Kniha o práci s chirurgickou ocelí

Diskuze týkající se korálkové literatury, recenze na knihy ...

Kniha o práci s chirurgickou ocelí

Příspěvekod 66272 » pát 15. črc 2011 20:21:37

Zdravím,

ráda bych se zeptala, či mi můžete doporučit nějakou literaturu vázající se k práci s chirurgickou ocelí všeho druhu. Již dlouho přemýšlím o zakoupení videokurzu Tepaná krajka. Bohužel, tento videokurz stojí 2.500 Kč, nebo přímo kurz v Brně (já jsem z Plzeňska) v hodnotě 5.000 Kč. Ráda bych tedy nějakou literaturu s poněkud menší hodnotou investice.

Děkuji za odpovědi

*wave*
Uživatelský avatar
66272
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 516
Registrován: sob 12. zář 2009 16:10:40
Bydliště: Přeštice
Úroveň: Pokročilý (8 let neustálého zájmu)

Re: Kniha o práci s chirurgickou ocelí

Příspěvekod Fearless » sob 20. srp 2011 21:16:56

No zaklady prace s dratem jsou ve spouste knizek (treba http://www.kosmas.cz/knihy/156430/sperk ... a-koralku/ ), ale pokud ti extremne ucaroval styl konkretni sperkarky tak neni nad informace primo od zdroje...
Jauvajs neházejte po mně těma vinutkama, těch je škoda :-P
Uživatelský avatar
Fearless
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 07. bře 2010 13:31:28

Re: Kniha o práci s chirurgickou ocelí

Příspěvekod tepanakrajka » pát 07. říj 2011 11:30:33

Zdravím!
Dlouho jsem uvažovala o tom, že tepanou krajku vydám coby knihu. Jenže popisovat techniku slovy, bez toho, že to člověk přímo vidí je velmi málo návodné. Ten, kdo se techniku učí většinou potřebuje vidět každý pohyb, kde přesně se to v tuto chvíli kleštičkama chytí, kolem čeho se to kroutí, jaký pohyb se dělá kladivem, aby vznikla kaligrafická křivka... to se prostě jenom pomocí textu a fotek popsat nedá. Na videu jsem to právě proto udělala prakticky nesestříhané, aby byl vidět každý detail práce. Podle živého obrazu je hned jasné, co se děje a to, co se v textu složitě popisuje je na videu zřejmé a jednoduché. Proto videokurz - že si člověk může vždycky kousek pustit a pak to stopnout a dotáhnout svůj šperk do té fáze a zase znovu pustit. Natočit film je samozřejmě dražší než napsat knihu. Ale co vím od mých kurzantek, cena za DVD kurz se jim do pár týdnů (či dnů) vrátila na špercích, které prodaly. S tím se musíte předem smířit, že je Vaši známí a známí těch známých hned začnou chtít mít taky :) Tak to ve šperkaření chodí :)
Doporučuju pustit si kapitolu, kde se vyrábí prstýnek, ta je zdarma a dá se z ní lecos pochytit. Jakmile toho budete chtít umět víc, prodejte 10 prstýnků po 250,- (za tu cenu je běžně moje žákyně prodávají) a máte na celý kurz. A nemusíte se vydávat ze svých peněžních zásob!
Přeju příjemnou tvorbu! (a hezký podzim :)
Bohdana Goliášová
www.tepanakrajka.cz
tepanakrajka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07. říj 2011 11:15:22
Úroveň: autorka techniky "tepaná krajka"

Re: Kniha o práci s chirurgickou ocelí

Příspěvekod Vladstraschna » pát 07. říj 2011 12:22:38

66272 píše:Zdravím,

ráda bych se zeptala, či mi můžete doporučit nějakou literaturu vázající se k práci s chirurgickou ocelí všeho druhu. Již dlouho přemýšlím o zakoupení videokurzu Tepaná krajka. Bohužel, tento videokurz stojí 2.500 Kč, nebo přímo kurz v Brně (já jsem z Plzeňska) v hodnotě 5.000 Kč. Ráda bych tedy nějakou literaturu s poněkud menší hodnotou investice.

Děkuji za odpovědi

*wave*


Já tuto částku jako SAMOUK ušetřila. Mohu jen doporučit práci s měkkým drátem. Ten se vlastně tepáním vytvrzuje a počáteční tvarování není taková dřina, jako s polotvrdým, či tvrdým, který používám jen na obruče.
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.


Zpět na Knihy a časopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků