nýtová jehla - jak udělat

Drátky, nýtky, jehly, kleště ...

nýtová jehla - jak udělat

Příspěvekod Gabrielka » pát 06. kvě 2011 12:13:13

Zdravím všechny,

mám dotaz, jak si vyrobit sama nýtovací jehlu , která má na konci špendlíkové zakončení a ne očko. Takovou tu roztepanou plošinku...všichni asi ví o co jde.

děkuji Gabrielka
Gabrielka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. kvě 2011 12:07:18

Re: nýtová jehla - jak udělat

Příspěvekod kiwika » sob 07. kvě 2011 7:05:30

udělej na konci malou spirálku a splácni
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Re: nýtová jehla - jak udělat

Příspěvekod Gabrielka » pon 09. kvě 2011 10:49:52

Ahoj Kiwiko,

děkuju za odověď. Předpokládám, že první otočku spirálky děláš - aspoň to tak dělám já - pomocí ketlovaček s kulatými čel., ...tzn, že ty nejdostupnější ketlovačky mají stejně celkem široký průměr čelistí hned na začátku, odhaduju tak 2 mm....Není to na základní otočku spirálky moc velký průměr? Když tam budu chtít jen malinkou placičku víš.....Používáš nějaké ketlovačky, které jsou ještě menší nebo slabší?

A ještě jsme si vzpomněla na jednu věc - také mám prosbu jak se to dělá....když chci ze spirálky udělat několik spojovacích kroužků, musím je tedy odštípnout vevnitř spirálky....co k tomu prosím používáš? Vím, že se mají nejlépe používat štípačky s rovnými česlistmi, ale nemůžu je nikde sehnat a když, tak na netu je mají dost drahé a navíc ani není přesně řečeno, jestli se s nimi dá štípat kovový drátek. Hledala jsem ještě za tím účelem nějaké nůžky na kovové drátky a paradoxně jsem je našla v sekci "muškaření" :P , ale stály tak 250 korun, což je drahý špás......

Tak zatím ahoj a děkuju, Gabrielka.
Gabrielka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. kvě 2011 12:07:18

Re: nýtová jehla - jak udělat

Příspěvekod kiwika » pon 09. kvě 2011 12:12:20

já tu první otočku ani tak nedělám jako očko na jehle, ale jen jakoby zahnu konec drátku a přitisknu, jestli chápeš.
Ale kroužky si kupuju, bych se zbláznila vyrábět si je sama .)
Manžel mi koupil nějaký kleštičky v bauhausu, jsou docela šikovný.
Štípačky mám jedny rovný a jedny s užšíma čelistma a zahnutý
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Re: nýtová jehla - jak udělat

Příspěvekod Gabrielka » úte 10. kvě 2011 7:44:33

Ahoj Kiwiko,
...a čím to tedy přitiskneš ten malinký konec drátku? Nebo čím to nejprve zahneš?


A ty rovné štípačky - kde jsi je prosím koupila ? (Nebo manžel)? ty bych právě potřebovala...

děkuju *jump*

Gabča.
Gabrielka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. kvě 2011 12:07:18

Re: nýtová jehla - jak udělat

Příspěvekod Beriija » úte 10. kvě 2011 9:14:47

Kulatýma si ten kousek zohneš jen trochu, a plochýma přitiskneš.
Kroužky se příliš nevyplatí vyrábět, a když už, nestřiháš je uprostřed spirály, ale natočíš drátek např. na držadlo od vařečky apod., poté odstřiháváš štípačkama, někdo to i řeže pilkou.
I nerovnýma štípačkama to jde, ale přijdeš o milimetřík drátku. Jednoduše přeštípneš jednou, tím dostaneš kroužek, otočíš kleště a ostrý konec zaštípneš rovnou stranou kleští.
Beriija
 
Příspěvky: 137
Registrován: pát 03. črc 2009 10:08:39

Re: nýtová jehla - jak udělat

Příspěvekod Gabrielka » stř 11. kvě 2011 10:07:32

Beriijo děkuju *applause*

ta vařečka je skvělý nápad a myslím, že si s tím pak už poradím (zkoušela jsem štípat 1 mm postříbřený drát také kleštičkama na nehty u nohou a celkem to taky šlo :)

Ještě se zeptám - prodáváš nějak svoje výtvory nebo máš s tím nějaké zkušenosti?

Hezký den Gabrielka.
Gabrielka
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. kvě 2011 12:07:18


Zpět na Ketlování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron