Stránka 1 z 1

Jak správně zakončit spirálku?

PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 21:44:26
od Terezka
v podstatě všechno řečeno v nadpisu :-)
Já s tim pořád bojuju - nikdy to není přesně to co potřebuju :-( osvědčilo se mi Qixi zakončení :-) zapošít a udělat si očko ale s kaplíkama mám furt problém, prostě to není to pravé ořechové *rofl1*
Máte tedy nějaké osvědčené tipy :-)?

Re: Jak správně zakončit spirálku?

PříspěvekNapsal: ned 08. lis 2009 12:56:05
od Makahari

Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 6:39:28
od chameleon
Ahoj,

potřebuju radu, chci se pustit do šitých spirál, ale nevím si rady s ukončením a přiděláním uzávěru..nedokážu si to představit...když budu šít nymem, nepřetrhne se mi po delším nošením právě těsně před uzávěrem? nějak mi jen tenká nit nesedí..je na to nějaký fígl nebo je to OK? Jaké máte zkušenosti?

Díky.

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 7:51:34
od gianelle
Tvoje úvahy se ubírají správným směrem ;)
"Konec" dutinky většinou několikrát prošiju nití, pak pod nití provleču očko ketlovací jehly, zavřu, nasunu kaplík a zakroutím zbývající konec. Problém je v tom zvolit správnou velikost kaplíku.
Druhá varianta, kterou používám hlavně u herringbone dutinek, je ta, že konec důkladně prošiju a nakonec na ten konec našiju jeden větší rokajl, kterým potom provleču kroužek. Přišiju ho pořádně, čím víc, tím líp. Obě varianty se ukázaly jako spolehlivé i při každodenním nošení. A přišitým větším rokajlem dokonce ukončuju i ty svoje monstrózní freeformy a taky to drží ;)

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 10:40:38
od Majka
Nebo se dá celá roura navléct na lanko.

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 10:57:40
od setapouch
Nebo navlíknu na nýt korálek, který se vejde do roury a došívám viz pidifotonávod : http://vrbabinka.rajce.idnes.cz/moje_2/

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 11:52:34
od haany
Velmi pekny navod, aj mne sa zide *thup*

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 11:53:08
od chameleon
Paráda...moc díky za rady, jedna lepší než druhá, že mě to samotnou nenapadlo...hned po práci se do toho bez obav pustím, snad to dobře dopadne...

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 13:57:50
od renda
Já zapošiju nit, zalakuju ji lakem na nechty, pak vemu silnější vlasec, protáhnu ho od konce dutinky několika korálky, jinou řadou jdu vlascem nahoru (u herinka ze čtyř třeba protějším rohem)a konce vlasce dám do kaloty. Vlaccem fixuju často i velký korálek mezi spirálou, když se bojím, že mi přeřeže Nymo.

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 14:41:34
od setapouch
renda píše:Já zapošiju nit, zalakuju ji lakem na nechty, pak vemu silnější vlasec, protáhnu ho od konce dutinky několika korálky, jinou řadou jdu vlascem nahoru (u herinka ze čtyř třeba protějším rohem)a konce vlasce dám do kaloty. Vlaccem fixuju často i velký korálek mezi spirálou, když se bojím, že mi přeřeže Nymo.

Taky jsem to dávala dřív do kaloty, ale 1. už se mi to nelíbí vzhledově a 2. se mi několikrát stalo, že mi ten vlasec přefikla právě kalota. Ale každý si ten svůj způsob najde :P

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: čtv 28. dub 2011 15:44:29
od Péťa
U spiral rope jsem zakončovala jako Gi, ale teď u posledních dvou kousků jsem několika posledními korálky té hlavní osy protáhla ketlovací jehlu nasadila přes ní kaplík a udělala očko. Je třeba si vybrat na cca poslední tři korálky středové osy rokajl s trochu větší dírkou aby prošla ket. jehla a neprodřelo se nymo. Může se stát, že se jehla neprotáhne až k nýtku, ale to se hezky schová pod kaplík. Nemůžu si vzpomenout, kde jsem to viděla, ale tuším, že z mojí hlavy to asi není - to by bylo něco jako náhlé osvícení. :lol:

Re: Ukončení spirál

PříspěvekNapsal: ned 25. bře 2012 18:30:03
od Kriss
No a to jako vydrží ? Nezdá se mi to pevné, to musím zkusti, ale to s tím korálkem je supr už jsem párkrát přemýšlela, jak se to dělá :)

Re: Jak správně zakončit spirálku?

PříspěvekNapsal: sob 03. srp 2013 13:00:46
od gianelle
Našla jsem fajn návod na zakončení kaplíkem
http://www.beadingdaily.com/blogs/insid ... ropes.aspx

Re: Jak správně zakončit spirálku?

PříspěvekNapsal: pát 06. zář 2013 10:12:47
od pajgan
Mám takovou otázku. Když zakončujete spirálu/dutinku kaplíkem, dáváte k tomu americké zapínání? Mě se většinou pak nedaří to zapínání zapínat/rozepínat, protože kaplík tím zapínáním prostě neproleze :roll: Jde mi teda hlavně o háčkované dutinky... Klasický zapínání mi k tomu připadá takový nudný.

Re: Jak správně zakončit spirálku?

PříspěvekNapsal: pát 06. zář 2013 11:22:05
od gianelle
dávám ameriku i k silnějším šlauchům s kaplíkem, ale tam je potřeba to zapínání od toho kaplíku trochu "odsadit", třeba několika kroužky nebo naketlovaným drobným korálkem.

Re: Jak správně zakončit spirálku?

PříspěvekNapsal: stř 28. led 2015 20:44:01
od Leniccka
Tady jsem našla přehled dalších možností :) http://biser-master.ru/13-zhgut.html