Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Háčkované šperky, háčkované dutinky, frivolitky. Ostatní háčkování prosím do sekce Ostatni techniky.

Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » stř 18. led 2012 9:40:01

Tak jsem konečně pokořila háčkovanou spirálu :-D !!! Akorát mi pak došly korálky :-D ... Moc se mi líbí, že u háčkování můžu pěkně sedět v posteli a nemusím se sklánět nad pracovním stolečkem :-) ... Budu pěkně střídat háček a jehlu :-D ... Je to teda hroznej mor zažranej hluboko v kostech hned po tom, co to začne jít :-D !!!




Obrázek
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Feline » stř 18. led 2012 10:14:26

Vidíš, jak jsi to zvládla, máš to moc hezký... já mám háčkování ráda ze stejného důvodu. Mám ale problém, zatím neumím vkládat fotky, abych se taky trochu ukázala.Čeká mě školení od dcery, tak pak taky něco přihodím.
Feline
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 09. led 2011 12:46:33
Bydliště: Znojmo
Úroveň: mírně pokročilý notorický samouk

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Skippka » stř 18. led 2012 10:25:05

Týýýý jo!!! Pěkná! *applause* *applause* *applause*
Já už to chci taky umět :D Mě se ty první řady neustále motají a pak s tím seknu :D A kolik na tohle padlo korálků? :)

Feline: Mrkni sem: http://www.beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=26 tam je napsáno jak se vkládá fotka a pak si to můžeš tady http://www.beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=289 vyzkoušet :)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Roza » stř 18. led 2012 10:45:09

Ta dutinka je bezva. Já sice háčkovat umím, ale jak tam přidám korálky a mám dělat druhou řadu, tak se v tom ztratím. Vždycky skončím u druhé řady. Včera jsem si četla tady téma na tento problém a musím to vyzkoušet znovu. To by v tom byl četr, abych ji nepokořila :twisted:

Feline: když jsem vložení zvládla i já, tak to zvládneš také. Nakonec jsem zjistila, že na tom vůbec nic není :lol:
Roza
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. čer 2009 21:12:32
Bydliště: Jarošov
Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Feline » stř 18. led 2012 11:24:41

odpoledne to zkusím...
Feline
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 09. led 2011 12:46:33
Bydliště: Znojmo
Úroveň: mírně pokročilý notorický samouk

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Roza » stř 18. led 2012 11:37:40

Feline píše:odpoledne to zkusím...


Držím pěsti :D
Roza
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. čer 2009 21:12:32
Bydliště: Jarošov
Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Likra » stř 18. led 2012 11:51:32

Gratuluji ke spirále *applause*
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » stř 18. led 2012 12:01:35

Děkuju holky :-), Skippko, kolik bylo korálků netuším, páč byly darovaný v pytlíčku bez popisu .-) ... Ale taky by mě zajímalo, kolik budu potřebovat korálků na gramy na spirálu kolem krku :-) ... Feline, držím palce, až na to přijdeš-dej si fakt první řady barevně-tak tě to úplně pohltí :-D !!! Já se musím ještě naučit posouvat si korálky rychleji a pak to půjde jedna radost :-D !!!
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Ťupka » stř 18. led 2012 13:32:38

No vidíš, že to jde. Jen se nenechat odradit. Mně to taky chvíli trvalo, dokonce jsem si přivodila zánět v rameni, jak jsem to zpočátku utahovala a rvala silou. Zkus si dát i různé velikosti korálků - třeba 4x desítku a 2x osmičku - a uvidíš, jaký ti to udělá pěkný reliéf. A taky ti to pomůže hlídat počet korálků. Takhle se dá napodobit Celliniho spirála, není ani poznat, že je háčkovaná.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » stř 18. led 2012 13:54:20

Ťupka píše:No vidíš, že to jde. Jen se nenechat odradit. Mně to taky chvíli trvalo, dokonce jsem si přivodila zánět v rameni, jak jsem to zpočátku utahovala a rvala silou. Zkus si dát i různé velikosti korálků - třeba 4x desítku a 2x osmičku - a uvidíš, jaký ti to udělá pěkný reliéf. A taky ti to pomůže hlídat počet korálků. Takhle se dá napodobit Celliniho spirála, není ani poznat, že je háčkovaná.


Můžu ti říct, že už mě bolelo zápěstí jako blázen :-D ! A na prostředníčku se rýsuje slušnej mozůlek :-D ... Musím si konečně nakoupit nějaký různý velikosti korálků, šiju většinou z jedenáctek nebo desítek, tak ať mám větší rozptyl a zkusím určo z více čísel :-) ... Ale zatím mi pořád přijde, že šíté spirály jsou lehčí a jdou rychleji než háčkované, ale háčkované se mi líbí víc :-) ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod setapouch » stř 18. led 2012 14:01:18

No šikovně jsi to zvládla, vidíš, že to šlo *thup* ...
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod setapouch » stř 18. led 2012 14:05:10

Skippka píše: A kolik na tohle padlo korálků? :)

Mám vyzkoušeno na šňůru ze šesti dokola, asi 40-45 cm dlouhou stačí 30g rokajlu vel.8.
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » stř 18. led 2012 14:15:16

setapouch píše:
Skippka píše: A kolik na tohle padlo korálků? :)

Mám vyzkoušeno na šňůru ze šesti dokola, asi 40-45 cm dlouhou stačí 30g rokajlu vel.8.



Jenom :-) ? Já si objednala toho triangle 50g ... No neva, budou i naušničky :-D ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod setapouch » stř 18. led 2012 15:47:34

Martinak22 píše:
setapouch píše:
Skippka píše: A kolik na tohle padlo korálků? :)

Mám vyzkoušeno na šňůru ze šesti dokola, asi 40-45 cm dlouhou stačí 30g rokajlu vel.8.



Jenom :-) ? Já si objednala toho triangle 50g ... No neva, budou i naušničky :-D ...

Přikoupíš si pytlíček jiné barvy a uděláš si druhý, vzorovaný :D
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Skippka » stř 18. led 2012 17:52:07

Fajn, fajn přemluvili jste mě :D Když zítra napíšu písemnou část z chemie s dobrým pocitem, sjedu do města pro háček, přízi a korálky :) (Ne že bych korálků a příze neměla dost, ale v zájmu učícího zkouškového jsem všechno odvezla domů a nechala to tam :D)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Kriss » stř 18. led 2012 18:30:57

Mě se ty háčkované ták strašně líbí, ale háček jsem v životě neměla v ruce a pokud je to podobné jako pletení, tak s tím nejsem moc kamarád :(
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » čtv 19. led 2012 9:07:55

Kriss píše:Mě se ty háčkované ták strašně líbí, ale háček jsem v životě neměla v ruce a pokud je to podobné jako pletení, tak s tím nejsem moc kamarád :(


Kriss, pletení je mnohem těžší než háčkování :-D ... Teda alespoň mě to přijde :-) ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » čtv 19. led 2012 9:08:45

Skippka píše:Fajn, fajn přemluvili jste mě :D Když zítra napíšu písemnou část z chemie s dobrým pocitem, sjedu do města pro háček, přízi a korálky :) (Ne že bych korálků a příze neměla dost, ale v zájmu učícího zkouškového jsem všechno odvezla domů a nechala to tam :D)


Super :-) ! Už se těším na fotečku *applause*
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Skippka » čtv 19. led 2012 14:36:43

Mám háček, mám korálky a bavlnku, ale mám fyziku, tak snad večer na to vlítnu :D
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Skippka » pát 20. led 2012 19:51:10

Ha! Konečně. No neřekla bych, že je to fialová fuška, ale v mém případě žlutá svině :D Ale pokud ten začátek upářu, tak bude i celkem pěkná nakonec :D
Jo a nebyla jsem schopná uháčkovat začátek jako to má Stepule v návodu, tak jsem začala normálně řetízek o šesti a korálky vháčkovala rovnou do něj :)

Obrázek
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » pát 20. led 2012 19:56:41

Skippka píše:Ha! Konečně. No neřekla bych, že je to fialová fuška, ale v mém případě žlutá svině :D Ale pokud ten začátek upářu, tak bude i celkem pěkná nakonec :D
Jo a nebyla jsem schopná uháčkovat začátek jako to má Stepule v návodu, tak jsem začala normálně řetízek o šesti a korálky vháčkovala rovnou do něj :)

Obrázek



:-D trefný název :-D !!! Vypadá super, taky háčkuju do prvních šesti ok a pak to zaháčkuju do kolečka :-) ... A stejně mi pak dělá problém se v prvních třech řadách neztratit :-) ... Hele, a přemýšlela jsem, jak upárat prvních pár řad, když první očko je vlastně pevný na uzlík :-) ???
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Skippka » pát 20. led 2012 20:10:02

No moc jsem ten začátek neutáhla, tak doufám, že to povolím a vytáhnu postupně:) Ale když tak to střihnu, protože těch prvních několik řad je opravdu ošklivých, než jsem se našla :)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » pát 20. led 2012 20:27:10

Skippka píše:No moc jsem ten začátek neutáhla, tak doufám, že to povolím a vytáhnu postupně:) Ale když tak to střihnu, protože těch prvních několik řad je opravdu ošklivých, než jsem se našla :)



Jsem fakt debil :-D ! Jasně, ustřihnout, vypárat a zase je kus bavlnky na zapínání :-) ... Už si říkám, že bych se nad sebou měla zamyslet, teď jsem ve vaně přemejšlela, jestli si mám holit nohy(páč je to na dlouho :-), nebo se na to vybodnout a jít radši rovnou háčkovat spirálu :mrgreen: !!! Nemáte někdo protikorálkovou terapii :lol: ?
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod setapouch » sob 21. led 2012 8:28:51

Martinak22 píše:... Hele, a přemýšlela jsem, jak upárat prvních pár řad, když první očko je vlastně pevný na uzlík :-) ???

Ten pevný uzlík si jehlou rozvážeš, jde to docela dobře a zbytek už jde, chytneš korálek a potáhneš :)...A s tou protikorálkovou terapií...já bych to vzala z opačné strany, co tak se vykašlat na holení nohou? Je zima, nechej si nějakou srst, ať tě má co hřát :D
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Jmenuji se Fialová fuška :-D !!!

Příspěvekod Martinak22 » pon 23. led 2012 9:24:57

setapouch píše:
Martinak22 píše:... Hele, a přemýšlela jsem, jak upárat prvních pár řad, když první očko je vlastně pevný na uzlík :-) ???

Ten pevný uzlík si jehlou rozvážeš, jde to docela dobře a zbytek už jde, chytneš korálek a potáhneš :)...A s tou protikorálkovou terapií...já bych to vzala z opačné strany, co tak se vykašlat na holení nohou? Je zima, nechej si nějakou srst, ať tě má co hřát :D


:-D
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16


Zpět na Háčkování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron