Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Diskuze týkající se korálkové literatury, recenze na knihy ...

Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Jasmilka » pon 03. bře 2014 15:37:46

Dobrý den, vždy jsem měla kladný vztah k ručním pracem a v současné době jsem se rozhodla, že začnu s korálkováním a zkusila bych současně s tím i drátkování. Nemám velké ambice,ráda bych vyráběla jen tak něco pro radost.

A také bych si k tomu ráda zakoupila nějaké knížky pro úplné začátečníky. Někde jsem četla tip na knihu Navlékáme korálky. Koupila jsem ji. Ale popravdě, myslela jsem, že se z ní dozvím ještě mnohem víc. Možná chci moc. Mám představu ještě názornějšího vysvětlení. A třeba mi tam i chybí technika výroby zvířátek. A také nějaký úvod do keltování. Píší tam jen o keltovací podložce.
A tak se ptám, máte tip na nějakou další knížku pro úplné začátečníky? Děkuji za odpovědi.
Jasmilka
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 03. bře 2014 7:18:51
Úroveň: začátečník

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Vladstraschna » pon 03. bře 2014 16:19:25

Nemůžeš počítat s tím, že v jedné knize bude všechno. V té, co uvádíš, je souhrn základních stehů absolutně nejlépe popsaný, s fotonávody. Ale pokud tomu nerozumíš, je opravdu nejlepší navštívit nějaký kurz.
Na zvířátkové korálkování existují jiné knihy, ale to si můžeš vygooglit na internetu, tyhle knihy neznám.
Drátování není tak jednoduché, jak se jeví neznalým. Sice taky existují knihy, ale tahle technika chce hodně trénování.
Keltování neznám, neporadím. Zkus ketlování.
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod gianelle » pon 03. bře 2014 16:24:35

Vlaďka mě předběhla ... ;) S knihou bohužel neporadím, jsem v podstatě samouk a dráty i zvířátka jsou trochu mimo můj obor (i když i na ty určitě existuje nějaká specializovaná literatura). Co se týče názorného vysvětlení, určitě bude lepší zajít si na nějaký kurz korálkování pro začátečníky, pořádají je většinou různé korálkárny, obchůdky s kreativním sortimentem nebo volnočasová centra. Třeba zrovna práce s drátem a ketlování jsou dle mého názoru techniky, které se člověk nejlépe naučí právě tím, že to na vlastní oči vidí a na vlastní ruce osahá (a pak trénuje a trénuje a trénuje ... ono i to ketlování vypadá jednoduše, ale udělat pěkné a dobře uzavřené ketlovací očko taky chvíli trvá) *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Jasmilka » pon 03. bře 2014 18:10:57

Kurzy...vím, vím, četla jsem na internetu. Moc ráda bych šla, problém je, že je vše až dost pozdě odpoledne a já bych potřebovala, aby kurzy skončily nejpozději kolem sedmé večer. A úplně nejlepší by bylo, kdyby byly kurzy dopoledne *applause* .
Hodil by se i kurz v sobotu. Ale ten je už obsazený, i když má začít až za téměř měsíc. Je vidět ,že o víkendový kurz je největší zájem. A to ani nejsem moc vybíravá na techniku na kurzu, brala bych do začátku jakoukoliv techniku pro začátečníky.
Jasmilka
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 03. bře 2014 7:18:51
Úroveň: začátečník

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Sigel » úte 04. bře 2014 14:39:32

Jestli můžu poradit, tak si toho neber hned ze začátku moc naráz. Tyhle "bižutvorné" techniky, jako korálkování, ketlování, drátování, chainmaille, práce s fimem, apryskyřicí, atd., jsou tak trochu jako jazyky, když umíš jednu, tak se Ti snáz učí další, takže je docela výhoda se to učit postupně :-). Vyzkoušej si na jednoduchých projektech, co Ti sedne nejlíp (u mně to bylo šití), tomu se věnuj především, to ostatní pak přidávej po menších dávkách.

Knížka, kterou uvádíš, je skvělá, byle to jedna z mých dvou začátečnických "Biblí", ještě dřív jsem měla Základy práce s korálky (ale zvířátka a ketlování tam taky nejsou, je především o šití). Použij knihu k základní orientaci v technikách, cokoliv dalšího už najdeš na netu, tady na fóru je super sekce plná super odkazů na návody (http://www.beadforum.cz/viewforum.php?f=33), jakmile budeš mít představu o základních technikách, snadno už pak vstřebáš i ty další.

Kurzy jsou super, když napíšeš, odkud jsi, třeba Ti někdo něco doporučí, spousta lektorek ohlašuje svoje kurzy i tady http://www.beadforum.cz/viewforum.php?f=85, třeba tam najdeš něco ve svém nebo blízkém městě. Teď už víš, že jsou rychle vyprodané, takže ten příští sobotní si zvládneš ohlídat ;)

Přeju hodně štěstí a zábavy při tvoření *wave*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Jasmilka » úte 04. bře 2014 15:21:05

Děkuji za všechny odpovědi.
Ano, jak jsem psala výše, kurzy už mám na netu projeté a je mi u nich líto, že začínají tak časově pozdě. Potřebovala bych, aby skončily nejpozději kolem sedmé večer. A sobotní dopolední, co by mi vyhovoval ,je už dávno obsazený.

Tuším, že musím začínat postupně. Zatím jsem si vybrala techniku navlékání korálků (což samozřejmě zvládne každý :) ) a nově se u toho učím to zakončení se zamačkávacím rokajlem,podkůvkou nebo kalotkou a karabinkou. A začátky keltování. Na to jsem si dnes na netu našla báječný postup i s fotografiemi. Přesně takovou jsem měla představu, když jsem se ptala na knížku.
Pokud mohu dát tento odkaz na techniku keltování pro další začátečníky jako jsem já, je to zde : http://koralkyhb.blog.cz/1204/keltovani-1
Jasmilka
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 03. bře 2014 7:18:51
Úroveň: začátečník

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod gianelle » úte 04. bře 2014 15:43:54

Té technice se správně říká "ketlování", to "keltování" v názvu článku je chyba ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Jasmilka » úte 04. bře 2014 16:06:17

Aha. Přiznávám, že teď jsem trochu zmatena.
I já jsem to spletla, když jsem psala, že v té knížce Navlékáme korálky, píší jen o keltovací, tedy mělo být správně ketlovací, podložce.
A vidím, že to spletla i autorka blogu a to je tedy už co říct. Takže se to plete. A já moc děkuji za upozornění, odteď si na to budu dávat pozor. Snad se mi to bude dařit :roll: :lol:
Jasmilka
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 03. bře 2014 7:18:51
Úroveň: začátečník

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod gianelle » úte 04. bře 2014 16:09:18

Jo, je to celkem častá chyba nebo překlep. Slovo "ketlování" pochází z němčiny, ze slova "die Kette" (řetízek), s Kelty nemá nic společného ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod regi.m » stř 05. bře 2014 6:59:06

Víc než knihu bych začala hledat sponzora *rofl1* .
Páč jak se na to jednou vrhneš, jsi ztracená a na korálky by měli dávat varování, že hrozí závislost ;) .
Přeji hodně štěstí.
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Jasmilka » čtv 06. bře 2014 13:17:22

regi.m píše:Víc než knihu bych začala hledat sponzora *rofl1* .
Páč jak se na to jednou vrhneš, jsi ztracená a na korálky by měli dávat varování, že hrozí závislost ;) .
Přeji hodně štěstí.


*rofl1* víš co si říkám? Toto se mi nemůže stát *wave* . A není toto typická věta potencionálního budoucího závisláka? *rofl1* *wave*
Jasmilka
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 03. bře 2014 7:18:51
Úroveň: začátečník

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod dracekjulie » pon 10. bře 2014 13:55:42

Na ketlování pozor ;) Když jsem to začala zkoušet, odnesl to prst puchýřem :) . Při stříhání ketlovací jehly. A to jsem k tomu měla i správné nářadí.
dracekjulie
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 06. bře 2014 16:24:10
Bydliště: Brno
Úroveň: věčný začátečník,snad to nyní prolomím :-)

Re: Máte tip na dobrou knížku pro úplné začátečnice?

Příspěvekod Jasmilka » sob 22. bře 2014 18:14:14

Objevila jsem novou úžasnou knihu pro začátečnice. Je od sester Ann a Karen Mitchellových a jmenuje se Korálky,perle,rokajly. A má podtitul Základní dovednosti a techniky pro zhotovení šperků z korálků. Myslím, že je v ní plno inspirace i pro pokročilejší. Ale to je tedy jen můj názor. Technika je tam převážně ketlování.
Jasmilka
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 03. bře 2014 7:18:51
Úroveň: začátečník


Zpět na Knihy a časopisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron