Jak na začátek háčkované spirály?

Háčkované šperky, háčkované dutinky, frivolitky. Ostatní háčkování prosím do sekce Ostatni techniky.

Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Martinak22 » úte 17. led 2012 9:39:10

holky, prosím vás, máte nějakou radu, jak uháčkovat první tři řady spirály abych měla pořád šest korálků :-D ? Vždycky se mi začne první očko s korálky motat k druhému a nakonec nevím, kam háček píchám, jestli do první řady nebo do druhé ... Nemáte nějaký fígl, jak začít, aby se mi to nepletlo, když mám jednobarevné korálky :) ? A ještě se zeptám, šest korálků je na háčkování minimum, nebo někdo háčkujete i s méně korálky ? Děkuji za rady :-) ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Feline » úte 17. led 2012 11:34:43

Osvědčilo se mi uháčkovat si nejdříve asi 2 cm dutinky bez korálků a až pak řidávat korálky - spojím 4 řetízková oka do kroužku a do něj naháčkuju 6 krátkých sloupků a spirálovitě pokračuju až do délky 2 cm. Pak dokola přihákuju 6 korálků, abych měla jstotu, že i v další řadě přidám opět 6 , tak si je ze začtku k háčku přisouvám opravdu jen po šesti. Zkus to, uvidíš, že to půjde. zkoušela jsem háčkovat i z pěti a čtyř, jde to ale podle mne to není ono, také záleží na veliksti korálků.
Feline
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 09. led 2011 12:46:33
Bydliště: Znojmo
Úroveň: mírně pokročilý notorický samouk

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Stepule » úte 17. led 2012 11:38:36

Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Martinak22 » úte 17. led 2012 11:58:50

Feline děkuju moc .-), jen nevím, jestli zvládnu uháčkovat rovnou spirálu jen z perlovky-dělám rovnou šest korálků a pak je spojím v kolečko a háčkuju druhou řadu, pořád se mi to tam motá, ale určitě vyzkouším podle tebe :-) ...

Stepule, tenhle návod jsem zkoumala asi milionkrát :-D a po uháčkování těch šesti základních ok mi pak dělá problém se v tom kolečku vyznat, kam ten háček píchnout aby těch oček bylo zase šest a ne dvacet :-D ... Ta příze drží víc tvar, ale perlovka je taková beztvará :-D ... Přitom normálně háčkovat umím, ale tímhle se ne a ne prokousat :-D ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod setapouch » úte 17. led 2012 12:09:24

Já si doteď musím začínat tak, že na první dvě řady si navlíknu různobarevné korálky, ale na obě řady ve stejném pořadí ( třeba bílá, žlutá, červená, zelená, modrá, černá)a vím, že když píchnu po první řadě do bílé, musím přiháčkovat zase bílou...po těch dvou řadách už to trochu drží tvar, pak už to jde. Když doháčkuju, ty dvě barevné řady upárám :)
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Martinak22 » úte 17. led 2012 12:53:58

setapouch píše:Já si doteď musím začínat tak, že na první dvě řady si navlíknu různobarevné korálky, ale na obě řady ve stejném pořadí ( třeba bílá, žlutá, červená, zelená, modrá, černá)a vím, že když píchnu po první řadě do bílé, musím přiháčkovat zase bílou...po těch dvou řadách už to trochu drží tvar, pak už to jde. Když doháčkuju, ty dvě barevné řady upárám :)



Skvělý, to je naprosto ideální :-D !!! Děkuju mockrááááááát *applause* *applause* *applause* !!! Mě by tohle nenapadlo a přitom je to tak logický *rofl1* ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod setapouch » úte 17. led 2012 13:40:01

Martinak22 píše:
setapouch píše:Já si doteď musím začínat tak, že na první dvě řady si navlíknu různobarevné korálky, ale na obě řady ve stejném pořadí ( třeba bílá, žlutá, červená, zelená, modrá, černá)a vím, že když píchnu po první řadě do bílé, musím přiháčkovat zase bílou...po těch dvou řadách už to trochu drží tvar, pak už to jde. Když doháčkuju, ty dvě barevné řady upárám :)



Skvělý, to je naprosto ideální :-D !!! Děkuju mockrááááááát *applause* *applause* *applause* !!! Mě by tohle nenapadlo a přitom je to tak logický *rofl1* ...

Mě to taky nenapadlo, to jsem okoukala z nějakého háčkovacího videa :D
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Feline » úte 17. led 2012 13:57:42

Tak to je fakt dobrej nápad, určitě vyzkouším, díky...
Feline
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 09. led 2011 12:46:33
Bydliště: Znojmo
Úroveň: mírně pokročilý notorický samouk

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Stepule » úte 17. led 2012 14:16:05

Martinak22 píše:Feline děkuju moc .-), jen nevím, jestli zvládnu uháčkovat rovnou spirálu jen z perlovky-dělám rovnou šest korálků a pak je spojím v kolečko a háčkuju druhou řadu, pořád se mi to tam motá, ale určitě vyzkouším podle tebe :-) ...

Stepule, tenhle návod jsem zkoumala asi milionkrát :-D a po uháčkování těch šesti základních ok mi pak dělá problém se v tom kolečku vyznat, kam ten háček píchnout aby těch oček bylo zase šest a ne dvacet :-D ... Ta příze drží víc tvar, ale perlovka je taková beztvará :-D ... Přitom normálně háčkovat umím, ale tímhle se ne a ne prokousat :-D ...


Začátek nemusí být nutně na 6 oček, ale potom, když máš už kousek základní dutinky, přidáš nebo sháčkuješ očka tak, aby zbylo 6 oček dokola a potom háčkuješ s korálky.

Ještě tip, pokud se stane, že omylem navlékneš do vzoru o korálek víc - zasuň do něj jehlu a rozmáčkni ho kleštěmi. Pokud naopak korálek chybí, uháčkuj jeho pozici jen bavlnkou a háčkuj dál podle plánu. Chybějící korálek korálek na správné místo nakonec přišij.
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Stepule » úte 17. led 2012 14:17:22

setapouch píše:
Martinak22 píše:
setapouch píše:Já si doteď musím začínat tak, že na první dvě řady si navlíknu různobarevné korálky, ale na obě řady ve stejném pořadí ( třeba bílá, žlutá, červená, zelená, modrá, černá)a vím, že když píchnu po první řadě do bílé, musím přiháčkovat zase bílou...po těch dvou řadách už to trochu drží tvar, pak už to jde. Když doháčkuju, ty dvě barevné řady upárám :)



Skvělý, to je naprosto ideální :-D !!! Děkuju mockrááááááát *applause* *applause* *applause* !!! Mě by tohle nenapadlo a přitom je to tak logický *rofl1* ...

Mě to taky nenapadlo, to jsem okoukala z nějakého háčkovacího videa :D


:idea: ještě jsem se setkala s nápadem první tři řady ušít brickem a dál háčkovat.
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Ťupka » úte 17. led 2012 14:37:35

Já dělám spirálu ze čtyř korálků ( vel.8 nebo 10) pokud ji chci mít tenčí. Chce to perlovku stejné barvy, někdy více prosvítá, než při šestokorálkové spirále. Jinak můžeš dělat i z pěti, je to jedno. V podstatě záleží na vzoru - některé jsou i z devíti korálků. Hlavní je udržet pořád stejný počet.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Martinak22 » úte 17. led 2012 15:15:41

Stepule píše:
Martinak22 píše:Feline děkuju moc .-), jen nevím, jestli zvládnu uháčkovat rovnou spirálu jen z perlovky-dělám rovnou šest korálků a pak je spojím v kolečko a háčkuju druhou řadu, pořád se mi to tam motá, ale určitě vyzkouším podle tebe :-) ...

Stepule, tenhle návod jsem zkoumala asi milionkrát :-D a po uháčkování těch šesti základních ok mi pak dělá problém se v tom kolečku vyznat, kam ten háček píchnout aby těch oček bylo zase šest a ne dvacet :-D ... Ta příze drží víc tvar, ale perlovka je taková beztvará :-D ... Přitom normálně háčkovat umím, ale tímhle se ne a ne prokousat :-D ...


Začátek nemusí být nutně na 6 oček, ale potom, když máš už kousek základní dutinky, přidáš nebo sháčkuješ očka tak, aby zbylo 6 oček dokola a potom háčkuješ s korálky.

Ještě tip, pokud se stane, že omylem navlékneš do vzoru o korálek víc - zasuň do něj jehlu a rozmáčkni ho kleštěmi. Pokud naopak korálek chybí, uháčkuj jeho pozici jen bavlnkou a háčkuj dál podle plánu. Chybějící korálek korálek na správné místo nakonec přišij.



Super :-) ! To je skvělý, jaký vychytávky se tady dozvím :-), děkuju *thup* !!!
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Likra » úte 17. led 2012 16:44:32

Ten brick na začátku mám už dloooouho já. Stále jeden a tentýž. Pak udělám jednu nebo dvě řady, a pak se v tom ztrácím. Zkoušela jsem to už mnohokrát a ne a ne se zadařit. Děvčata, obdivuji vás všechny, které jste háčkovanou spirálu zvládly. Dříve jsem také hodně háčkovala, ale tohle je pro mne stále oříškem. jak se v tom motám, tak to bohužel zase upářu až na brick a zkouším znovu a znovu a stále mi to nejde. Škoda, že tady poblíž nebydlí některá z vás, které jste to zvládly, ráda bych to viděla na vlastní oči. A to musím říct, že mi to háčkování kdysi Štěpánka ukazovala, v její přítomnosti jsem háčkovala, doma pak už jsem se zase zasekla, pak to odložila na dlouho k ledu a nyní občas zkouším, vždy, když se tady o tom rozepisujete.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod Ťupka » úte 17. led 2012 18:04:23

Likro,zkus to s těmi různobarevnými korálky, dej si tak na tři řady a pak už by ses měla chytit.
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Jak na začátek háčkované spirály?

Příspěvekod haany » pon 30. led 2012 18:46:27

Ja nedam dopustit na Stepulin obrazkovy navod, podla neho som to zvladla a je to super technika *jump*
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.


Zpět na Háčkování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron