Stránka 1 z 1

kolik koupit na výrobu kytiček?

PříspěvekNapsal: ned 15. srp 2010 19:35:47
od prometka
Ahoj holky,
jsem tu nováček, momentálně se zajímám především o výrobu kytiček a stromečků z korálek. Šperky zatím jenom okrajově.
Chystám se do Jablonce a potřebovala bych poradit kolik si mám tak koupit korálků. S kytičkama jsem teprve začala a ráda bych si udělala nějakou zásobu, abych nemusela pořád přiobjednávat z internetu. Poradíte?

Díky:-)

Re: kolik koupit na výrobu kytiček?

PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 6:53:06
od Petulienka
Ahojek, nevím sice na jaké kytičky a stromečky se chystáš, ale pokud chceš něco podle knížky Květiny a stromečky z korálků od Klára Žejdlová tak spotřeba korálků je trošku větší. Ale není nutné mít úplně pravidelné korálky, protože lehká nepravidelnost se v tom ztratí. Takže bych spíše sáhla po větších balíčcích třeba ne úplně pravidelných korálků než po klasických malých balíčcích.

Re: kolik koupit na výrobu kytiček?

PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 7:20:30
od prometka
Přesně na tyhle se chystám, respektive jsem už něco podobného zkoušela podle zahraničních knížek....
Kolik tak stojí tyhle větší pytlíčky? Já naposled kupovala u nás cca 25g za 20Kč, což mi přijde docela dost, ale zase byly nádherně pravidelný.

Re: kolik koupit na výrobu kytiček?

PříspěvekNapsal: pon 16. srp 2010 10:39:36
od Petulienka
Já jsem si kupovala tyto http://www.stoklasa.cz/rokajl-skleneny-2mm-500g-x114433 , ale opravdu vypadají tak jako na tom obrázku, prostě nejsou pravidelné. To jen abys pak nebyla zklamaná. Rozhodně se nehodí na šití náhrdelníků, náramků apod. V těch květinkách se to ale ztratí. Z pravidelných korálek by to možná bylo ještě hezčí, ale pak některé z těch větších kytek vyjdou docela dost draho.