Stránka 1 z 1

náhrada za spiral rope

PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 0:56:08
od kid
upřímně šití flat spirálky z duše nenávidim... jenže miluju přízdoby na spirálkách které dodám až v konečné fázi... zkoušela jsem to na vzorku háčkované spirály, chystám se to vyzkoušet na vzorku peyotky či cellinky... ale nejsem si jistá, jestli by se spirálka časem pod tíhou přízdob nepovytahovala....ta háčkovaná si myslim, že ano.... prosím je možné FLAT spiralku jakožto základ pro přízdoby nahradit jinou spiralkou???

Re: náhrada za FLAT

PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 10:18:53
od martinadk
:o o můj bože , co je to flat spirála :?: :oops:
tak už jsem si to našla . ..vyhodila mi to tu jeden obrázek od medvedice http://www.beadforum.cz/viewtopic.php?f=13&t=5226&p=40086&hilit=flat#p40086. já to znám jako apache leaf - jeatli myslíme to samé

Re: náhrada za FLAT

PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 10:34:04
od gianelle
já znám jako flat spirálku akorát toto:
http://www.youtube.com/watch?gl=CA&feat ... iB_PID3sC4
strukturou se to podobá petersburg chainu, ale ten mi přijde dost měkký na to, aby se nějak zdobil.

Kid, jaké přízdoby máš na mysli? Fotka by pomohla. Dík ;)

Re: náhrada za FLAT

PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 11:19:42
od renda
Taky vidím flat jako tohle http://www.lirigal.com/BeadingInstructi ... &plang=en&, ale někde tak říkají herinku, kdo se v tom pak vyzná :(

Re: náhrada za FLAT

PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 20:54:43
od kid
aha, ja prave myslim tu jednoduchou, do jedne strany, co se pak do spiralky sama otáčí.... má se potom totiž zdobit ten vnitrni návlek korálku.... asi to tedy neni fllat, ta jednoducha, ale myslim tuhle.. http://www.youtube.com/watch?v=xnxmLM4E2xU , je to totez jen se skladaji usite koralky na jednu stranu a nedela se proste oboustarnne..
to ze se prizdobuje prave tahle snurka nemam ze sve hlavy, je to v knizce Laury McCabeove... jenze mne tahle spiralka strasne moc nebavi... a tak mi jde o nahradu na kterou je mozny prizdobovat...

Re: náhrada za FLAT

PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 21:10:17
od kid
(Gi, toto tema bude asi treba sjednotit :-D ) zrejme se tomu rika JEN spiral rope.... ono totiz rope je podle mě všechno, a spiral je taky hromada tech snurek... tak prave nevim, jak ji oznacit konkretneji... jinak ctu tady v tematu spiral rope, ze je lepsi davat dovnitr mensi rokajl, nez navrych, ale prave v ty my knizce to sijou bud ze stejnych velikosti, nebo dokonce navrych mensi ci navrch kombinovany velikosti... a maj je vsechny moc krasny.... nicmene stale bych uvitala nahradu za ni..

Re: náhrada za FLAT

PříspěvekNapsal: pon 21. led 2013 23:34:46
od gianelle
Jo tak, díky ;)
(to téma s dovolením aspoň přejmenuju ;) )
V těch názvech technik je občas trochu chaos, zrovna "spiral rope" se dá najít online pod spoustou názvů, často se to fakt nazývá jenom "spiral rope", někteří tomu říkají "americká spirála" a ještě jiní dokonce i "russian spiral" ;) tady tomu teda většinou říkáme "spiral rope".

Co se týče těch velikostí rokajlu, záleží na tom, jakého vzhledu spirálky chce autor dosáhnout, dá se s tím pěkně pohrát a pokaždé to vypadá trochu jinak. Jediná podmínka je, aby měl vnitřní rokajl větší dírky, protože se jím opakovaně provléká nit pokud použijeme na střed příliš malý rokajl, brzo si tento střed "ucpeme" a nebudeme moct šít dál. Já osobně mám spiral rope celkem ráda, je dost variabilní, rychle přibývá, dá se z ní celkem plynule přejít do návleku.

Kdybych ji měla něčím nahradit a použít to jako základ pro našívání přízdob, zkusila bych herringbone dutinku/spirálku nebo dutinku šitou síťovým stehem.
Na peyotovou dutinku by to určitě šlo taky, ale na to zdobení mi jí přijde celkem škoda, protože relativně pomalu přibývá. Háčkovaná dutinka by byla lepší a nějaké lehčí zdobení určitě unese, nevím ale jak by to dopadlo, kdyby se celá nahusto pošila nějakým těžkým zdobením, to by asi bylo potřeba vyzkoušet.

Re: náhrada za spiral rope

PříspěvekNapsal: úte 22. led 2013 20:11:01
od kid
jasny, vyzkouším to tedy, až se k tomu časové propracuju.. :-) a mozna me i ta spiral rope zacne bavit :-) to ja tak mivam :-)