Stránka 1 z 1

hořák?

PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 18:54:41
od Anča:-)
Ahoj holky, nevíte kde by se dalo sehnat něco na pracování se sklem pokud možno na klasickou plynovou láhev, hrozně ráda bych si udělala vinutky ale na profi kahan fakt nemám. Co používáte vy?

Re: hořák?

PříspěvekNapsal: pát 02. dub 2010 20:48:23
od Anisalah
Já byla na kurzu vinutých perlí a i od kamarádky vím (i po svých domácích pokusech), že kloudné vinuté perličky, aby v sobě neměli miliardu bublinek, nebyly v nich takové černé pavučinky, se na nějakém malém hořáčku neudělají. Hodně důležtý je přívod vzduchu (vím z vlastní zkušenosti) a když už prodávají sady na domácí vinutí, tak ten kahánek nejde buď naplnit, nebo se na něm nedá tavit normální české sklo (uděláš z toho korálky, jen z tech tyčí, co jsou k tomu přiloženy). Bohužel tohle je drahy koníček (počítala jsem to a výbava bez skla příjde na 10 000kč plus mínus) a o nějaké domácí variantě, která by byla k něčemu nevím... ještě jsem o takové neslyšela...

Re: hořák?

PříspěvekNapsal: stř 06. dub 2011 12:29:21
od Mag
Na wudy.cz měli něco mnohem levnějšího (3,500). Taky jsem byla na kurzu a slečna měla kromě hořáku ještě něco, co jí přisávalo vzduch, což je mnohem dražší než hořák, ale tenhle si to měl umět přisávat sám. Mně se vinuté korálky líbí, ale ta výroba mě až tak nenadchla, udělala jsem pár šišatých "potvor" a nezlákalo mě se to učit..