Jak zakončovat náramek tkaný na rámu

Práce s lankem, vlascem, šňůrkami, navlékání a další techniky

Jak zakončovat náramek tkaný na rámu

Příspěvekod Kriss » čtv 28. črc 2011 11:48:03

Dostala jsem tkací rám, tkaní samotné je jednoduché, ale tápu nad dokončením, jak zakončit náramek? Prošívá se ta nit nějak zpátky?
Dál by mě zajímalo jestli je jedno z jakého provázku navážu tu osnovu nebo to musí být nějaký speciální?
No a za třetí si nevím rady se zapínáním v případě, že bych chtěla udělat náramek široký na celou šířku toho rámu?
Kdyby byl někdo tak ochotný a poradil, zkoušela sem improvizovat, ale nevypadalo to hezky
Děkuji
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Jak zakončovat náramek tkaný na rámu

Příspěvekod gianelle » čtv 28. črc 2011 12:11:46

prosím, příště volit lepší názvy témat a vybrat lepší sekci ;)
teďka valím učit, ale hned jak se vrátím, zkusím se podělit o své know-how z dob tkaní na stávku ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak zakončovat náramek tkaný na rámu

Příspěvekod Ála » čtv 28. črc 2011 17:58:24

No, já nejčastěji dělala to, že jsem osnovu udělala z bavlnek ("mouline" jsem rozdělila vždy po dvou vláknech) a ty jsem po dokončení na obou koncích spletla do copánku. Nit, co jsme s ní šila jsem prostě zapošila/zauzlila za jednu z osnovních a protáhla několika korálky zpátky.
Pokud jsem chtěla na náramku dělat jiné zapínání, každou jednotlivou nit osnovy jsem zapošívala mezi korálky náramku, a pak na konce přišila zapínák, ale to je dost úmorný :roll:
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Jak zakončovat náramek tkaný na rámu

Příspěvekod gianelle » čtv 28. črc 2011 22:46:08

takže - já jsem jako osnovní nit používala silnější obuvnické nitě, na tkaní potom tenký vlasec
na konci jsem zapošila a vlasec přidala ke krajní niti a jednotlivé nitě svazovala po dvojicích, ty dvojice zase po dvojicích, dokud jsem všechny nitě nespojila do jediného uzlu a tyto konce potom dvěma uzly zavázala, ustříhla, zatavila a zalakovala - náramek byl tedy "napevno" na ruku a trvanlivost byla asi dva až tři roky.
Dneska bych to asi řešila tak, že bych každou dvojici nebo větší skupinu nití zavázala do kaloty a použila bych takové to magnetické šoupací zapínání s více očkama., na širší náramky bych použila takovýchto zapínání víc vedle sebe.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jak zakončovat náramek tkaný na rámu

Příspěvekod Kriss » pát 29. črc 2011 16:51:35

Moc děkuji za rady a omlouvám se za špatné umístění a název tématu. Ale nenapadlo mě lepší umístěn.
Rady otestuju a až bude nějaký vhodný kousek k zveřejnění, tak se pochlubím :)
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk


Zpět na Navlékání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron