jiné prostorové objekty.

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod esinka » pát 21. zář 2012 15:38:30

Ahoj, asi jsem tupec, ale obšila jsme kuličku velikosti 12, 14 a 16 mm a ráda bych obšila nějakou menší, ale moc si s tím nevím rady :-(..našla jsem sice návod na velikost 5 a 10 mm, ale je to velké a korálek v tom lítá :-(...můžete mi, rposím poradit, kde najdu nějaký návod na obšití menších kuliček? Děkuju
esinka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. zář 2012 15:32:34

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod setapouch » pát 21. zář 2012 18:31:22

Menší než 8mm jsem neobšívala, ale není v tom žádný fígl, začínám na 4 a rozešiju jenom tolikrát, kolik je třeba na objem kuličky, počet řad si upravím taky jak je třeba. Na menší kuličku si zkus vzít menší rokajl. Stejně neexistuje žádný 100% návod, každý rokajl je jiný, i když podle čísla by měl být stejný, takže je třeba upravovat podle situace. Když zvládáš velké, zvládneš i malé, jen to zkus... ;)
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod esinka » sob 22. zář 2012 13:18:04

Dobrá dobrá..budu zkoušet... *jump*
esinka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. zář 2012 15:32:34

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miss Tattooo » sob 29. zář 2012 15:47:29

esinka píše:Ahoj, asi jsem tupec, ale obšila jsme kuličku velikosti 12, 14 a 16 mm a ráda bych obšila nějakou menší, ale moc si s tím nevím rady :-(..našla jsem sice návod na velikost 5 a 10 mm, ale je to velké a korálek v tom lítá :-(...můžete mi, rposím poradit, kde najdu nějaký návod na obšití menších kuliček? Děkuju

10 je docela těžká, 8 je jednoduchá, rozešíváš jen jednou a 6 vím, že se obšívá rokajlem 15, ale na to já nemám nervy :)
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Gabina » pon 15. říj 2012 11:25:27

Gulka obsivana za pomoci TILA snad sa to niekomu hodi :D
http://www.youtube.com/watch?v=d3A-4jZ9 ... 7AF02322A8
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Vekimo » čtv 28. bře 2013 14:53:00

Povíte mi někdo co na nich dělám špatně? Nějak se mi moc nezdají...

Tohle byl úplně první pokus
zelené kuličky.jpg


Tohle druhý pokus
černorůžové kuličky.jpg


A tohle třetí pokus... u těch jsem asi špatně ubírala... nebo možná začala s jednobarevnou příliš brzy... :?:
žluté.jpg
žluté.jpg (45.59 KiB) Zobrazeno 16144 krát
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kajmii » čtv 28. bře 2013 15:58:48

Ty druhý se mi zdají vpoho. Mě to nejde vůbec, pořád to mám hranatý a špičatý :oops:. Mám pocit, že jsem to tu někde viděla, ale nenacházím to. Šila jsem podle Stoklasy i podle Gi a v řadě po přidání, kde se má peyotem rozešít ty dva přidané korálky mi ten vložený mezi dva vždycky vystoupí nahoru a udělá tam špičku. Nevíte prosím, čím to může být? Možná moc utahuju tu přidávanou řadu a tu pak zase málo...nebo já nevím :roll:
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » čtv 28. bře 2013 16:10:11

Ty zelenkavé jsou dost "rozjeté", ale ty druhé pruhované vypadají relativně dobře, akorát trochu prosvítá podkladová kulička.
Možná jsi začla ubírat moc brzo.
Zkus si třeba obšít stejně velkou kuličku tím samým rokajlem, ale tu "rovnou" část šij o jednu řadu delší. Ono to sice trošku rozhodí ten pruhovaný vzor, ale zase nebudou nahoře ty "díry".

U té poslední je spodní polovina celkem v pohodě, ale v té horní polovině se teda nějak nevyznám. Podle mně jsi i u nich začla ubírat moc brzo a třeba se tam k tomu přidala i nějaká chybka ve stehu.

Jestli si zatím nejsi jistá ubíráním, zkus zatím šít ty pruhované a nebo je můžeš zkusit šít napůl. První jednu polovinu, pak druhou a pak je sešít k sobě. Nebudeš tam nikde ubírat, jenom přidávat.

(mimochodem, možná by to chtělo i trošku zamakat na těch ketlovacích očkách, pěkně kulatá by byla lepší ;) )

Doufám že jsem na Tebe nebyla moc zlá ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kajmii » čtv 28. bře 2013 16:32:05

Tady je to snad vidět, že mi to tak divně odstává a vůbec je to nějaký divný. Nevíte někdo prosím proč?
Obrázek
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » čtv 28. bře 2013 16:51:55

kajmii píše:Tady je to snad vidět, že mi to tak divně odstává a vůbec je to nějaký divný. Nevíte někdo prosím proč?
Obrázek


takhletak to většinou odstává, když je vnitřní kulička moc malá - zkusila bych dovnitř trochu větší kuličku a nebo to obšití nezačínat na 5 korálků, ale jenom na 4 - a taky dost pevně utahovat ty řady po rozšiřování
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Vekimo » čtv 28. bře 2013 16:51:55

gianelle píše:Ty zelenkavé jsou dost "rozjeté", ale ty druhé pruhované vypadají relativně dobře, akorát trochu prosvítá podkladová kulička.
Možná jsi začla ubírat moc brzo.
Zkus si třeba obšít stejně velkou kuličku tím samým rokajlem, ale tu "rovnou" část šij o jednu řadu delší. Ono to sice trošku rozhodí ten pruhovaný vzor, ale zase nebudou nahoře ty "díry".

U té poslední je spodní polovina celkem v pohodě, ale v té horní polovině se teda nějak nevyznám. Podle mně jsi i u nich začla ubírat moc brzo a třeba se tam k tomu přidala i nějaká chybka ve stehu.

Jestli si zatím nejsi jistá ubíráním, zkus zatím šít ty pruhované a nebo je můžeš zkusit šít napůl. První jednu polovinu, pak druhou a pak je sešít k sobě. Nebudeš tam nikde ubírat, jenom přidávat.

(mimochodem, možná by to chtělo i trošku zamakat na těch ketlovacích očkách, pěkně kulatá by byla lepší ;) )

Doufám že jsem na Tebe nebyla moc zlá ;)


Četla jsem tady že je nejlepší začít šít na velkých kuličkách, ale ty druh jsou maličké a šily se mi moc dobře... tak jsem ted chtěla zkusit velké, ale asi ted budu asi u těch menších...

U těch posledních jsem se dosti ztratila v ubírání respektive po xy stejných řadách jsem nějak ztratila pojem o tom která je která a dopadlo to tak jak to dopadlo... ale příště to snad bude lepší... :? A koukám že tobě nic neunikne, tak snad se do příště polepším O:-) a děkuju
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kajmii » čtv 28. bře 2013 17:04:37

gianelle píše:
kajmii píše:Tady je to snad vidět, že mi to tak divně odstává a vůbec je to nějaký divný. Nevíte někdo prosím proč?
Obrázek


takhletak to většinou odstává, když je vnitřní kulička moc malá - zkusila bych dovnitř trochu větší kuličku a nebo to obšití nezačínat na 5 korálků, ale jenom na 4 - a taky dost pevně utahovat ty řady po rozšiřování

Děkuju *wave* . Já jsem vždycky začala a pak teprve hledala, co do toho bude pasovat. Zkusím to podle tabulky od Jilinky a nejdřív obstarám vnitřky a pak teprve začnu šít. To by bylo, aby se to nepovedlo...
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » čtv 28. bře 2013 17:15:10

Vekimo - u mně to ber s rezervou, to už je profesní deformace ;)

Moc velká kulička většinou znamená hodně přidávání a potom i hodně ubírání. Na druhou stranu úplně malinkaté kuličky se taky neobšívají moc dobře. Na začátek je dobrý takový zlatý střed, mezi 8 a 12 mm. A taky záleží jak velký rokajl na to vezmeš. Obecně bych doporučila něco kolem velikosti 11/0.

Když vezmeš na malou kuličku hodně drobný rokajl, vyjde to úplně nastejno, jako kdybys obšívala větší kuličku větším rokajlem - ale ta "větší" varianta se bude šít příjemněji, bude líp vidět struktura stehu a uvidíš kam který korálek patří a snáz tam najdeš chybu.

Doufám že je srozumitelné, co jsem tím chtěla říct ;) *wave*

Kajmii - tabulka by mohla pomoct, ale je taky potřeba brát ji trochu s rezervou, stačí když chytneš šišatou vnitřní kouli, špatnou várku rokajlu, který je třeba míň pravidelný, trochu jinak velký nebo tak něco a hnedka to nebude sedět. Jinak já kuličky většinou taky přiměřuju až podle toho, co se mi povede ušít.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod popopopo » čtv 28. bře 2013 22:22:19

U těch posledních jsem se dosti ztratila v ubírání respektive po xy stejných řadách jsem nějak ztratila pojem o tom která je která a dopadlo to tak jak to dopadlo... ale příště to snad bude lepší... :? A koukám že tobě nic neunikne, tak snad se do příště polepším O:-) a děkuju


Já jsem se ubírat prostě nenaučila, vždycky se mi ten vršek navíc rozjel a nevypadalo to hezky. Proto šiju dvě poloviny a ty sešiju. Možná je to delší postup, ale u mně to vypadá líp. A taky si tím lépe koriguji počet těch rovných řad, které pak přidávám nebo ubírám podle velikosti kuličky. Ono se to poddá, neboj ;)
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Vekimo » čtv 28. bře 2013 22:45:59

popopopo píše:
U těch posledních jsem se dosti ztratila v ubírání respektive po xy stejných řadách jsem nějak ztratila pojem o tom která je která a dopadlo to tak jak to dopadlo... ale příště to snad bude lepší... :? A koukám že tobě nic neunikne, tak snad se do příště polepším O:-) a děkuju


Já jsem se ubírat prostě nenaučila, vždycky se mi ten vršek navíc rozjel a nevypadalo to hezky. Proto šiju dvě poloviny a ty sešiju. Možná je to delší postup, ale u mně to vypadá líp. A taky si tím lépe koriguji počet těch rovných řad, které pak přidávám nebo ubírám podle velikosti kuličky. Ono se to poddá, neboj ;)


S tím já doufám a počítám :-D až jich našiju tolik co Gi a nebo někdo jiný tak už v tom snad budu mít cvik... dneska jsem ušila další tři a jednu fakt velikou a už je to mnohem lepší... mě když se to nahoře nelíbí tak to vypárám a pokračuju znova :mrgreen:
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kajmii » pát 29. bře 2013 1:50:38

Řekla jsem si, že nepůjdu spát dokud na to nepřijdu a už vím, kde dělám chybu. Je to skutečně v utahování. Ale ne proto, že bych utahovala málo, ale že utahuju moc :idea:. Tím pádem se tam ty korálky mezi přidanejma nevejdou a utažením dalších řad akorát vylezou ven. Ten obyčejnej peyot vprostředku to stáhne ještě víc a tím pádem se dovnitř ani nedá dát kulička odpovídající velikosti. Stačilo zmírnit utahování a už to jde *jump* . Šišatá je sice trochu stejně, ale vypadá mnohem líp. I když jsem teda do vzoru na 14mm narvala kuličku 16mm...
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Vekimo » pát 29. bře 2013 9:30:27

kajmii píše:Řekla jsem si, že nepůjdu spát dokud na to nepřijdu a už vím, kde dělám chybu. Je to skutečně v utahování. Ale ne proto, že bych utahovala málo, ale že utahuju moc :idea:. Tím pádem se tam ty korálky mezi přidanejma nevejdou a utažením dalších řad akorát vylezou ven. Ten obyčejnej peyot vprostředku to stáhne ještě víc a tím pádem se dovnitř ani nedá dát kulička odpovídající velikosti. Stačilo zmírnit utahování a už to jde *jump* . Šišatá je sice trochu stejně, ale vypadá mnohem líp. I když jsem teda do vzoru na 14mm narvala kuličku 16mm...


Gratulace velikáááááá! *jump* *applause* *thup*
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod martinadk » sob 30. bře 2013 14:47:04

popopopo píše:
Já jsem se ubírat prostě nenaučila, vždycky se mi ten vršek navíc rozjel a nevypadalo to hezky. Proto šiju dvě poloviny a ty sešiju. Možná je to delší postup, ale u mně to vypadá líp. A taky si tím lépe koriguji počet těch rovných řad, které pak přidávám nebo ubírám podle velikosti kuličky. Ono se to poddá, neboj ;)

já když začínám tak taky šiju ze dvou půlek...dobře se pak vybírá středová kulička a upravuje se počet řad....a jen když jich mám víc stejných tak je šiju celé...už jsem si jistá kolik řad na jakou kuličku.
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod TRZ04 » sob 30. bře 2013 14:52:12

martinadk píše:já když začínám tak taky šiju ze dvou půlek...dobře se pak vybírá středová kulička a upravuje se počet řad....a jen když jich mám víc stejných tak je šiju celé...už jsem si jistá kolik řad na jakou kuličku.

Jj, já mám stejný postup *thup*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kikina » sob 30. bře 2013 17:34:55

Holky a jak to děláte, když chcete mít kuličku vzorovanou? Já jsem se nejprve snažila obšívat najednou - podle návodu od Gi mi to docela šlo, ovšem až na ten konec, potýkala jsem se se stejnými potížemi, taky se mi to rozjíždělo. Tak jsem vyzkoušela ty půlky a dobrý, kuličky už vypadaly pěkně. Ale jak jsem chtěla začít tvořit vzorované, dopadlo to bledě :? . S tím se hrozně potýkám, nemáte na to nějaký grif? Myslím tím při šití ze dvou polovin, u šité najednou mi to jasné je :)
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Ameli » stř 26. čer 2013 9:24:39

Mně se kouli v celku podařilo obšít až s těmito schématy, tak snad někomu taky pomůžou. Samozřejmě to záleží i na rokajlu, ale většinou mi to sedí. ;)

12 mm: http://www.bijoux-components.cz/cs/inspirace-a-navody/navody/obsita-kulicka-12mm/
14mm: http://www.bijoux-components.cz/cs/inspirace-a-navody/navody/obsita-kulicka-14mm/
16mm: http://www.bijoux-components.cz/cs/inspirace-a-navody/navody/obsita-kulicka-16mm/
Uživatelský avatar
Ameli
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20. říj 2012 11:52:06
Bydliště: Olomouc

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod kajka291 » pát 02. srp 2013 21:17:15

Já jsem to taky zkoušela podle tohoto návodu a stalo se mi co vám takže nevím :cry:
kajka291
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 01. srp 2013 19:03:11
Úroveň: středně

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod sesinka » úte 15. črc 2014 8:35:45

ahojki ja jsem si na mini kulicku stahla navod tady snad vam taky pomuze :D http://www.noxys.cz/news/navod-sita-mini-kulicka/
sesinka
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 02. kvě 2011 14:54:09

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Julietta » pon 13. říj 2014 16:02:49

Můžete mi prosím poradit, čím se dá vyplnit obšívaná "polokoule" (např. na Leelinu Echinaceu)? Já to furt nemůžu vymyslet, co bych do toho dovnitř dala... Díky *angel*
Julietta
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. led 2014 16:25:32

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » pon 13. říj 2014 16:32:58

nevím co přesně dává Leela do Echi kytky, ale třeba tady mají dřevěné polokoule a kabošony různých velikostí http://www.kupendo.cz
A nebo bych dovnitř zašívala nějaké extra ošklivé plastové kabošony :twisted:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Hanina24 » úte 14. říj 2014 19:18:45

jj dřevěná polokoule, mají je naspirale ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Lumik » sob 22. lis 2014 21:26:58

Ahoj ja te siju 16mm a zacinam 4 koralky a pak to jde stejne jako u jinych a nejlepe se mi to silo napoprve podle tohohle navodu tedy http://www.bijoux-components.cz/cs/inspirace-a-navody/navody/obsita-kulicka-16mm
Lumik
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22. lis 2014 21:17:41
Úroveň: 1

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Koulicka » čtv 22. led 2015 8:53:31

Ahoj holky nemate nektera navody na vsechny velikosti sitych kulicek? Ja nasla max 14 a 16 dik vsem za rady *rofl1*
Koulicka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 22. led 2015 8:36:24
Úroveň: zakladni

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » čtv 22. led 2015 9:22:22

Koulicka píše:Ahoj holky nemate nektera navody na vsechny velikosti sitych kulicek? Ja nasla max 14 a 16 dik vsem za rady *rofl1*

o pár příspěvků výš je odkaz na 12mm o pár stránek dál je i odkaz na tabulku, kde je stručně popsané jak se obšívají jiné velikosti, od 6mm až po 22mm
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » ned 17. kvě 2015 8:36:12

Narazila jsem na nový návod - obšití Delicou a 15/0
http://businka.org/MK/2014/05/14/mk-po- ... likoy.html
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

PředchozíDalší

Zpět na Prostorové objekty, obšívané kuličky, korálkové korálky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků