Stránka 1 z 1

Háčkování dutinek

PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 11:02:46
od Jakorale
Zdravím všechny a prosím o radu. ;) Začala jsem se pokoušet o háčkování dutinek z korálků. Jak jsem pochopila z rad, které tu zazněly tak jsou dvě možnosti jak háčkovat a to pevným okem a nebo krátkým sloupečkem. Potřebovala bych poradit jak správně zvolit techniku? Je nějaké pravidlo na jak široké dutinky popř. z jak velkých korálků je lepší která varianta vhodnější. Moc děkuji za rady... ;)

Re: Háčkování dutinek

PříspěvekNapsal: pát 25. říj 2013 20:48:02
od Jestericka
no, částečně z vlastní zkušenosti, částečně nalapáno od zkušenějších:

k háčkování krátkým sloupkem je potřeba do dutinky jednoduše vidět, takže u velikosti 10/0 a 11/0 se mi osvědčilo používat pevná oka do obvodu deseti perliček, a u většího počtu používat techniku krátkého sloupku. U menších velikostí perliček obzvláště u 15/0 jsem háčkovala jen větší obvody, tj. přes 15 perliček obvodu, upřímně dutinka z patnáctek s obvodem pět šest perliček, mi nahání spíš hrůzu ....

Pro krátký sloupek se mi neosvědčilo používat větší velikost perliček než 8/0, možná je to osobní, ale pak už to proste není pěkný, za to pevným očkem se dá háčkovat kde co od pohanky, ohňovek ...

Re: Háčkování dutinek

PříspěvekNapsal: sob 26. říj 2013 7:25:40
od Ťupka
Souhlasím, s pevným okem si vystačíš na všechno.

Re: Háčkování dutinek

PříspěvekNapsal: sob 26. říj 2013 18:47:28
od Jestericka
No nevím jestli zrovna na všechno, od dvanácti perliček v obvodu mi začaly některé zaskakovat, někde jsem četla že se to dá částečně řešit vnitřním vyztužením silikonovými hadičkami. Ale když si vezmu že ty dutinky pevnými oky s větším obvodem ztrácejí ohebnost, že je ještě vyztužím silikonovou hadičku, tak si nejsem jistá výsledkem. Pokud má někdo jinou zkušenost ráda se poučím.

Re: Háčkování dutinek

PříspěvekNapsal: sob 26. říj 2013 19:40:38
od ridaska
Já bych řekla, že to vše je také závislé i na velikosti háčku!! Pokud děláš pevná oka malým háčkem budeš to mít tuhý a pokud je háček o maličko větší než by měl být tak ti dělá větší očka a pak ti korálky utíkají dovnitř. Vše se musí nejdřív odzkoušet. je lepší si udělat vždy pár řad jako vzorek a podle toho pak přizpůsobit buď přízi nebo háček.

Re: Háčkování dutinek

PříspěvekNapsal: ned 27. říj 2013 16:54:51
od Tangled
Pokud s háčkováním začínáš, začni určitě s pevným okem (nebo-li krátkým sloupkem v korálkářské hantýrce).
Podle mě je jednodušší a hlavně není tak citlivý na to, aby korálky byly stejně velké.
Já jsem začínala s návodem od Stepule, k nalezení zde http://www.koralki.rooya.cz/techniky_detail.php?id=29