Převod "háčkovaného" vzoru na peyote steh

Techniky pro šití šňůr, které mají kulatý nebo n-úhelníkový průřez

Převod "háčkovaného" vzoru na peyote steh

Příspěvekod Dragonela » čtv 04. srp 2011 9:12:57

Prosím o radu ohledně druhého obrázku.Uháčkovat si to netroufám.
Myslela jsem, že šňůrku zkusím ušít peyotem, ale na obou stranách je stejný počet korálků - je to pravidelné
Abych to mohla sešít, tak to musí přeci do sebe zapadat. Napadlo mě sešít to nakřivo, ale nevím jesli to jde.
Poradíte mi prosím někdo co s tím?

Obrázek
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Stepule » čtv 04. srp 2011 9:32:54

Zkusila bych to šít jako dutinku - dokola.
Nedržela bych se nákresu, ale barevného schematu (úplně vpravo), kde je vždy barva a počet korálků, které v dané barvě jdou za sebou.
Začátek je na 6 korálků a vzor se opakuje po 24 korálcích (6ti řadách). Šít do spirály bez přechodů do další řady. Korálky budou oproti háčkování otočené o 45° (dírka kolmo k ose dutinky).
Pak vystav fotku, jak se zadařilo *wave*
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Dragonela » čtv 04. srp 2011 14:25:58

Stepule píše:Zkusila bych to šít jako dutinku - dokola.
Nedržela bych se nákresu, ale barevného schematu (úplně vpravo), kde je vždy barva a počet korálků, které v dané barvě jdou za sebou.
Začátek je na 6 korálků a vzor se opakuje po 24 korálcích (6ti řadách). Šít do spirály bez přechodů do další řady. Korálky budou oproti háčkování otočené o 45° (dírka kolmo k ose dutinky).
Pak vystav fotku, jak se zadařilo *wave*


Díky za nápad. No sem zvědavá, jesli to dopadne, nebo s tim švihnu do kouta. :D Foto určitě přidám v případě dokončení
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Stepule » čtv 04. srp 2011 19:06:17

Dragonela píše:
Stepule píše:Zkusila bych to šít jako dutinku - dokola.
Nedržela bych se nákresu, ale barevného schematu (úplně vpravo), kde je vždy barva a počet korálků, které v dané barvě jdou za sebou.
Začátek je na 6 korálků a vzor se opakuje po 24 korálcích (6ti řadách). Šít do spirály bez přechodů do další řady. Korálky budou oproti háčkování otočené o 45° (dírka kolmo k ose dutinky).
Pak vystav fotku, jak se zadařilo *wave*


Díky za nápad. No sem zvědavá, jesli to dopadne, nebo s tim švihnu do kouta. :D Foto určitě přidám v případě dokončení


Ještě jsem o tom přemýšlela, asi bych šila na začátku pár řad jednou barvou a potom teprve začala vzor.
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: peyote šňůra

Příspěvekod jilinka » čtv 04. srp 2011 20:22:33

ona ta háčkovaná je vlastně do spirály, takže to nebude sedět...
chce to přizpůsobit nějak ten vzor...
jilinka
 

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Stepule » pát 05. srp 2011 5:11:32

jilinka píše:ona ta háčkovaná je vlastně do spirály, takže to nebude sedět...
chce to přizpůsobit nějak ten vzor...

Při šití naplocho určitě ne - hned v druhé řadě je na začátku i na konci žlutý korálek, to by dělalo neplechu.
Při šití dokola podle rozpisu vpravo by to mohlo vyjít.
Nasadilas mi brouka do hlavy, vyzkouším to...
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Dragonela » pát 05. srp 2011 13:10:06

stepule: Nasadilas mi brouka do hlavy, vyzkouším to...
:D

děkuju holky za rady,
pořád nad tím dumám, chce to prostě nějak zkusit, ale se mi moc nechce při představě, že se s tim motám a pak nic
ale asi neodolám, protože se mi ten vzor moc líbí
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Likra » pát 05. srp 2011 16:52:54

Pokud budeš šít na šest, tak ať začneš jak začneš, tak takhle tento vzor peyotkou podle tohoto návodu mít nebudeš, to bys musela šít
a) aby byl tento vzor - udělat úzký proužek se vzorem v délce náhrdelníku (šití z boku) a pak dlouhé strany sešít - což se dělá krajně špatně
b) šít brickem - pak vzor sedí úplně
c) uzpůsobit vzor na peyotové šití - rozkreslit si to na peyotovém vzorníčkovém podkladu
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: peyote šňůra

Příspěvekod jilinka » pát 05. srp 2011 19:07:49

Likra píše:Pokud budeš šít na šest, tak ať začneš jak začneš, tak takhle tento vzor peyotkou podle tohoto návodu mít nebudeš, to bys musela šít
a) aby byl tento vzor - udělat úzký proužek se vzorem v délce náhrdelníku (šití z boku) a pak dlouhé strany sešít - což se dělá krajně špatně
b) šít brickem - pak vzor sedí úplně
c) uzpůsobit vzor na peyotové šití - rozkreslit si to na peyotovém vzorníčkovém podkladu

Libuško, brickem to nepude, rozhodně ne podle prostředního rozkresu, protože třeba v jedné řadě jsou vedle sebe 3 modré rokajly u jedné kytičky... tam se prostě musí počítat s tou spirálou...
jilinka
 

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Likra » pát 05. srp 2011 20:57:50

jilinka píše:
Likra píše:Pokud budeš šít na šest, tak ať začneš jak začneš, tak takhle tento vzor peyotkou podle tohoto návodu mít nebudeš, to bys musela šít
a) aby byl tento vzor - udělat úzký proužek se vzorem v délce náhrdelníku (šití z boku) a pak dlouhé strany sešít - což se dělá krajně špatně
b) šít brickem - pak vzor sedí úplně
c) uzpůsobit vzor na peyotové šití - rozkreslit si to na peyotovém vzorníčkovém podkladu

Libuško, brickem to nepude, rozhodně ne podle prostředního rozkresu, protože třeba v jedné řadě jsou vedle sebe 3 modré rokajly u jedné kytičky... tam se prostě musí počítat s tou spirálou...

udělám kousek a hodím foto
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Likra » sob 06. srp 2011 16:50:25

Obrázek
je to šité narychlo, z nepravidelných korálků, které jsem měla zrovna po ruce, tak to není pěkné šití,
ale pro ukázku techniky to snad stačí.

Oboje je šito vzorem z návodu (viz výše), je zde tedy vidět, že
- šitím BRICKEM dosáhneme kýženého výsledku, ale je to postup pracný (teda alespoň pro mne).
- šitím PEYOTE vznikne jiný vzor. Musely bychom nákres kytičky otočit o 90 stupňů a tak ho šít,
aby vůbec kytička vznikla, ale byla by otočená oproti nákresu,

- nákres totiž NENÍ pro peyote šňůru, je pro HÁČKOVANOU spirálu, jak se tu už mluvilo.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Dragonela » sob 06. srp 2011 19:37:03

znova mockrát děkuji vám všem *thup*

rozkreslila sem si to fixkama na peyote vzor jak radí Likra a výsledek je jako ten brick na fotce
jen přemýšlím, že by asi bylo hezčí ušít to z víc korálků v řadě než z 6-i, protože mi přijde, že moc nevynikne, jak se ty kytičky obtáčí dokola
no uvidím jesli se do toho vzoru pustím víckrát tak to možná zkusím, zatím šiju po 6-i
nemám čím fotit, až ve čtvrtek, snad to dokončím dle plánu a o víkendu vložím výsledné foto
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Stepule » sob 06. srp 2011 23:30:21

Likra píše:Obrázek
je to šité narychlo, z nepravidelných korálků, které jsem měla zrovna po ruce, tak to není pěkné šití,
ale pro ukázku techniky to snad stačí.

Oboje je šito vzorem z návodu (viz výše), je zde tedy vidět, že
- šitím BRICKEM dosáhneme kýženého výsledku, ale je to postup pracný (teda alespoň pro mne).
- šitím PEYOTE vznikne jiný vzor. Musely bychom nákres kytičky otočit o 90 stupňů a tak ho šít,
aby vůbec kytička vznikla, ale byla by otočená oproti nákresu,

- nákres totiž NENÍ pro peyote šňůru, je pro HÁČKOVANOU spirálu, jak se tu už mluvilo.


Jsi frajerka!!! *thup*
Ten brick je na to asi nejlepší, nicméně, Dragonela možná neodolá a začne navlékat korálky dle schématu a zkusí to uháčkovat... ;)
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Evík » pon 08. srp 2011 12:41:59

nevím, jestli to tu už někdo psal, nečetla jsem všechno, ale já bych to šila peyotem napodýl, něco už jsem takle šila a jedinej problém bych viděla v tom, že ta výsledná spirála je méně ohebná, než když se šije normálně..
nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama...:)
Uživatelský avatar
Evík
 
Příspěvky: 204
Registrován: úte 23. čer 2009 17:19:42

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Likra » pon 08. srp 2011 14:52:59

Evík píše:nevím, jestli to tu už někdo psal, nečetla jsem všechno, ale já bych to šila peyotem napodýl, něco už jsem takle šila a jedinej problém bych viděla v tom, že ta výsledná spirála je méně ohebná, než když se šije normálně..


tak si přečti celé vlákno
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Evík » pon 08. srp 2011 15:37:11

jojo, tak to bejvá, při prvním čtení jsem to přehlídla..no ale tak snad mi to prominete :))
nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama...:)
Uživatelský avatar
Evík
 
Příspěvky: 204
Registrován: úte 23. čer 2009 17:19:42

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Dragonela » pon 22. srp 2011 8:05:09

Dragonela píše:znova mockrát děkuji vám všem *thup*

rozkreslila sem si to fixkama na peyote vzor jak radí Likra a výsledek je jako ten brick na fotce
jen přemýšlím, že by asi bylo hezčí ušít to z víc korálků v řadě než z 6-i, protože mi přijde, že moc nevynikne, jak se ty kytičky obtáčí dokola
no uvidím jesli se do toho vzoru pustím víckrát tak to možná zkusím, zatím šiju po 6-i
nemám čím fotit, až ve čtvrtek, snad to dokončím dle plánu a o víkendu vložím výsledné foto


moc se omlouvám, že nevkládám foto, co jsem slíbila, výrobek mám hotový, dokonce celou soupravu, ale ten foťák zas není, až o víkendu, to je hold tak, když člověk nemá svůj :|
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Dragonela » pát 02. zář 2011 12:03:16

tak jsem se rozhodla zkusit opět můj starý foťák...a překvapil, rozhodl se, že jeho kariérní dny ještě nejsou sečteny a rozběhl se jak zamlada :D

takže konečně vlkádám dlouho slíbené foto a děkuju opět vám všem za rady *thup* , šito tedy peyotem naplocho, jako náramek a pak sešito do dutinky,

všechny fotky najdede v soupravách - peyote květinková koulovaná

Obrázek
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Kriss » pát 02. zář 2011 12:45:51

To je úžasný výsledek, můžu se zeptat jak se to rozkresluje na ten peyote, těhle vzorů sem viděla víc a háčkovat neumím, tak bych si taky něco rozkreslila, ale nevím jak.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Likra » pát 02. zář 2011 13:00:05

No vidíš, jak sis pěkně pomohla, výsledek stojí za to. *applause* *applause* *applause*
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Stepule » pát 02. zář 2011 17:08:35

To vypadá jako peyote šitý na délku a nakonec sešitý do dutinky. Na to se schema kreslí snadno.
Máš to fakt super!!!
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Dragonela » pát 02. zář 2011 18:55:18

Kriss píše:To je úžasný výsledek, můžu se zeptat jak se to rozkresluje na ten peyote, těhle vzorů sem viděla víc a háčkovat neumím, tak bych si taky něco rozkreslila, ale nevím jak.


nakreslila jsem si v počítači graf a zakreslila vodící zelenou čáru a pak dokreslila kytičky. háčkovat bych si to taky netroufla.. zatím
šité je to směrem nahoru, takže navlíct dlouhou šňůru a pak se piplat s tím, abych se nesekla v barvičkách, což se mi na 3 místech stejně povedlo :D nejhorší jsou ty první 3 řady a pak už to drží tvar a šije se to hezky, jen je to piplačka
pak už jen výsledek (kterej vypadá jako plochý náramek) sešít k sobě do dutinky a hotovo
obrázek je krátkej, chce to si ho ještě prodloužit, vzhledem k náročnosti jsem to šila po menších kouskách a pak navlíkla na lanko
ušít celej náhrdelník takle by byl mazec

Obrázek
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Dragonela » pát 02. zář 2011 18:58:55

děkuju za pochvaly *wave* *wave*
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: peyote šňůra

Příspěvekod Kriss » sob 03. zář 2011 16:24:40

Dragonela píše:
Kriss píše:To je úžasný výsledek, můžu se zeptat jak se to rozkresluje na ten peyote, těhle vzorů sem viděla víc a háčkovat neumím, tak bych si taky něco rozkreslila, ale nevím jak.


nakreslila jsem si v počítači graf a zakreslila vodící zelenou čáru a pak dokreslila kytičky. háčkovat bych si to taky netroufla.. zatím
šité je to směrem nahoru, takže navlíct dlouhou šňůru a pak se piplat s tím, abych se nesekla v barvičkách, což se mi na 3 místech stejně povedlo :D nejhorší jsou ty první 3 řady a pak už to drží tvar a šije se to hezky, jen je to piplačka
pak už jen výsledek (kterej vypadá jako plochý náramek) sešít k sobě do dutinky a hotovo
obrázek je krátkej, chce to si ho ještě prodloužit, vzhledem k náročnosti jsem to šila po menších kouskách a pak navlíkla na lanko
ušít celej náhrdelník takle by byl mazec

Obrázek



Děkuji, moc se mi to líbí, něco takového určitě zkusím. Mám zásobu takových těch vytištěných prázdných vzorů na peyote a podobně. tak budu malovat :D
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk


Zpět na Kulaté šňůry, dutinky, spirály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron