Peyote steh do kruhu

Korálkové placičky, kolečka, lístečky a jiné drobné ploché objekty

Peyote steh do kruhu

Příspěvekod aktivistka » čtv 06. říj 2011 17:42:07

Ahoj chtěla bych Vás poprosit o návod, pokud někdo o některém víte, jak na tyto naušnice: http://files.mam-rada-koralky.webnode.c ... aus329.jpg Vím jak se tato technika dělá, ale občas se ztratím a nejsem znovu schopná se chytit. A ještě další věc, za nic se mi nedaří ty placky udělat rovné, aby se mi nekroutily. Neznáte na to někdo nějaký fígl? Navlékám to na silon, zkoušela jsem neutahovat, utahovat a stejně se mi to kroutí. Moc díky za jakékoliv rady.
Lucka
aktivistka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06. říj 2011 17:32:04

Re: Prosba o návod a radu

Příspěvekod gianelle » čtv 06. říj 2011 18:06:47

Tak, návod je třeba tady:
http://beadwork.about.com/od/peyotestit ... Peyote.htm
kde se udává že šiješ jednu řadu po jednom a druhou řadu po dvou a tyto dvě řady střídáš.
I tak se to ale může kroutit, jak se přesvědčila tazatelka na tomto fóru:
http://www.craftbanter.com/showthread.php?t=9326
- z odpovědí plyne že hodně záleží na kvalitě a druhu rokajlu, kterým to šije a pokud to podle prvního návodu nejde, je potřeba šít dvě řady po jednom a jednu řadu po dvou či jinak tento návod upravit. Univerzální postup, který by fungoval vždycky, na toto asi neexistuje
Obecně bych řekla že tato technika je sice proveditelná, ale není na šití kulatých útvarů úplně ideální, zkusila bych místo toho kruhový brick stitch - šije se příjemnější a nekroutí se, ale vypadá trošku jinak
silon asi není na šití ideální, lepší jsou korálkovací nitě typu Nymo a určitě je hodně důležité použít kvalitní rokajl.

Příště poprosím přečíst si pravidla viewtopic.php?f=4&t=211 a "mapu fóra" viewtopic.php?f=4&t=9 a umísťovat příspěvky do správné sekce ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Poraďte s kruhovým peyote stehem :-(

Příspěvekod Kriss » pon 09. led 2012 20:11:33

Chtěla jsem vyzkoušet tyto kolečka, jenže se mi vždycky zkroutí, mohly by jste mi napsat, čím to je?
Šiju vlascem 0,22 a vždy šlo vše v pohodě. Tak nevím, velikost rokaju? Utahování?
Vím, že je to asi blbost, ale já s tím nehnu :oops:
Obrázek
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Poraďte s kruhovým peyote stehem :-(

Příspěvekod gianelle » pon 09. led 2012 21:24:40

možná kvalita rokajlu, možná utahování. Těžko říct, musela bych to mít v ruce.
Mrkni ještě sem viewtopic.php?f=77&t=7131 - kruhový peyot se tu už řešil a s dovolením to pak sloučím do jednoho tématu.
Ono se občas musí trochu experimentovat s rychlostí přidávání, podle typu rokajlu. Jinak to půjde s českým a jinak třeba s Delicama.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Poraďte s kruhovým peyote stehem :-(

Příspěvekod Kriss » úte 10. led 2012 8:54:45

Děkuju zkusím to s pravidelnějším rokajlem. Za umístění se moc omlouvám, vůbec mi to nedošlo, přitom už jsem to kdysy četla.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk


Zpět na Ploché objekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků