Stránka 1 z 1

Let's Hubble (Melanie de Miguel)

PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2015 17:04:52
od gianelle
Tak jsem si udělala radost ...
Trochu nemravně drahou radost, ale usoudila jsem, že je dobré si neustále rozšiřovat obzory ... tak jsem si pořídila knihu
Let's Hubble od Melanie de Miguel.
https://www.facebook.com/HubbleStitch?fref=ts
http://www.amazon.co.uk/Lets-Hubble-Jou ... 1909116475

Samotná technika je velice zajímavá a kupodivu se šije mnohem příjemněji, než jsem podle fotek očekávala a určitě tuto techniku v nějaké podobě zakomponuju do svých projektů. Připomíná mí takovou zvláštní kombinaci čtyřkorálku a herringbone stehu - po čtyřkorálku má způsob práce (i když hubble je pohodlnější než čtyřkorálek, šije se výrazně lépe a dá se utahovat), po herinku zase vzhled a pevnost.

Kniha je velice pěkně zpracovaná, vtipně napsaná, návody jsou jasné a přehledné a řekla bych, že podle ní pochopí základní principy stehu i začátečník, který sotva pochopil, kde má jehla ostrý a kde tupý konec a z angličtiny ovládá akorát tak korálkovou terminologii a to jenom částečně.

Kniha obsahuje 12 projektů a spoustu dalších inspiračních fotek nebo tipů k vyzkoušení.

Na druhou stranu ... autorka v knize poměrně rozsáhle a opakovaně popisuje základní principy techniky (je tam asi 1024 základních variant stehu - jednoduchá, dvojitá, trojitá, horizontálně prokládaná, vertikálně prokládáná, kruhová, dutinková a čert ví kolik toho ještě je ... - a všechny varianty jsou pěkně a přehledně rozepsány) - což ocení začátečník, ale pokročilejší korálkářka tady toto všechno okamžitě "zhltne" a bude se poohlížet po nášupu - složitějších projektech, které třeba mně osobně v knížce tak trochu chyběly. Což na druhou stranu může být ale výborná motivace nějaký takovýto složitější projekt zkusit vymyslet a ušít sama ;)

Re: Let's Hubble (Melanie de Miguel)

PříspěvekNapsal: sob 01. srp 2015 0:09:13
od haany
1024... *rofl1* *rofl1* *rofl1* *thup*