Kulička obšívaná rokajlem

Prostorové geometrické útvary, korálkové korálky, šité a obšívané kuličky, jiné prostorové objekty.

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Anča:-) » pát 08. led 2010 17:18:48

Leela píše:
Anča:-) píše:Tak já se musím pochlubit, že se mi kulička povedla ušít najednou podle návodu od leely-moc děkuju.

Tak to je super! To mne moc těší! Šup sem s fotkou ;)

určitě dám ale až jich budu mít víc pohromadě na jejakém nahrdelníku:-)
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod SarinkaSt » sob 09. led 2010 14:18:36

Holky a čím obšíváte? Nymem? Když já mám jenom černý a bílý a u barevnýho rokajlu to vypadá blbě. Zkoušely jste některá monofilovou nit? Vydržela by?
Já na svou první "šišatou" kuličku nechtě šlápla a nevydrželo ani nymo :cry: *rofl1*
SarinkaSt
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 09. srp 2009 20:48:16
Bydliště: Kyjov

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Anča:-) » sob 09. led 2010 17:29:11

tak přidávám fotku těch mejch prvních kuliček.
viewtopic.php?f=13&t=2734
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod vejujo » ned 10. led 2010 11:11:06

SarinkaSt píše:Holky a čím obšíváte? Nymem? Když já mám jenom černý a bílý a u barevnýho rokajlu to vypadá blbě. Zkoušely jste některá monofilovou nit? Vydržela by?
Já na svou první "šišatou" kuličku nechtě šlápla a nevydrželo ani nymo :cry: *rofl1*

Používám hlavně nymo, taky mám jenom bílé a černé *rofl1* Tam kde je moc vidět radši použiju vlasec. Monofilku použivám jenom když není ani nymo ani vlasec, příšerně se sukuje a nezdá se mi moc pevná.
"Humor je boj s lidskou blbostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat." Jan Werich
http://www.vejujokoralky.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
vejujo
 
Příspěvky: 234
Registrován: stř 10. čer 2009 15:04:31
Bydliště: Olomouc

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod SarinkaSt » ned 10. led 2010 21:55:48

vejujo píše:
SarinkaSt píše:Holky a čím obšíváte? Nymem? Když já mám jenom černý a bílý a u barevnýho rokajlu to vypadá blbě. Zkoušely jste některá monofilovou nit? Vydržela by?
Já na svou první "šišatou" kuličku nechtě šlápla a nevydrželo ani nymo :cry: *rofl1*

Používám hlavně nymo, taky mám jenom bílé a černé *rofl1* Tam kde je moc vidět radši použiju vlasec. Monofilku použivám jenom když není ani nymo ani vlasec, příšerně se sukuje a nezdá se mi moc pevná.


Díky za radu! *applause* *jump*
SarinkaSt
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 09. srp 2009 20:48:16
Bydliště: Kyjov

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Ekyelka » pon 11. led 2010 13:47:00

SarinkaSt píše:
vejujo píše:
SarinkaSt píše:Holky a čím obšíváte? Nymem? Když já mám jenom černý a bílý a u barevnýho rokajlu to vypadá blbě. Zkoušely jste některá monofilovou nit? Vydržela by?
Já na svou první "šišatou" kuličku nechtě šlápla a nevydrželo ani nymo :cry: *rofl1*

Používám hlavně nymo, taky mám jenom bílé a černé *rofl1* Tam kde je moc vidět radši použiju vlasec. Monofilku použivám jenom když není ani nymo ani vlasec, příšerně se sukuje a nezdá se mi moc pevná.


Díky za radu! *applause* *jump*


Naopak, monofil není tak jemný, jak se zdá. Já šiju jen monofilem a zatím se mi nic nepřetrhlo - a to jsem to přímo testovala na herinkové dutince i pásku. Pokud cíleně nechcete práci roztrhnout, pak je to ok.
Co se týče sukování: když monofil odmotávám z cívky, trochu s ním zapružím, aby se nit narovnala a nebyla vytvarovaná podle cívky. Také není nejlepší nápad odmotávat naráz tři metry, vždycky tak akorát na vzdálenost, do které dáte při šití ruku. Pokud se mi začnou vytvářet při utahování smyčky, nečekám, až se udělá uzlík, ale tahem si je narovnám a je to zase v pořádku.
Plus navlékám dvojitě, tj. provléknout jehlou, přesně napůl délky nit a na konci uzlík, všechny korálky jsou tedy na dvojité niti. Takhle se nic nepřetrhne.

Monofil mám průsvitný a černý a je to pro různorodé barvy mnohem vhodnější, než přemýšlet, jestli bude vidět šití mezi korálky nebo ne - ten průsvitný monofil se dá použít na cokoli, černý pak beru na tmavé barvy nebo jako kontrast.
Uživatelský avatar
Ekyelka
Borkyně měsíce (srpen 10)
 
Příspěvky: 198
Registrován: úte 04. srp 2009 13:22:29
Bydliště: Opava

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod vendulaka » úte 12. led 2010 10:20:14

setapouch: moc díky za radu, zkusila jsem větší kuldu a začínala jsem s 5 korálky a vyšlo to krásně! hurá!

jo a obšívám taky monofilem, je k dostání všude, zatímco nymo se musí dost nahánět, pokud ho teda neobjednám z netu, ale tam je zase pak poštovné... Poté, co jsem v kdysi dávno v Rooye čekala půl roku na nymo, zkusila jsem monofilku a je mi s ní dobře. A sukuje se asi tak stejně jako nymo, aspoň mně.

k trvanlivosti kuliček: já na ně teda nešlapu :D , ale stalo se mi, že mi náhrdelník z výšky spadl na dlaždice, nitka zůstala, ale nevydržely korálky, sklo se prostě rozbilo, takže jsem půlku kuliček z toho zelenýho náhrdelníku přešívala, hrůza.
Uživatelský avatar
vendulaka
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08. říj 2009 17:27:47
Bydliště: Brno

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod SarinkaSt » stř 13. led 2010 14:13:36

Já právě dělala taky jeden náhrdelník na monofilu a zatím drží naprosto v pohodě, ale vyděsily mě pak reakce holek, že se to trhá, tak jsem radši rychle přešla na nymo. Z nyma ovšem moc nadšená nejsem, protože když šiju, tak občas prošiju i tu nit a nemůžu pak párat nebo moc utahovat :cry:
SarinkaSt
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 09. srp 2009 20:48:16
Bydliště: Kyjov

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Anča:-) » stř 13. led 2010 16:55:30

SarinkaSt píše:Já právě dělala taky jeden náhrdelník na monofilu a zatím drží naprosto v pohodě, ale vyděsily mě pak reakce holek, že se to trhá, tak jsem radši rychle přešla na nymo. Z nyma ovšem moc nadšená nejsem, protože když šiju, tak občas prošiju i tu nit a nemůžu pak párat nebo moc utahovat :cry:


to mi na nymu taky vadí, ale monofilka je v pohodě já zkouším každou věc nymem, vlascem, monofylkou, nití jarka ta se mi docela osvědčila a všechno mi drží i ty složitější a těžší věci na monofilce, ale zase když hodně prošívám, tak raději prošiju nymo nebo nit, protože když se náročný šperk přetrhne, nitka se navazuje lépe než vlasec nebo monofilka. Ovšem nejjistěšjší je drát a tak na něj taky ty nejhezčí korálky navlékám:-D
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Leela » stř 13. led 2010 17:11:23

Ančo ty kuličky jsou super!

Já dělám obšívánky na vlasci - nejlépe 0,2 mm.
Nyní na nové adrese - http://leelabeads.net - velký dík patří Gi!
a teď už dokonce i fejsbůková! :D http://www.facebook.com/pages/Leela-bea ... 1022287062
Uživatelský avatar
Leela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 394
Registrován: úte 09. čer 2009 15:36:36
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod berusinka » úte 19. led 2010 20:03:15

Ahoj Gianellko. Mohu se zeptat kdy budeš dělat foto-návod na obšívanou kuličku? Sešívám ji ze dvou půlek,protože najednou sešití mi nejde :cry: Děkuji.
berusinka
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 14. čer 2009 19:46:56

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » stř 20. led 2010 7:33:11

Návod bude nejdřív začátkem února, až budu mít po zkouškách ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod berusinka » stř 20. led 2010 12:16:35

Ahojky. Děkuji za informaci. Už se budu těšit. Přeji hodně zdaru k zkouškám.
berusinka
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 14. čer 2009 19:46:56

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Eiffa » pát 22. led 2010 16:50:05

našla jsem tohle http://www.scribd.com/doc/4631849/Esquema-Minilondra kulička šitá rovnou, bez sešívání 2 půlek, bacha na to, jsou tam 2 velikosti rokajlu ;)
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miau » pát 22. led 2010 19:51:03

Eiffa píše:našla jsem tohle http://www.scribd.com/doc/4631849/Esquema-Minilondra kulička šitá rovnou, bez sešívání 2 půlek, bacha na to, jsou tam 2 velikosti rokajlu ;)


supeeeer, tohle vypada srozumitelne i me :-) jupiii konecne mam odvahu to vyzkouset. moc dekuji *applause*
Miau
Miau
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 19. čer 2009 8:50:24

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Lejana » pon 25. led 2010 20:00:34

Možná mám blbý dotaz, proto se předem omlouvám, ale když končím řadu, prošívám dvěma korálky, tak jako třeba u trojúhelníku nebo hvězdice? Už jsem čtyřikrát párala..... :oops:
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » pon 25. led 2010 20:07:26

jo
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Lejana » pon 25. led 2010 20:20:43

gianelle píše:jo


v tom případě mezi mozkem (který chápe, jak to udělat) a rukama (který to nechápou) dochází ke komunikačnímu šumu.....jdu to zkoušet dál.... :oops:
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Ban09 » ned 31. led 2010 14:13:56

Uživatelský avatar
Ban09
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 14. čer 2009 22:42:00
Bydliště: Kutná Hora

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Ťupka » čtv 04. úno 2010 14:00:24

Děvčata, nejlepší je vzít papír a tužku a psát si řady, když jste v nejširší části, jedete zase zpátky, ale místo přidání dvou korálků dva korálky sešijete. Kuličkám zdar! Alena
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miau » čtv 04. úno 2010 16:29:16

konecne jsem to diky Medvedici take zvladla.. jupiii :-)

a moc moc se mi libi ta DOUBLE, ale ten navod jsem nepobrala. doufam, ze spravne chapu ten cerny prouzek, to se da na stred a pak se ubira? nema ten navod nejake pokracovani? vysvetlete mi to prosim prosim
Miau
Miau
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 19. čer 2009 8:50:24

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miau » pon 08. úno 2010 16:11:51

Devcata, pomoc prosim, konecne jsem si udelala take obsivanou kulicku na mobil (je teda chvilema plesata jak rikam, ale pry to vidim jen ja) ale kolega hned prisel ze by take chtel takovou aby vypadala jako fotbalovy mic :-( jsem teprve uplny zacatecnik v obsivani, nemate prosim nektera napad jak to udelat, pripadne jak ten vzor rozkreslit? budu vdecna za jakoukoliv radu.
Miau
Miau
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 19. čer 2009 8:50:24

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod ataira » pon 08. úno 2010 19:10:04

Miau píše:Devcata, pomoc prosim, konecne jsem si udelala take obsivanou kulicku na mobil (je teda chvilema plesata jak rikam, ale pry to vidim jen ja) ale kolega hned prisel ze by take chtel takovou aby vypadala jako fotbalovy mic :-( jsem teprve uplny zacatecnik v obsivani, nemate prosim nektera napad jak to udelat, pripadne jak ten vzor rozkreslit? budu vdecna za jakoukoliv radu.

Ak sem napíšeš mail, tak ti pošlem návod...niekde tu bol aj odkaz na stránku kde som ho našla, len to teraz neviem nájsť, tak iba ak takto by som ti ho poslala ;)
,,A smrť je zlo-tak Bohovia dali, veď keby bola krásna, tiež by umierali..." (Sapfó)
Uživatelský avatar
ataira
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. zář 2009 19:22:13
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Miau » pon 08. úno 2010 20:34:29

ataira píše:
Miau píše:Devcata, pomoc prosim, konecne jsem si udelala take obsivanou kulicku na mobil (je teda chvilema plesata jak rikam, ale pry to vidim jen ja) ale kolega hned prisel ze by take chtel takovou aby vypadala jako fotbalovy mic :-( jsem teprve uplny zacatecnik v obsivani, nemate prosim nektera napad jak to udelat, pripadne jak ten vzor rozkreslit? budu vdecna za jakoukoliv radu.

Ak sem napíšeš mail, tak ti pošlem návod...niekde tu bol aj odkaz na stránku kde som ho našla, len to teraz neviem nájsť, tak iba ak takto by som ti ho poslala ;)


moc dekuji, mail jsem poslala v SZ
Miau
Miau
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 19. čer 2009 8:50:24

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod ataira » pon 08. úno 2010 21:23:44

Miau píše:
ataira píše:
Miau píše:Devcata, pomoc prosim, konecne jsem si udelala take obsivanou kulicku na mobil (je teda chvilema plesata jak rikam, ale pry to vidim jen ja) ale kolega hned prisel ze by take chtel takovou aby vypadala jako fotbalovy mic :-( jsem teprve uplny zacatecnik v obsivani, nemate prosim nektera napad jak to udelat, pripadne jak ten vzor rozkreslit? budu vdecna za jakoukoliv radu.

Ak sem napíšeš mail, tak ti pošlem návod...niekde tu bol aj odkaz na stránku kde som ho našla, len to teraz neviem nájsť, tak iba ak takto by som ti ho poslala ;)


moc dekuji, mail jsem poslala v SZ

Nemáš zač, už som poslala, tak dúfam že sa bude páčiť :)
,,A smrť je zlo-tak Bohovia dali, veď keby bola krásna, tiež by umierali..." (Sapfó)
Uživatelský avatar
ataira
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. zář 2009 19:22:13
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod desejka » úte 09. úno 2010 9:54:44

náhodou návod na basketbalový míč by nebyl :cry:
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod ataira » úte 09. úno 2010 18:21:07

desejka píše:náhodou návod na basketbalový míč by nebyl :cry:

no tak ten som tam nevidela...ani nikde inde...ale ak ho nájdem tak ti dám vedieť ;)
,,A smrť je zlo-tak Bohovia dali, veď keby bola krásna, tiež by umierali..." (Sapfó)
Uživatelský avatar
ataira
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29. zář 2009 19:22:13
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Eiffa » stř 10. úno 2010 16:24:31

desejka píše:náhodou návod na basketbalový míč by nebyl :cry:


můžeš to okoukat od Teríka, nebo jí napiš ;)
http://www.terezciny-koralky.czweb.org/s/soupravy4.html
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod Petulienka » čtv 11. úno 2010 14:47:00

Ahoj všem,
mám takový možná blbý dotaz, ale zajímalo by mě, jestli se dá udělat šitá kulička bez toho, aby uvnitř byla jiná kulička, kolem které se to obšívá. Něco podobného jsem zkoušela, ale z dost velkych korálek a vyšla z toho taková podivná šiška. Tak by mě zajímalo zda to vůbec bet té korálky uvnitř jde.
Má-li problém řešení nemá smysl dělat si starosti, nemá-li řešení starosti Ti nepomohou.
Petulienka
 
Příspěvky: 73
Registrován: sob 30. led 2010 12:18:32
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Věčný začátečník, kritiku vítám :)

Re: Kulička obšívaná rokajlem

Příspěvekod gianelle » čtv 11. úno 2010 15:11:08

no, možná kdyby se šila na silnějším vlasci, který by líp držel tvar. Jinak je ale nějaká "opora" dovnitř nutná
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

PředchozíDalší

Zpět na Prostorové objekty, obšívané kuličky, korálkové korálky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron